تابناک | TABNAK
تیتر یک
سخنرانی ضد ایرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل:

به دنبال به صفر رساندن صادرات نفت ایران هستیم/توافق هسته‌ای موهبت باد آورده‌ای برای رهبران ایران بود

به دنبال به صفر رساندن صادرات نفت ایران هستیم/توافق هسته‌ای موهبت باد آورده‌ای برای رهبران ایران بود
ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود گفت: «تحریم‌ها از 5 نوامبر اجرا می‌شود و پس از آن تحریم‌های دیگری خواهد بود. ما به دنبال صفر کردن صادرات نفت ایران هستیم. ما اجازه نمی‌دهیم که کشورهایی که مرگ بر آمریکا و اسرائیل می‌گویند بتوانند سلاح هسته‌ای داشته باشند. از همه کشورهای می‌خواهیم تا رژیم ایران را منزوی کنند و از مردم ایران حمایت کنند.»
نمایندگان در گفت وگو با «تابناک»؛
زلزله قریب الوقوع در کابینه روحانی؛ وزرای غیر اقتصادی هم تغییر می‌کنند
اوضاع اقتصادی کشور باعث شده که انتقادات از عملکرد دولت افزایش پیدا کند. برخی بر این باورند که تنها راه برون رفت از وضعیت موجود، استفاده از نیروهای تازه نفس در بدنه دولت و همچنین تغییر در برخی ساختارهای دولتی است؛ اما در مقابل عده ای دیگر مشکلات را به مسائل بین المللی ربط می دهند و ریشه معضلات را در سایت خارجی جستجو می کنند.
تأملی بر دعوای وزارت نفت و نماینده ایذه درباره افزایش حقوق 500 درصدی؛
همه نمایندگان چند ده میلیون‌بگیر نفتی را معرفی کنید؛ اصلاح‌طلب و اصولگرا هم فرقی ندارد
از آنجایی که ممکن است، وظایف نظارتی مجلس و نمایندگان در ارتباط با وزیران، وزاتخانه ها و دستگاه های دولتی با بهره گیری از چنین رانت هایی تحت تأثیر قرار بگیرد، انتظار می رود اولا نمایندگانی که به قوه مقننه راه پیدا می کنند، میانگین حقوق و مزایا و تسهیلات دریافتی شان حتی در صورت حضور در وزارتخانه های متمولی نظیر وزارت نفت نزدیک به اشل حقوقی سایر نمایندگان مجلس باشد و مجلس هم بر این مسأاله نظارت داشته باشد.
ارزیابی عملکرد «ابوالحسن بنی صدر» در دوران دفاع مقدس از زبان محسن رضایی؛ 
تعدادی از روحانیون از بنی صدر حمایت می‌کردند و به ما می‌گفتند، کارشکنی می‌کنید/ بنی صدر اگر یک پیروزی به دست می‌آورد، کسی نمی‌توانست او را از جایش تکان دهد/ بنی صدر اجازه ظهور و بروز فرماندهان قابل را نمی‌داد
نقش و نوع بازیگری ابوالحسن بنی صدر، اولین رئیس جمهور ایران در سال اول دفاع مقدس، از جمله مسائل قابل تأمل و جنجال برانگیزی بود که هنوز هم در رابطه با آن پرسش و ابهام‌های فراوانی در ذهن افکار عمومی به ویژه آن‌هایی که آغاز جنگ تحمیلی را درک نکردند، وجود دارد. به راستی اگر بنی صدر بی کفایت بود، چرا دوران ریاست جمهوری و فرماندهی او بر نیرو‌های مسلح بیش از هشت ماه از دوران جنگ را در برگرفت؟
در اطلاعیه وزارت اطلاعات تشریح شد؛
هویت تیم پنج‌ نفره تروریستی وابسته به گروه‌های تجزیه‌طلب تکفیری تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی
در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است، در پی اقدامات صورت گرفته در آغازین دقایق حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز، هویت تیم 5 نفر تروریستی وابسته به گروه های تجزیه طلب تکفیری تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی، شناسایی و خانه تیمی این تروریست ها کشف شد.
هزینه میلیارد دلاری ایرانیان برای خرید خانه در ترکیه!
به تازگی دولت ترکیه، داده‌های رسمی را منتشر کرده که نشان می‌دهد در هشت ماهه نخست سال ۲۰۱۸ شهروندان ایرانی پس از شهروندان عراقی، بیشترین تعداد خانه را در ترکیه خریده اند. این آمار نشان می‌دهد، اگر خرید خانه به انگیزه گرفتن حق شهروندی در ترکیه صورت گرفته باشد، بیش از ۱.۶ میلیارد دلار ارز از ایران خارج و در بازار مسکن ترکیه سرمایه گذاری شده است!
آخرین تحولات خاورمیانه؛
ارسال سامانه اس 300 روسیه به سوریه در پی تنش میان مسکو ـ تل آویو و خشم جان بولتون/ راهبرد جدید اروپایی‌ها برای حفظ برجام/برگزاری نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه در تهران
خشم بولتون از تصمیم روسیه برای تحویل اس۳۰۰ به سوریه، برگزاری نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه در تهران، راهبرد جدید اروپایی‌ها برای حفظ برجام و محکوم کردن حوادث تروریستی اهواز در شورای امنیت سازمان ملل، از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ارسال سامانه اس 300 روسیه به سوریه در پی تنش میان مسکو-تل آویو نیز اشاره کرد.
هزار و سیصد و چهل و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
اعدام سران مفاسد اقتصادی در میدان آزادی/واکنش پیرمرد بجستانی به سخنان وزیر بهداشت/کنایه روحانی به اظهارات مقام آمریکایی درمورد حادثه تروریستی اهواز
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: کنایه روحانی به ترامپ در اجلاس صلح/سران اصلاح‌طلب و اصولگرا برای همبستگی جلسه مشترک برگزار کنند/ناگفته‌هایی تکان‌دهنده از «فاجعه منا» از زبان یک شاهد عینی و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیمانه اقتصادی؛
از «وعده وزیر نفت برای عرضه نفت در بورس» تا «فرار خودروسازی مرسدس‌بنز از چین با جنگ تعرفه‌ ای ترامپ»
این پیمانه تیتر‌هایی همچون 18.7 میلیارد دلار درآمد صادرات غیرنفتی به نیما عرضه نشده است، بسته جبرانی برای حدود ۷ میلیون حقوق بگیر، شاخص کل ۳۵۵۲ واحد دیگر جهش کرد، بازار اوراق مسکن؛ «تسه»ها زیر فشار عرضه، کاهش قیمت طلا به دلیل لغو مذاکره چین با آمریکا، نگرانی هند از احتمال رسیدن قیمت نفت به ۱۰۰ دلار و پایان چاپ اسکناس در قدیمی‌ترین بانک مرکزی دنیا را در بر دارد.
بیانیه مشترک ظریف و موگرینی؛
تضمین اجرای کامل و مؤثر توافق هسته‌ای / تضمین کانال‌های پرداخت وجوه حاصل از صادرات ایران / تقویت همکاری در انرژی صلح آمیز هسته‌ای / به روز رسانی «اسنداد» اروپا برای مقابله با تحریم‌های ایران
پس از برگزاری نشست 4 + 1 (چهار کشور باقی مانده در توافق هسته ای به همراه آلمان) فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، اقدام به قرائت بیانیه ای مشترک کردند که طی آن به ادامه برجام در تمامیت آن و ساز و کارهایی برای انتفاع اقتصادی ایران از این توافق تأکید شده است.
مرور روزنامه‌های سه‌شنبه سوم مهرماه؛
پنج پیامد جنایت تروریستی اخیر برای خوزستان و ایران /وقاحت بی‌حد و مرز ارتجاع حکام عرب/تریبون شورای امنیت؛ فرصت طلایی برای ایران
گوشمالی سخت در انتظار عوامل حادثه تلخ اهواز، افسارگسیختگی بازار ارز و سکه، بدرقه شهدای جنایت تروریستی خوزستان با خشم و آه، مقابله با جنگ دارویی، رئیس جمهور چه خواهد گفت؟، عبور از عطش افشاگری، مهاجرت سیدعلی خمینی به نجف، جدال دیپلماتیک ایران – امریکا، باخت آمریکا در بازی نفتی، سرنوشت مبهم بودجه ۹۸ و راهکار‌های گذر از بحران ارزی، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی؛
«متواضع، متدیّن، انقلابیِ پیش‌رو و خانواده‌دوست» باشید/جمهوری اسلامی ایران در مسابقات ورزشی با نمایندگان رژیم غاصب شرکت نخواهد کرد/ تروریست‌ها مطمئناً گوشمالی سختی خواهند شد
جمعی از مدال‌آوران کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی، ظهر امروز (دوشنبه) پس از اقامه‌ی نماز ظهر و عصر با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
فوتونیوز؛
علم‌الهدی: ایران، تنها ملتی که خودش برای خود تصمیم می‌گیرد/درخواست سفارت ایران در لندن: اعضای گروه تروریستی الاحواز را اخراج کنید
تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
با کلانشهری آشنا شوید که نیم سال است «شهردار» ندارد!
نیم سال است، شهری که از فرط وسعت و جمعیت برخی تمایل دارند به مانند تهران، پسوند «بزرگ» به انتهای نامش افزوده شود تا توجه‌ها بیش از پیش به آن جلب شود، در مشکلی ساده گیر افتاده است؛ مشکلی که ظاهرا قرار نیست حل شود.
عضو سابق «CIA» در المانیتور گفت؛
نشانه‌های بروز بی ثباتی و آشوب در عربستان سعودی/ سرنوشت محمد بن سلمان چه می‌شود؟
«بروس ریدل» از مدیران و تحلیلگران برجسته اندیشکده آمریکایی بروکینگز و عضو سابق سازمان سیا در مطلبی در پایگاه آمریکایی «المانتیور» نوشته است: عربستان در بی ثبات ترین دوره خود در پنجاه سال گذشته است و هر روز نیز بر دامنه این بی ثباتی که بیش از هر چیز، ناشی از اقدامات و سیاست های بن سلمان است، افزوده می شود.
بیانیه 50 مقام برجسته امنیتی و سیاسی آمریکا خطاب به ترامپ در مورد ایران
سیاست خارجی دولت ترامپ در قبال ایران، روز به روز تهاجمی‌تر می‌شود و دولت این کشور تحت تأثیر مشاوران و مقامات امنیت ملی ترامپ که رویکردی به شدت ضد ایران دارند به دنبال فشار گسترده و همه جانبه در راستای کشاندن ایران پای میز مذاکره هستند. در همین رابطه، بیش از ۵۰ تن از مقامات و سیاستمداران پیشین و متخصصان امنیت ملی برجسته آمریکایی، در بیانیه‌ای نسبت به سیاست‌های ترامپ در قبال ایران هشدار دادند و اعلام کرد، سیاست فعلی دولت آمریکا در برابر ایران می‌تواند منجر به جنگ شود.
مروری بر رخداد‌های مهم دفاع مقدس؛ 
با عملیاتی آشنا شوید که پس از آن صدام هفت فرمانده ارشد خود را تیرباران کرد
اقدام نظامی عراق علیه ایران که در ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ عملیاتی شد- خاطرات تلخ و شیرین فراوانی در دل خود گنجانده است که مرور خاطرات برخی از آن‌ها خالی از لطف نیست؛ رخداد‌هایی مثل عملیات ثامن الائمه (ع) که در نهایت منجر به شکستن حصر آبادان شد و زمینه بازپس گیری ۱۵۰ کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده ایران را فراهم کرد.
بانک مرکزی، شبکه بانکی و افرادی در دولت متهمان ردیف اول؛
آقای تاج‌گردون! فرضیه «خرابکاری عمدی در اقتصاد» صحت دارد؟/ ماموران خراب‌کردن عامدانه اوضاع کشور را معرفی کنید!
وی در صفحه خود در فضای مجازی به طور رسمی برخی زمزمه ها و خبرهای غیر رسمی که ممکن است عمدی در عدم اقدام برای رفع مشکلات در کار باشد، را تائید کرد و نوشت: «امروز جلسه کمیسیون در خصوص تهاتر بدهی‌های دولت و بخش خصوصی بود. شک ندارم بانک مرکزی و سیستم بانکی و برخی از ارکان دولت تعمدا ماموریت بر خراب‌تر شدن اوضاع و اذیت کردن مردم را دارند».
رئیس کمیسیون اجتماعی در گفت وگو با «تابناک»؛
بازنشستگانی که اصرار دارند در مناصب شان بمانند مشکوکند!/با قانون فعلی،مدیران بازنشسته به شرکت های شبه دولتی سرازیر می شوند
شاید بتوان گفت، تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، یکی از مهم‌ترین اقدامات مجلس در سال‌های اخیر باشد. این قانون از همان آغاز بررسی توسط نمایندگان مجلس با چالش‌ها و مخالفت‌های بسیار از سوی افراد و نهاد‌های گوناگون قرار گرفت و برخی از کسانی که عمر مدیریتی خود را تمام شده می‌دانسته اند، شروع به مخالفت‌هایی با این طرح کردند.
چهار رانت عظیمی که مقامات در شش ماهه نخست سال به رانت خواران بخشیدند!
شش ماه نخست سال جاری به پایان رسید و اقتصاد ایران در این مدت چالش‌های فراوانی را پشت سر گذاشت. دولت برای مهار این چالش‌ها بعضاً تصمیماتی گرفت که موجبات توزیع رانت‌های عظیمی را فراهم آورد. بررسی این تصمیمات نشان می‌دهد، چهار رانت عظیم در شش ماه نخست سال جاری توزیع شد که خانه اهل رانت را آبادتر کرد.
سنگ تمام خوزستانی‌ها در بدرقه شهدای حمله تروریستی اهواز/ «جدایی خوزستان، خواب تحقق‌ناشدنی است»/ «تروریست‌ها منتظر دست انتقام ملت ایران باشند»
از ساعات اولیه صبح، حضور مردم اهواز در این مراسم چشمگیر بود و لحظه به لحظه بر جمعیت حاضر افزوده می‌شود. مردم با سر دادن شعار‌های «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر منافق» و «حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست» در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز حاضر شده‌اند.
بررسی سه سناریو درباره فیلم منتسب به داعش از عوامل حمله تروریستی اهواز؛
عناصر حاضر در فیلم داعش، همان تیم ترور اهواز بودند؟/این عناصر جزو تروریست‌هایی بودند که از صحنه عملیات گریختند؟
پس از آنکه برخی رسانه‌های عربی، از پذیرش مسئولیت حملات تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز توسط داعش خبر دادند، اکنون فیلمی منتسب به داعش منتشر شده که ظاهراً عوامل این حمله تروریستی را نشان می‌دهد؛ اما آیا این فیلم واقعیت دارد و عوامل این حمله تروریستی در این فیلم حضور دارند؟
اظهارات جدید وزیر امور خارجه امارات علیه ایران؛
تکنولوژی هسته‌ای در دست ایران، «تیغ در کف زنگی مست» است / مسأله اعراب باید بخشی از هر مذاکره جدید با ایران باشد / خرد و عقلانیت، ایران را به میز مذاکره برگرداند / نیاز به ایجاد «کنسرت عربی» برای ثبات منطقه
«انور قرقاش»، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی ـ که برای شرکت در گردهم‌آیی سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک حضور دارد ـ در مصاحبه‌ای مفصل با نشریه The National امارات، اتهامات تازه و جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده است.
آخرین تحولات خاورمیانه؛
توقف کامل واردات نفت ایران توسط کره جنوبی/ادامه واکنش‌های بین المللی به حمله تروریستی در اهواز/ واکنش امارات به احضار کاردار این کشور توسط وزارت خارجه ایران
انتشار ویدئوی منتسب به مهاجمان حمله تروریستی اهواز از سوی داعش، واکنش امارات به احضار کاردار این کشور توسط وزارت خارجه ایران، توقف کامل واردات نفت ایران توسط کره جنوبی و واکنش توییتری مقتدا صدر به حمله اهواز، از جمله مهم ترین عناوین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ادامه واکنش‌های بین المللی به حمله تروریستی در اهواز نیز اشاره کرد.
هزار و سیصد و چهلمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
داعش فیلم حمله تروریستی به اهواز را منتشر کرد/صفحه اینستاگرام الاحوازیه هک شد!/کنایه اژه‌ای به احمدی‌نژاد/خروج ۲۲۰ میلیارد لیتر آب با هندوانه از کشور
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: سیدعلی خمینی از ایران هجرت کرد/هر سه گزینه شهرداری کرج از سوی وزارت کشور رد شدند/وزیر علوم محیط پادگانی در دانشگاه‌ها ایجاد کرده است/فعاليت‌های چراغ خاموش شهرداری تهران و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیمانه اقتصادی؛
از «احتمال ادغام دو بانک بزرگ آلمان برای حفاظت از اقتصاد آلمان» تا «خروجی JMMC بر خلاف درخواست‌های مکرر ترامپ»
این پیمانه تیتر‌هایی همچون مرکز آمار: تورم شهریور ١١.٣ درصد شد، متوسط قیمت خرید مسکن ۲۹.۷ درصد در بهار رشد کرد، بورس تهران در پاییز هم بهاری آغاز شد، خروج ارز برای واردات شمع به بیش از ۱۲۵ تن، طلا جهانی چشم‌انتظار نشست «فد»، تولید و توزیع دوباره بنزین سوپر آغاز می‌شود، تولید نفت روسیه رکورد زد، خودرو‌های وارد شده با دلار ۴۲۰۰ تومانی بلاتکلیفند و تعمیر رایگان گوشی‌های آسیب‌دیده در توفان سهمگین آمریکا را در بر دارد.
دانستنی های حقوقی؛
آشنایی با جرایمی که در حکم کلاهبرداری هستند
در دنیای امروز متاسفانه برخی از افراد برای دستیابی به منافع بیشتر به‌دنبال راه‌های غیرقانونی می‌روند و می‌خواهند کیسه دارایی خودشان را سنگین‌تر کنند. اما واقعیت امر اینست این راه‌های غیرقانونی برای کسب درآمد نهایتا لذت‌بخش نیست؛ به ویژه اگر در چنگال قانون اسیر شوند.
مرور روزنامه‌های دوشنبه دوم مهرماه؛
عدد حیرت انگیز رانت در دلار‌های پتروشیمی/چرا طرح بهبودبخش معیشت فرهنگیان در مجلس گیر کرده است؟ /تلاش‌های آمریکا، همدستی روسیه و سعودی در تعیین سرنوشت نفت
پیشنهاد جدید آمریکا برای مذاکره با ایران، حکم ۳۶ اخلالگر اقتصادی در آستانه صدور، دست رد غول‌های نفتی به سینه ترامپ به کرسی نشستن حرف ایران در اوپک، نقره داغ مشترکان به اسم ساده سازی!، تمدید گران قیمت کی روش، فرصت و چالش روحانی در نیویورک، تهدید هوایی پوتین علیه نتانیاهو، تعقیب دیپلماتیک تروریست‌ها، عبور بازدهی بورس از ۷۰ درصد، ۲۲ سپتامبر ایران، راه‌حل اخراج نظامی آمریکا از منطقه، فرار یک مدیر وزارت نفت به گرجستان و تفاوت استاد شجریان با دیگر هنرمندان، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
رشد 60.7 درصدی درآمدهای نفتی دولت در سایه تحریم ها؛ دلیل عمده این افزایش درآمد چیست؟
به تازگی آمار دخل و خرج‌های دولت در چهار ماهه نخست سال جاری توسط بانک مرکزی منتشر شده است. این آمار‌ها نشان می‌دهند، در چهار ماهه نخست سال جاری، میزان درآمد‌های نفتی دولت به شکل چشمگیری افزایش یافته است. علیرغم افتادن سایه تحریم‌های نفتی بر اقتصاد ایران، دلیل عمده این افزایش درآمد‌های نفتی چه بوده است؟
فوتونیوز؛
فلاحت پیشه: بدون FATF حتی روسیه هم با ما همکاری نمی‌کند/تتلو غیابی محاکمه می‌شود
تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
تاخت و تاز وزیر بهداشت در عرصه شهرت منفی؛
«خودت فیزیوتراپی کن؛ کاری نداره که! به خدا فیزیوتراپی چه کار می‌کنه مگه؟»
ماجرا از این قرار است که یکی از شهروندان بجستانی در جریان سفر دو هفته پیش وزیر بهداشت به این شهرستان، خطاب به قاضی‌زاده هاشمی از نرخ بالای فیزیوتراپی گلایه می‌کند و از ناتوانی اش در پرداخت هزینه‌های آن می‌گوید؛ اما در جواب، دستمایه شوخی‌های متمادی و عجیب وزیر می‌شود!
علاءالدین بروجردی در گفت وگو با «تابناک»؛
سیاست ایران در برابر حرکات تروریستی،سیاست مشت آهنین خواهد بود
عوامل حادثه تروریستی قابل شناسایی هستند و ابعاد مختلف اطلاعات مرتبط با آنها در اختیار مسئولان امنیتی قرار دارد؛تا کنون ده ها گروه تروریستی از کشورهای مختلف ـ چه غربی، چه شرقی و چه جنوبی ـ وارد کشور شده اند که خوشبختانه به دست نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دستگیر و از شمار بسیاری از عملیات های تروریستی آنان جلوگیری شده است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به حمله تروریستی اهواز؛
جنایتکاران را در منطقه و فراتر از آن مجازات می‌کنیم/ به زودی انتقام مهلکی از تروریست‌ها می‌گیریم
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های معزز شهدای حادثه تلخ و ناگوار و مردم غیور و شهید‌پرور خوزستان، به رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا (مدظله‌العالی) و آحاد ملت ایران اطمینان می‌دهد، برای تعقیب و مجازات سخت جنایتکاران در جغرافیای منطقه و فراتر از آن، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.
نقدی بر تصمیم دوباره برای تفکیک یک وزارتخانه؛
به جای جداسازی، وظایف وزارت تعاون را به بخش‌های تخصصی واگذار کنید/ «تفکیک»، مشکل اسلام و مسلمین را حل نمی‌کند!
این راه علاوه بر اینکه هزینه کمتری دارد و البته فواید زیادی را ایجاد خواهد کرد، به تأمین نظر دولت در خصوص انتخاب درست مأموریت های محوله نیز خواهد انجامید. مثلا اگر دولت بر این عقیده است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ـ همان طور که از اسمش پیداست ـ باید متولی توسعه بخش تعاون، رسیدگی به امورات کارگران و ایجاد رفاه اجتماعی باشد، می تواند بخش های اقتصادی این وزارتخانه را به وزارتخانه هایی که مأموریت های اقتصادی دارند و افراد متخصصی هم در این حوزه ها دارند، واگذار کند.
بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس؛
کارمندان سه استان شمالی،بیشترین رشوه را از مردم دریافت کرده اند!
رشوه عبارت است از دادن مالی منقول یا غیرمنقول و یا وجه نقد به کسی برای انجام یا تسریع در انجام مقصود خود، یا ثابت کردن باطل و حق جلوه دادن آن. رشوه، از جمله مفاسد اخلاقی و بلایای بزرگ اجتماعی است که منشأ سودجویی، پلیدی، ظلم و بی عدالتی، پایمال شدن حقوق دیگران و سبب پدید آمدن جو بی اعتمادی در جامعه می شود.
پاسخ به رئیس‌جمهور درباره پیروزی بر آمریکا در جنگ اقتصادی؛
آقای روحانی! با آدم‌های شما کار سخت می‌شود/ امروز هم برای تغییر تیم اقتصادی دیر است
آقای رئیس جمهور، بهتر است بپذیرد که ادامه این راه با وضعیت کنونی، خیلی به صلاح دولت، کشور و مردم نیست و باید عزم جدی برای تغییر در روش و تفکر اقتصادی دولت باشد. با ادامه دار بودن مشکلات در شش ماه گذشته، به این نتیجه می رسیم که هر چه زمان می گذرد و رئیس جمهور بر ادامه کار چنین افرادی تأکید می کند، معنایی جز وقت تلف کردن و از دست رفتن فرصت ها در آن نمی توان یافت.
تریتا پارسی در «میدل ایست آی» نوشت؛
اگر ردپایی از عربستان و امارات متحده عربی در حمله اهواز پیدا شود!
حمله اهواز همان ‌قدر برای انداختن ایران به تله طراحی ‌شده که برای انداختن آمریکا در یک تله یک جنگ انتخابی رقم خورده است. همان‌ طور که «باب گیتس» وزیر دفاع سابق در سال 2010 بیان کرده، عربستان سعودی می‌خواهد «تا آخرین سرباز آمریکایی با ایران مبارزه کند».
آخرین تحولات خاورمیانه؛
واکنش عجیب آمریکا به حادثه تروریستی اهواز/ نمایش جنجالی و عجیب دیگر از نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران/احضار سفرای هلند و دانمارک و کاردار انگلیس و امارات به وزارت خارجه/اعلام آمادگی آمریکا برای امتیاز دادن به ایران
نمایش جنجالی و عجیب دیگر از نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران، درگیری طرفداران عربستان و امارات در غرب یمن، احضار سفرای هلند و دانمارک و کاردار انگلیس و امارات به وزارت خارجه، واکنش عجیب آمریکا به حادثه تروریستی اهواز، اعلام آمادگی آمریکا برای امتیاز دادن به ایران و انتقال سرکرده‌های داعش از دیرالزور به مکان نامعلوم، از جمله مهم ترین عناوین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش دبیر کل سازمان ملل به حوادث تروریستی اهواز نیز اشاره کرد.
هزار و سیصد و سی و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
جوابيه شبكه ايران اينترنشنال و پاسخ بعیدی‌نژاد/ریشه گروهک تروریستی «الاحوازیه» در کدام کشورها است؟/به همه نفت می فروشیم، جز بابک زنجانی‌ها
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: زیباکلام: روحانی باید با یک‌ شاخه زیتون به نیویورک برود/حدادعادل:‌ حادثه اهواز، ایران را متحدتر می‌کند/رضایی: جشن تروریست‌ها را به عزا تبدیل می‌کنیم/واکنش احمد خاتمی به حادثه تروریستی اهواز و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پیمانه اقتصادی؛
از «پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان تحت تأثیر جنگ تجاری آمریکا و چین» تا «ترکیه یک قدم دیگر از دلار دور شد»
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص بورس تهران، تابستان ۹۷ را در کانال ۱۶۰ هزار واحد به پایان رساند، افت 6/ 8 درصدی «تسه»ها در تابستان، دولت هند کاهش واردات نفت از ایران را تأیید کرد، سرمایه عربی در جیب رقیب تسلا، ممنوعیت واردات کالای ایرانی به افغانستان شایعه است، با ۱۴۰ میلیون تومان چه خودرو‌هایی می‌توان خرید؟ و جدیدترین وضعیت تولید در سواری‌سازان را در بر دارد.
دانستنی‌های حقوقی؛
هر آنچه درباره کلاهبرداری رایانه‌ای باید بدانید
پیشرفت جوامع و به‌ ویژه توسعة فناوری‌ها و فضای مجازی، سبب شکل‌گیری جرایمی شده‌ که درگذشته نه‌ چندان دور به این شکل وجود نداشتند؛ جرایمی که با شکل و شیوه خاص ارتکاب خود و در عین حال به ‌دلیل تحققشان در ابعاد بسیار متنوع و گسترده، سبب شدند، کشورهای مختلف از جمله ایران، به تعریف و تبیین آن‌ها بپردازند و قوانین خاصی را نیز برای آنان ایجاد کنند.
مرور روزنامه‌های یکشنبه اول مهرماه؛
رسالت روحانی در نیویورک/انتظار از مسئولان اطلاعاتی و امنیتی درباره حادثه تروریستی/مشکلات اقتصادی، مسئولان را از امنیت کشور غافل نکند
شلیک کور به نماد مقاومت ایران، کلاهبرداری دوباره با نام ثامن، مسابقه افزایش سود بانک‌های خصوصی، زیر و بم اشتغال در سال ۹۶، تکذیب آزادسازی قیمت لوازم خانگی از سوی وزارت صنعت، ۶۴۸ غایب سامانه دسترسی به اطلاعات، بازداشت عضو شورای شهر نیشابور، رژه ۲۱ موشک بالستیک ایرانی در مقابل چشم جهانیان و بهار تعلیم و تربیت در خزان مدیریت‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
فوتونیوز؛
«سربازان وطن»، نجات دهندگان فداکار حمله تروریستی اهواز/ محسن رضایی: پشیمانی سختی در انتظار تروریست‌ها و حامیان آنهاست
تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رو در رو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوششان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
واکنش گستاخانه مشاور ولیعهد ابوظبی به حمله تروریستی اهواز؛
حملات اهواز تروریستی نیست!/ نبرد را به داخل ایران منتقل می کنیم/ این حملات افزایش خواهند یافت
گمانه زنی های متعددی در مورد حمایت عربستان و امارات از این اقدام تروریستی مطرح شد؛ گمانه هایی که بیش از هر چیز ناشی از سابقه حمایت این کشورها از گروه تروریستی و جدایی طلب الاحوازیه بود. در همین زمینه، «عبدالخالق عبدالله» مشاور ولیعهد ابوظبی نسبت به این حادثه تروریستی واکنش نشان داد و آشکارا از گروه الاحوازیه حمایت کرد.
پیام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی اهواز؛
دستگاه‌های مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند
در پی حادثه تروریستی امروز صبح در اهواز که به شهادت و زخمی شدن جمعی از مردم عزیزمان منجر شد حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی با تسلیت به خانواده شهدای این حادثه تلخ و تأسفبار تأکید کردند.
حمله تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز / 25 شهید و 60 مجروح / هر چهار عامل تیراندازی کشته شدند / گروه‌ تجزیه طلب وابسته به عربستان که مسئولیت حمله را پذیرفت، به دنبال چیست؟ / داعش نیز مسئولیت حمله را پذیرفت! + فیلم
سلاح این تروریست‌ها کلاشینکف بوده... تروریست‌ها که برای پوشش و حضور راحت‌تر در صفوف نظامیان، لباس نظامی به تن کرده بودند، وابسته به گروه تروریستی الاهوازیه بودند... این تیراندازی حدود 10 دقیقه ادامه داشت. عوامل این حادثه چهار نفر بودند که سه نفر از آنان کشته و یک نفر دستگیر شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تایید کرد که تاکنون 25 شهید و 60 مجروح شده‌اند.
دولت بریتانیا، مانع از لغو مجوز شبکه سعودی حامی تروریست‌های فعال در اهواز می‌شود؟
تصور کنید ساعتی پس از حادثه تروریستی یازده سپتامبر 2001، مجری یکی از بخش‌های خبری تلویزیون ایران، در تماس تلفنی با روی خط آوردن سرکرده القاعده می‌گفت: «آقای اسامه بن لادن! خوش آمديد... توضيحات‌تان را ارائه بدهيد!» و یا پس از حملات تروریستی نوامبر 2015 پاریس، مجری یکی از بخش‌های خبری تلویزیون کشورمان، سخنگوی داعش را روی خط می‌آورد و می‌گفت: «آقای ابو محمد عدنانی خوش آمديد...
صادرات به عراق ۸۱۲ میلیون دلار افزایش یافت؛ تراز تجاری ایران با عراق، مثبت تر از سال گذشته
در ماه‌های اخیر بسیاری تلاش کردند تا روابط ایران و عراق را با چالشی جدی مواجه کنند، اما آمار‌ها نشان می‌دهد که روابط ایران و عراق مستحکم‌تر از سابق شده است، به طوری که آمار‌های گمرک جمهوری اسلامی از افزایش میزان صادرات ایران به عراق در ۵ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر می‌دهند. این روند می‌تواند به افزایش اشتغال در کشور کمک کند.
سه واکنش و رویکرد متفاوت رسانه‌های جهانی به حملات تروریستی اهواز
حادثه تروریستی (شنبه) در اهواز بازتاب بسیاری در رسانه‌های جهانی داشته و واکنش‌های متفاوتی نسبت به این اقدام گروه تررویستی و جدایی طلب «الاحوازیه» از سوی رسانه‌ها و مقامات کشور‌های مختلف را شاهد بودیم.
سایر ویژه‌ها