بازدید 5818

۵ کشته در جریان تیراندازی در نزدیکی تورنتو کانادا

به گزارش منابع خبری در بامداد شنبه، در جریان تیراندازی در خانه ای در نزدیکی شهر تورنتو کانادا پنج عضو یک خانواده کشته شدند.
کد خبر: ۱۰۰۰۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵ 05 September 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از بی بی سی، پلیس شهر اوشاوا در نزدیکی تورنتو می‌گوید مظنون به این تیراندازی هم در میان کشته‌شدگان است و احتمالا با شلیک به خود خودکشی کرده است.

براساس گزارش پلیس کانادا، تمامی قربانیان این تیراندازی اعضای یک خانواده‌اند؛ از جمله دو کودک.

پلیس شهر اوشاوا می‌گوید پس از آن که نیمه شب گذشته گزارش‌های متعددی از تیراندازی دریافت کرده ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد به وقت تورنتو به صحنه رسیده است و وقتی وارد این خانه مسکونی شده پنج جسد شامل فرد مظنون و دو کودک را پیدا کرده است.

پلیس یک زن ۵۰ ساله را هم پیدا کرده که بر اثر این تیراندازی مجروح شده بود و اکنون در بیمارستان بستری است اما وضع عمومی او خطرناک و وخیم نیست.

پلیس در کنفرانس خبری خود گفته است همه قربانیان با هم رابطه داشتند و از نظر پلیس مظنون با شلیک به خودش از پای درآمده.

پلیس می‌گوید هنوز این واقعه را یک قتل-خودکشی طبقه بندی نکرده چون تحقیقات در مراحل اولیه است اما مظنون دیگری در ارتباط با این تیراندازی شناسایی نشده است.

همسایگان این خانواده به رسانه‌ها گفته‌اند در این خانه چهار کودک و دو بزرگسال زندگی می‌کردند.

خشونت با سلاح گرم در کانادا از سال ۲۰۱۷ تاکنون رو به افزایش بوده است به ویژه پس از کشتار بزرگی که بهار گذشته در استان نوااسکوشیا روی داد و طی آن ۲۲ نفر کشته شدند. آن واقعه خونین‌ترین تیراندازی تاریخ کانادا لقب گرفت. پیش از آن هم در سال ۲۰۱۸ حمله یک تیرانداز به مسجدی در کبک مردم کانادا را نسبت به افزایش تیراندازی‌ها نگران کرده بود.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا پس از کشتار ماه مه گذشته در استان نوااسکوشیا، لایحه ممنوعیت مسلسل‌های دستی و جنگی را به تصویب رساند.

پلیس درباره نوع سلاح به کار گرفته شده در تیراندازی شهر اوشاوا هنوز گزارشی منتشر نکرده است.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی