بازدید 65492
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افت ۸ درصدی تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰، رونق بازار املاک ترکیه به خاطر خریداران ایرانی، نرخ تورم ترکیه چند درصد است؟ واردات هر گونه کالا‌های لوکس و غیرضرور ممنوع است، موفقیت خودروسازان ژاپنی در چین، مقام مسئول: قیمت گوشت گوسفندی منطقی است و مدیریت سکه از راه دلار را در بر دارد.
کد خبر: ۹۹۴۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰ 06 August 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون افت ۸ درصدی تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰، رونق بازار املاک ترکیه به خاطر خریداران ایرانی، نرخ تورم ترکیه چند درصد است؟ واردات هر گونه کالا‌های لوکس و غیرضرور ممنوع است، موفقیت خودروسازان ژاپنی در چین، مقام مسئول: قیمت گوشت گوسفندی منطقی است و مدیریت سکه از راه دلار را در بر دارد.

افت ۸ درصدی تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰

صندوق بین‌المللی پول (IMF) در گزارشی جدید اعلام کرد که بحران ویروس کرونا سبب کاهش ۸ درصدی تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی در مقایسه با سال گذشته خواهد شد. صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود با تیتر «عدم توازن جهانی و بحران کرونا» تصریح کرد: امسال، قیمت نفت ۴۱ درصد پایین‌تر از سال ۲۰۱۹ خواهد بود. براساس این گزارش، تأثیر مستقیم قیمت‌های پایین نفت بر توازن تجارت نفت در کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود و این مساله نشان‌دهنده سطح وابستگی آنها به صادرات و واردات نفت است. برآوردهای این صندوق درباره کاهش تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی همسو با سایر پیش‌بینی‌کنندگان مانند آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) و سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است.

ماه گذشته، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش بازار نفت خود اعلام کرد که قرار است تقاضای جهانی نفت امسال ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد، اما این برآورد کمی خوش‌بینانه‌تر از برآورد ماه پیش از آن، مبنی بر افت روزانه ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تقاضا بود. این در حالی است که این آژانس تأکید کرد افزایش دوباره شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های بیشتر برای مهار آن سبب می‌شود برآوردهای تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ قطعی نباشند. اوپک، به نوبه خود، انتظار دارد سطح تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ به ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز برسد و در سال ۲۰۲۱، ۷ میلیون بشکه در روز به این سطح از تقاضا اضافه شود، این در حالی است که مقدار تقاضا همچنان از سال ۲۰۱۹ کمتر خواهد بود. صندوق بین‌المللی پول در تازه‌ترین برآورد خود اعلام کرد: سقوط قیمت نفت و کاهش تولید در پی همه‌گیری ویروس کرونا، برای صادرکنندگان نفت خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) مشکل‌زا خواهد بود و انتظار می‌رود درآمد نفت مجموع این کشورها در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۹، ۲۷۰ میلیارد دلار کاهش یابد.

رونق بازار املاک ترکیه به خاطر خریداران ایرانی!

روزنامه دیلی صباح در گزارشی نوشت: با افزایش تقاضا برای خرید ملک توسط سرمایه گذاران ایرانی، میزان فروش خانه به اتباع خارجی در شهر ساحلی ازمیر در حاشیه دریای اژه به اتباع خارجی برای نخستین بار از زمان شیوع بحران کرونا روندی صعودی پیدا کرده است. به گفته نمایندگان املاک، کسانی که برای سرمایه گذاری در بازار مسکن از ایران به ترکیه می آیند، نسبت به ازمیر از خود علاقه نشان داده اند. به گفته یک مشاور املاک در ازمیر که هشت سال پیش از ایران به این شهر آمده، تسهیلات جدید بانک های ترک در افزایش رغبت ایرانیان به خرید ملک در این کشور موثر بوده است. بانک های دولتی زراعت بانک، و کیف بانک و هالک بانک از اوایل ماه ژوئن وام های رهنی کم سابقه ای را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. این مشاور مسکن با اشاره به اینکه یکی از دلایل اصلی خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان، کسب شهروندی این کشور است می افزاید: علاوه بر ایرانی ها، عراقی ها، افغانستانی ها و شهروندان برخی از کشورهای اروپایی، بیشترین علاقه را به خرید ملک در شهر ازمیر دارند.  

از سال ۲۰۱۳ و با تغییر در قوانین خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه، میزان فروش خانه به خارجی ها در این کشور افزایش محسوسی را تجربه کرد که بعدها این روند با تصویب قانون جدید شهروندی سرعت بیشتری هم پیدا کرد. طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بیشتر می توانند شهروندی ترکیه را به دست آورند.

طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، در بازه زمانی ژانویه تا مارس امسال میزان فروش خانه به اتباع خارجی به ۱۱ هزار و ۶۸ واحد رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش نشان می دهد.  در مجموع سال قبل نیز اتباع خارجی بیش از ۴۵ هزار واحد خانه را در ترکیه خریداری کرده بودند.

نرخ تورم ترکیه چند درصد است؟

تورم ترکیه در دوازده ماه منتهی به ژوییه به ۱۱.۷۶ درصد رسید که ۰.۸۶ درصد کمتر از تورم ثبت‌شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل و کمترین تورم ثبت شده این کشور طی سه ماه اخیر محسوب می‌شود. در بین بخش‌های مختلف، بالاترین نرخ تورم مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی با ۱۲.۷۳ درصد بوده است و پس از این بخش نیز، لوازم منزل با ۱۲.۵۳ درصد قرار دارد. از سوی دیگر کمترین نرخ تورم مربوط به حمل و نقل با ۸.۸۱ درصد و لباس و پوشاک با ۱۰.۳۴ درصد بوده است.

مدیریت سکه از راه دلار

با عبور طلای جهانی از مرز ۲ هزار دلار، جهش قیمت سکه در بازار داخلی آغاز شد. قیمت سکه جدا از بهای طلا، از نرخ دلار نیز اثر می‌پذیرد. با توجه به این مساله، تنها راهی که در شرایطی کنونی بازارساز می‌تواند از آن برای مدیریت قیمت سکه بهره ببرد، پایین آوردن قیمت دلار است. در غیر این صورت سکه می‌تواند همسو با اونس به کانال‌های بالاتر نیز مراجعه کند. با این حال، به نظر می‌رسد حداقل روز چهارشنبه بازارساز نتوانست از کانال قیمت دلار نوسانات قیمت سکه را مدیریت کند و این ارز خود ظرفیت افزایشی بیشتری را برای سکه با توجه به شکستن سطح ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومانی ایجاد کرد. بررسی روند قیمت ماه‌های اخیر نشان می‌دهد قیمت سکه بیشتر از طلا از نرخ دلار اثر پذیرفته است. سکه در سال ۹۹ تنها ۱۲ بار با دلار حرکتی مشابه نداشته است، حال آنکه مسیر قیمت فلز گرانبهای داخلی و طلای جهانی ۲۹ بار در مقابل هم قرار داشته است. چنین داده‌هایی تا حدی ادعای بخشی از معامله‌گران بازار داخلی را اثبات می‌کند که اعتقاد دارند، قیمت سکه از رفتار دلار در معاملات روزمره تبعیت بیشتری به عمل می‌آورد. با این حال این نکته را نباید از یاد برد که اثر افزایش طلا هم به تدریج در قیمت سکه نمایان می‌شود. در واقع می‌توان گفت، حداقل به صورت کوتاه‌مدت می‌توان از کانال دلار، نوسانات سکه را آرام‌تر کرد و مانع از رشد هیجانی در بازارها شد. با این حال این مساله نباید همزمان چنین وسوسه‌ای را در سر بازارساز ایجاد کند که بخواهد اثر طلای جهانی را سرکوب کند. این موضوع تنها حباب سکه را افزایش می‌دهد و زمینه‌ساز خروج طلا از بازار داخلی خواهد شد. /دنیای اقتصاد

قیمت های باورنکردنی در بازار خودرو

براساس گزارش ایرنا از نرخ های بازار، پراید ۱۱۱ به ۹۳ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ به ۸۱ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ به ۸۱ میلیون تومان، تیبا صندوق دار به ۹۶ میلیون تومان، تیبا ۲ به ۱۰۷.۵ میلیون تومان و ساینا ۱۰۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند. علاوه براین، در گروه ایران‌خودرو هر دستگاه سمند ال.ایکس با افزایش دو میلیون تومانی نسبت به شنبه گذشته به ۱۴۵ میلیون تومان، سمند سورن به ۱۹۰ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی.ال. ایکس با افزایش سه میلیون تومانی به ۱۴۲ میلیون تومان، پژو پارس با موتور TU5 به ۲۱۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با رشد یک میلیون تومانی به ۱۶۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با رشد سه میلیون تومانی به ۲۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ وی هشت با رشد سه میلیون تومانی به ۱۹۴ میلیون تن تومان رسید. همچنین هر دستگاه رانا ۱۶۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دستی با رشد هفت میلیون تومانی به ۲۳۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک با رشد ۱۲ میلیون تومانی به ۳۱۰ میلیون تومان، دنا معمولی بدون تغییر نسبت به شنبه گذشته ۲۱۲ میلیون تومان، هر دستگاه دنا پلاس با رشد ۲ میلیون تومانی به ۲۶۲ میلیون تومان و هر دستگاه هایما S7 بدون تغییر به ۵۶۰ میلیون تومان رسید.

