بازدید 180543
آخرین تحولات خاورمیانه
نامه ۵۶ نماینده کنگره به ترامپ برای تحریم ایران، درخواست آمریکا برای گفت‌وگو با ایران درباره افغانستان، تحریم شش نهاد و فرد ایرانی از سوی آمریکا و گفت‌وگوی مقام ارشد اماراتی با فرستاده سازمان ملل در مورد سوریه، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به آغاز به کار فعالیت‌های هسته‌ای عراق نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۱۰۰۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰ 25 September 2020

نامه ۵۶ نماینده کنگره به ترامپ برای تحریم ایران، درخواست آمریکا برای گفتگو با ایران درباره افغانستان، تحریم شش نهاد و فرد ایرانی از سوی آمریکا و گفت‌وگوی مقام ارشد اماراتی با فرستاده سازمان ملل در مورد سوریه، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به آغاز به کار فعالیت‌های هسته‌ای عراق نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ رسانه‌های عراقی به نقل از هیات کنترل مواد رادیو اکتیو عراق اعلام کردند به دستور نخست وزیری کمیته‌ای برای آغاز به کار ساخت نیروگاه هسته‌ای عراق با کمک‌های بین المللی تشکیل شده است.

بر اساس این بیانیه به دستور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، قرار است کار خود را برای بازگشت به جایگاه هسته‌ای سابق خود در دهه‌های هفتاد و هشتاد از قرن گذشته آغاز کند.

کمال حسین لطیف، رئیس هیات کنترل مواد رادیواکتیو به خبرگزاری عراق گفت: این نیروگاه قرار است در تولید ایزوتوپ‌های پزشکی و دارویی سهیم باشد.

وی تاکید کرد، علاوه بر نیاز‌های پزشکی و ساخت بیمارستانی طب هسته‌ای در عراق، در سال ۲۰۳۰ عراق نیمی از توان تولید نفت خود را برای تولید برق خواهد سوزاند. از این روی، نیاز به یک نیروگاه برق هسته‌ای در عراق هم محسوس است.

نامه ۵۶ نماینده کنگره به ترامپ برای تحریم ایران

۵۶ نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور کشورشان خواستار تحریم کل بخش مالی ایران شدند.

«اسکات پری»، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که این نامه به ابتکار او تنظیم شده در این نامه نوشته، چهارده بانک ایرانی به سامانه سوئیفت متصل هستند.

آغاز به کار فعالیت های هسته ای عراق/نامه 56 نماینده کنگره به ترامپ برای تحریم ایران/ درخواست آمریکا برای گفتکو با ایران درباره افغانستان/ تحریم 6 نهاد و فرد ایرانی از سوی آمریکا

او مدعی شد، وصل بودن این بانک‌ها موجب دسترسی ایران به نظام مالی دنیا شده و تهران را قادر به دور زدن تحریم‌های فعلی می‌کند.

پری گفت: «ایالات متحده باید به صورت بی‌امان رژیم ایران را برای پایان دادن به فعالیت‌های تروریستی‌اش در دنیا، اتمام نقض حقوق بشر و سایر فعالیت‌های مخرب تحت فشار قرار دهد.»

در مجلس سنا به عنوان دیگر شاخه قانونگذاری کنگره هم هفته گذشته، سناتور «تام کاتن» به همراه چند سناتور دیگر، نامه مشابهی به «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا نوشتند.

با این حال، قبل‌تر از این تحرکات کنگره، لابی ضد ایرانی «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» (اف‌دی‌دی) که روابط نزدیک و دیرینه‌ای با رژیم صهیونیستی و به خصوص حزب «لیکود» به رهبری «بنیامین نتانیاهو» دارد، این توصیه را مطرح کرده بود.

لابی «اف‌دی‌دی» و اعضای آن جزو مشاوران غیررسمی دولت ترامپ در امور ایران محسوب می‌شوند و نقش فعالی در تروریسم اقتصادی علیه تهران بازی کرده‌اند.

