تغییر مدیرعامل بورس تهران؛ شایعه یا واقعیت؟

با ریزش امروز بورس، خبری مبنی بر تغییر مدیرعامل بورس تهران مطرح شد که ریزش امروز را به این تغییر نسبت می دادند. آیا این خبر واقعیت داشت؟
کد خبر: ۱۰۰۹۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶ 19 October 2020

امروز مورخه 28 مهر 1399 بورس باز هم سهامداران را با ریزش خود ناامید کرد. در همان دقایق ابتدایی بازار بود که با ریزش بیش از 20 هزار واحدی شاخص کل، این شاخص به کانال 1.4 میلیون واحدی سلام کرد.

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، این ریزش ادامه داشت و تا لحظه نگارش این متن شاخص کل با ریزش بیش از 51 هزار واحدی به کانال یک میلیون و 462 هزار و 545 واحدی رسید.

قرمزپوشی بازار امروز بسیار عجیب بود و باعث تعجب همه سهامداران شد. ریزشی که گویا کسی انتظار آن را نداشت و به دنبال دلیل آن می گشتند تا به یک باره یک شایعه در فضای مجازی منتشر شد.

سروش خسروی روزنامه نگار حوزه اقتصاد طی توئیتی با هشتک شنیده ها نوشت:

گفته می شود صف های فروش عجیب روزهای اخیر جنگی بر سر تصاحب کرسی مدیرعاملی بورس است. ظاهرا یک مجموعه مالی رغیب با علی صحرایی مدیرعامل فعلی بورس می خواهد با منفی کردن بازار زمینه را برای برکناری او فراهم کند. هیات مدیره بورس همین روزها برای تعیین مدیرعامل جلسه برگزار خواهد کرد.

تغییر مدیرعامل بورس تهران؛ شایعه یا واقعیت؟

همین موضوع کافی بود تا زمزمه ها در فضای مجازی در مورد تغییر مدیرعامل بورس تهران افزایش یابد. سرانجام روح الله حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس طی مصاحبه ای گفت:

اولاً در هیچ دوره ایی و حتی هنگام تغییر رئیس سازمان بورس، چنین شایعات بی اساسی، مطرح نبود. دوماً همه فعالان می‌دانند، نظارت‌ها بر دستکاری قیمت‌ها، مانع از ایفای نقش منفی برخی حقوقی‌ها با هدف فشار بر مدیران بورس یا هر هدف دیگری می‌شود. سوماً بازار سهام طی سه ماه اخیر، روند نزولی را طی کرده و ربطی به مسئله نه چندان مهمی، چون مدیریت بورس تهران ندارد. در شورای عالی بورس، هیچ حرفی از تغییر مدیرعامل بورس تهران نشده و این موضوع توسط هیات مدیره بورس مشخص و نهایی خواهد شد اما در این میان برخی با انتشار چنین شایعاتی و مطرح کردن نام افراد، قصد تخریب بورس و برخی مدیران را دارند که انتظار می‌رود سازمان بورس با چنین مواردی به شدت برخورد کند.

اولین جلسه هیات مدیره جدید و ۷ نفره بورس تهران، چهارشنبه این هفته با دستور جلسه تعیین هیات رئیسه برگزار خواهد شد و برخی رسانه ها اعلام کرده اند که تاکنون موضوع تغییر مدیرعامل بورس تهران مطرح نشده است.

شایان ذکر است که برخی شایعات مبنی بر جایگزینی روح الله حسینی به جای علی صحرایی مطرح است که این موضوع هم تاکنون تایید نشده است و در حد شایعه باقی مانده است.  

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی