بازدید 23533
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس همچنان قرمز، آیا سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس غیرقانونی است؟ سیگنال افزایشی دلار به سکه، دژپسند: دولت در شش ماهه نخست سال یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشت، زیان انباشته صنعت خودرو به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، کاهش ذخایر جهانی نفت تا شش ماه دیگر و طلای جهانی اندکی بالا رفت را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۰۵۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ 28 September 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس همچنان قرمز، آیا سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس غیرقانونی است؟ سیگنال افزایشی دلار به سکه، دژپسند: دولت در شش ماهه نخست سال یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشت، زیان انباشته صنعت خودرو به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، کاهش ذخایر جهانی نفت تا شش ماه دیگر و طلای جهانی اندکی بالا رفت را در بر دارد.

بورس همچنان قرمز ...

شاخص کل با ۵۴۹۵۷ واحد کاهش معادل منفی ۳.۵۰ درصد به یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۹۳۰ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۴۴۱۱ واحد کاهش معادل منفی ۳.۵۰ درصد به ۳۹۷ هزار و ۵۲۱ واحد، شاخص کل هم وزن با ۵۳۸۴ واحد کاهش معادل منفی ۱.۳۲ درصد به ۴۰۲ هزار و ۲۶۶ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۳۵۲۸ واحد کاهش معادل منفی ۱.۳۲ درصد به ۲۶۳ هزار و ۵۹۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۷۵۲۲ واحد کاهش معادل منفی ۳.۲۴ درصد به دو میلیون و ۱۸ هزار و ۳۰۷ واحد، شاخص بازار اول با ۴۴۳۳۷ واحد کاهش معادل منفی ۳.۸۹ درصد به یک میلیون و ۹۴ هزار و ۵۰۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۴۴۰۹ واحد کاهش معادل منفی ۲.۹۴ درصد به ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۱۷ واحد رسید. در نیمه دوم داد و ستد‌های امروز بورس، در ۲۳۷ هزار و ۶۸۴ نوبت معاملاتی، یک هزار و ۸۲۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۶ هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

گزارش بورس امروز دوشنبه 7 مهر 99/ تنها 7 درصد نمادها قفل در صف خرید!

گزارش بورس امروز دوشنبه 7 مهر 99/ تنها 7 درصد نمادها قفل در صف خرید!

آیا سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس غیرقانونی است؟

محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری، گفت: آیین نامه از سمت سازمان بورس به بانک‌ها ابلاغ شده، ولی آنچه بانک‌ها طبق آن عمل می‌کنند، ابلاغیه‌های بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است؛ بنابراین، بهتر است سازمان بورس آیین نامه مربوطه را از بانک مرکزی پیگیری کند تا موانع این موضوع رفع و برای بانک‌ها قابلیت اجرا پیدا کند. بانک‌ها برای حضور در بورس با قانون رفع موانع تولید مواجه هستند که طبق این قانون، آن‌ها از بنگاه‌داری منع شده‌اند و فقط برای اعطای تسهیلات می‌توانند در بازار سرمایه دخالت کنند. به نقل از ایسنا، جمشیدی با تاکید بر اینکه بانک‌ها مستقیم نمی‌توانند وارد بورس شوند، خاطرنشان کرد: یک تناقض بین مصوبه شورای عالی بورس و قانون وجود دارد، زیرا این مصوبه فراقانونی نیست و بانک‌ها بر اساس قانون ـ چه بلند مدت چه کوتاه مدت ـ نمی‌توانند در بورس فعالیت کنند.

قیمت دلار به چند هزار تومان رسید؟

در معاملات امروز (دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹) بازار ارز، شاهد رشد نسبی شاخص ارزی هستیم، به گونه‌ای که در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۲۸۸۵۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۸۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد که نسبت به روز قبل، ۲۵۰ تومان گران‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها به نرخ ۳۳۵۵۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۳۶۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت روز یکشنبه، ۲۵۰ تومان گران‌تر شده است.

نماینده مجلس: ۷ و نیم میلیارد دلار در یکی از کشور‌ها داریم

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به راه‌های ایجاد ثبات در بازار ارز اشاره کرد و گفت: حرکت به سوی مبادلات دو جانبه و چند جانبه، تلاشی است که باید از سوی مسئولان صورت پذیرد تا نقش ارزهای خارجی در معاملات اقتصادی کاهش پیدا کند؛ اما اکنون به دلیل سیاست‌های اشتباه دولت، برخی معاملات داخلی نیز با ارز خارجی انجام می‌شود. وی با بیان مثالی ادامه داد: اکنون هفت و نیم میلیارد دلار در یکی از کشورها داریم، اما این کشور زمانی حاضر است این پول را باز پس دهد که با قدرت از آن‌ها خواسته شود. حاجی دلیگانی افزایش صادرات غیرنفتی را راه دیگر کاهش قیمت ارز و ایجاد ثبات در بازار دانست و گفت: رونق پتروپالایشگاه و پتروشیمی‌ها و تبدیل نفت خام به فرآورده می‌تواند زمینه افزایش ارزآوری در کشور را فراهم کند. تشدید مجازات افرادی که ارز کالاهای صادره را به کشور بازنمی‌گردانند، راه دیگری برای ایجاد ثبات در بازار است. /خانه ملت

سیگنال افزایشی دلار به سکه

با افزایش بهای ارز به ویژه دلار در صرافی‌های مجاز، شاهد رشد نرخ انواع سکه در بازار هستیم، به گونه‌ای که بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط اتحادیه طلا و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسیده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۷ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان است و هر ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید. هر سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۵ میلیون و ۵۰۸ هزار تومان قیمت گذاری شده است. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار، به رقم یک میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

مقام مسئول: مردم طلای دست دوم نخرند

محمد ولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ارتباط تصویری با شبکه خبر با اشاره به اینکه مردم دنبال طلای دست دوم نروند و خرید طلای دست دوم معظلاتی را در پی دارد، افزود: کُند شدن چرخه تولید، ایراد و اشکالات موجود در طلای دست دوم و از نظر بهداشت و چند عامل دیگر از دلایل نخریدن طلای دست دوم است. مردم می توانند طلای دست دوم خود را بفروشند، ولی خرید طلای دست دوم ممنوع است. محمدولی ضمن اشاره به اینکه طلای دست دوم دلیل بر ارزان خریدن نیست، گفت: از مردم تقاضا داریم دنبال مصنوعات طلای دست دوم نروند و طلافروشان هم از فروش این نوع طلاها خودداری کنند.  

دژپسند: دولت در شش ماهه نخست سال یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشت

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با اشاره به حواشی های بسیار و بی اساس در خصوص کسری بودجه و برداشت دولت از بانک مرکزی خاطرنشان کرد: دولت در شش ماهه نخست سال حتی یک ریال به بانک مرکزی وابستگی نداشت.

زیان انباشته صنعت خودرو به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: جمع زیان انباشته کل مجموعه صنعت خودروسازی و قطعه سازی به دلیل قیمت‌گذاری دستوری خودرو به بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. وی افزود: قیمت گذاری دستوری خودرو تبعات زیادی دارد که از آن جمله، خودروسازان تولیدات قطعه‌سازان را با قیمت‌های درستی نمی‌خرند. به گفته این مقام صنفی، زیان انباشته یاد شده و در مقابل سود بالای ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های بالادستی و تولیدکنندگان مواد اولیه، یک عدم توازن و تعادل را به وجود آورده است.

ارتباط قیمت نفت با افزایش شیوع کرونا

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا که امیدها به احیای مستمر تقاضا برای سوخت را تضعیف کرد، با کاهش روبرو شد. بهای معاملات نفت برنت ۲۳ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۱ دلار و ۶۹ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص هفته گذشته ۲.۹ درصد کاهش داشت. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۱ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۴۰ دلار و چهار سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا هفته گذشته ۲.۱ درصد کاهش ثبت کرد.

کاهش ذخایر جهانی نفت تا شش ماه دیگر؟

دبیرکل اوپک در نشست آنلاین وزیران انرژی گروه جی ۲۰ پیش بینی کرد ذخایر نفت اعضای سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ اندکی بالاتر از میانگین پنج ساله خواهد ماند. به گزارش ایسنا، محمد بارکیندو اظهار کرد: این برآورد بر مبنای جدیدترین پیش بینی هاست که انتظار دارند تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۹.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یابد و تولید نفت غیراوپک ۲.۷ میلیون بشکه در روز افت کند. دبیرکل اوپک در ادامه افزود: بنابراین کار ما هنوز به پایان نرسیده است. ما باید برای دستیابی به راهکارهای گسترده و مورد توافق جمعی تلاش کنیم که به نفع ذی نفعان و کل جهان هستند.

طلای جهانی اندکی بالا رفت

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی عقب نشینی دلار از بالاترین رکورد دو ماه اخیر، اندکی افزایش یافت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۸۶۱ دلار و دو سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۸۶۳ دلار و ۷۰ سنت بود. به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ، طلا تحت تاثیر دلار آمریکاست. حرکت بزرگ احتمالا پس از مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری و نتایج نظرسنجی ها در خصوص نامزد پیشتاز در انتخابات روی خواهد داد.

یک متر خانه در تهران چند میلیون تومان شد؟

در شهریورماه سال ۱۳۹۹، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۴۲.۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۵.۱ و ۹۱.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رکورد جدید در بازار مسکن؛ یک متر مربع خانه در تهران چند میلیون تومان شد؟

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۱
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
نماینده مجلس:7/5میلیارد دلار تو کشورهای خارجی داریم که باید با قدرت از اونها بخواهیم ... FATF بعد از دو سال خاک خوردن در مجمع تشخیص مصلحت نظام , آخر هم تصویب نشد بعد انتظار داری پول رو دو دستی تقدیمتون کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هرچی فکر میکنم نمیتونم بفهمم که این جمله یعنی چه و چه جوری باید اجرا بشه: مردم می توانند طلای دست دوم خود را بفروشند، ولی خرید طلای دست دوم ممنوع است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
من به این نتیجه رسیدم هر چی مقام مسوول میگه من برعکسش عمل کنم مثل جریان دلار و بورس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
" کُند شدن چرخه تولید، ایراد و اشکالات موجود در طلای دست دوم و از نظر بهداشت" دلايلي بودند كه رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران براي عدم خريد و فروش طلاي دست دوم اعلام نمودند كه اين دلايل همگي فرعي بودند و هدف اصلي سود بردن همكارانشان از بازار آشفته فعلي است . آخه بهداشتي نبودن هم شد دليل نخريدن طلاي دست دوم ؟!!!! خوب طلا رو استريل مي كنيم مثل خودتون .
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مردم طلای دست دوم نخرند تا دولت بتواند از طلای نو 20 درصد مالیات وغیره بگیرد
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
۱۰۰ میلیارد دلار هم در یک کشور خارجی داشته باشید به هیچ دردی نمی خورد وقتی شبکه بانکی تحریم باشد.
۷ میلیارد اینجا و۱۰ میلیارد فلان جا و ...اینها که به درد مردم نمی خورد و همه می دانند که در کشورهای خارجی پول هست منتهی قفل است.
زیاد راه دور نروید و چینی ها طلب ۳۰ میلیارد دلار ایران را دادند که حالا زوم کردند روی کره جنوبی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اجازه واردات ماشین چرا نمی دهند ؟؟؟؟دلار میخواهد چند شود که هنوز همتی صلاح نمی داند واردات خودرو انجام شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اجازه واردات خوددرو بدهند خواهید دید این خودروهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ که در این بنگاههای خودرو قیمت میلیاردی پیدا کرده اند به ساعت نکشیده چگونه قیمتهایش نصف میشود بعد از خبر واردات خوورو.
۵۰۰۰ تا ماشین ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ تو بنگاهها ریختند یکسری ماشین باز بین یکدیگر مدام خرید و فروش میکنند بازار ماشین خارجی را اینگونه خراب کرده اند.
یکی از چیزهایی که دولت احمدی نژاد را نجات داد در زمان تحریمهای سال ۹۱ اجازه واردات خودرو بود و مساله واردات خودرو هیچ ربطی به پایین و بالاشدن ارز ندارد و اینها فقط ادعای همتی است با مدیریتی که داشته و میفرمود اگر اجازه واردات خودرو دهیم دلاررگران میشود و ادعا میکرد دلار ۱۲ خریدار ندارد.
با قیمت فعلی دلار خودرو وارد شود هم ارزان تر از قیمتهای وحشتناک فعلی خودروهای خارجی در بنگاههای خودرویی است
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مردم تا حالا کی دنبال طلا ی دست دوم بودند؟مردم کی دنبال خرید دلار وارز خارجی بودند؟ این چه وضعییه؟مشکل کجاست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
از سال 92 تا 96 سعی شد که از ته دره ای که احمدی نژاد درست کرده بود خارج شویم
ولی نمی دانستیم بعد از خروج از دره می خواهند اوراقمان کنند و در این امر از یک دیگر پیشی می گیرند
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
دولت ناتوان
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اصلا دولتی در کار هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
قیمت ها به همه چیز ارتباط دارند جز ناکارآمدی مسئولین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
هر کی به فکر خویشه!
طلای دست دوم نخرید چون مجبور به پرداخت دستمزد ساخت نیستید و اقشار و صنف محترم زرگران درامدشون کم میشه، ما به فقر اینا راضی نیستیم
طلای نو با کارمزد میخریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
چرا مجلس در مقابل افزایش قیمت بی سابقه و بیمارگونه ارزهای خارجی هیچ کاری نمی کند؟!! دقیقا مانند مجلس قبلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
کُند شدن چرخه تولید، ایراد و اشکالات موجود در طلای دست دوم و از نظر بهداشت و چند عامل دیگر از دلایل نخریدن طلای دست دوم است. مردم می توانند طلای دست دوم خود را بفروشند، ولی خرید طلای دست دوم ممنوع است.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
پس استیضاح چی شد18
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
طلای دست دوم مشکل بهداشتی داره!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
طلای دست دوم رابیار خونه باکمی صابون مایع و آب گرم بشورید وخواستید کمی مایع زندعفونی بهش بزنید و استفاده کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
گفته طلای دست دوم نخرید. نه بابا. پس برم بخرم
پاسخ ها
ناشناس
| Philippines |
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خدایا کشورو ملت عزیزم را از شر بازیهای سیاسی و جناحی و دشمنان داخلی و خارجی در امان نگهدارخودت اسایش و رفاه را برای ایرانیان مهیا کن . ملت ایران مظلوم ترین دنیاست و تکیه گاهی جز تو ندارد
ناشناس
| Philippines |
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دولت داره نقدینگی را مهار میکنه اول سرمایه ملت را تو بورس از بین میبره و الان دلار و سکه را به سقف رسونده تا خوب با گرون فروشی جیب خریداران را خالی کنه تا نقدینگی مهار بشه و بعد اماده مذاکره بشه وقیمتها را بشکنه و ارز و طلا ارزون بشه ولی شوکی حاصل نشه یعنی جایی برای سرمایه گذاری نباشه هدف دولت شاخص بورس ۷۰۰ تا ۵۰۰ هزار نرخ دلار ۱۲ تا ۱۵ هزار بعد از توافق
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مردم نخورند !!! مردم نخرند !!! مردم نپوشند !!! مردم نگویند !!! مردم گوش ندهند !!! مردم نبینند !!! مردم نروند !!!!!...
پاسخ ها
محسن
| Belgium |
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مردم میتوانند غمگین باشند،مردم می توانند ناله و زاری کنند، مردم می تواند عزاداری کنند،، مردم می توانند قصه بخورند،مردم می توانند دلواپس باشند،مردم می توانند از لنگ بجای لباس استفاده بکنند.... مردم اگر بروند بمیرند راحت ترند که ان هم به لطف کرونا داره انجام میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
لطفا با قدرت و مشت محکم پوزشان را بخاک بمالید تا پولمان را بدهند.از اقتدار غافل نشوید.البته اگر رازها کشور در بانکهای خارجی باشد احتمالش بیشتر است که برای ملت هزینه شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
حالا دیگه طلای دست دوم آلوده است . بابا ایوالله.
مخاطب تابناک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
ولا اون هفتونیم ملیارد دلار همونجا بمونه جاش امن تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
این مقام مسئول نمی دونه طلا آلوده به میکروب و هیچ چیز دیگه نمیشه!!! طلا ماهیت ضد میکروبی دارد. ایشدن حرص ۱۵ درصد و ۷ درصد و ۹ درصد رو می خورن....
شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
دلایل نخریدن طلای دست دوم چقدر قانع کننده بود!
بهلول
|
Germany
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
به واقعیت وقتی دیدم هر روز بورس بالا میره و من پولی ندارم که مثل بقیه تو بورس بزارم افسرده شده بودم.
اما حالا که می بینم اونایی که پول داشتن و رفتن تو بورس و نابود شدن و بدتر از من افسرده شدن کمی احساس راحتی می کنم.
از اینکه روحانی حامی طبقه فقیر شده و با سبدهای حمایتی در این دوران ما رو حمایت می کنه .متشکرم.


روحانی مچکریم
نوبخت دوست داشتنی مچکریم
همتی با غیرت حمایت حمایت.
رضا
|
Germany
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
با سلام
وزیر اقتصاد عنوان می کنند در شش ماه نخست سال به بانک مرکزی وابستگی نداشتند ، از طرفی صادرات نفت هم که نداشتیم ، حوزه مالیات هم که اوضاع خراب بوده و...
آقای وزیر محترم بگویند کشور را چطور اداره کردند، من که به خودم اجازه نمی دهم فکر کنم از بورس و از جیب مردم ... شما هم این فکر به سرتون نزنه لطفا ....
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تابناک عزیز اینکه مردم نظر خودشون ارسال کنند را بردار چون مسئولین اصلا گوششان شنوا نیست. به علی قسم دیگه طاقتمان تمام شده. آقا اصلا دولت نمی‌خواهیم دیگه بسه گرانی حقوقمان کم مخارج کمرشکن دیگه نان و پنیر شده برایمان رویا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مردم طلای دسته دوم نخرند، بلکه بیایند ۴۰٪ انواع کارمزدهای مختلف را به ما بدهند. حاجی یک خرده کارمزدهاتون را منصفانه کنید مردم طلای دسته دوم نمی خرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
طلای دست دوم 30 درصد تفاوت قیمت داره ، نکنه طلا را مردم میخورند که نباید دست دوم باشد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
پولی که برای عوض کردن آپارتمان مان در چند سال پس انداز کرده بودیم داشت ارزششو از دست می داد. عوض کردن آپارتمان هم تو این وضع کار وحشتناکی بود که حداقل من جسارتشو نداشتم. با خودمان گفتیم برای حفظ ارزش پس انداز خریدن ارز کار صحیحی نیست و بورس طبق گفته مسئولین کشور قانونی و مجازه و علاوه بر حفظ ارزش پول سود هم داره و بنفع مملکت هم هست. ولی عجب اشتباهی کردیم و بدبخت شدیم.........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
پیییییییییییییییییییییش به سوی طلای دست دوم
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آقا تو رو خدا اینو نگو، فردا رو طلای دست دوم هم مالیات می بندن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
من یک پزشک هستم ۳۲ سال درس خوندم وبه قول معروف دود چراغ خوردم تا موفق به دریافت مدرک فوق تخصص شدم و حالا ویزیت من ۶۲۰۰۰ تومان هست و یک کیلو مغز گردو ۳۰۰ هزارتومان !!!
بعبارت دیگر ویزیت من حدودا معادل ارزش ۲۰۰ گرم گردو هست !!! اگر بخوام به دلار حساب کنم میشه تقریبا معادل ۲ دلار ( قیمت یک آب معدنی کوچک)
ازانجاییکه قیمت اجناس روز به روز میره بالا وحق ویزیت ما سالی یکبار انهم بصورت قطره چکانی پیشنهاد میکنم برای ثابت نگهداشتن ارزش حق ویزیت نحوه پرداخت آن از حالت نقدی خارج شده و مثل عهد قدیم در ازای ارایه مرغ وخروس وتخم مرغ و گردو و روغن و برنج ویزیت انجام پذیرد !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
والا، هر متخصصی روزانه بالای ۵۰ نفر ویزیت میکنه!!!. به غیر از بیمارستان و عمل جراحی و.....
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
حرف های متناقض: "مردم می توانند طلای دست دوم خود را بفروشند، ولی خرید طلای دست دوم ممنوع است". اگر ممنوع هست پس مردم در کجا بفروشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خخخخ چشم طلای دست دوم نمی خریم
الم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
قای دکتر ویزیت یک دقیقهای شما برابر 480 دقیقه ای یک کارگره کجا دود چراغ خوردی مگه عصر سنگی مدرک گرفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
جالبه !!!
مقام مسوول میگه : مردم طلای دسته نخرند ، اما میتونند طلای دست دوم بفروشند!!!!
شما با خودت چند چندی ؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان دونالد ترامپ محمد نادری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن