بازدید 12356
رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا
مردم در موج اول بیماری ـ که در اسفند و فروردین بود ـ متوجه شدند، این بیماری جدی است؛ اما برخی فکر کردند درست است که این بیماری جدی است، ولی اگر یکی دو هفته مراعات کنند، همه چیز تمام می‌شود، اما در موج دوم بیماری مردم متوجه شدند این بیماری به یکی دو هفته محدود نیست و با سه هفته سفر نرفتن و مراسم نگرفتن از بیماری عبور نمی‌کنیم.
کد خبر: ۹۹۶۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱ 15 August 2020
تابناک اجتماعی
نشست امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا، در حالی آغاز شد که به مانند ماه های اخیر، ریاست آن را رئیس جمهور عهده دار بود؛ نشستی که پیش بینی می‌شد، درباره مسائلی مانند برگزاری کنکور و مراسم عزاداری محرم در آن بحث و بررسی و تصمیماتی اتخاذ و ابلاغ شود.

به گزارش «تابناک»؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه مردم در موج اول بیماری ـ که در اسفند و فروردین بود ـ متوجه شدند، این بیماری جدی است، گفت: اما برخی فکر کردند درست است که این بیماری جدی است، ولی اگر یکی دو هفته مراعات کنند، همه چیز تمام می‌شود، اما در موج دوم بیماری مردم متوجه شدند این بیماری به یکی دو هفته محدود نیست و با سه هفته سفر نرفتن و مراسم نگرفتن از بیماری عبور نمی‌کنیم.

وی افزود: اصلا ممکن است ما برای این بیماری به واکسن هم برسیم، اما در سال بعد مجددا به شکل دیگری این بیماری ظهور کند. پس باید برای این بیماری برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم؛ یعنی برای همه ابعاد زندگی در برابر این بیماری برنامه‌ریزی کنیم. برای کسب و کار و مراودات خانوادگی گرفته تا سیستم آموزشی به شکل جدیدی برنامه‌ریزی کنیم.

رییس جمهور گفت: مردم باید برای این کار به صحنه بیایند و به پزشکان و پروتکل‌های بهداشتی اعتماد کنند و میان همه قوا و نخبگان کشور یک وحدت نظر به دست آید و همه یک حرف را به مردم بزنیم. باید متحدانه و همدلانه با مردم سخن بگوییم.

روحانی ادامه داد: در این شرایط، باید زیرساخت‌های مربوط به درمان را توسعه دهیم و امسال تا پایان سال ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و ۲ هزار تخت آی‌سی‌یو آماده و تحویل ناوگان پزشکی خواهد شد.

 
برای مقابله با کرونا برنامه ریزی بلند مدت و تغییر سبک زندگی ضروری است/ تا بحث کنکور می‌شود می‌گویند تعطیل کنید؛ پس چطور ما در خیابان می‌رویم؟/ عاشورا و مراسمش باید زنده باشد، اما با رعایت همه دستورالعمل‌ها

وی یادآور شد: در آموزش‌ها و سایر فعالیت‌ها هم باید دیجیتال پیش رویم و در همین زمینه، بودجه‌ای را برای این بخش در نظر گرفتیم. هم‌چنین شرکت‌های دانش‌بنیان باید تجهیزات پزشکی را بسازند؛ هم کیت‌های تشخیص را تهیه کنند و هم به دنبال واکسن بروند و ما در حال تقویت آن‌ها هم هستیم.

رییس جمهور گفت: همان‌طور که خودمان دنبال واکسن ویروس هستیم، باید با بقیه کشور‌ها هم در این زمینه همکاری کنیم و اگر مطمئن شدیم کشور و موسسه‌ای در دنیا موفق به تولید این واکسن شده است، ما باید برای خرید آن هم برنامه داشته باشیم. ممکن است تهیه واکسن ما سه ماهی عقب باشد و آنان جلوتر رفته باشند؛ پس باید با آنان هم ارتباط داشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: با ابتکارات جدید باید از قشرهای ضعیف هم حمایت کنیم. همچنین ما باید بتوانیم امکانات مورد نیاز مردم را در اختیارشان قرار دهیم و کسب و کار آنان را هم فراهم کنیم، وگرنه تعطیل کردن که کاری ندارد و می‌شود به راحتی دگمه‌ای را فشار داده و کار را تعطیل کرد، اما نمی‌توان تا همیشه این کار را ادامه داد و نیز هنر این است که هم سلامت و هم معیشت مردم را حفظ کنیم.

وی یادآور شد: برای بخش اصناف، کارمندان و واحد‌های تولیدی و آنجا‌هایی که اجتماعات سربسته برای فعالیت‌های مختلف دینی وجود دارد و نیز مخصوصا برای ماه محرم و کنکور، باید حتما کاری کنیم که پروتکل‌ها کامل رعایت شود. ما نمی‌توانیم کاری کنیم که ابهام کامل ایجاد شود و یک روز بگوییم کنکور است و فردا بگوییم نیست.

رییس جمهور تصریح کرد: تا بحث کنکور می‌شود، می‌گویند تعطیل کنید. پس چطور ما در خیابان می‌رویم؟ چطور در خیلی از محیط‌های سربسته حضور داریم؟ چطور سوار اتوبوس و مترو می‌شویم؟ حالا کنکور را می‌گوییم نه؟ کنکور هم مثل همین موارد است و باید همه امکانات کشور ما باید بسیج باشد و همه مراقبت کنیم که به بهترین شکل کنکور انجام شود و جان کسی در خطر قرار نگیرد.

روحانی ادامه داد: برای ماه محرم هم باید برنامه‌ریزی مهمی داشته باشیم. عاشورا و مراسمش باید زنده باشد، اما همه دستورالعمل‌های بهداشتی هم باید رعایت شود و آنچه علما و سازمان‌های تبلیغی هم پذیرفتند و در تدوین آن همکاری کردند، باید برای رعایت آن جلو بیایند. همچنین آنچه صداوسیما در ماه رمضان انجام داد برای محرم هم انجام شود و معنویت حاصل از مراسم عزاداری را در تلویزیون هم ببینیم.

در ادامه اهم سخنان رئیس جمهور پیش رویتان قرار دارد:

° بسیار خوشحالیم در گزارشاتی که در این جلسه داده شد، روشن شد که روند بیماری‌های مربوط به ویروس کرونا در بسیاری از استان‌ها روند نزولی را آغاز کرده است. برخی از استان‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند از قبیل استان خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی و امثال اینها، استان‌هایی که خوب فعالیت کردند از سیر صعودی کاملاً متوقف شده و به سمت سیر نزولی آمده است.

° این بیماری مربوط به یک زمان کوتاه چند هفته‌ای و یا چند ماه نیست بلکه باید این بیماری را بلندمدت‌تر ببینیم و در نظر بگیریم ولذا نه به فکر این باشیم که ۲ هفته تعطیل شود و ۳ هفته سفر نرویم بلکه باید سبک زندگی را عوض کنیم.

° پروتکل‌های مراسم را باید کلاً نه برای یک ماه و ۲ ماه بلکه برای ماه‌ها و حتی احتمال دارد برای سال‌ها تغییر دهیم و ممکن است این بیماری باشد و حتی واکسن آن به دست بیاید و آن واکسن استفاده شود و سال بعد دومرتبه به صورتی ظهور و بروز پیدا کند.

° یک وقتی بود، فکر می‌کردیم این ۳ هفته و یک ماه است. خوب یک ماه می‌شود همه جا را تعطیل کرد، اما یک وقتی می‌بینیم این بیماری ۶ ماه تا یک سال است پس باید برای همه فعالیت‌های ضروری زندگی برنامه‌ریزی کنیم و پروتکل‌های مخصوص را برای حفظ در برابر این بیماری و پیشگیری در برابر این بیماری مراعات کنیم.

° باید سیستم آموزشی، کسب و کار، مراودات خانوادگی و مراسم‌هایی که داریم مانند ماه رمضان، محرم و مراسم‌های دیگر را با یک چارچوب خاص طراحی کنیم.

° امسال تا پایان سال ان‌شاء الله ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و ۲ هزار تخت ویژه و آی‌سی‌یو آماده و تکمیل می‌شود. هیچ وقت در هیچ سالی در این حوزه تا این حد سرمایه‌گذاری نکرده بودیم. پس اولین وظیفه ما این است که برای بهداشت و درمان مردم بیش از سال‌های دیگر با همه امکانات‌مان توجه کنیم و ان‌شاء الله این کار را خواهیم کرد.

باید زیرساخت‌های دیجیتال را در کشورمان توسعه دهیم. هم باید اقتصاد دیجیتال شود و هم آموزش و هم زندگی مردم در بخش‌هایی که امکان‌پذیر است و هم دولت، الکترونیک شود و برای این کار قدم‌های بلندی باید در آموزش فرزندان و جامعه، در دانشگاه‌ها در آموزش‌های عمومی و در ارتباطات بین مردم برداشته شود. پس وظیفه دوم ما است که فعالیت‌ها را بتوانیم با زیرساخت‌های دیجیتال در کشور توسعه دهیم.

° شرکت‌های دانش‌بنیان سومین زیرساختی است که برای ما مهم است و باید تقویت کنیم و این کار را انجام می‌دهیم. مخصوصاً آن شرکت‌های دانش‌بنیانی که با مسأله کرونا و مبارزه با کرونا بیشتر فعالیت می‌کنند آن‌ها مورد توجه بیشتر هستند.

° ضمن اینکه باید در داخل برای ساخت واکسن تقویت کنیم، اگر مطمئن شدیم کشوری، مؤسسه‌ای و شرکتی در دنیا به مرزی که این واکسن را تولید می‌کند رسیده است، برای خرید آن هم باید اقدام کند. ضمن اینکه تلاش می‌کنیم اگر یک وقتی ممکن است که تولید واکسن ما احتمالاً سه ماه عقب باشد، باید واکسن را خریداری کنیم و این کار را هم به عنوان یکی از وظایف، دولت و بهداشت و درمان خودش را برای این کار آماده می‌کند.

° تعطیل کردن یک هنر نیست. یک کلید است و می‌زند و این خاموش می‌شود و این خیلی هنر نمی‌خواهد، ما بتوانیم امکاناتی که مورد نیاز مردم است را در اختیار مردم قرار دهیم. نشاط و روحیه مردم و در عین حال با این بیماری هم مبارزه کنیم که جمع این دو مشکل است والا یکی را بخواهیم انجام دهیم، آسان است و کاری ندارد و همه را تعطیل می‌کنیم وقتی تعطیل کردیم بیماری کم می‌شود، اما یک مشکلات دیگر دو مرتبه شروع می‌شود.

° امروز در جلسه بحث این بود که اگر کسی تخلف کرد، چگونه با فرد متخلف که پروتکل‌را مراعات نمی‌کند، برخورد کنیم. حالا این فردی که متخلف است و در سیستم اداری و اصناف تخلف می‌کند یا در کل جامعه تخلفاتی مرتکب می‌شود، باید با آن برخورد کنیم.

° برخی از مجازات‌ها را امروز بحث، تدوین و تصویب کردیم. ان‌شاء الله از امروز ابلاغ می‌شود و در بخش ادارات، در بخش اصناف و فعالیت‌های تولیدی و در بخش مربوط به آنجا‌هایی که اجتماعات سربسته وجود دارد و برای فعالیت‌های مختلف دینی یا ... اجرا خواهد شد و همچنین باید برای ماه محرم و کنکور دقیقاً پروتکل‌ها را مراقبت کنیم که اجرا شود.

° چطور در خیابان می‌رویم و چطور تشکیلات اداری تشکیل می‌شود و آن مغازه و پاساژ است و کنکور هم همان‌طور است منتها باید مراقبت کنیم و اگر می‌خواهیم کنکور را رها کنیم، بله کنکور مثل سال‌های پیش نیست. ما دو تجربه داشتیم. تجربه‌هایی که همین ایام گذشت. آن تجربه می‌تواند پشتیبان ما باشد برای اینکه در کنکور کارشناسی بتوانیم دقیق‌تر عمل کنیم.

° برای ماه محرم هم همین طور. وارد فضای محرم می‌شویم و آخر این هفته روز جمعه اول ماه محرم الحرام است و این فضا هم برای ما مهم است، مردم ما عشق به ابی عبدالله الحسین (ع) دارند، عزاداری برای ما مهم است، احترام به خاندان رسالت برای ما مهم است و عاشورا باید زنده باشد و مراسم‌ها باید زنده بماند، اما در عین حال همه دستورالعمل‌های بهداشتی هم باید مورد مراعات قرار بگیرد.

° همه دستورالعمل‌های بهداشتی که وزارت بهداشت و درمان، وزارت کشور و بقیه مسئولین که دور هم جمع شدند و تدوین کردند و علمای محترم، سازمان‌های محترم تبلیغی و همه آن‌هایی که در ماه محرم مسئولیت فرهنگی را برعهده و بردوش دارند، با همکاری هم این دستورالعمل تدوین شده و اجرا می‌شود.

° اینجا صدا و سیما و فضای مجازی باید خیلی کمک کنند و همانطوری که در ماه رمضان کمک کردند و بسیاری مراسم بود و مراسم به آن صورت نمی‌شد در یک مکان پرازدحام باشد و فاصله‌ها بود، اما آن مراسم به وسیله تلویزیون در فضای مجازی پخش می‌شد و مردم استفاده می‌کردند همان معنویت ماه رمضان و شب‌های احیاء حاکم بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
بدبخت شدم دوماه پیش به توصیه یه شیرپاک نخورده خونموفروختم رفتم سهام بورس خریدم گفت بورس اخرتابستان به ۳ مزلیون واحدمیرسه الان همون خونه ۲۰ درصد رفته روش سهام من ۲۰ درصد زیان داده الان پول ندارم اجاره خونه بدم
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
دوست عزیز ظمعکاری خودت بوده هیچوقت در این شرایط نباید مسکن را فدای بورس می کردی
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
نابودی سرمایه و بیچاره شدن عده ی زیادی از مردم ثمره سخنرانی وحمایت های پی
. درپی آقای رئیس جمهور از بورس است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شنبه ۲۵ مرداد
بورس ‌پوکید !!!
امروز هم درادامه ریزشهای سنگین چندروزاخیر شاخص کل بیش از ۷۰ هزارواحد دیگر سقوط کرد ودراستانه ورود به کانال یک میلیون وهشتصدهزارواحدی قرارگرفت
امشب اخبار صداوسیما و فردا صفحه نخست روزنامه هارا ببینید
شتردیدی ندیدی !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
هیچکس نمی گوید تعطیل کنید. در ستاد کرونا، بحث کارشناسی شد. پروتکلهای جدیدی متناسب با مقطع کارشناسی تعریف شد. سازمان سنجش برای اجرایی کردن این پروتکل ها فرصت یک ماهه خواست. پدیرفته شد. ناگاه شما، نتیجه کل ابن پروسه را کن فیکون کردید.
کاملا برای مردم محرز است که این حرکت سیاسی بود.
اما بدانید شما با این کار به بک ضد قهرمان تبدیل شدید
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شما به خاطر کرونا حاضر نشدی بری از وزیر پیشنهادیت دفاع کنی برای مردم تز می دی؟ منم به جای شما و بقیه بودم که نگران خرج زندگی و مسکن و بهداشت و درمان و آموزش فرزندان و کار و شغل و هزینه زندگی و ... نبودم و همه اموراتم از جیب مردم و مملکت بود کاری نداشت خودمو قرنطینه کنم بعد از مردم بخواهم کار کنند و در خیابان باشند. بس کن آقای روحانی اگر یک ذره با مردم صداقت داشتی باید استعفا می دادی حالا که استعفا نداده ای و مجبوریم تحملت کنیم اقلا سکوت کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
من نمیدونم اگه حرفای ستاد کرونا درسته وبابد رعایت بشه، چرا به شما میگه مجلس نرو ولی به ما میگه برو با ۱ میلیون جمعیت امتحان بده
این هم از عجایب دولت تدددددددبیرررررررر و امید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
بورس درچند روز گذشته بیشتر از ۲۰۰ هزار واحد سقوط کرد
خداحافظ روزهای سبز !
خداحافظ طمعکاری
خداحافظ رویای یک شبه میلیاردرشدن
خداحافظ سودهای باداورده بی منطق روزانه ۵ درصدی
سلام سقوط های سهمگین
سلام فشارخون بالا وشب بیداری ها
سلام سکته های قلبی !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
مثل اینکه عمق زخمت عمیق بوده
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اقاي روحاني مردم فهميدند . اما مسئولين نمي فهمند عليرغم اينكه از امار وارقام واقعي مرگ ومير اطلاع كامل دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
ما که میریم این کنکور کوفتی رو میدبم اما اقای روحانی بدون حزب شما تو انتخابات ۱۴۰۰ باید جواب خیلی سوالها رو به مردم بده
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اینقدر گفتیم ملت همیشه در صحنه
که حالا به مشکل خوردیم

از صحنه شمال بگیر تا صحنه عزاداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آقای روحانی پس بیزحمت شما و وزرا صف اول عزاداری ها وایسین . از اول کرونا تا حالا که ما جایی این آقا را در حضور مردم ندیدیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
هیچکدامشان حضور نداشته اند نگران هستند این ویروس سراغشان بیاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
باشه شما راست میگی
me@yahoo.com
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
کامنتهارو باز بزار.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
مراسم محرم در اروپا و آمریکا که اکثر فرزندان مسئولان و هنربندان صدا و سیما در آنجا اقامت دارند با توجه به کرونا چگونه خواهد بود !؟!؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
برنامه ریزی بلند مدت برای توسعه مد نظر قرار میگیرد.
در هنگام بروز بحرانهایی مانند پاندمی کرونا برنامه ریزی کوتاه مدت و ضربتی مورد نیاز است و سپس داشتن یک برنامه میان و بلند مدت برای حفظ دستاوردی که در زمان کوتاه بدست امده .مانند آنچه که در کانادا و خیلی از 130 کشوری که تلفات کرونا را سه ماهه تک رقمی کردند.
حسن روحانی در حال مغالطه برای جازدن واژه جعلی برنامه ریزی طولانی مدت به جای بی برنامگی مطلق است.
مغالطه دیگر او این است که عزاداری را مانند کار و رزق و روزی از واجبات غیر قابل صرفنظر قلمداد کرده.
در حالیکه مرجعیت عراق عزاداری امسال را تعطیل کرد.
نعوذ بالله امام حسین که از خدا بالاتر نیست. چطور جهان اسلام حج را امسال تعطیل کردند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شما "در خیابان نمی روید" جناب رییس جمهور، شما حتی به مجلس هم به جهت معرفی وزیر پیشنهادی سمت نرفتید آقا.
مردم بیچاره هستند که ناچارند برای گذران زندگی در مترو و ... تردد کنند.
شما با ماشین لوکس و خنک تک سرنشین، از نخستین روز شیوع این بیماری رفت و آمد می کنید و در کاخ سعد آباد سکنی گزیدید و اکثر کارهاتون رو با ویدئو کنفرانس و ... انجام می دهید. چرا خودتون رو با مردم مقایسه می کنید؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آقای روحانی مردم خیلی چیزها را متوجه شدند. مردم متوجه شدند دولت حاضر به پذیرش هیچ اشتباهی نیست. مردم متوجه شدند که همواره، مقصر همه اتفاقات نامطلوب مردم هستند و هیچج مسئولیتی بر عهده مقامات نیست. مردم متوپجه شدند که حضور رییس جمهور در مجلس دویست و چند نفره خطرناک است، ولی حضور جوانانشان در کنکور چند میلیونی خطرناک نیست.و مردم متوجه شدند که رنگ خون مسئولان از مردم عادی سخر تر است. و بر خلاف همه شعارهعایتان، مردم متوجه شدند که برای تنها چیزی که ارزش قایل نیستید، مردم و جان مردم است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
" پس چطور ما در خیابان می‌رویم؟ چطور در خیلی از محیط‌های سربسته حضور داریم؟ چطور سوار اتوبوس و مترو می‌شویم؟ حالا کنکور را می‌گوییم نه؟ "
چطور جنابعالی حاضر نشدی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس بری؟
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آقای روحانی فقط حرف میزنی مردم شب دارن شام ندارن بخورن!!!! شبهای درناکی را دارن پشت سر میزارن !!! راحت حرف میزنی و با شکم سیر میخوابی ، راحت به کوه میری !! راحت استخر میری !! راحت میخندی !! راحت پشت شیشه های ماشین لوکس آمار مردم را میگیری !! فقط و فقط دنبال کسری بوجه ای و میخوای هرجور شده از جیب مردم در بیاری!! به صدا سیما بگو اینقدر مواد غذایی ، آشپزی تبلیغ نککن مردم ندارن بخورن و با دیدن این تبلیغات آه ه ه میکشن خبر داری ؟؟ به افسران راهنمایی و رانندگی ات بگو خیلی از مردم دارن با نماینده تام الاختیار عزراییل (پراید) نون شبشون را در میارن رحم کنن و اینقدر بی دلیل جریمه نکنن.
پاسخ ها
علی
| Netherlands |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
لطفا دیگر نگران کسری بودجه نباشید. چون با توجه به حمایت های آقای رئیس جمهور از بورس ودستوری شدن خدمات دهی سازمان بورس وکارگزاریها روزانه ۲۵ الی ۲۷ هزار میلیارد تومان از محل متضرر شدن مردم نسیب دولت آقای روحانی می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
دلیلهای رییس جمهور چقدر علمی و به روز است !!!! من بعنوان رای دهنده به ایشان از مردم معذرت میخواهم و دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد جز رفراندوم
سید مهدی
|
Germany
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
از رایم پشیمانم
گول خوردیم
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
سلام نمیدونم تفاوت بین مدت کوتاه تردد در سطح شهر را با 4 ساعت سکون در یک محیط متفاوت نمی دانند ضمنا اگر میخواهند عدالت رعایت شود و صرفا جهت برخی رشتهای پر طرفدار کنکور برگزار نمایند چرا آزمون با تعداد سوال کم و صرفا از دروس تخصصی انجام نمیشود در اینصورت میشود زمان آزمون را خیلی کوتاه نمود
کسی که میخواهد پزشکی بخواند چه نیازی به تست ادبیات، عربی و.... دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم جنابعالی در بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی تان از ترس جان عزیزت به مجلس تشریف نبردید چطور انتظار دارید بچه های معصوم مردم را به زورچهارساعت در جلسه می نشانید.والا اگه صبیه محترمتان امروز کنکور می دادند شاید چنین صحبت نم کردید.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
بچه هاشون کنکور شرکت نمی کنند یک ضرب بورس خارج از کشور آن هم در آمریکا یا کانادا یا انگلیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
خدایا هر چه زودتر ما رو از دست این آدم رها کن. تعطیلی ادارات برای کنکور سراسری برای کم کردن ترافیک در ساعات اولیه صبح است. قبل از این آزمون سراسری در فقط در روزهای تعطیل و صبح و بعد از ظهر برگزار می شد. حالا که نوبت بعد از ظهر حذف و به صبح منتقل شده 4 روز کنکور سراسری برگزار میشه که 2 روزش غیر تعطیله. تعطیلی اون 2 روز مانع ترافیک کور در ساعات اول صبح و تجمع مردم در خیابانها می شود. باعث تاسفه که شخص اول مملکت درک نمیکنه شرایط امسال مثل سالهای قبل نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
چطور همه در خیابان راه میرویم ولی شما به مجلس هم نمی روید؟
طلبه ها تو خیابون راه نمیرن ؟ که آزمونشون رو عقب انداختین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
بجای اینک کنکور تعطیل شه ک اتفاقا در آن با یک مدیریت کم هزینه،تجمع خاصی صورت نمیگیره و در حالت عادی هم همه با فاصله مینشینند، مسافرتهای بین استانی رو تعطیل کنید ک هیچ ضرورت خاصی برای کسی نداره و فقط باعث انتقال ویروس ب استان های سفید و زرد میشه
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شنبه ها شده شنبه های گفتار درمانی ایشان و اعصاب خوردکنی مردم.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
جا داره تشکر ویژه ای بکنیم راجع به گشایش اقتصادی هفته گذشته
آنقدر وسیع و گسترده بود و اوضاع زندگیمون عوض شد که اصلا متوجه نشدیم که چی بود واقعا...واقعا دست تک تک مسئولین درد نکنه نمیدونیم چطور ازشون تشکر کنیم
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
یک میلیون وام کرونا دادن ودرحالی که شدت بیماری نسبت به زمستان بیشتر شده ولااقل تا زمان کاهش یا ازبین رفتن ویروس و با این شرایط اقتصادی باید پرداخت اقساط عقب می افتاد این کمترین کمک شما آقای روحانی بود که حتی این را هم از مردم دریغ کردند
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آقای روحانی ما را به خیر شما امید نیست شر مزسان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اقای رییس جمهور بهتر است شما روش مدیریتتان را عوض کنید تا مردم روش زندگی را.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
آقای روحانی یک خاطره بد از خودش در بین کنکوری ها بجا گذاشت که تا سال ها از خاطرشون پاک نخواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
چرا شما هفته پیش به مجلس نرفتید؟
چرا ستاد کرونا به شما اجازه نداد که بروید؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
چرا شما هفته پیش به مجلس نرفتید؟
چرا ستاد کرونا به شما اجازه نداد که بروید؟؟؟
عبدی
|
Sweden
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
حسم بهم میگه دارین زمینه سازی میکنید و مردمو آماده میکنیدکه از روسها واکسنی که هیچ جا تائید نشده رو بخرید.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
سلام
البته برای ما مجلس رفتن یرای دفاع از وزیرمان هم ممنوع است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
این دستورالعملهای شما تا امروز هیچ نتیجه مثبتی نداشته
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
عجبا چه كساني از برنامه ريزي بلند مدت حرف ميزنند براي كدام مشكل مردم برنامه داشتيد شماها حتي نتوانستيد زورگويي خودروسازان را كنترل كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شما در برخو دتان با موضوع کنکور، بی قانونی و خودرایی را به نسل جوان که در ابتدای راه زندگی هستند یاد دادید
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
واقعاً چرا با سرنوشت این همه جوون کنکوری بازی کردید؟ آیا این ناشی از هوای نفس نبود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
"تا بحث کنکور می شود، می گویند تعطیل کنید"
گند زدید حالا دارید ماله کشی می کنید؟
پشت کنکوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
اصلاً دوست ندارم جای روحانی باشم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
حالم از این کلمه پروتکل به هم میخوره دیگه. هرجوری بخوان تعریفش می کنند. به قول معروف سرش دست خودشونه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شما تصمیمی را که با خرد جمعی و کلی مشورت و رایزنی در مورد کنکور گرفته شده بود را با سوء استفاده از قدرت ریاست خود بر این ستاد، تغییر دادید، حالا حرف از برنامه ریزی و ... می زنید.
بدبخت ما که روزی مون افتاده دست امثال شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
داشتم درسهامو طبق برنامه پیش میبردم که گفتند یک ماه به تعویق افتاده. دوباره یک روز وقت گذاشتم برنامه ریزی جدید کردم که یک یهو دوباره تصمیم عوض شد.
به خدا دیگه نتونستم از اون روز با برنامه درس بخونم. همینجوری دارم این روزا قاطی پاتی درس ها را میخونم. خدا به خیر کنه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا امیرحسین بانکی پورفرد محمد کاظمی حسین طائب
وب گردی