«مارک دوبوویتز» رئیس لابی «اف‌دی‌دی» و «یعقوب نیگل» از اعضای ارشد این موسسه، روز یازدهم شهریور در قالب مقاله‌ای با تیتر «مقابله با ایران قبل از انتخابات نوامبر» نوشته‌اند: «دو ماهِ باقی مانده به انتخابات نوامبر در آمریکا در مبارزه علیه جمهوری اسلامی ایران و "جاه‌طلبی‌های هسته‌ای و منطقه‌ای" این کشور بسیار بااهمیت است. دولت ترامپ باید کارزار فشار حداکثری علیه ایران را ادامه دهد و در عین حال، حفاظ‌هایی را برای جلوگیری از بازگشت [دولت‌های بعدی آمریکا]به توافق‌نامه‌هایِ به غایت ناقصِ گذشته احداث کند.»

نگارندگان این یادداشت در ادامه به دولت ترامپ توصیه کرده‌اند در نخستین گام، کل بخش مالی جمهوری اسلامی ایران را در فهرست سیاه قرار داده و ۱۳ بانک باقی‌مانده در «سوئیفت» را از این سامانه پیام‌رسان بانکی خارج کند. آن‌ها نوشته‌اند تنها یک بانک باید برای انجام تراکنش‌های مالی مربوط به مبادلات بشردوستانه در سوئیفت بماند.

دابوویتز و نیگل هدف از این سیاست را ایجاد شورش‌های خیابانی در ایران و دامن زدن به ناآرامی‌های داخلی عنوان کرده‌اند. آن‌ها می‌نویسند: «این اقدام، اکسیژن مالی تهران را قطع کرده، باعث دامن زدن به تظاهرات‌ و اعتصاب‌های کارگری علیه رژیم شده و برای مذاکرات آتی، اهرم فشار ایجاد خواهد کرد.»

درخواست آمریکا برای گفت وگو با ایران درباره افغانستان

«زلمای خلیل‌زاد»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور افغانستان، روز پنجشنبه خواستار گفت وگو با ایران در خصوص افغانستان شد.

زلمای خلیل‌زاد، نماینده آمریکا در گفت‌وگو‌های تحت حمایت سازمان ملل در خصوص افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، خلیل‌زاد روز پنجشنبه در نشست مجازی «مؤسسه صلح ایالات متحده» گفت: ایران مایل است تا زمانی که توافقی میان آمریکا و ایران حاصل شود، ما را بدون اینکه پیروز شویم یا شکست بخوریم، در داخل این درگیری نگاه دارد تا بهای سنگینی در افغانستان بپردازیم.

آغاز به کار فعالیت های هسته ای عراق/نامه 56 نماینده کنگره به ترامپ برای تحریم ایران/ درخواست آمریکا برای گفتکو با ایران درباره افغانستان/ تحریم 6 نهاد و فرد ایرانی از سوی آمریکا

وی اضافه کرد: «ولی ما پیشنهاد داده‌ایم با ایرانی‌ها در خصوص این مساله دیدار کنیم. ایرانی‌ها باید برای رایزنی درباره آینده افغانستان به نشست‌های مختلفی که ما و آنها حضور داریم، محلق شوند.»

آمریکا و طالبان پس از هجده ماه مذاکره، در ۲۹ فوریه سال گذشته میلادی توافق صلح خود را در دوحه در کنار نمایندگان بیش از سی کشور امضا کردند.

بسیاری از کارشناسان می‌گویند آمریکا با این توافق به طالبان مشروعیت بخشیده است.

تحریم شش نهاد و فرد ایرانی از سوی آمریکا

روز پنجشنبه، وزارت خزانه داری آمریکا شش فرد و نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا، «سید محمود ساداتی» و «محمد سلطانی» را به عنوان دو فردی اعلام کرد که به فهرست تحریم‌های این وزارتخانه افزوده شدند.

طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، زندان عادل‌آباد شیراز، شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز، زندان ارومیه و زندان وکیل‌آباد مشهد هم چهار نهادی هستند که نمایشی از سوی واشنگتن تحریم شده‌اند.

آغاز به کار فعالیت های هسته ای عراق/نامه 56 نماینده کنگره به ترامپ برای تحریم ایران/ درخواست آمریکا برای گفتکو با ایران درباره افغانستان/ تحریم 6 نهاد و فرد ایرانی از سوی آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود آورده است که این تحریم‌ها بر اساس «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» موسوم به «کاتسا» که سال ۲۰۱۷ پس از تصویب در مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا و با امضای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به قانون تبدیل شد، صورت گرفته است.

گفت‌وگوی مقام ارشد اماراتی با فرستاده سازمان ملل در مورد سوریه

 «انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی پنجشنبه با «گیر پدرسون»، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت‌وگو و رایزنی کرد.

روزنامه الاتحاد امارات نوشت که قرقاش در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی این تماس بر «مواضع همیشگی کشورش در حمایت از تحقق امنیت و ثبات در منطقه و ضرورت احترام به حاکمیت سوریه و یکپارچگی این کشور» تأکید کرد.

وزیر مشاور امارات همچنین بر اهمیت «بازگشت نقش کشورهای عربی در این مرحله حساس» و «ممانعت از مداخلات منطقه‌ای در امور سوریه تأکید داشته است.

