بازدید 7394
۲

آلودگی هوا هیچ تأثیری روی بیماری کرونا ندارد

معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران در مورد تاثیر آلودگی هوا بر روی مبتلایان به ویروس کرونا گفت: آلودگی هوا هیچ تأثیر خاصی بر روی این بیماری ندارد و بررسی‌های ما هم حاکی از عدم ارتباط بین این دو موضوع است.
کد خبر: ۱۰۱۰۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶ 25 October 2020

به گزارش «تابناک»، «علی ماهر» معاون ستاد مقابله با ویروس کرونای استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه فعلا نیازی به بیمارستان صحرایی در تهران نداریم، ولی اگر نیاز شود، حتما اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: در مورد وضعیت بیمارستان‌های تهران، هنوز به مشکل حادی بر نخوردیم، یعنی هنوز در بیمارستان‌ها تخت وجود دارد، ولی اگر آمار بیماران با همین سرعت افزایش پیدا کند، حتما به مشکل بر خواهیم خورد.

وی در مورد تاثیر جریمه‌ بر میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزود: هنوز بررسی این موضوع که جریمه‌ ماسک نزدن چقدر بر میزان رعایت پروتکل‌ها اثر دارد، خیلی زود است، چون هر اتفاقی که بیفتد تاثیر آن از دو الی سه هفته‌ی بعد قابل بررسی خواهد بود.

معاون ستاد مقابله با ویروس کرونا در کلانشهر تهران در مورد تاثیر آلودگی هوا بر روی مبتلایان به ویروس کرونا گفت: آلودگی هوا هیچ تأثیر خاصی بر روی این بیماری ندارد و بررسی‌های ما هم حاکی از عدم ارتباط بین این دو موضوع است.

وی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در زمستان ادامه داد: وضعیت میزان ابتلا به ویروس کرونا در زمستان بستگی به رفتارهای مردم دارد و اگر رفتارهایی که برای پیشگیری از شیوع ویروس در نظر گرفته شده را به درستی انجام دهیم، میزان شیوع کاهش پیدا خواهد کرد، چون شواهدی بر اینکه دما در میزان همه‌گیری تاثیرگذار باشد را پیدا نکردیم و بنابراین تنها رعایت مردم مسئله اصلی برای کنترل این ویروس است.

ماهر افزود: در هر فصلی که مردم دستورالعمل‌ها را رعایت کردند، شیوع این ویروس کاهش پیدا کرد و همچنین در هر فصلی که رعایت نکردند، شیوع این ویروس افزایش داشته است.

وی بیان کرد: دورکاری و تعطیلی‌ها بر روی کاهش شیوع ویروس تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، چون هرچقدر ارتباط اجتماعی کم شود، زنجیره انتقال هم به همان اندازه کاهش پیدا می‌کند، بنابراین حتما این موضوع اثر خواهد داشت.

ماهر با اشاره به ایام تعطیلات گفت: هر موج سفری می‌تواند، بحران جدی را بعد از یک الی دو هفته به بار بیاورد.اگر مردم می‌خواهند، دوباره دچار افزایش مرگ و میر در کشور شویم، حتما به سفر بروند، ولی اگر قصد دارند تا به کنترل بیماری در کشور کمک کنند از هرگونه سفر غیرضروری خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
من نمیدانم مدارس که تعطیله دانشگاهها تعطیله بعضی هم سر کار نمی روند برای کرونا و یا بعضی شرکتها با 50 درصد نیرو هستند اخه غیر از بنزین و ماشین های بی کیفیت شما دلیل دیگری در این الودگی می بینید!!!!!!!!؟؟؟
هر سال میگفتن آلودگی هوا روزانه باعث فوت 100 نفر میشه و برای کسایی که بیماری زمینه ای دارن،آسم دارن مشکلات قلبی دارن خیلی بده،حالا که کرونا اومده کل فوتی ها رو ریختن رو آمار کرونا و با آلودگی هوا کاری ندارن چون 10 ساله که بودجه گرفتن همه نهادها ولی هیچ کاری برای آلودگی هوا نکردن
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار