اخبار ویژه

بحران قطر و اتحاد غیر ممکن

بحران قطر و اتحاد غیر ممکن
خاورمیانه منتظر آن است که ببیند آیا قطر در نهایت مقابل شرایط 13 گانه از سوی عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین به منظور لغو محاصره و عادی سازی روابط با این کشور تسلیم خواهدشد یا خیر؟

کنترل منطقه الفاروق در دست نیروهای عراقی/ "تنها چند روز تا آزادی کامل موصل مانده است"

کنترل منطقه الفاروق در دست نیروهای عراقی/
نیروهای عراقی در ادامه پیشروی‌های خود و بعد از وقوع درگیری‌های شدید با گروه تروریستی داعش توانستند کنترل منطقه "الفاروق الاولی" واقع در بخش قدیمی موصل را به دست بگیرند.

واشنگتن: اجرایی شدن خواسته‌های اعراب از قطر «خیلی مشکل» است

واشنگتن: اجرایی شدن خواسته‌های اعراب از قطر «خیلی مشکل» است
وزیر خارجه آمریکا در واکنش به خواسته‌های اعراب از قطر برای کاهش سطح روابط با ایران و انجام کارهای دیگر به عنوان پیش‌شرط عادی‌سازی روابط گفت که اجرایی شدن این خواسته‌ها «خیلی سخت» است.

با دامن زدن به اختلافات داخلی، کشور را به آستانه جنگ نبرید!

با دامن زدن به اختلافات داخلی، کشور را به آستانه جنگ نبرید!
بنابراین در شرایطی که منطقه وارد مرحله جدیدی از بحران های خود شده، باید بیش از پیش در داخل به سمت همگرایی و انسجام پیش برویم و از خودسری ها، تندروی ها و کندروی های وحدت شکن اجتناب شود. مسئولان، قوای سه گانه و دیگر نهادهای مسئول، نباید به گونه ای رفتار کنند که اختلافات داخلی کشورمان، تیتر یک رسانه های خارجی شود. بدون شک، عیان شدن شکاف ها و اختلافات داخلی ـ به مانند آنچه در اوایل انقلاب دیدیم و یکی از دلایل حمله صدام به کشورمان بود ـ می تواند منجر به تحریک بازیگران خارجی و توطئه علیه کشورمان شود.
سایر ویژه‌ها
tabnak-adv