دو طرف در این تماس همچنین بر اهمیت احیای تلاش‌های سازمان ملل در راستای راه‌حل سیاسی به عنوان تنها راه حل بحران سوریه تأکید کردند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶۷
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چطوریه از محله ما فقط هوشنگ صافکار و خانواده اش تحریم شدن خانواده ما سری چندم تحریک می شن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بابت همین حرفت الان کاخ سفید جلسه تشکیل می دن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
حسین جان تبعیض در امریکا غوغا می کند بعضی ها دوبار تحریم شدند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
گاو مش حسن را تحریم کردند چون یک کیلو بیشتر از حد استاندارد شیر می داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
از ترامپ از سنا، کنگره و خزانه داری امریکا می خوام هرچی زودتر لیست تحریمی هارو اعلام کنه، حداقل از لیست تحریمی اروپا جا نمونم.
لقمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چین باوجود اینکه تحریم نیست به بانکهایش دستور داده سیستمی جدا از سویفیت را طراحی کنند ولی ما که تحریم هستیم مذاکره می کنیم تا به این سیستم بپیوندیم...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چون تحریم هیچ اثری روی زندگی مدیران دولتی ندارد برای چی وقت شان صرف پیشگیری کنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
فیل و فنجان،به نظرت چین و ایران شبیهن؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
یعنی تحریم زندان ارومیه چطور امکان داره، یعنی اجازه نمی دهند زندان ارومیه در نیویورک شعبه بزند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ترامپ اجازه نمی دهد زندان ارومیه به فناوری پیشرفته دست یابد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
این زندانهایی که دولت امریکا تحریم کرده شامل زندانیان هم می شود یا فقط بنای زندان تحریم است?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تابی شما چرا روزنامه نمیزنید. صبح جمعه میخواستم بشورم روزنامه ندارم. عیبی نداره شرق میخرم
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چرا پول بدی ؟برو کیهان مجانی التماست میکنن برداری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
توی مجتمع ما هر روز عصر یکی از همسایه ها یه دسته می ذاره روی میز لابی
برای شیشه و اسباب کشی و بسته بندی عالیه
همه استفاده می کنند
ولی حتی یک نفر هم نمی خونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
به ما بگو کجا روزنامه کیهان التماس می کند از این به بعد از همون جا بخرم، اون چه شرق می گه همونیه از ماهواره می شنوم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آنطور که از رفتار امریکا مشخص است میخواهد زودتر در منطقه نابود شود. نشان به دیسلایک های لشگرهای مجازی شیطان
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
از 31 نماینده ای که دنا گرفتن 28 نفر اصلاح طلب و یادگار مجلس قبل بودند که فقط صد نفرشون مشکلات علنی فساد اقتصادی و اخلاقی داشتند. درود بر مجلس انقلابی که واکسن هم نگرفت تا به نیازمندان برسد . عزیزان آلبانی دیسلایک فراموش نشه. از نیمه شب هم سایبری های امریکای شمالی دیس لایک کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تا کی حماقت؟ تاکی اینقدر درسیر بله قربانگویی؟ دوست نادان اگر دیدی واکسن را عودت دادن بخاطر جوی که برعلیه انان براه افتاد تازه عوت ندادند الکی گفتند عودت دادیم تا افکارعمومی را ساکت کنند درود براصلاح طلبان صادق ننگ بر کذابیون
ناشناس
| France |
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مال اینها هم مثل قبلی ها بعد از پایان دوره معلوم می شه
امان الله
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
البته یه نماینده انقلابی ازبس به فکرفقرای کوهستانی هست
تقاضای شاستی بلندکرده که تا ته کوهستان بره
ماشآلله
سیدرضا
|
United States
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
با سلام واحترام
توضیح تکمیلی خبر این است که محمود ساداتی قاضی پرونده ای که نوید افکاری را به دوبار اعدام محکوم کرده مورد تحریم قرار گرفته است.
پاسخ ها
اصف
| Singapore |
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
شماها چقدر عقل کلین که فکر میکنین اصلاح طلب و اصولگرا فرق دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
اگرکل بانکهاتحریم بشوند دیگه نمیشه حتی یک سنت به خارج یابالعکس ترانسفرم کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ترانسفر
مشاور۹۹
|
Germany
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چگونه است اعلام میشود ۱۴ بانک به سویفت وصل هستند انوقت بلنک مرکزی کشور را به گدایی تبدیل کرده است
پاسخ ها
ناشناس
| Australia |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
فقط وصل هستند اما نمی توانند کاری بکنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بله فقط وصل هستندوکاری نمیتونن بکنن..درثانی بانک مرکزی تحریمه ووصل نیست!!!!این بانکهاهم نمیتونن کارکردبانک مرکزی راداشته باشند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ترامپ با احساس كه به مشكلات أفغانستان هم توجه دارد
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
رسیدم به این مدیریت و نماینده هایرساسی بلند خواه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تابناک جان شما پیگیری کنین بیمه بیکاری کی پرداخت بشه، هر روز ی چیزی میگن، ی روز میگن یک میلیون مورد پرداخت کردیم، ی روز میگن هفتصد هزار نفر شناسایی شدن به تدریج پرداخت میکنیم ، ی روز پیام میاد شماره حساب ارسال کنین ، ی روز میگن خزانه داری کل پرداخت میکنه، پس این حق بیمه، هر ماه برای چی از ما کم میشه
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خدا اخر عاقبت ما را با دنیا به خیر کند
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
همه دنیا گل و بلبل است الا ایران.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
مابادنیامشکلی نداریم!!!بادولت آمریکاگه تقریباشده نوچه اسرائیل ودوسه تاکشورعربی حوزه خلیج فارس که نوکری امریکاو اسرائیلو می کنن مشکل داریم!!!مشکلاتوهم اگه یکم تحقیق کنی واضحه چی هستن!!!اصلیترین ولپ کلام اینه "استقلال وآزادی" که براش انقلاب شدو8سال جنگ به ماتحمیل شد بیخیال بشیم وبااسرائیل هم کاری نداشته باشیم!!!دیگه بقیش حله!..بسم ال...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آمریکایی ها اگر می‌توانستند به خدا هم می‌گفتند درایران باران نبارد تا مردم از گرسنگی به التماس آمریکایها بیفتند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
باوجود ادمهای بی مغزی مث تو همین بارون هم زیادی میباره تو ایران.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
شما وطن فروشی که دیگران را به بی مغزی متهم میکنی من فوق دکترا دارم، بفهم
رحمانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
درودبرشما دقیقا همینجوره بویی ازانسانیت نبرده اند امریکا فقط زورگویی وجنایت البته نوکران صهیونیستن هیتلر اینها راخوب میشناخت که قصدنسل کشی درحقشون کرده بود نه ‌وجدان دارند نه شرف فقط دخل بازی وهرجابشه هم زورگویی وقلدری می کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
نکشی مارو فوق دکترا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بایدن : شرط بازگشت مابه برجام انجام کامل تعهدات برجامی ایران است
نماینده ایران : شرکت بازگشت کامل مابه برجام و اجرای کامل تعهدات پرداخت خسارت تحریمهای اعمال شده و تعهد امریکا به پایبندی کامل و عدم خروج مجدد ازبرجام است
پاسخ ها
مسیح
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
فوق دکترا از دانشگاه امام صادق یا حوزه؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بایدن : شرط بازگشت مابه برجام انجام کامل تعهدات برجامی ایران است
وزیرخارجه ایران : شرط بازگشت کامل مابه برجام و اجرای کامل تعهدات پرداخت خسارت تحریمهای اعمال شده و تعهد امریکا به پایبندی کامل و عدم خروج مجدد ازبرجام است
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
علی برکت الله
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
تحریم های کمر شکن هنوز باقی مونده تحریم بانک مرکزی تحریم کامل خطوط هوایی تحریم کامل صدا و سیما و ... این تحریم ها حتی با ورود بایدن به کاخ سفید نیز به آسانی حذف نخواهند شد و بایدن و تیمش به خوبی از این تحریم ها استفاده می کنند و انواع جام زهر را به طرف مقابل می خورانند و تحریم ها را بر می دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
۱۴ بانک ایرانی به سامانه سوئیفت متصل هستند؟ اینطرف می گویند تحریم ها بی سابقه بوده و ما مبادلات مالی نداریم و آنطرف بگونه ای برخورد می کنند که گویی ایران تحریم نبوده و قرار است تحریم شود و بازار هم که می رویم همه جنس خارجی وجود دارد واقعاً کی راست می گوید و کی دروغ می گوید؟ ظاهراً همه سیاست مداران جهان همه مثل هم هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
وصلن ولی هیچ کارومبادله مالی نمیتونن انجام بدن!!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خب معلومه در جنگ ایران اسلامی و ایالات متحده آمریکا پیروز کیه .....
شکست خورده کیه .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چرا همه دارند حقیقت را فدای مصلحت می کنند؟
اگر کشوری مانع از مسافرت بیماران کرونایی به استانهای خود شود ولی آنها را با هواپیما به کشورهای دیگر بفرستد آیا مقصر نیست و نباید سرزنش شود؟
