افزایش ارزش سهام خودروسازان به دنبال کاهش نرخ ارز

به اعتقاد دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور، طبق برآوردهای به عمل آمده، بیش از 3000 میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم وجود دارد که براساس شرایط اقتصادی-سیاسی و پالس‌هایی که داده می‌شود، به سمت بازارهایی همچون ارز، سکه، خودرو، مسکن و بورس کشیده می‌شود؛ لذا چنانچه نرخ ارز کاهش یابد، این بازارها آرامش یافته و در صنعت ما ( خودروسازی و قطعه‌سازی) ارزش سهام‌ها بیشتر خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۱۵۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸ 14 November 2020

به گزارش بورس تابناک، آرش محبی‌نژاد با بیان اینکه چنین رویکردی در سطح جامعه مناسب نیست و این حجم از نقدینگی باید به سمت بخش‌های مولد جامعه سوق پیدا کند، اظهار کرد: اگر ثبات سیاسی و اقتصادی حاکم شود و بازار نیز تثبیت شود، ارزش سهام شرکت‌هایی که بیشتر خریدار مواد اولیه خارجی هستند اما محصول نهایی خود بیشتر در داخل عرضه می‌کنند، ارزشمندتر خواهد شد.

طبق اعلام انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان، دبیر این انجمن معتقد است که خودروسازان و زنجیره تامین آن‌ها، بارزترین بخش این شرکت‌ها هستند؛ چراکه بخش عمده‌ای از مواد اولیه مورد نیاز خود را حتی در بازار داخل، به دلار خریداری می‌کنند اما محصول نهایی را به ریال می‌فروشند. در این حالت، بهای تمام شده محصول آن‌ها کاهش و ارزش شرکت آن‌ها بیشتر می‌شود.

محبی‌نژاد سرنوشت محتوم شرکت‌های خودروساز و ۶۴ رشته صنعتی وابسته به آن‌ها را افزایش ارزش سهام برآورد کرده و با بیان اینکه تحلیل‌های فاندامنتال و فنی کارشناسان ( تکنیکال) نیز این موضوع را تائید می‌کند، گفت: کسانی که به صورت حرفه‌ای در بورس عمل می‌کنند و از اقدامات هیجانی، پرهیز دارند نیز می‌دانند که تاثیر ثبات در بازار بر صنایع مولد، از جمله خودروسازی بسیار بیشتر بوده و سرمایه‌گذاری بر روی این سهام، می‌تواند ثمرات بیشتری داشته باشد.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
بزودی دوخودروسازبزرگ تحریم خواهندشد
۴ ماهه بورس ۶۵ درصد سقوط کرده صداوسیماواکثرجراید وسایتها شتردیدی ندیدی ! حالا بعداز مدتها یکی دو درصد اونم به زور رفته بالا امشب خبر صداوسیما و فردا تیتر روزنامه ها دیدنیه !!!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو