بازدید 16097
۷

آخرین وضعیت صدور کارت سوخت

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: درخواستهای خردادماه برای کارت سوخت در حال تولید و ارسال است و حداکثر تا هفته آینده درخواستهای تیرماه نیز تولید و صادر خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۰۱۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴ 08 September 2020

به گزارش «تابناک»، فاطمه کاهی در گفت و گو با ایسنا، درباره تاخیر پیش آمده برای صدور کارتهای سوخت، اظهار کرد: در شرایط فعلی حداکثر زمانی که برای صدور کارت سوخت درنظر گرفته شده حدود سه ماه است.

وی با تاکید بر اینکه تنها در حوزه بنزین کارت سوخت صادر نمی شود و در بخش گازوییل نیز کارت سوخت صادر می کنیم، تصریح کرد: گازوییل به دلیل اینکه عمدتا مربوط به خودروهای همگانی است و طبیعتا در حمل و نقل نقش مهمی دارد لذا کمترین زمان را برای صدور کارت این نوع خودروها اختصاص می دهیم.

زمان صدور کارت سوخت دو ماه خواهد شد

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی افزود: صدور کارت سوخت بخش خودروهای عمومی گازوییلی زیر ۲۰ روز صادر و ارسال می شود و هیچ تاخیری نیز تا کنون به وجود نیامده، در حوزه بنزین نیز اولویت بندی صورت گرفته به گونه ای که خودروهای عمومی و وانت بارها کمتر از یک ماه کارت سوخت خود را دریافت کردند.

کاهی با اشاره به بخش خودروهای شخصی و موتورسیکلتها نیز گفت: تاخیر به وجود آمده در این بخش بوده که علت آن نیز شیوع ویروس کرونا است، تعهدی که وزارت نفت برای صدور کارت سوخت دارد، حدود دو ماه بوده و من گمان میکنم که تا مهرماه به حالت عادی بازگردیم و بتوانیم طی دو ماه کارت سوخت متقاضیان را صادر کنیم.

کارت سوخت مفقودی چند روز در جایگاه می ماند؟

وی با اشاره به کارت های سوخت مفقودی و سرنوشت آن ها، اظهار کرد: اگر کارت سوخت افراد در جایگاه بماند، سه روز در همان جایگاه خواهد ماند و بعد از این زمان به مدت یک هفته در نواحی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران نگهداری می شود و بعد از آن اگر صاحب کارت اقدام به دریافت نکرد باید درخواست المثنی بدهد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ هزار کارت سوخت در باجه های معطله پست است، گفت: علت این موضوع ممکن است تغییر آدرس و یا نقل و انتقال خودرو در ابتدای خرید و یا دلایل دیگر باشد که در این شرایط هموطنان می توانند با مراجعه به پست و ارائه مدارک شناسایی و خودرو کارت را دریافت کنند.

نیازی به تغییر نام کارت سوخت نیست

کاهی در پاسخ به سوالی که آیا نیاز است فرد حتما کارت سوخت را به نام خود کند؟ گفت: اطلاعاتی که در تراشه کارت سوخت درج شده مربوط به خودرو بوده اما اطلاعاتی که روی کارت نوشته شده مربوط به مالکی است که هنگام صدور کارت مالک خودرو بوده است و نیازی به تغییر نام آن نیست.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۷
از اردیبهشت ماه درخواست کارت کردم و هر روز تمام سامانه های epolice و rahvar120 و سامانه پیامکی و ... همه رو کنترل میکنم و فقط تنها پیامی که میبینم "کارت هوشمند سوخت خودرو ايران ؟؟ - ؟؟؟ ب ؟؟ براي صدور ارسال شده است. " . بعبارتی 5 ماه گذشته و خبری نیست
سلام . از تاریخ 22 اردیبهشت درخواست المثنی کارت سوخت خودروی شخصی دادیم هنوز بعد از گذشت چهار ماه صادر نشده !!! بالاخره کی دستومن رو میگیره ؟ حالا ربطش رو به کرونا رو هم ما نفهمیدیم !
.
چراانقدمردموسرکارمیزاریدباحرفاتون من الان 3ماهه دقیقا ازاردیبهشت اقدام کردم هنوزبه دستم نرسیده فقط حرف فقط حرف اما0درصدم توعمل چیزی مشخص نیست
سلام این حرفها همه دورغه من 24اردیبهشت درخواست دادم امروز که 18شهریور است هنوز کارتی بدست من نرسیده واریز به پست هم مراجعه کردم گفتن اگر تا هفته دیگه نیامد برو آخر مهر ماه بیا
همه میدونیم که موادی که در ساخت کارت هست باید از خارج تهیه بشه و تحریم ها واین بیماری کرونا هم که مزید بر علت شده باعث تاخیر در صدور کارتها شده دیگه لازم نیست که مسولین دروغ بگویتد وزمانی اعلام کنند که هیچ صحت نداشته باشد من از برج ۲ اقدام کردم یعنی الان ۴ماهه
از خرداد درخواست دادم ولی تا الان خبری نیست اینجا چه خبره؟
کارت سوخت موتورسیکلت من الان ۹ ماه است صادر نشده
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه