بازدید 22183
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص کل بورس در اولین روز هفته، بازار سرمایه منطقی‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری، رشد نجومی اوراق تسهیلات مسکن، ارزش سهام عدالت و دارایکم چقدر شد؟ سقوط دلار در برابر یوآن چین در یک روز ۱.۴ درصد شد، درخشش هفتگی چشمگیر طلای سیاه و همکاری تویوتا و پاناسونیک را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۰۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ 10 October 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد شاخص کل بورس در اولین روز هفته، بازار سرمایه منطقی‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری، رشد نجومی اوراق تسهیلات مسکن، ارزش سهام عدالت و دارایکم چقدر شد؟ سقوط دلار در برابر یوآن چین در یک روز ۱.۴ درصد شد، درخشش هفتگی چشمگیر طلای سیاه و همکاری تویوتا و پاناسونیک را در بر دارد.

رشد شاخص کل بورس در اولین روز هفته

شاخص کل بورس با ۱۱۵۰ واحد افزایش معادل ۰.۰۷ درصد به یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۸۵۱ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۳۰۱ واحد افزایش معادل ۰.۰۷ درصد به ۴۰۴ هزار و ۲۸۹ واحد، شاخص کل هم وزن با ۳۳۲۸ واحد افزایش معادل ۰.۸۲ درصد به ۴۱۰ هزار و ۵۲۶ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۲۱۸۱ واحد افزایش معادل ۰.۸۲ درصد به ۲۶۸ هزار و ۹۹۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۲۶۳ واحد افزایش معادل ۰.۲۱ درصد به دو میلیون و ۶۸ هزار و ۶۹۲ واحد، شاخص بازار اول با ۱۱۰۴ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۶۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۸۶ واحد افزایش معادل ۰.۰۴ درصد به ۳ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۶۲۶ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در یک میلیون و ۲۳۲ هزار نوبت معاملاتی، ۶ هزار و ۷۵۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۷۸ هزار و ۰۲۴ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

گزارش بورس امروز شنبه 19 مهر 99/ پیشتازی نمادهای کوچک

گزارش بورس امروز شنبه 19 مهر 99/ پیشتازی نمادهای کوچک

بازار سرمایه، منطقی‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری

علی اصولیان کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه انتخابات آمریکا و نرخ برابری ارز، یکی از عواملی است که می‌تواند بر میزان فروش محصولات شرکت‌های صادرات محور و همچنین روند قیمت‌ها اثرگذار باشد، در مجموع نمی‌تواند جهت و روند کلی بازار را تغییر دهد، افزود: "نگاهی به حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه طی چند ماه اخیر، نشان می‌دهد که در صورت ثبات شرایط، امکان رشد بیشتر و ماندگارتر فراهم است. با فروش مثبت بعضی از شرکت‌های بورسی و فرابورسی که به دلایل بالا رفتن نرخ برابری دلار و افزایش میزان فروش ایجاد شده است، می‌توان ادعا کرد عدد فعلی شاخص، کف مناسبی برای بازار است و بازار توان رشد حدود ۵۰ درصدی را با حفظ شرایط فعلی دارد. در این بین می‌توان پیش‌بینی کرد که در چند ماه آتی شرکت‌های فلزی، معدنی، پتروشیمی، دارویی، با افزایش قیمت سهام همراه باشند و بانکی‌ها نیز به واسطه تسعیر نرخ ارز از این بالا رفتن بهره‌مند ‌شوند. برخی سهم‌های کوچک بازار که از نظر بنیادی مناسب هستند نیز به دلیل رسیدن قیمت‌ها به ارزش ذاتی، می‌توانند گزینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری باشند. اصولیان گفت: اکنون با توجه به نرخ برابری دلار و قیمت خودرو، مسکن و سکه، به نظر می‌رسد منطقی‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری، بازار سرمایه باشد.

رشد نجومی اوراق تسهیلات مسکن

معاملات امروز اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در حالی به پایان رسید که سفته بازان و سوداگران در معاملات چند ماه اخیر خود این اوراق را محل نوسان گیری و کسب بازدهی قرار داده‌اند که همین موضوع سبب شد قیمت این اوراق تا آستانه ۱۰۰ هزار تومانی شدن پیش برود.

هرچند میانگین قیمت تعداد زیادی از نمادهای معاملاتی تسه (اوراق تسهیلات مسکن صادره از بانک عامل بخش مسکن) در معاملات امروز در بازه ۹۱ تا ۹۵ هزار تومان قرار داشت، در یکی از نمادهای معاملاتی تملی (اوراق تسهیلات مسکن صادره از بانک ملی) قیمت هر برگه تا ۹۹ هزار تومان هم رسید؛ این در حالی است که تا پیش از افزایش قیمت برگه‌های تسهیلات مسکن در خرداد ماه امسال، هر برگه تملی از اردیبهشت امسال به قبل، حداکثر تا ۲۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شد. تقریباً میانگین قیمت همه اوراقی که امروز در زیرمجموعه نمادهای تسه (۲۲ نماد) به فروش رسید، به جز سه نماد که در دامنه ۸۸ تا ۸۹ هزار تومان بود، در بازه بالای ۹۰ هزار تومان خرید و فروش شد. به نقل از مهر؛ با این حال یکی از عجیب‌ترین اتفاقات امروز، فروش ۹۸ برگه از نماد تملی ۷۰۴ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در تیر ماه ۹۷ بانک ملی) به قیمت ۱۴۷ هزار و ۹۴۷ تومان است که این رقم تا کنون سابقه نداشته است. این ارقام سنگین فروش اوراق مذکور در حالی است که هر برگه تسهیلات مسکن، متضمن تنها ۵۰۰ هزار تومان وام مسکن است! به نظر می‌رسد نبود محدودیت فروش اوراق تملی از زمان خرید که بر خلاف تسه، دارنده اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن نمی‌تواند تا چهار ماه از زمان خرید، آن را به فروش برساند، سبب دامن زدن سفته بازان به اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی باشد.

پیش بینی قیمت طلا در معاملات هفته جاری

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران پیش بینی می کنند فضا برای صعود بیشتر قیمت طلا در معاملات هفته جاری وجود دارد اما رکوردشکنی طلا نامعلوم است. به گزارش ایسنا، طلا پس از شروع پرتلاطم معاملات در روز دوشنبه، موفق شد هفته را با عملکرد مثبت به پایان برساند و تحت تاثیر دورنمای انتخابات ریاست جمهوری متلاطم آمریکا، نزدیک به بالاترین حد دو هفته گذشته معامله شد. اگرچه خوش بینی بالایی به افزایش قیمت طلا وجود دارد، این پرسش همچنان باقی است که آیا طلا نیروی کافی برای عبور از مرز ۲۰۰۰ دلار خواهد یافت یا خیر؟

در نظرسنجی هفته جاری از کارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۳ نفر معادل ۷۶ درصد به افزایش قیمت طلا و یک نفر معادل شش درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و سه نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند. هرچند سرمایه گذاران همچنان به روند صعودی طلا خوش بین مانده اند، با ادامه تحکیم قیمت ها، علاقه آنها کاهش قابل توجهی پیدا کرده است و شمار شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز به پایینترین سطح از اواخر ژوئن رسید. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۱۶۴ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۶۲۸ نفر معادل ۵۴ درصد افزایش قیمت و ۳۰۹ نفر معادل ۲۷ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۲۲۷ نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند.

سکه گران تر از سهام عدالت شد

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز شنبه ۱۶ مهرماه در بازار آزاد تهران به ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان استو هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۱۹۰ تومان است.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

نبض بورس: امروز ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۴ میلیون و ۶۷ هزار و ۵۹۴ تومان رسید. بدین ترتیب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت برای فروش حدود ۸ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۵۵۶ تومان است. کاهش ۰.۲ درصدی ارزش سهام عدالت در روز جاری موجب شد تا ارزش این سهام در مقایسه با آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ۳۵ هزار و ۱۴۱ تومان کاهش یابد.

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با افزایش ۰.۰۸ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۲۲ هزار و ۵۰۲ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با ۱.۳۷ درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل به ۲۲ هزار و ۷۹۰ تومان افزایش یافت. /نبض بورس

رکورد جدید دلار در صرافی های بانکی

در پایان معاملات امروز؛ هر اسکناس دلار آمریکا صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور، به قیمت ۲۹۸۵۰ تومان از مردم خریداری شد و در مقابل به قیمت ۲۹۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شود که نسبت به نرخ روز چهارشنبه هفته گذشته، ۷۵۰ تومان گران‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۳۵۰۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۵۱۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که نسبت به آخرین نرخ هفته قبل، ۹۰۰ تومان گران‌تر شده است.

سقوط دلار در برابر یوآن چین در یک روز ۱.۴ درصد شد

سی‌ان‌بی‌سی: با افزایش احتمال پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا و ارائه بسته مالی حمایتی بلافاصله بعد از انتخابات، ارزش دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح در سه هفته اخیر رسید و یوآن چین تقویت شد. بسیاری از تحلیل‌گران وال‌استریت پیش‌بینی می‌کنند صرف‌نظر از اینکه چه فردی برنده انتخابات آمریکا شود، اقتصاد آمریکا یک بسته کمک مالی تشویقی دریافت خواهد کرد اما پیروزی دموکرات‌ها به ویژه اگر با به دست آوردن اکثریت سنا همراه باشد، منجر به تصویب یک بسته بزرگ‌تر خواهد شد. نرخ برابری دلار در مقابل یوآن چین در بازارهای خارجی ۱.۴۴ درصد سقوط کرد و به ۶.۶۹۳۳ واحد رسید. شاخص دلار در مقابل ارزهای مهم جهان ۰.۳ درصد افت کرد و به ۹۳.۳۰ واحد رسید. به این ترتیب افت هفتگی شاخص دلار به ۰.۸ درصد رسید.

درخشش هفتگی چشمگیر طلای سیاه

بهای معاملات نفت روز جمعه پس از این که رویترز از توافق دستمزد میان مقامات اتحادیه کارکنان نفتی و تولیدکنندگان نفت نروژ خبر داد، کاهش یافت، تحت تاثیر وقوع یک طوفان گرمسیری دیگر و مختل شدن بخشی از تولید آمریکا، درخشش هفتگی چشمگیری را به ثبت رساند. به گزارش ایسنا، اعتصاب کارکنان نفتی نروژ این کشور را در معرض کاهش ۲۵ درصدی تولید نفت در یک هفته آینده قرار داده بود. با این حال با نزدیک شدن طوفان گرمسیری دلتا به منطقه خلیج مکزیکو و توقف بخشی از تولید این منطقه، شاخص نفت آمریکا رشد هفتگی ۹.۶ درصد را به ثبت رساند. اداره ایمنی و محیط زیست آمریکا برآورد کرده که ۹۱.۵۵ درصد از تولید نفت خلیج مکزیکو و ۶۲.۱۷ درصد از تولید گاز طبیعی این منطقه تعطیل شده است. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۹ سنت معادل ۱.۴ درصد کاهش یافت و در ۴۰ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در دسامبر ۴۹ سنت معادل ۱.۱ درصد کاهش یافت و در ۴۲ دلار و ۸۵ سنت در هر بشکه بسته شد و برای کل هفته ۹.۱ درصد رشد نشان داد.

تحریم‌های جدید ممکن است لرزش‌هایی را در بازارها ایجاد کند

مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین درباره اثر تحریم‌های جدید بر بازارهای طلا، ارز و سهام به همشهری گفت: بعید می‌دانم تحریم‌های جدید اثر خیلی عجیبی بر بازارهای طلا، ارز و سهام داشته باشد اما ممکن است لرزش‌هایی را در بازارها ایجاد کند. با این حال، باید دقت کرد که بخش عمده‌ای از انتظاراتی که در بازارهای ما اعم از طلا، ارز، بورس و خودرو شکل می‌گیرد، مبتنی بر آگاهی نیست و عمدتا مبتنی بر عوام‌گرایی است. او با بیان اینکه رفتار عوام‌گرایی هم از نظر اقتصادی قابل پیش‌بینی نیست، توضیح داد: با توجه به اینکه رفتارهای جمعی را نمی‌توان خیلی با مبانی اقتصادی سنجید، بنابراین نمی‌توان خیلی دقیق رفتار مردم را در روزهای آینده پیش‌بینی کرد.

اجاره بها در تابستان چند درصد بالا رفت؟

طبق گزارش مرکز آمار در تابستان ١٣٩٩، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ١٩٥,٨ رسید که نسبت به فصل قبل (١٧٥.١)، ١١.٨ درصد افزایش داشته است.

در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان همدان با ١٦.٢ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٣.١ درصد افزایش است. درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل تابستان ١٣٩٩ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ٢٨.٩ درصد است که نسبت به فصل بهار ١٣٩٩(٢٣.٣ درصد)، ٥.٦ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان همدان با ٣٧درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ٨.٦ درصد افزایش است. به عبارتی خانوارهای استان همدان به طور متوسط ٨.١ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان آذربایجان غربی ٢٠.٣ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده‌اند. نرخ تورم چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بها، برابر ٢٤,٣ درصد است. اطلاع مذکور در استان لرستان (٣٢.٣ درصد) بیشترین عدد و در استان آذربایجان غربی (٨.٩ درصد) کمترین عدد را نشان می‌دهد. بر این اساس، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل تابستان ١٣٩٩ برابر با ٤١,٢ درصد است.

همکاری تویوتا و پاناسونیک

دنیای اقتصاد: شرکت مشترک تویوتاموتور و پاناسونیک اعلام کرد که از سال ۲۰۲۲، تولید باتری‌های لیتیومی در غرب ژاپن را برای خودروهای هیبریدی آغاز می‌کند. خط تولید شرکت پاناسونیک در ایالت توکوشیما می‌تواند سالانه باتری‌های موردنیاز برای ۵۰۰ هزار دستگاه را تولید کند. این شرکت تحت عنوان «پرایم انرژی» در بیانیه خود تاکید کرد که انتظار دارد بازار جهانی خودرو پس از مهار ویروس کرونا با سرعت بالایی به رشد خود ادامه دهد. ۵۱ درصد از سهام شرکت مزبور که در ماه آوریل تاسیس شد، تحت مالکیت تویوتاموتور است و ۴۹ درصد دیگر نیز در مالکیت پاناسونیک قرار دارد. این شراکت نشان از آن دارد که هر دو شرکت به دنبال بدل شدن به بازیگران جهانی در زمینه توسعه خودروهای برقی مقرون به‌صرفه هستند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۳
علی
|
Turkey
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
همتی:حبابه قیمت ها غیرواقعی مردم وارد بازار ارز نشوند دلار اونموقع حدود ۲۰ تومن بود..الان رهنمودی پیشنهادی نصیحتی!!!!نبود!!سکوت و تماشا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
همتی از موقعی که دلار 4 تومان شد تنها تدبیریش این بود که دلار حباب داره نخرین و ارز صادرات داره برمیگرده فقط همین
ناشناس
| Turkey |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
یازده تومن بود میگفت آرزو بر جوانان عیب نیست.خخخ
ناشناس
|
France
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
داریم به همون حرف ترامپ میرسیم!!!!!

۱دلار=یک تراول چک ۵۰۰۰۰۰ریالی

حالا هی با بورس داغونتون جولان بدید
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
ترامپ کجا همچین حرفی زده؟؟؟؟
ناشناس
| United States |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
چه زمانی گفته؟
زمان اقای هاشمی هم گفته بودن بودن بیل کیلینتون ۱ دلاری را با ۱۰۰۰ تومانی در دست گرفته در حالی که اصلا این گونه
نبود
امیر
|
Turkey
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
اقای وزیر قیمت هارو تا کجا میخواین بالاببرین مردم له شدن وزیر با خنده تا جایی که مردم تحمل کنن
اقای وزیر کمر مردم شکست زیر گرونی
وزیر لبخند همیشگی بالاخره خودمون انتخاب کردیم اینجوری باشه..‌‌.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ما که سوختیم و با فلاکت عمرمان دارد به سر می آید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
همه سیستم مالی ایران از بانک مرکزی تا شبکه سوئیفت علیه ایران تحریم بوده، پس چرا دوباره امریکا 18 بانک رو تحریم کرد؟ برای اینکه موج روانی روزانه ایجاد کنه برای کاهش ارزش پول ملی، فریب نخورید و دلار نخرید، ترامپ رفتنی است، 24 روز دیگه انتخاباته و ترامپ بیش از 12 درصد از جو بایدن عقب افتاده حتی در کلیدی ترین ایالت های جمهوری خواه مثل فلوریدا که به طور سنتی جمهوری خواهان رای میاوردن، جو بایدن در نظرسنجی پیش است. با پیروزی بایدن دلار در ایران عقب نشینی سنگینی میکنه. خود دانید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خدا کنه، پدرمون درآمد. داریم به می شیم. چهار تا دونه خیار و چهار تا دونه گوجه می خری می سه بیست تومن. چهار قلم میوه از هر کدوم یک کیلو می خری می سه صد هزار تومن.. میلیون شده پول خرد. اگر خانه ی کسی هم پر از سکه و دلار باشه بازم این تورمی که تو زندگی روزانه ایجاد شده کمر شکنه. خدا واقعا بهمون رحم کنه.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تحریمهای جدید ممکنه در بازار لرزش ایجاد کند ؟
لرزش ؟
واقعا ؟
منتظر زلزله باشید ! نه لرزش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
دولت دلارهای کالاهای صادراتی را وارد بازار کند قیمت دلار پایین می آید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
این اختلاف روند بورس بتدریج اثر خود را بر بورس خواهد گذاشت

دلار : همواره رو به بالا

بورس: نوسانی و در ماندن در حول و حوش ۱/۵۰۰/۰۰۰
ال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
مسئولین با چه رویی از مردم میخوان که دلار نخرن؟ یک نفر که سال 97 به حرف مسئولین گوش داده و مثلا دلار نخریده که باعث به هم خورد نظم بازار و فشار بر مردم نشه و به حرف مسئولین اعتماد داشته و باز هم به گفته مسئولین منتظر کاهش قیمت ماشین شده الان سرمایه ش حداقل یک نهم شده یعنی حدود 10 برابر گاهش پیدا کرده
خب یه نفر با سرمایه مثلا 20 میلیونی در سال 97 که در اون زمان هم توان سرمایه گذاری در ملک رو نداشته و هر کسی رو هم تو بازار سکه و دلار بود اعدام کردن که مردم بترسن الان میدونین سرمایه ش چقدر شده؟ اگه دلار خریده بود الان حداق ارزش سرمایه ش حفظ شده بود و 180 میلیون داشت
لابد میگن چرا وارد بورس نشده؟ مگه قراره همه افراد تو بورس باشن تا از گرسنگی نمیرن؟ اگرم همه افراد وارد بورس میشدن که الان حباب بورس دو برابر بود. واقعا با چه رویی از مرم میخوان که به حرف اوان عمل کنن؟ رمز موفقیت تو این دولت اینه که هر چیزی که مسئولین از مردم خواستن برعکس رو عمل کنی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دویست میلیون سال ۹۶ داشتم. زمانیکه سکه یک و نیم میلیون بود. برای اینکه انسان باشم، باعث تورم نشم و کلی فکر احمقانه ی دیگه، پول را گذاشتم تو بانک ماند. الان دارم به حماقت خودم نگاه می کنم. دویست تومنی که اون موقع یه خانه ی پنجاه متری می تونستم بخرم الان شده در حد یه پراید. برای بچه ام که لپ تاپ نیاز داشت قیمت ها را نگاه می کردم یه لپ تاپ معمولی که پاسخ گوی نیازهای رشته اش هم نیست شده چهل پنجاه میلیون تومان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
دلار وارد کانال ۳۱ شد الان ۳۱۲۰۰ تومان
سکه دراستانه ورودبه کانال ۱۶ میلیون الان ۱۵۷۰۰
اقای همتی هنوزهم معتقدید ارزوبرجوانان برای دیدن دلار ۲۰ هزارتومانی عیب نیست؟!!!!!!
علی برکت الله !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
"رشد نجومی اوراق تسهیلات مسکن"
زمانی که دلار 3 تومن بود اوراق 60 تا 70 تومن بود حالا چه رشد نجومی کرده؟
ناشناس
|
Japan
|
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
این بورس مملکت ماهم شده ‌پرچم بنگلادش!وکم کم داره میره به سمت رنگ پرچم کشوردوست وبرادراین روزهاترکیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
"رشد نجومی اوراق تسهیلات مسکن"
زمانی که دلار 3 تومن بود اوراق 60 تا 70 تومن بود حالا چه رشد نجومی کرده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
چکار کردین شماها با مردم؟با این کشور؟ سکه 16 میلیون؟دلار 30000؟پراید 150؟ مگه میشه؟داغونمون کردین.کمرمون شکست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ما که سوختیم و با فلاکت عمرمان دارد به سر می آید.
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تنها یک راه برای ایران مانده و ان هم واردات براساس ارزهایی غیر از دلار وهر ماه هم لیست منتشر کند که واردات براساس چه ارزی بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چکار کردین شماها با مردم؟با این کشور؟ سکه 16 میلیون؟دلار 30000؟پراید 150؟ مگه میشه؟داغونمون کردین.کمرمون شکست
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن دونالد ترامپ