بازدید 29036
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس منفی ماند، سهام عدالت چند میلیون تومان فروخته شد؟ قیمت دلار در صرافی‌های مجاز چقدر شد؟ قیمت‌گذاری دستوری فولاد لغو شد، منابع طرح تامین کالا‌های اساسی چیست؟ ممنوعیت واردات برنج برداشته شد، قیمت جدید مرغ برای مصرف کنندگان تعیین شد، طلای جهانی صعود کرد و واریز سهمیه بنزین آبان را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۰۳۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ 21 October 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس منفی ماند، سهام عدالت چند میلیون تومان فروخته شد؟ قیمت دلار در صرافی‌های مجاز چقدر شد؟ قیمت‌گذاری دستوری فولاد لغو شد، منابع طرح تامین کالا‌های اساسی چیست؟ ممنوعیت واردات برنج برداشته شد، قیمت جدید مرغ برای مصرف کنندگان تعیین شد، طلای جهانی صعود کرد و واریز سهمیه بنزین آبان را در بر دارد.

شاخص کل بورس منفی ماند

امروز شاخص کل با ۷۰۱۸ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۸۶ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۸۳۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۹ درصد به ۳۶۹ هزار و ۷۰۹ واحد، شاخص کل هم وزن با ۱۰۸۴ واحد کاهش معادل منفی ۰.۲۷ درصد به ۳۹۳ هزار و ۸۶۳ واحد، شاخص قیمت هم وزن با واحد ۷۱۰ کاهش معادل منفی ۰.۲۷ درصد به ۲۵۸ هزار و ۲۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۴۰۳ واحد کاهش، معادل منفی ۰.۱۸ درصد به یک میلیون و ۹۰۹ هزار و ۷۶۴ واحد، شاخص بازار اول با ۵۵۰۸ واحد کاهش معادل منفی ۰.۵۵ درصد به ۹۹۳ هزار و ۵۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۷۲۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۲ درصد به ۳ میلیون و ۱۱ هزار و ۷۰۳ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در یک میلیون و ۱۹۳ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۷۰۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۲ هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

گزارش بورس امروز چهارشنبه 30 مهر 99/ روز هیجانی بورس

 

گزارش بورس امروز چهارشنبه 30 مهر 99/ روز هیجانی بورس

سهام عدالت چند میلیون تومان فروخته شد؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۸۷ هزار و ۱۳۶ تومان کاهش یافت و ۰.۶ درصد افت قیمت را در آخرین روز معاملاتی هفته جاری ثبت کرد. با احتساب این موضوع، ارزش سبد ۵۳۲ هزار سهام عدالت به ۱۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۹۸۰ تومان رسید؛ بنابراین، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۵۸۸ تومان رسیده است. /نبض بورس

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 30 مهر 99

قیمت دلار در صرافی های مجاز چقدر شد؟

در پایان فعالیت صرافی‌های مجاز و بانکی، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۲۵۱۲۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۸۸۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد که نسبت به نرخ روز قبل، ۱۲۵۰ تومان گران‌تر شده است، در حالی که روز گذشته، شاهد افت ۳۳۵۰ تومانی نرخ دلار بودیم. همچنین امروز هر اسکناس یورو به نرخ ۳۰۲۲۰ تومان از مردم خریداری شد و در مقابل به قیمت ۳۳۱۷۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود.

۶۰ میلیون دلار اسکناس عرضه شد

بانک مرکزی امروز (۱۳۹۹.۷.۳۰) و در هفتمین روز اجرای سیاست جدید ارزی، حدود ۶۰ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در «بازار متشکل معاملات ارزی» در نرخ های حاشیه بازار عرضه کرد. به گزارش بانک مرکزی، به رغم این میزان عرضه و امکان خرید هر صرافی به میزان ۵۰۰ هزار دلار در بازار مذکور، حدود ۱.۷ میلیون دلار توسط صرافی ها خریداری شد. این امر حاکی از فقدان تقاضای موثر در بازار برای ارز به صورت اسکناس است. همچنین گزارش های دریافتی از سامانه نیما حاکی از این است که تا ساعت ۱۴ امروز، ۱۹۱ میلیون دلار ارز به صورت حواله ارزی توسط صادرکنندگان در بازار عرضه شده است.

قالیباف: بورس تثبیت و قیمت دلار کاهشی می‌شود

قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات مجلس شورای اسلامی با وزرای اقتصادی بیان کرد: مطمئن هستیم پیرو این جلسات شاهد تثبیت در بازار بورس و ادامه روند کاهشی قیمت دلار خواهیم بود. ان‌شاء‌الله در فرصت مناسب توضیحات بیشتری خواهیم داد. /ایسنا

قیمت‌گذاری دستوری فولاد لغو شد

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه مجلس دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد را لغو کرد، گفت: مقرر شد، برای شفاف سازی، علاوه بر شمش، کل زنجیره فولاد در بورس عرضه شود. /مهر

منابع طرح تامین کالاهای اساسی چیست؟

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: قسمتی از اعتبار طرح تامین کالاهای اساسی با فروش اموال موضوع بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ تامین خواهد شد و اولین مجوز برای فروش اموال به مبلغ دویست هزار میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات صندوق تامین اجتماعی خواهد بود. /خانه ملت

ممنوعیت واردات برنج برداشته شد

مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با اشاره به مصوبه ستاد تنظیم بازار در مورد برنج اظهارداشت: از فردا، اول آبان ماه سال ۹۹ بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار ممنوعیت فصلی برنج برداشته می شود. بر این اساس صاحبان کالای برنج می توانند نسبت به اظهار محموله‌های خود به گمرک اقدام کنند. همچنین بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج در گمرکات دپو شده که پیشتر مشکل تامین ارز داشتند که در حال حاضر در صف تخصیص ارز قرار گرفته و امید است ظرف روزهای آینده با صدور کد رهگیری بانک نسبت به ترخیص این اقلام از گمرکات کشور اقدام شود. به گفته ارونقی، از ابتدای سال جاری تا بیستم مهرماه ۵۵۷ هزار تن برنج به ارزش بیش از ۵۱۱ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است. /فارس

دشمن خارجی به ما نگفته پراید بُنجل ۷ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه سی ام مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: کجا دشمن خارجی به ما گفته است پراید بُنجل ۷ میلیونی را ۱۳۰۰۰۰۰۰۰ بفروشیم و کک وجدان هیچ کسی گزیده نشود. کدام دشمن خارجی ما گفته است که فرزندان برخی مسئولین رده بالای این مملکت به مراکز جاسوس پروری انگلیس، آمریکا و کانادا بروند؛ سبک زندگی شان عوض شود، باورهایشان عوض شود و بعد به عنوان سفیران دشمن برگردند و دوباره با رانت پدرانشان  در فضای سیاسی و اقتصادی این سرزمین جاخوش کنند؟ پدرانشان اینجا مرگ بر آمریکا بگویند و فرزندانشان آنجا به ریش این مملکت بخندند. فلاحی در ادامه افزود: کجا دشمن خارجی ما گفته است که بورس را به قتلگاه سرمایه های مردم تبدیل کنیم؟ کجا دشمن خارجی به ما گفته است که شعبان بی مخ هایی را به جان اقتصاد این سرزمین بیندازیم و هر روز یک کودتای جدید علیه اقتصاد این مردم ارائه می دهند؟ کجا دشمن خارجی به ما گفته که چشم بر خون شهدا و خدمات این نظام و این انقلاب بسته شود و مردم نسبت به آینده خود ناامید شوند؟ /خانه ملت

قیمت جدید مرغ برای مصرف کنندگان تعیین شد

بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار، نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۴ هزارو ۴۰۰ تومان و حداکثر قیمت مرغ گرم برای مصرف کنندگان ۲۰ هزارو ۴۰۰ تومان تعیین شد.

ماجرای گوجه فرنگی‌های برگشت خورده از عراق چیست؟

نورانی رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی در برنامه پیگیری شبکه خبر درباره ماجرای برگشت محصولات گوجه فرنگی از عراق، گفت: "مقداری گوجه فرنگی باران و سرما زده بود که در بخش های کوهستانی قرار داشته که متاسفانه وارد مرز عراق شده است. سازمان حفظ نباتات و قرنطینه کشور عراق مشاهده کرده که کیفیت و بسته بندی های گوجه فرنگی ها خوب نبوده و همین موضوع باعث شده که این محصولات را رد کنند. کشور عراق تنها این محصولات را رد و مرجوع کرده، ولی  در مجموع همه گوجه فرنگی های ایران از بین  رفته و یا برگشت نخورده است. بیشتر این محصولات از مرز پرویز خان بوده و گوجه فرنگی ها برگشت خورده از این مرز بوده است. وی با بیان اینکه ما هر روز صادرات محصولات را از مرزهای مختلف به عراق انجام می دهیم، متاسفانه یک مقدار صادرات محصولات ما از ریل خارج شده است، افزود: صادر کنندگانی که وارد بحث صادرات می شوند اطلاعات کافی ندارند و با هر بسته بندی و کیفیت صادرات انجام می دهند که این خود باعث ایجاد مشکلات بسیار در این بخش می شود‌."

علت اصلی کاهش ارزش ریال چیست؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با انتقاد از تخصیص بیشتر بودجه به بخش هزینه‌های اجرایی افزود: موضوعی که مجلس به جد دنبال می‌کند موضوع فرار مالیاتی است، سهم ما در تولید ناخالص داخلی حدود ۶ درصد و در دیگر کشورها ۲۵ تا ۳۰ درصد است که با اصلاح ساختار مالیات، تلاش می‌کنیم ضمن ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید، نظام جامع مالیاتی را عملیاتی کنیم. چالش عمده اقتصادی ما تورم و کاهش مستمر ارزش ریال و علت اصلی آن استقراض دولت از بانک مرکزی و تزریق پول پرقدرت به اقتصاد است؛ یعنی کسری بودجه دولت از سنوات گذشته، ناشی از استقراض دولت‌ها از حوزه بانک مرکزی و افزایش نقدینگی علت ریشه‌ای آن است که برای حل آن باید مشکل کسری بودجه را رفع و تعیین تکلیف کنیم.

طلای جهانی صعود کرد

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با خوش بینی به توافق مقامات آمریکایی برای تصویب بسته کمک مالی پیش از انتخابات، افزایش یافت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۹۱۷ دلار و ۷۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۹۲۲ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با سه دلار و ۷۰ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۹۱۵ دلار و ۴۰ سنت بسته شده بود.

طلای سیاه ارزان شد

پس از اعلام افزایش ذخایر نفت آمریکا که نگرانی در مورد فزونی عرضه در جهان را شعله ور ساخت و همینطور افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ که بر نگرانی‌ها در مورد بهبود کند تقاضا برای سوخت، اضافه کرد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۶۳ سنت کاهش ۴۱.۰۷ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۵ سنت کاهش ۴۲.۶۱ دلار معامله شدند. هر دو شاخص نفتی دیروز افزایش قیمت داشتند. آمار‌های موسسه آمریکن پترولیوم نشان داد، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۶ اکتبر به ۴۹۰.۶ میلیون بشکه افزایش یافته است، در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش یک میلیون بشکه‌ای را داشتند. از دیگر عواملی که بر قیمت نفت فشار کاهشی دارد، عبور تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ از ۴۰ میلیون نفر در روز سه شنبه است، به طوری که برخی از بخش‌های اروپا اقدامات قرنطینگی را از سر گرفتند.

سهمیه بنزین آبان امشب واریز می‌شود

سهمیه بنزین آبان ماه بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته، ساعت ۲۴ امشب در کارت‌های سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها شارژ می‌شود. این سهمیه برای خودروهای سواری بنزینی ۶۰ لیتر و خودروهای دوگانه سوز ۳۰ لیتر و ۲۵ لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ یک هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود، همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
چهارشنبه ۳۰ مهر ساعت ۱۴:۳۷
دلار (اسکناس) ۲۹۲۰۰
دلار (حواله) ۳۰۳۸۰
سکه ۱۴۶۰۰
شاخص کل بورس ۱۴۱۲۰۰۰ واحد (۷۰۰۰ واحد منفی)
فقط بک قدم مانده تاسقوط به کانال یک میلیون وسیصدهزارواحدی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
از ماست که بر ما ست
تمام گرفتاری های ما حداقل ۹۰ درصد از داخل است ...
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
یکی نیست بگه چرا در کشوری که تمام حسابهاش با دلاره از گوجه تا خونه و ماشین و لوازم خونه همه بادلار تولید میشه پس چرا حقوق به ریاله ...؟؟؟؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
حرف حساب نماینده:
پدرانشان اینجا مرگ بر آمریکا بگویند و فرزندانشان آنجا به ریش این مملکت بخندند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
هر چند وقت جو گیر می شوند و چیزهایی می گویند که مردم حوششان بیاید وگرنه اغلب مسئولان بچه هایشان در خارج از کشور زندگی می کنند و کسی هم پیگیر این موضوع نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
کاهش ارزش ریال؟
ریال اصلا مگه ارزشی مونده براش؟
تو 66 ماه دو برابر شده
چقد میخواد بیاد پایین دلار؟
بازی با کلمات بی ارزش شده چون دوره ی رسانه ی جهانی و اگاهی نسبی رو داریم میگذرونیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
یک بازنشسته تامین اجتماعی که دو میلیون و چهارصد
هزار تومان حقوق میگیرد
چطوری زندگی کند ؟؟؟؟؟....
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
گوجه ی پوسیده رو به ملت میفروشید 15000 بعد بار میزنید میفرسید عراق به قیمت مفت، خوب شد برگشت دادن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
گوشت و مرغ و آرد و دارو و میوه و حبوبات و خشکبار و روغن و سبزیجات و صیفی جات و ماهی و پیاز و گوجه و زعفرون و چه و چه و چه و چه همه و همه داره عین سیل میره عراق ، مردم خودمون گرسنه و درگیر با ابرتورم جهنمی حاصل از صادرات لجام گسیخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
يكي از دلايل عمده افزايش نرخ دلار در سال آخر دولتها اين هست جناح مقابل ميخواهد دلار رو با نرخ بالاتر تحويل بگيره كه بعد توجيه داشته باشه كه دلار رو اول هم بالا بهم تحويل دادند.
مردم ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
از کجا معلوم است که بانک مرکزی ۶۰ میلیون دلار داشت یک چیزی گفت مردم هم باور کردن وام بازنشستگان نوبت هفتم که همش ۸ میلیون دلار ده ماه طول کشید تا پرداخت کرد چطور باور کنیم روزی ۶۰ میلیون برای فروش دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
همه خبر ها یک طرف واریز سهمیه بنزین از همه مهمتر بود شاید رانندگان امشب نتواننند از شادی و خوشحالی بخوابند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سخنان منطقی و پر معنایی گفته اند.
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
یک شبکه تلویزیونی اقتصادی درست کنید تقسیم کار کنند بین اقایان روحانی و قالیباف و همتی و واعظی تا هر کدام ساعت به ساعت یک پیام بورسی دلاری خودرویی و مسکنی بدهند!!!!!
گوجه فرنگی بروید ببینید چه قیمت شده خبر از تثبیت بورس میدهند!!!!!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
دیگه خسته شدیم
وقتی پراید ۷ میلیون فروخته می‌شد دلار نهصد تومن بود شما اگه فهم اقتصادی داشتید باید همون موقع اعتراض میکردی و اگه الان هم میخوای اعتراض کنی ، ببین چرا دلار سی تومن شده
...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
دستمزد کارگران رو هم به دلار میدن یا فقط بیست درصد اضافه شده
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
... مگر کسی گفته چی بره بالا چیه بیاد پایین پول صحبت می کنه نه افراد استاد شما پاتو از کشور بیرون بزاری اهن کیلو یک دلار بوده تکون نخورد استاد پول ملی ارزشش کم شده پول نمی شناسه این پراید انسولینه خونه است اون عادل عادله همه را به یک چشم نگاه می کنه اگر ریاضیت خوب باشه ودولار ده برابر شده (اینه میگم که افت ارزش پلو بدونی) خیلی ساده اگر 12000000 را در ده ضرب کنی به همون عدد می رسی ...
سعید
|
Sweden
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
شبکه ملی اطلاعات و حذف پول نقد بستر ساده و فوق العاده ای جهت نظارت و منظم کردن سیستم اقتصاد قرار می دهد.
سودهای کلان با مالیاتهای کلان (مثلا ۹۰ درصد) بسیار ساده مدیریت شده و اورات مخرب فعالیتهای غیر مفید دفع خواهد شد.
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
در یک جمله:

اقتصاد ما مرده است!!!!!!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
پراید هفت میلیونی رو به دلار تبدیل کنید چند دلار میشه؟؟؟؟
ناشناس
|
Denmark
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
آقای قالیباف دولت که ارزی نداردشمااگر سراغ داریدتزریق کنیدکاردرست شود
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
الان با این اوضاع بد اقتصادی بجای همدلی، گروهی از مردم شدن دلال و فرصت طلب تا مال اندوزی کنند و بخاطر چشم و هم چشمی و افت فرهنگی جامعه به راهی میزنند تا درامد داشته باشند و چشمانشان را بروی حقیقت زندگی در ایران بسته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
متاسفانه نرخ دلار به شدت افزایش خواهد یافت و این روند کاهشی در آستانه انتخابات آمریکا اصلا طبیعی نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
متاسفانه بی ثباتی نرخ ارز، اثرات سو بیشتری روی افزایش قیمت دلار و سکه و خودرو و مسکن خواهد داشت،
دو انتخابات پیش رو در آمریکا و ایران، روی افزایش نرخ ارز تاثیر بسیار زیادی دارد، بدون اینکه پیروزی دموکرات ها یا جمهوری خواهان و یا اصولگراها و یا اصلاح طلبان روی این نرخ تاثیر داشته باشد، افزایش قیمت ها را خواهیم داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
من که هنوز باورم نمیشه این آشغال شده ۱۴۰ میلیون . واردات آزاد بود کسی سمت این خودروها نمیرفت . کل ملت را برده ی ۲ خودروساز کردید
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
واردات هم مشکله حل نمی کنه چون با دلار می فروشند
رضا صدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
چه کسی گفته قیمت پراید 7 میلیون تومان است؟ اگر می توانید با هفت که نه با 50 میلیون پراید بسازید، مردم برای خریدنش از شما مسابقه خواهند گذاشت. نماینده باید درک اقتصادی و سیاسی داشته باشد....
س.ا.اس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
مردم ایران چیزیهایی رو مسخره میکنند که ارزان است و یا ارزان بدست میآورند. این اخلاق ژنیتیک ضعیف میراث هزاران ساله این خاک است که هیچکس دنبال رفع آن برنیامده و آموزشهایرفع مشکلات اخلاقی را دیکته ننموده است.
... پراید 7 میلیونی!!!!!!!! چرا نمینویسید دلار 30 هزارتومنی. دلار را همان 75 ریال بدهید پراید را 40 هزار تومن ببرید.
شما که در مجلسی آیا حاضری با حقوق 4 سال قبل کار کنی و پراید را باقیمت 4 سال قبل بخری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
واقعا خریداران کلام و حرف شما چه کسانی هستند و آیا این حرفها خریدار دارد؟؟؟؟؟؟؟؟
....
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
تشکر میکنم از نماینده محترم مجلس خانم سارا فلاحی به خاطر صحبت کامل و جامع در صحن علنی مجلس به قول استادم : سخنوری واقعی تنها با محتوای فاخر امکان پذیر است .امید که مجلس نشینان امروز ما خود را وقت خدمت به مردم کنند نه خدمت به خود و خانواده خود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
... در مورد ماشین کارخانه پرایدو ۵۰ میلیون میده این بازاره که قیمت رو به صد وپنجاه رسونده علت چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
... پراید یا دنا یا تیبا یا 206 یا ............ قیمتش همونه این اقتصاد و پول شماست که بی ارزش میشه
وقتی پراید 6000 دلار بود ، هر دلار هزار تومن بود ، الان هر دلار شده بیست و خورده ای پراید هم شده صد و خورده ای دنا شده 600 و .....................
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
چی میگی واسه خودت . برو سایتهای فروش خودرو در خارج معلوماتت بره بالا . 6000 دلار الآن یک اپتیمای جی تی لاین 2017 میشه بخری بعد تو میگی پراید این قیمتشه ؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
تو این کشور هر کی مسخره میکنه ارزشمنده نه اون که حرف کارشناسی میزنه
برادرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
دشمن یا دوستش رو نمی دونم اما لیست خریدی رو که هفته پیش 120 هزار تومن خریده بودم دیشب 150 هزار تومن خریدم فکر نکنید چیز خاصی بود ها همین لبنیات و اسکاچ و شامپو و ...
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
ولی دشمن گفته که روی موج احساسات مردم سوار شید و فقط قیمت پراید رو بکوبید تو کله مردم
ولی دشمن گفته یه سطل ماست رو بفروشد 30 هزار تومن
دشمن گفته گوشی موبایل رو با ارز نیمایی وارد کنید و با ارز آزاد بفروشید و صدای کسی هم در نیاد
دشمن گفته قیمت طلا و دلار و ... رو جمعه شب گرون کنید
همه اینا رو دشمن گفته و اتفاقا دشمن فقط در مورد پراید صحبت نکرده چون میدونی شما ها به اندازه کافی در موردش صحبت میکنید ...
شفق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
وقتی قیمت قشقایی 2020 تو امریکا 10 هزار دلتاره و تمام اقساط چطوری پراید رو 6000 دلار قیمت میزارن؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
قشقایی بالای 20 هزار دلاره عزیزمممممم.
در ضمن مالیات بیمه خودروهای مستعمل در اونور آب خیل یبیشتر از خودروهای نو هستش
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
نه استاد هم چین خبر ها نیست ما وقتی دولار بود دولار 1000 بود ما سوزوکی ویتارا را بصورت سی کی دی میخریدم نوزده میلیون در ایراخودرو جوش میخورد رنگزده می شود مونتاژمی شود تست می شد سی وت چهار میلیون می فروختیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
جوسازی والقای روانی برای نمایش یقوط قیمت ارز وطلا باشکست مواجه شد ودلارمجددا به کانال ۳۰ هزارتومان بازگشت سکه هم وارد کانال ۱۵ میلیون شد
شنبه هم بورس به کانال یک میلیون وسیصدهزارواحدی پرتاب خواهد شد این خط اینم نشان
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
مناسفانه در كشوري زندگي ميكنيم كه هر گناهي را گردن دشمن مي اندازيم طرف اختلاس ميكنه گردن دشمن مياندازيم
Hadi Naseri
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
خانم نماینده ی عزیز
پراید و خیلی بهتر از اون زیر ده میلیون می ارزن با ارفاق و مماشات و حسن ظن.

مسئله ی کرونا رو هم طبق قانون تعمیم ریاضیات به همین شکل بزرگ کردن و ملت رو ...فرض کردن
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
ما مردم واقعا بدبختیم هم باید بهای تحریم آمریکا را بپردازیم هم بهای بی تدبیری مسوولین
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
دوست عزیز به نظر بنده جمله تحریم امریکا در دل بی تدبیری مسئولین نهفته ااست
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
بله دشمن خارجی به ما نگفته دنا پلاس هدیه بگیرند و200میلیون ودیعه مسکن بگیرند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محسن فخری زاده طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مصباح یزدی لایحه بودجه 1400