بازدید 8559
عراقچی در ایروان:

پیشنهاد ایران می‌تواند مسیر صلح در قره‌باغ را باز کند

فرستاده ویژه رییس‌جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار و رایزنی با مقام‌های جمهوری آذربایجان و روسیه، وارد ایروان، پایتخت ارمنستان شد.
کد خبر: ۱۰۱۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰ 30 October 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، این دیپلمات ارشد در بدو ورود به ایروان در مصاحبه با خبرنگاران گفت: مذاکرات بسیار فشرده و مفیدی در باکو و مسکو داشتیم. قرار است با مقامات ارمنستانی هم درباره یافتن راه حلی برای صلح مذاکره کنیم. اکنون زمان بسیار حساسی است و هر چه سریع‌تر باید برای برقراری صلح تصمیم‌گیری کرد و مسیری برای صلح باز شود.

عراقچی اضافه کرد: شمار تلفات در حال بالا رفتن است و این مایه تاسف است. تصور ما بر این است که هر چه سریع‌تر مسیر باید برای صلح باز شود و پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران می‌تواند این مسیر را باز کند. ایران در همسایگی با هر دو کشور جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان است و از هر دو کشور اتباعی در ایران در صلح و آرامش در کنار هموطنان ایرانی زندگی می‌کنند و موضع ما همواره موضع متوازن و متعادلی بوده است.

فرستاده ویژه رییس‌جمهوری گفت: در این بحران ما به یک سری اصول بین‌المللی معتقد و پایبند هستیم. حسن نیت و ظرفیتی که ایران دارد می‌تواند در مسیر صلح به کار گرفته شود؛ بخصوص برای تحقق یک صلح پایدار.

عراقچی خاطرنشان کرد: ابتکار جمهوری اسلامی ایران یک صلح پایدار در منطقه را هدف قرار می‌دهد و امیدوارم بتوانیم به این هدف برسیم، چون معتقدیم جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های لازم را برای این کار با همکاری دیگر کشور‌ها دارد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی