بازدید 16713
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون کمبود مواد شوینده و بهداشتی نداریم! دلیل گرانی قیمت گوشت چیست؟ افت دلار در بازار‌های جهانی، ذخایر نفت ونزوئلا به مرز اشباع نزدیک شد، پوتین: می‌توانیم محدودیت‌های کنونی تولید نفت را حفظ کنیم و مخالفت ۷۰۰ اقتصاددان با ریاست جمهوری دوباره ترامپ را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۱۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷ 25 October 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون کمبود مواد شوینده و بهداشتی نداریم! دلیل گرانی قیمت گوشت چیست؟ افت دلار در بازار‌های جهانی، ذخایر نفت ونزوئلا به مرز اشباع نزدیک شد، پوتین: می‌توانیم محدودیت‌های کنونی تولید نفت را حفظ کنیم و مخالفت ۷۰۰ اقتصاددان با ریاست جمهوری دوباره ترامپ را در بر دارد.

کمبود مواد شوینده و بهداشتی نداریم!

رییس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران گفت: کالاهای تولیدی این صنایع به وفور تولید شده و هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد. بختیار علم‌بیگی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: دو تا ۲.۵ برابر نیاز و مصرف کشور، ظرفیت تولید در کالاهای صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی وجود دارد. به گفته این مقام صنفی، در هفت ماهه امسال برخی واحدهای تولیدی علاوه بر تامین نیاز بازار، موفق به صادرات محصولات خود به بازارهای هدف شده‌اند. وی در ادامه از افزایش نرخ ارز و تامین مواد اولیه، به عنوان مهمترین مشکلات تولیدکنندگان این صنف خبر داد. در شش ماهه نخست امسال قیمت مواد اولیه مورد نیاز وابسته به پتروشیمی‌ها بیش از دو برابر و نرخ ارز مورد نیاز برای سفارش واردات مواد اولیه افزون بر ۱۵۰ درصد رشد داشته است. اگر مواردی همچون افزایش حقوق کارگران و کرایه‌های حمل‌ونقل را به این ارقام اضافه کنیم، با رشد قیمت‌های به مراتب بالاتری در امر تولید مواجه خواهیم بود. ادامه فعالیت تولیدکنندگان صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی با قیمت‌های کنونی امکان‌پذیر نیست و اکثر واحدها درخواست افزایش قیمت بین ۶۰ تا ۷۰ درصدی برای محصولات خود داشتند.

دلیل گرانی قیمت گوشت چیست؟

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در ارتباط با افزایش قیمت گوشت گوسفندی در هفته‌های اخیر اظهار کرد: دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل گرانی گوسفند زنده است، به طوری که قیمت گوسفند زنده یکباره از ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان به ۵۷ تا ۵۸ هزار تومان افزایش یافته است. معمولا از هر کیلو گرم گوسفند زنده نیم کیلوگرم گرم گوشت به دست می‌آید و طبیعی است که با افزایش قیمت گوسفند نرخ گوشت نیز در قصابی و فروشگاه‌ها افزایش یابد. از دو هفته قبل ۱۲ هزار تومان به قیمت گوسفند زنده اضافه شده و قیمت گوشت قرمز را نیز حدود ۲۴ هزار تومان بالا برده است.

وی در ارتباط با دلایل افزایش قیمت گوسفند زنده تصریح کرد: تولید و عرضه دام به بازار کم شده و دام سال قبل رو به اتمام است؛ از طرفی نهاده‌های دامی گران قیمت و قاچاق دام زنده به خارج کشور، قیمت‌ها را در بازار افزایش داده است. ملکی درباره قیمت امروز هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی در تهران گفت: هر کیلوگرم گوشت شقه نر و با کیفیت به قیمت ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان به دست خرده فروشان می‌رسد که آن‌ها نیز می‌توانند با ۱۰ درصد سود خرده فروشی این محصول را به فروش برسانند. /تسنیم

افت دلار در بازارهای جهانی

روند نزولی دلار در بازارهای جهانی ادامه یافت. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۲۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۷۲۲ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۱۰۵ دلار اعلام شد (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است). همچنین در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۰۴.۷۲۴ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۵۸ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۶۸۴ یوان چین اعلام شد.

ذخایر نفت ونزوئلا به مرز اشباع نزدیک شد

ذخایر نفت ونزوئلا در سه هفته گذشته تحت تاثیر تشدید فشارهای آمریکا برای فراری دادن مشتریان این کشور، ۸۴ درصد افزایش پیدا کرده است. به گزارش ایسنا، افزایش ذخایر نفت، خطر آغاز تعطیلی دوباره تولید نفت شرکت PDVSA را به دنبال دارد و جدیدترین نشانه از رسیدن صنعت نفت ونزوئلا به مرز فروپاشی است. طبق گزارش های داخلی که توسط بلومبرگ مشاهده شده، بندر خوزه که دروازه اصلی صادرات نفت ونزوئلا به شمار می رود، یک هفته است که خالی مانده، زیرا واردکنندگان نفت ونزوئلا شامل ریلاینس اینداستریز هند، رپسول اسپانیا و انی ایتالیا ماه جاری نفت این کشور را خریداری نکردند. این سه شرکت ماه گذشته مجموعا ۹.۷ میلیون بشکه نفت خریداری کرده بودند که بیش از نیمی از صادرات سپتامبر ونزوئلا بود. نفتی که در پایانه خوزه و تاسیسات نزدیک آن نگهداری می شود، از پایان سپتامبر تقریبا دو برابر شده و به ۱۰.۶ میلیون بشکه رسیده و روند کاهشی سه ماهه را معکوس کرده است. این سطح ذخایر نزدیک به حجمی است که در گذشته باعث شد شرکت نفتی دولتی PDVSA فعالیت چاههای نفت را تعطیل کند زیرا جایی برای نگهداری نفت نداشت.

پیش بینی کارشناسان و سرمایه گذاران از قیمت طلا در روزهای آینده

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها، هفت نفر معادل ۴۱ درصد به افزایش قیمت و به همین تعداد به ثابت ماندن قیمت رای دادند و سه نفر معادل ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران ۱۳۰۵ نفر شرکت کردند که پایینترین سطح مشارکت از ابتدای امسال تاکنون بود. از میان این عده، ۸۰۰ نفر معادل ۶۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۵۵ نفر معادل ۲۰ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۲۲۰ نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند. بازار طلا هفته را با کمتر از ۰.۱ درصد کاهش قیمت به پایین برد و اونس طلا آخرین بار در ۱۹۰۵ دلار و ۲۰ سنت معامله شد که فاصله اندکی با قیمت نهایی ۱۹۰۶ دلار و ۴۰ سنت هفته پیش از آن داشت. در حالی که برخی تحلیلگران به روند صعودی طلا در کوتاه مدت خوش بین هستند، انتظار ندارند تا زمانی که شفافیت بیشتری پیرامون مذاکرات دموکراتها و جمهوریخواهان آمریکا در خصوص بسته محرک مالی جدید وجود ندارد، قیمت بالاتری در بازار شکسته شود.

پوتین: می توانیم محدودیت های کنونی تولید نفت را حفظ کنیم

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت، روسیه نیازی برای تغییر در توافق کنونی کاهش تولید نمی بیند؛ اما اگر شرایط بازار خوب باشد، تمدید کاهش تولید برای مدت طولانی تری را رد نکرد. اظهارات وی، شفاف ترین سیگنال ها از سوی روسیه مبنی بر این که، این کشور آماده است تا به کاهش تولید بی سابقه در مواجه با بازار نفت آشفته گرفتار در اپیدمی کرونا و فزونی عرضه، ادامه دهد. پوتین گفت با عربستان و آمریکا در ارتباط است. آمریکا عضو اوپک پلاس نیست. «ما معتقدیم نیازی نیست که همه چیز را در توافقمان تغییر دهیم، ما به دقت در حال رصد این هستیم که بازار در حال بهبود است. مصرف نیز در حال افزایش است.» پوتین ادامه داد: «با این حال، این را رد نمی کنیم که می توانیم محدودیت های کنونی در مورد تولید را حفظ کنیم و به سرعتی که قبلا برنامه ریزی کرده بودیم آنها را برداریم.» پوتین تصریح کرد: «روسیه نه به افزایش قیمت و نه به کاهش قیمت نفت علاقه دارد.» /فارس

حساب و کتاب دلارهای ۴۲۰۰ تومانی در هفت ماه گذشته

بانک مرکزی اعلام کرد: طی سال جاری بنا به مصوبه ستاد اقتصادی دولت، سقف ۸ میلیارد دلار ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان به منظور تامین کالا‌های اساسی به تفکیک ۵.۵ میلیارد دلار برای اقلام کالای اساسی (ذرت، دانه روغنی، روغن خام، کنجاله، جو و گندم) و ۱.۵ میلیارد دلار برای دارو و یک میلیارد دلار برای تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شد.

تامین ارز کالا‌های اساسی به نرخ ۴۲۰۰ تومان، از ابتدای سال تا پایان مهرماه بابت واردات اقلام اساسی، به شرح زیر است؛

ذرت – ۱۶۲۴ میلیون دلار

جو – ۲۶۰ میلیون دلار

دانه‌های روغنی – ۷۷۷ میلیون دلار

روغن خام – ۷۷۸ میلیون دلار

کنجاله – ۶۳۸ میلیون دلار

گندم – ۳۳۰ میلیون دلار

کود – ۴۰ میلیون دلار

کاغذ – ۳۰ میلیون دلار

تجهیزات و ملزومات پزشکی – ۶۱۵ میلیون دلار

دارو و مواد اولیه دارو – ۹۸۵ میلیون دلار

سایر – ۱۳۷ میلیون دلار


جدیدترین خبر از کارت اعتباری سهام عدالت

علیرضا ماهیار معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره زمان اعطای کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اشاره کرد و گفت: در وضعیت فعلی این اقدام با چندان مشکل فنی مواجه نیست بلکه فقط با برخی از مسائل حقوقی روبه روست که درصدد رفع آن‌ها هستیم. بخش اعظمی از فعالیت‌های مربوط به اعطای کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت انجام و بیشتر بانک‌ها برای ارائه کارت اعتباری اعلام آمادگی کرده اند.

ماهیار به مسائل فعلی بر سر راه نهایی شدن اقدام‌های مربوطه به کارت اعتباری تاکید کرد و گفت: مشکل فعلی برای این اقدام، طراحی برخی از ساز و کار‌هاست که به محض انجام و به پایان رساندن آن‌ها مراحل اجرایی اعطای کارت اعتباری را در دستور کار قرار خواهیم داد. معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره رقم دقیق کارت اعتباری که در اختیار مشمولان سهام عدالت قرار می‌گیرد، افزود: رقم دقیق کارت اعتباری مشخص نیست، هر بانکی متناسب با ساز و کار اعتباری و روش‌های اجرایی که دارد، رقم نهایی را اعلام خواهد کرد. تلاش ما بر این است که کارت‌های اعتباری بر اساس روش‌های غیرحضوری و الکترونیکی صادر شود، اکنون در حال تعامل با بانک‌ها هستیم و زمان دقیق اعطای کارت اعتباری را به زودی اعلام خواهیم کرد. با توجه به وجود چنین مسایلی ابتدا باید ساز و کار این اقدام مشخص شود و بعد زمان نهایی را اعلام کنیم، اما ممکن است در صورت رفع مشکلات موجود تا پایان آبان ماه کارت اعتباری در اختیار سهامداران سهام عدالت قرار گیرد. هر بانکی براساس زیرساخت‌هایی که دارد، اقدام به اعطای کارت اعتباری خواهد کرد. /ایرنا

مخالفت ۷۰۰ اقتصاددان با ریاست جمهوری دوباره ترامپ

هفتصد اقتصاددان برجسته بین المللی که برخی از آن‌ها حتی سابقه دریافت جایزه نوبل را در کارنامه خود دارند، با روی کار آمدن دوباره دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور آمریکا، مخالفت کردند. این کارشناسان طی نامه‌ای سرگشاده اعلام نمودند که دونالد ترامپ فقط تنها در دوره حضور به عنوان رئیس جمهور آمریکا به شکل غیرقابل تصور آمریکا را منفی تحت تاثیر قرار داده و با هیچ یک از تبعات این اقدامش روبه رو نشده است. آن‌ها در این نامه دوره ریاست جمهوری ترامپ را حمله جدی به دموکراسی دانسته و گفته اند رویکرد وی در قبال همه گیری شیوع کرونا را در ارائه اطلاعات غلط عنوان کرده اند. این کارشناسان می‌گویند که با همه این دلایل از رای دهندگان آمریکایی می‌خواهیم کاری را بکنند که دیگران از پس آن برنمی آیند و آن کار بازگرداندن دوباره دموکراسی با حذف ترامپ در انتخابات است. این نامه توسط اقتصادانان برجسته‌ای نظیر پاول میلگرام، الیور هات، و آلوین راس که برنده نوبل اقتصاد نیز بوده اند، نوشته شده است. البته طرفداران ترامپ می‌گویند که آن‌ها در این نامه به جو بایدن، نامزد دموکرات، نپرداخته اند.

روبل دیجیتال کی عرضه می‌شود؟

رئیس کل بانک مرکزی روسیه، اعلام کرد که احتمالا طرح پایلوت استفاده از روبل دیجیتال از پایان سال ۲۰۲۱ در این کشور آغاز خواهد شد. وی گفت، چشم انداز معرفی روبل دیجیتال در آینده نزدیک بسیار نزدیک به واقعیت است؛ البته پیش از آنکه بانک مرکزی اقدام به آغاز طرح پایلوت کند تا پایان امسال بازخورد‌ها را دریافت خواهد کرد و پس از آن این بازخورد‌ها را تحلیل کرده و سازوکار مربوط به این طرح را شکل خواهد داد.

نابیولینا افزود ما معتقدیم که باید یک دوره آزمایشی با حضور تعداد محدودی از کاربران برای بررسی کارکرد در همه حوزه‌ها و درک نحوه عملکرد و کار با آن اتفاق بیفتد. وی گفت به اعتقاد ما امکان اجرای این پروژه پایلوت احتمالا تا پایان سال آینده میلادی فراهم خواهد شد و زمانی که ما نتایج آن را می‌بینیم می‌توانیم رو به جلو حرکت کنیم. نابیولینا در پاسخ به این که آیا عرضه روبل دیجتال در آینده نزدیک امکان پذیر است، گفت: این مساله در آینده نه چندان دور متصور خواهد بود. /اسپوتنیک

چهار ستاره کیفی به کدام خودرو رسید؟

در شهریور ماه امسال در گروه خودرو‌های سبک پنج خودرو سواری توانستند، چهار ستاره کیفی و همچنین ۲۸ خودرو سواری و وانت سه ستاره کیفی به خود اختصاص دهند. در لیست قیمتی ۲، هایما S ۷ اتوماتیک ایران خودرو خراسان چهار ستاره کیفی را از آن خود کرده است. همچنین در سطح قیمتی چهار، خودرو‌های پژو ۲۰۷ و پژو ۲۰۷ SD، دنا پلاس از ایران خودرو و برلیانس H ۲۳۰ شرکت پارس خودرو هر کدام چهار ستاره کیفی به دست آوردند. در این لیست قیمتی، رانا، پژو ۲۰۶ SD، پژو ۲۰۶ و دنا همگی از محصولات ایران خودرو سه ستاره کیفی را از آن خود کردند و خودرو‌های پژو پارس اتوماتیک ایران خودرو کرمانشاه نیز سه ستاره‌ای شدند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
از الان به فکر مواد شوینده باشین ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
"حساب و کتاب دلارهای 4200 تومانی در هفت ماه گذشته"
یعنی اختلاف قیمت 6 برابری سوبسیدی داخل با خارج کشور تا الان هیچ فسادی ایجاد نکرده است ؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
رفتار دولت با بورس دقیقا دقیقا مشابه رفتار دولت با بازار ارز در سال ۹۷ است
اقایون سال ۹۷ نرخ فیک دلار ۲۰ تومانی راه انداختند و ارزشان را روی ۲۰ به ملت غالب کردند و بعد نصف کردند و قیمت ان را روی ۱۱ و ۱۲ اوردن
امسال هم بورس را روی ۲ میلیون واحد بردند و تمام سهامهای دولتی را روی ۲میلیون واحد به ملت غالب کردند و الان‌بورس نصف شده
زیبا نیست؟؟
پاسخ ها
رضا
| United States |
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
پس عقل عوام کجا بود؟جماعت طمعکار ولی بی سواد اقتصادی باید تاوان پس دهد
داود
|
United States
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
ای دلارام، ای دلار، این سیر برق آسا چرا؟
ناگهان پرواز کردی چون هواپیما چرا؟
خسته ام، بازی نکن این قدر با اعصاب من
چون فشار خون من هی می‌روی بالا چرا؟
گوی سبقت را ربودی از تمام پول ها
اندکی آهسته تر رو، سبقت بیجا چرا؟
پول ما را از چه رو کردی چنین بی اعتبار؟
از سبدها می‌کنی هر دم تهی، کالا چرا؟
می گریزی چون غزال تیزپا از چنگ من
می نشینی بر فراز قله چون عنقا چرا؟
نازنینا، تا به کی سیر صعودی یافتن؟
دیگر اکنون با سعودی ناز کن! با ما چرا؟
دوره‌ی محمود اگر بد بود وضع اقتصاد
عهد تدبیر و امید آمد، بگو حالا چرا؟!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
اگر یه مورد هست که کارشناس های محترم درست پیش بینی کردن بگید .که مردم عام خبر نداشتن درسته
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
دلمان خوش است به چهار ستاره کیفی به ماشینهایی که سالهاست در دنیا ازرده خارج شده اند با این مبالغ بهترین خودروها را میتوان وارد کرد
پاسخ ها
رضا
| United States |
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
ارزوی واردات خودرو ارزوی گور است از این به بعد یا خودروی ایرانی یا خر و قاطر برای ابد با تحریم یا بدون ان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
کاش تست ایمنی را یه شرکت معتبر اروپایی انجام میداد،اونوقت می‌دیدیم که فرغون ایمن تر از این به اصطلاح چهارچرخ هاست.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
معلوم نیست با چه معیار و شاخصی این امتیازات داده شده. جلوی داشبورد 207 از جنس بازیافتی و زمخت است و حتی قابل مقایسه با جلو داشبورد RD نیست. پژو پارس بسیار بهتر و مطمین تر از 207 است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
هر گرانی که میشه میگیم بسم الله، ولی گرانی گوشت واقعا بسم الله داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
هر چی هم گران میشه بلافاصله یکی میاد علت گرانی رو توضیح میده اگه کسی مسوولیت داره باید جلوی گرونی و تورم رو بگیره وگرنه با توضیح درد مردم دوا نمبشه
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
انچه من بیاد دارم تا حالا چندبار اعلام کردند ما در تولید گندم به خودکفایی رسیدیم. یکی پیدا بشه پیگیری کنه کی بوده این حرفها را زده و اون فرد توضیح بده چه خودکفایی است که‌ما دوباره این همه‌پول برای گندم دادیم. بعدش این محصولاتی که میلیاردها دلار خریدند کدامش در ایران با این وسعت و هوای چهار فصل و نیروی کار زیاد قابل تولید نیست. امان از این سوء مدیریت و ندانم کاری مسیولان که مملکت را به روز سیاه نشاندند. وضع کشاورزی اینه ولی ادعای ریاست و مدیریت جهان را داریم. تابناک میدونم که نظر را نمیزنی ولی حداقل به اونایی که باید بخونند بفرست
رضا
|
United States
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
دلار مفت نفتی ملت و دولت را مفت خور کرده بود که خوشبختانه برای همیشه از بین رفت مطمین باشید بدون پول نفت تا چند سال دیگر همه این اقلام در داخل کشور تولید می شود چون دیگر دولت پول مفت نفت ندارد که با سرکوب قیمت کشاورزی ملی را به نفع واردات و پر کردن جیب مافیای محصولات کشاورزی نابود کند خدا حافظ سلطان شکر،علوفه،برنج و روغن یا مصرف نمی کنیم یا تولید داخل مصرف میکنیم.سلام بر کشاورزان ثروتمند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
این همه دلار 4200 به بخش کشاورزی داده میشود در کنار آن آب و علف و ..داخلی مصرف می کنند ولی همه تولیدات خود مانند قیمت گوشت شیر ماست و پنیر به قیمت دلاری به دست مصرف کننده می دهند. این افزایش قیمت گوشت از فروشگاه های زنجیره ای ... شروع شد در یک ماه اخیر شروع به افزایش قیمت کردند و کسی نظارت نکرد تا چنین شد
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ما در کشور کمبود سوخت، مصالح ساختمانی، گوشت، مواد شوینده، مرغ، تخم مرغ، لوازم خانگی، دارو و ... نداریم بلکه فقط گرانی داریم که دلیل اول این گرانی نبود یا کمبود مواد اولیه است!!!!!!!!!!!!!!!!! علی برکت الله.
شایان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
همین ارزی که بابت واردات گندم صرف کردیم را شما به کشاورزان کمک کنید (بابت کود و آب و سم و ...)با یه حساب دودوتای ساده که یک بچه دبستانی میتونه انجام بده به صد هزار کشاورز هرکدوم 99 میلیون تومان میشه کمک کرد کمه 100 هزار کشاورز یعنی 100 هزار خانواده و شاید 100 هزار طایفه و صدها هزار جوان جویای کار و .... امان از سوئ مدیریت و ندانم کاری ...!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین انتخابات 1400 عید فطر دعای روز بیست و نهم رمضان