اگر گناهکار مجازات نشود آیا به گناهش ادامه نمی دهد ؟
شما جواب حرف ترامپ را بدهید و مردم را روشن کنید کار نداشته باشید که ترامپ دیوانه است .اتفاقا دیوانه ها می توانند بهتر راست بگویند .
من هرگز کسی را که باعث انتشار بیماری به کشور عزیزمان شده نمی بخشم و از کسانی که از آن کشور حمایت می کنند به صاحب روز جزا شکایت می کنم .
مردم ما چه گناهی کردند؟
چرا چین توانست جلو ویروس سارس را بگیرد؟
کاری به منشا آن ندارم چون خداوند عالم به غیب است ولی کسی که این بیماری را گسترش داده لعنت می کنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
در چین تنها ۱۲ نفر مبتلای به کرونا وجو د دارد.
چرا ?
چه کاسه ای زیر نیم کاسه است
ایا نباید سازمان ملل پی گیر مقصر باشد
دشمنی با ترامپ موجب شده همه حق را زیر پا بگذارند.
رحمانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
اکی پس چرا امریکایی که تو تاییدش می کنی جلوی ویروس کرونا نگرفت که کشورش درامان باشد حرفت مضحک وخنده داره این ویروس به تمام نقاط جهان گسترش پیداکرده چین ازهمه کشورها عملکردش بهتربود ومهارش کرد الکی طرفداری این ابله ترامپ نگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بعنی خاک بر سر امریکا که فقط مونده زندانها رو تحریم کنه. من مطمینم به زودی تمام مدارس و دانشگاهها و ورزشگاههای ما رو هم تحریم میکنه بعد نوبت نونواییها و سوپر مارکتها میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ظاهرا به شما فشاری نیومده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
دیگه نظر نوشتن هم بی فایده است چون عکس العملی ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آقای بایدن لعنت خدا بر شما ودولت شما مگر تا الان بدون تحریم بودیم که ازاین به بعد تحریم نباشیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
#استراماچونی را برنگردانید.
آخرین بازمانده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
دیشب آمریکایی ها زنگ زده بودن سوپری سر کوچه که منو هم تحریم کنن......ببین چقد بدبخت شدن
ولی نمیدونستن سوپری بابامه..
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
پراید بی قابلیت شده بالای صد تومن حالا کی بدبخته؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چند هفته پیش که عربستان تصمیم له آغاز فعالیت هسته ای گرفت، عده ای دچار سوزش شدند و از خطر انرژی اتمی در کشور سعودی نگران بودند ..... عراق اشکالی نداره هسته ای بشود؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
عربستان برنامش مخفیانه هست و هیچ بازدیدی از طرف npt وجود نداره.
عراق اینطور نیست.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ترامپ تو را خدا من هم تحریم کن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
این آمریکاییها گویا مثل بیشتر مردم ایران انسان نیستن . این چه انسانیتی است که تحریم درست کرده . فشار به مردم برای براندازی حکومت . ولی بیشتر گرونی ها بخاطر تحریم نیست مثلن مسکن . قبر . ماشین و موتور هم همه قطعاتش از خارج نمیاد خفاش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آلا بذکرالله تطمئن القلوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
همین دلال ها و احتکار کننده های داخلی از ترامپ و شمر و یزید بدترن ، خدا هرچی دلاله از روی زمین برداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام امریکا زیر اقتصاد خدش لح شد ..
و نگاه کن به تخریم من..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بیچاره آمریکا. که. از سر بیچارگی.
هر روز. مکانی را تحریم می کند. البته نمی توان گفت تحریم.
بلکه باید گفت راهزنی و دزدی. از ملتها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
عراق هم هسته ای شد
دیدین
دیگه نمی تونین ناز بدین به هسته ای بودنتون
اونا همراه با جامعه ی جهانی دارن میرن
ما هم دارین میریم اما الکی برای ترس خطر بمب هسته ای و... میدیم
چرا عراق رفت به آمریکا چسبید و ما داریم فقط به مظلومان کمک میکنیم به این صورت؟!
حداقل مخفیانه کمک میکردیم
متاسفم برامون
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام
امریکا خودشون میدونن یک اشتباه کردنکرایس جمهور دیوانه انتخابش کردن تمام این ها سیاست است از کار بندازنش و کسی دیگر جای ان را بگیرد و از قماربازی های این اقا حتی در سیاست خسته شدند ،واین امریکایی ها دارند به دلیل کرونا میمیرند واین ها دارند افکار رو منحرف میکنن این هم روش کارشون است ولی اصلیش این است ازکار انداختن ترامپتتتت
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام بایدن میخواد مخ اسرایل را بزند کارش عالی است نماینده اوباما است خیالتان راحت
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
استیضاح رئیس جمهور تحریم های تسلیحاتی علائم کرونا علی اصغر پیوندی سعد حریری