بازدید 25654
ترفند سعادتمند باشگاه را نجات می‌دهد یا به دره نابودی می‌کشاند؟

قمار ۵۰ میلیارد تومانی استقلال روی میز استراماچونی

مدیر استقلال با تصمیمی پرریسک به سمت احیای قراردادی رفته که جای پرداخت ۵۰میلیارد پول بی‌زبان برای کار نکرده به استراماچونی، بتواند با وسوسه افزایش دستمزد و تمدید آن، مرد ایتالیایی را راضی به انصراف از شکایت در فیفا کند.
کد خبر: ۱۰۰۰۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶ 05 September 2020

در حالی که تیم‌های مدعی فوتبال ایران در لیگ بیستم، مشغول بستن کادرفنی و بازیکنان خود هستند، و نمایندگان آسیایی هم خود را برای حضور در لیگ قهرمانان آماده می‌کنند، باشگاه استقلال بار دیگر در حال کشتن زمان طلایی با زمزمه مذاکره با مربی خارجی است!

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ تقریبا روزی نیست که مسئولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش از حجم پرونده‌ها و بدهی‌های نجومی تیم‌های ایرانی به خصوص استقلال و پرسپولیس به بازیکنان و مربیان خارجی ننالند و نهاد‌های نظارتی نیز از نقش دلالان در عقد این قرارداد‌ها غافل باشند؛ اما سعادتمند مدیرعامل استقلال با وجود همه این واقعیات، گویا گوش خود را بسته و هیچ توجهی به قانون منع به کارگیری خارجی‌ها در فوتبال کشور طی فصل پیش روی ندارد.

قمار ۵۰میلیاردتومانی استقلال روی میز استراماچونی

او با تکیه بر باور شخصی‌اش، مبنی بر قرارداد سابق استراماچونی، همکاری تازه با این ایتالیایی بدقول را تداوم پیمان قبلی باشگاه با او قلمداد می‌کند و روی همین فرض عجیب و لرزان، آرامش تیم تحت مدیریتش را در آستانه فینال جام حذفی قربانی کرد. حالا مشخص شده که برداشت و ادعای فرهاد مجیدی درست بوده و این مدیران دولتی، چشم دیدن موفقیت وی را نداشتند، چون در غیر این صورت، حداقل تا تعیین تکلیف جام حذفی منتظر می‌ماندند.

مدیرعامل استقلال، انگار در فضای فوتبال کشور تنفس نمی‌کند و بی‌توجه به چارچوب‌های داخلی راه خود را می‌رود و دقایقی پس از ناکامی تیم در فینال حذفی، خبر از مذاکره رسمی با استرا می‌دهد! کاری که در هیچ باشگاه حرفه‌ای نظیرش دیده نمی‌شود. هرچند تصمیم درباره کادر فنی از اختیارات مدیرعامل و در وهله بعد هیات‌مدیره باشگاه است، این نوع خودزنی غیرطبیعی است و باید دلیل و منطقی داشته باشد و گویا سعادتمند ادله کافی برای ریسک بزرگش دارد!

تاکتیک سعادتمند در بازی با استراماچونی چیست؟

اما این دهن‌کجی سعادتمند به قوانین سازمان لیگ یک توجیه بزرگ دارد؛ مجموعه باشگاه استقلال به این نتیجه رسیده است که باید مبلغی حدود دو میلیون دلار در صورت باخت در پرونده شکایت استراماچونی به وی پرداخت کند و سابقه آرای فیفا علیه فوتبال ایران نشان می‌دهد که باید احتمال رخ دادن این شکست حقوقی را بسیار جدی گرفت.

به این ترتیب، باشگاهی که یک نیم‌فصل هم از خدمات و دانش فنی مرد ایتالیایی بهره نبرد، تنها به خاطر عدم توانمندی در پرداخت بموقع اقساط حقوق او باید کل رقم دوساله قراردادش را همراه جرایم و آپشن‌ها تسویه کند که با نرخ ارز فعلی نزدیک به ۵۰میلیاردتومان برای آبی‌ها خسارت به بار خواهد آورد.

بدنه نحیف استقلال اکنون به هیچ عنوان توان پرداخت این رقم را ندارد و کل درآمد این تیم در فصل پیش رو هم احتمالا به زحمت این میزان خواهد بود که کفاف پرداخت قرارداد سال گذشته بازیکنان و مربیان را نیز نخواهد داد!

به این ترتیب مدیران استقلال با تصمیمی استراتژیک به سمت احیای قراردادی رفته‌اند که یک فصل آن با کمی چانه زنی و افزایش دستمزد قابل استمرار باشد. یعنی حالا که باشگاه مجبور است این میزان هزینه را بدون استفاده از استرا به وی پرداخت نماید، حداقل نیمی از این خسارت را به دوش بکشد و از نیمی دیگر به ازای پولی که می‌دهد، کاری عملی دریافت کند.

در حالی که فصل قبل فوتبال ایران تمام شده است، سعادتمند در پی امضای قراردادی ترمیمی و دوساله با استراماجونی است که یک فصل آن با افزایش دستمزد سال دوم قرارداد قبلی، ثبت شود و برای سال بعدی نیز امنیت شغلی او را تامین کند؛ ترفندی جهت جلب رضایت مربی نامدار برای بازگشت به تهران و گرفتن رضایت و بستن پرونده حقوقی در فیفا.

به این طریق حتی در صورت متعهد شدن استقلال به پرداخت ارقام بیشتر به استراماچونی، این پرداخت‌ها طی دو سال انجام خواهد شد و جریمه‌ها هم یقه استقلال را نخواهد گرفت. حالا پیشنهاد چرب سعادتمند به استرا تا حدودی توجیه می‌شود، اما چگونه می‌شود محدودیت قانونی را دور زد؟

قمار ۵۰میلیاردتومانی استقلال روی میز استراماچونی

فوتبال ایران معنی امضای بین‌المللی را کم‌کم می‌فهمد

بسیاری از هواداران و حتی کارشناسان فوتبال می‌گویند، آندره آ استراماچونی، درست در روز‌هایی که استقلال اوج گرفته بود، ناگهان مسائل مختلف از جمله مالی را بهانه کرد و بدون حتی برگزاری جلسه ایران را ترک و یک طرفه قرارداد را فسخ کرد؛ پس چنین فردی لایق مذاکره مجدد و قرارداد جدید نیست، اما آن‌ها قواعد جهانی فوتبال را فراموش کرده‌اند و اقدام حرفه‌ای یک مربی مدرن را درک نمی‌کنند. استراماچونی فوتبال را مثل یک صنعت و حرفه می‌بیند و بر خلاف آماتور‌ها، معاش خانواده‌اش را روی دریافتی آن تنظیم کرده ‌است.

او وقتی پیشنهاد استقلال را پذیرفت و با دستمزدی بسیار معقول به ایران آمد، تصور می‌کرد در فواصل زمانی مشخص پولش را می‌گیرد و فکرش را هم نمی‌کرد که در فوتبال ایران اولین چیز بی‌ارزش، امضای مدیران است و قرار نیست که قرارداد فی‌مابین موبه‌مو اجرا شود؛ بنابراین، او عدم اجرای قرارداد مالی‌اش را نوعی توهین به شخصیت حرفه‌ایش قلمداد کرد و در حالی که هیچ مشتری دیگری نداشت و از آن روز در خانه‌اش بیکار نشسته! حاضر نشد مثل برانکو، کی‌روش یا کالدرون و بقیه همکاران ایرانی‌اش در مقابل بدعهدی سکوت و صبر کند و زیر میز قرارداد زد و تیمی که با زحمت به صدر جدول رسانده بود را رها کرد تا درس عبرتی باشد برای فوتبال ایران؛ همان کاری که مارک ویلموتس نیز انجام داد و در مهمترین مقطع زمانی تمرینات تیم ملی را رها کرد و حاصلش شکست مقابل عراق و به خطر افتادن اعتبار و آبروی بین‌المللی فوتبال ایران در آسیا و جهان شد.

فوتبال ایران و مدیران عمدتا دولتی و کم‌سوادش حالا دریافته‌اند که تبعات امضای ساده‌ای که پای برگه‌های قرارداد با خارجی‌ها می‌زنند، هیچگاه گریبان فوتبال کشور را رها نمی‌کند، مگر تا سنت آخرش از جیب مردم و منابع ملی تسویه شود.

آیا تاکتیک سعادتمند برای جبران بخشی از نادانی مدیران سابق موثر خواهد افتاد، یا او به عنوان وارث یک تیم بدهکار باید همه این عقب‌ماندگی‌ها را تلافی کرده و باشگاه را با بدهی صفر برای واگذاری در بورس تحویل دولت و سازمان خصوصی سازی دهد؟!

اگر جای سعادتمند بودیم، چه می‌کردیم؟

حالا اگر من و شما جای سعادتمند بودیم چه می‌کردیم؟ آیا دست روی دست می‌گذاشتیم تا حکم فیفا صادر و بعد از چندماه اجرایی شود و تاوان اشتباه مدیران سابق را می‌دادیم و در نهایت باشگاه بی‌پول از چند پنجره نقل و‌انتقالاتی محروم و با کسر امتیاز، خطر سقوط به لیگ پایین‌تر را لمس می‌کرد یا اینکه سراغ راه مذاکره برای رهایی از این خطر بزرگ می‌رفتیم؟

یک طلبکار سمج و قلدر دم در منزل شماست و با وعده و وعید نمی‌شود قانع و راضی‌اش کرد. شرایط امروز استقلال به همین وخامت است و تصمیمات عجیب اتخاذ شده از سوی مدیرانش همچون سفر بی‌موقع به اروپا در آستانه دربی حساس به تناسب همین شرایط بحرانی، قابل توجیه است، وگرنه قطعا سعادتمند و حلقه معاونانش از میزان محبوبیت مجیدی و لزوم حمایت از او در مهمترین برهه فصل آگاه بودند. شاید گناه سعادتمند این باشد که بسان برخی از اسلاف خود، منفعلانه رفتار نکرد و برای فراری دادن استقلال از یک فاجعه ابتکار عملی به خرج داد که شاید به قربانی شدن برخی از منافع باشگاه و البته آینده کاری خودش منجر شود!

 نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۰
واقعا متاسفم ،از جیب کی میخاد بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
از جیب آبی ها خیر
از جیب مردم و آن هم از نوع خروچ ارز از کشور
یعنی بدترین حالت
فوتبالی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
پنجاه میلیارد اینجا میگن ! فردا بعد 5 باخت میبینی ی قرارداد در اوردن طرف دویست میلیاردی بسته بوده،بدی اب و هوا هم توش بوده
حمید کلباسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
سعادتمند فکر کرده علامه دهره . امثال استراماچونی آنقدر مار خوردن که افعی شده اند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
جناب سعادتمند ، معلوم شد که فرهاد مجیدی درست می گفت
و همان زمان که ایتقلال با پیروزی داشت مسابقه میداد
شما برای بستن قرارداد با ایتراماچونی رفته بودی
و البته بشدت در مصاحبه تلویزیونی تکدیب کردی !؟؟
چرا ؟؟؟؟
واقعا نمیدانستید که روزی همه اخبار افشا و لو میرود ؟؟
تو رو به خدا این تیمها را بدهید بخش خصوصی تا این مفت خورها بیش از این بیت المال را تاراج نکنند.
چرا بیت المال صرف یه تیم های خاص می کنید ما راضی نیستیم و همیشه نفرین تان می کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
تمام ورزش ایران داره از امکانات تاج استفاده می کنه ملک ها و دارای ها باشگاه تاج پس بدهید و سود تمام مدتی که از اموالش استفاده شده ببنید دیگر
بازهم سریال التماس شروع شد؟؟؟!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
غرور و عزت اینروزها بی معنی شده
سلام من نخواندم مطلب را ولی کار مدیر عامل باشگاه ستودنی اس ت و اره ایی ندارد . بجای پاک کردن صورت مسیله بقیه بروند قوانین بین المللی را مطالعه کنند اگرمدیر بیسواد فوتبالی بخواهید. من هم بلدم استقلال و پرسپولیس را مدیریت کنم
پنجاه میلیارد بدهید ولی منت آن ناجوانمرد را نکشید
استرا نیامده ، خسارت خودش را زد .
شکست استقلال از تیم ضعیفتر
قانون برای اینا عوض شده؟ گفتن مربی و بازیکن خارجی نیاد. ایشون هم که قراردادش فسخ شده رفته. یعنی باید قرارداد جدید ببنده. فدراسیون هم که گفت غیرقانونیه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
قانون برای اینها عوض نشده، همه هم می دانند استرا برنخواهد گشت بلکه این دوباره بازی وزارتخونه هست، من نمی دانم آقای سلطانیفر از جون این استقلال چی می خواهد. بابا جام حذفی هم از کفشان رفت، مرد بیخیال شو
آقا من اگر بنویسم این مملکت صاحب نداره، شما سانسور نمیکنید؟ وقتی فدراسیون قانون گذاشته که هیچ تیمی نباید مربی و بازیکن خارجی بگیره چرا بعضیها با ترفند جلوگیری از خسارت و شکایت مربی راه این کار رو دوباره باز میکنن؟ چرا مدیرعامل در حالی که مربی فعلیش موفق بوده در اوج حساسیت و در زمانی که نباید تمرکز تیم به هم بخوره رفته برای مذاکره با مربی ایتالیایی. به نظر من صد درصد شکست استقلال در فینال حذفی را باید به پای مدیرعامل و هیات مدیره استقلال و به خصوص آقای سعادتمند نوشت. نهادهای نظارتی، سازمان بازرسی، مجلس و قوه قضائیه چه کار میکنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
زشت تر از ان تکدیبیه ای بود که در مصاحبه تلویزیونی اش
کاملا ،
زد زیرش که اصلا با استراماچونی مداکره نکرده است !!؟؟
واقعا اینهمه کدب را چطور توجیه میکنند ؟؟
فکر بدهی به ویلموتس باشید هی دارید خودتون رو در این گرانی ارز بدهکار تر میکنید
استقلالی جماعت جام ندیده حتما باید از کیسه خلیفه ببخشن تا شااااااااید یه جام ببنید؟
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
شما با جامهای اهدایی وزیر ورزش برو حالشو ببر
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اخه بنده خدا این چند سال که بابا مسعود به داد شما رسیده قبلش چی جامی داشتین حرفی می زنین افتخار یه برد چهل سال پیش؟؟؟؟؟>تونستین یه ستاره بگیرین نه دو تا یکی،زبونتو دراز کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
یادش بخیر یه زمانی هرکس میگفت من فقط فوتبال اروپا میبینم میفهمیدی که طرف پرسپولیسیه ....خدا پدرومادر برانکو را بیامرزه که این باعث شد این چندتا طرفدار پیروزی بعد ازسالها به حرف بیان....البنه بابا مسعود هم بدنیود....
خویی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
هنوز زود است که لنگی ها در مورد استقلال وجایگاهش حرف بزنند
مدیران استقلال برای وزارت خارجه خیلی مناسبن
دست به التماسشون برای مذاکره حرف نداره !!!!
پرسپولیس طی دو روز قرارداد با بازیکنای جدید بسته که قیمتش از 50 میلیارد بیشتره .. استقلال چرا اینقدر اینا رو سوزونده . تازه قهرمان شدن هنوز دست از سر بازیکنای استقلال و هوادار و تیم برنمیدارن
آقا این فوتبال را مدتی جمع کنید بزارید همه نفس بکشن...
قانون منع استفاده از مربیان خارجی باید اصلاح شود و در آن ذکر شود تنها تیم هایی که پرونده ندارند و در دوسال اخیر با رعایت قوانین جریمه نشده ا ند میتوانند قانونمند از مربیان خارجی استفاده کنند چرا تیم های دیگر باید چوب بی قانونی این دو تیم را بخورند
اما تیم باشخصیتی ساخته بود و با دیسیپلین
پرداختها به مرببان خارجی دردسر دارد چون انها قوانین پولشویی را باید رعایت کنند و زیر نظر بانکهای خودشان هستند.
اما تیم باشخصیتی ساخته بود و با دیسیپلین
پرداختها به مرببان خارجی دردسر دارد چون انها قوانین پولشویی را باید رعایت کنند و زیر نظر بانکهای خودشان هستند.
به دره نابودی میبرد
چقدر باید به اینگونه حماقتهای مدیریتی که فقط برای پورسانت است باید اتکا کرد؟؟ ره هزار بار رفته را دوباره آزمودن خطاست!!!
تیمهای استقلال وپرسپولیس زیر پوشش دولت هستند چگونه ممکن است تیم پرسپولیس هزینه تامین دستمزد بازیکن داخلیش بازیکن تیم ملی ترابی رانتواند فراهم نماید وی به قطر برود آنوقت استقلال فقط دریم مورد 50میلیاردتومان تامین میکند تا به این مربی اجنبی پرداخت نماید تا کی دوبام ودو هوا دولت روحانی فقط به اقشارآسیب پذیر ظلم وجفا نمیکند ازنظر پرداخت حقوق بین کارگران وکارمندان وبازنشستگان بامقامات ووزرا بلکه به تیم پرسپولیس هم ظلم مضاعف مینماید
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
پرسپولیس مشکل مالی نداره چون در عرض 5 روز جدیدش رو انجام داد و لیستش رو بست. ترابی بخاطر یه چالش جدید فسخ کرد و رفت اگه نه اینقدری دارن که قبل از بسته شدن پنجره شون بخاطر برانکو علیپور و رسن رو نگهدار.
وقتی پول بی زبان بیت المال دست اقایان باشد و هیچ نظارتی هم نیست اینطوری بر باد میدهند
۵۰میلیارد برای کشوربزرگی مانند ایران که خواهان توسعه فوتبال خود است رقم ناچیزی است با توجه به ارقامی که سایر کشورهای فقیرتر و همسایه ها به مربیان خود پرداخت می کنند.با مربیانی مانند مربی تراکتور که با مشت به سینه مسئولین برگزار کننده مسابقات کوبید انتظار این که حتی در غرب آسیا هم قهرمان شویم بسیار زیاد است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
پس مشت به سینه مربی تراکتور مشکل فوتبال ایرانه؟ سه چهار تا موضوع نامربوط را بهم ربط دادی تا عقده گشایی کنی. اگه همه افکارت اینطور باشه مطمئنا یه روان پریش هستی قرصاتو سر وقت بخور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
نظرات حاوی توهین منتشر نمی شود!!
پنجاه میلیارد اینجا میگن ! فردا بعد 5 باخت میبینی ی قرارداد در اوردن طرف دویست میلیاردی بسته بوده،بدی اب و هوا هم توش بوده
پس باید منتظر یه پرونده دیگری در فوتبال باشیم
راجع به حرکات مربی تراکتور که باید یه مثنوی هفتاد من کاغذ نوشت . این الهامی با اینکه سابقه مربیگری تو استقلال رو هم داره به قدری بی اخلاقی کرد که جایی برای دفاع نذاشت . بازهم خدا رحم کرد که گل سوم رو نخوردن والا بنده خدا قوت میکرد
حالا نتیجه این کارم می‌بینید . . .
آقایان مسئولین تیم استقلال!؟ آیا کودکان سرطانی را دیده اید؟ آیا این پول که ازجیب مبارکتان خرج نمی شود و از جیب بیت‌المال خرج خواهد شد؟ آیا کارهای مهم دیگری در کشور وجود نداردٕ؟آیا بچه های این کشور را دیده است که در چه کلاس های درسی، درس می خوانند؟ آیا به هشدار سازمان بازرسی توجه ندارید؟ آیا احساس قدرت بی پایان را دارید؟ اگر این پول مال مردم ایران است اینجانب به عنوان مالک بخش بسیار بسیار کمی از آن باشم، از این طریق بی واسطه اعلام میشود که رضایت ندارم.آیا می توان جواب مردم را داد؟ از مدیران محترم سایت تابناک تقاضا دارم که لطفاً این پیام را به اطلاع آقابان مسئول استقلال برسانید. با تشکر.
اگر مربی تراکتور در بازی های تحت نظارت ای اف سی همچین حرکاتی انجام دهد جریمه ۲برابر پولی که قرار است به استراما بدهند در انتظار آنهاست و قطعا محرومیت های شدید دیگر.
آقایان مسئولین تیم استقلال!؟ آیا این پول که ازجیب مبارکتان خرج می شود یا از جیب بیت‌المال خرج خواهد شد؟ آیا کارهای مهم دیگری در کشور وجود نداردٕ؟آیا به هشدار سازمان بازرسی توجه ندارید؟ آیا احساس قدرت بی پایان را دارید؟ اگر این پول مال مردم ایران است اینجانب به عنوان مالک بخش بسیار بسیار کمی از آن باشم، از این طریق بی واسطه اعلام میشود که رضایت ندارم.آیا می توان جواب مردم را داد؟ از مدیران محترم سایت تابناک تقاضا دارم که لطفاً این پیام را به اطلاع آقابان مسئول استقلال برسانید. با تشکر.
اگر یک دهم حمایتی که از اجنبی داشتند از فرهاد مجیدی می کردند الان هم جام حذفی را داشتند و هم در آسیا می درخشیدند. آخر تا کی؟ چرا به نخبه های داخلی فرصت نمی دهیم که هیچ، چوب لای چرخشان می گذاریم؟ بیچاره وطنم
به خداوندی خدا اگه این فوتبال یه مدت تعطیل بشه ، هیچ اتفاقی نمی افته .

این پول های بی زبون رو بدین به مردم بدبخت مملکت .

آخه خدا رو خوش میاد توی این فلاکت و بدبختی این همه پول صرف فوتبال و فوتبالیست هایی بشه که حتی پاس دادن هم بلد نیستن ؟!؟
تا کی باید توسری خور این اروپاییها باشید ..مگر کم مربی استقلالی تو این مملکت هست
رهبر معظم انقلاب سال گذشته در دیدار با قهرمانان جوان والیبال فرمودند: چقدر لذت بخشتره زمانی که تیمی با مربی ایرانی قهرمان جهان میشه. وقتی شخص اول مملکت چنین تفکر ملی و وطن دوستانه ای دارد، مدیران عالی تیمهای ورزشی همچون استقلال دنبال چی میگردن؟ مگر اینها وجدان ندارند؟ ملیت ندارند؟ اینها مدیریت ندارند وزیر چرا نظارت نداره رو کار مدیرانش؟ مجلس انقلابی چه کار میکنه با این وزیر ورزش؟
لطفا سانسور نکنید
سلام
فقط و فقط برای دریافت پورسانت معامله می باشد و سند سازی های ....
در شرایطی که کشور در بدترین وضعیت مالی و اقتصادی قرار داشته و تمام اقلام بخاطر بالا رفتن قیمت ارز چندین برابر شده است . چه دلیلی وجود دارد تا دوباره ارز مملکت متورم شده را به جیبه غریبه ها بریزیم . ایا جز گرفتن پروسانت دلیل دیگری وجود دارد .
البته نتایج بازی کاملا مشخص است . یا تمام باخت یا حداکثر مساوی و باخت . این نتیجه مربی خارجی است . در این میان فقط بیت المال مردم بدبخت توسط یک عده ای ادم اگاه با پورسانت مشخص به فنا می رود .
مدیریت ایرانی
پورسانتهای مخفی
جیبهایی از مسئولین ایرانی که غیر از جیب استرماچونی پر میشود
همش فیلمه
مقاله نويس عزيز تو هم يك پاسوري وسعادتمند هم مثل بقيه دست اندر كاران يه ماجرا جوي بي مسيوليت است وكشور هم بدون حسابرس متخصص واست و خارجي ها هم دست من وشما را خوندند ميدونددهيچ از حقوق و قرداد و حساب و كتاب نمي فهميم واصلا دنبال رفع نقص هم نيستم
ترسم كه به كعبه نرسي اعرابي
ايراه كه تو ميروي به تركستان است
اين كشور اگر بجاي گرفتن مربي خارجي براي فوتبال كارشناس حقوقي خبره براي اكثر مسايل پيش امد٨ اعم از ورزش بورس بانك داري مياورد يا لاقل انسانهاي خوب كه كم هم نداريم فقط حاظر به راه دادنشون به عرصه كار هاي مهم نيستيم دور ه ميداديم الان مبتلا ي اين خود كرده ها نبوديم
اموال تاج و پرسپولیس رو بهشون برگردونید و هر دو رو ببرید توی بورس. هر جوری که دلشون می خواد پول خرج کنن. مسلما این دو باشگاه از هپکو و توسعه نیشکر و تراکتور و ماشین سازی و پتروشیمی ها سودشون برای دولت نه تنها کمتره بلکه زیانده هستند پس دلیلی نداره دولت از جیب ملت براشون خرج کنه. این قوانین مسخره هم بدرد خودشون می خوره و دقیقا مثل خود تحریمیه. فوتبال ایران قوی باشه و بازیکن ساز، هر باشگاه در سال یک یا دو نفر بازیکن ترانسفر کنه می تونه حتی بیشتر از پول مربی با کیفیت خارجی رو دربیاره و و این قوانین فقط باعث افت فوتبال و حتی افزایش قرارداد بازیکن ها و مربیان داخلی میشه.
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022