کارشناسان از عرضه نشدن تعداد کافی خودرو از سوی خودروسازان، همچنین تغییر قیمت ها متناسب با نرخ ارز و فعالیت در سایر بازارهای موازی به عنوان اصلی‌ترین دلایل شرایط بازار کنونی خودرو یاد می‌کنند.

معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه منطقی سازی و واقعی سازی قیمت خودرو است، تاکید کرد: ما به دنبال رهاسازی و آزادسازی قیمت خودرو و طرح هایی همچون تعیین آن در حاشیه بازار نیستیم.

قیمت های باورنکردنی در بازار خودرو/  معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست/ جدیدترین خبر از کارت اعتباری سهام عدالت

مهدی صادقی نیارکی در جمع خبرنگاران افزود: اکنون قیمت‌های جدید کارخانه‌ای خودروها مشخص بوده و به خودروسازان ابلاغ شده است، با این حال قیمت‌ها در بازار متأثر از نوسانات اقتصادی، بازارهای موازی، نرخ ارز و ... است که قیمت‌هایی منطقی نیستند. با وجود اینکه در موضوع فروش فوری و پیش‌فروش‌های اخیر خودروسازان محدودیت‌های زیادی اعمال شد، اما برخی در جامعه روی خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای و مصرفی حساب می‌کنند و همین موضوع تشدید قیمت‌ها را به دنبال داشته است. وزارت صنعت به دنبال آن است تا خودروساز بدون زیان به تولید بپردازد، زیرا اگر قیمت خودرو واقعی و منطقی نباشد زیان به شبکه تامین و قطعه‌سازان نیز سرایت خواهد کرد و این صورت دیگر خودرویی تولید نخواهد شد. در این صورت، باید به واردات خودروهای دست دوم اقدام کنیم که علاوه بر ارزبری فراوان، زیبنده کشوری که سالیان سال خودروساز بوده و زمانی در رتبه پانزدهم تولید کنندگان خودرو قرار داشته، نیست. با منطقی و واقعی‌سازی قیمت خودرو می‌توان در نوآوری و تحقیقات نیز سرمایه‌گذاری کرد و استانداردهای خودرویی را ارتقا داد. وی از برگزاری جلسات متعدد با رئیس شورای رقابت و سایر اعضای این شورا خبر داد و گفت: تلاش کردیم تا در یک فضای تعاملی و با ارائه مدارک و مستندات، افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها را دنبال کنیم. صادقی نیارکی در عین حال بیان داشت: ورودی صنعت خودرو یک ورودی آزاد است، در ماه‌های گذشته نرخ ارز از ۱۱ هزار به ۲۲ هزار تومان افزایش یافته و سایر مواد اولیه آن نیز در بورس قیمت‌گذاری می‌شود.

واردات هرگونه کالاهای لوکس و غیرضرور ممنوع است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه هم اکنون ۸۵ درصد از واردات کشور را مواد اولیه، قطعات و تجهیزات مورد نیاز تولید و ماشین‌آلات تشکیل می‌دهد، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه واردات هیچ نوع کالای لوکس و غیرضرور را نمی‌دهد و هم اکنون ۲۵۰۰ ردیف تعرفه‌ای مرتبط با این اقلام و کالاهای دارای مشابه ساخت داخل، ممنوع شده است؛ این در حالی است که ۱۵ درصد مابقی را نیز کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم تشکیل می‌دهند و با مروری بر بخش‌های مختلف اقتصادی نشانگر آن است که در شرایطی که دشمن بی‌سابقه ترین تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران، اقتصاد و معیشت مردم کشورمان وضع کرده است، تنها راه نجات تمرکز ویژه بر تولید و صادرات غیرنفتی است.

حسین مدرس خیابانی تصریح کرد: به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مسیر دیگری به جز بها دادن به تولید و صادرات برای عبور از شرایط کنونی و اداره کشور نمی‌بینم.

موفقیت خودروسازان ژاپنی در چین

در ماه جولای، خودروسازان ژاپنی موفق شده‌اند فروش خود را در چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان، ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهند. شرکت نیسان موتور روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش وسایل‌نقلیه‌اش در بازار چین با افزایش ۶/ ۱۱ درصد طی ماه ژوئن و نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۲۰ هزار و ۹۴۵ دستگاه رسیده است. چین بازاری است که نسبت به دیگر کشورها، اکنون محدودیت‌های کمتری برای نمایشگاه‌ها و کارخانه‌های خودرو اجرا می‌کند و از این رو به دلیل رشد تقاضا، نیسان که درگیر مشکلات عدیده‌ای از قبیل زیان‌های مالی است تمرکز خود را بر این بازار گذاشته است. شرکت تویوتا نیز موفق شد تا در این ماه ۱۶۵ هزار دستگاه از محصولاتش را در این کشور بفروشد که نشان‌دهنده رشد ۱/ ۱۹ درصدی است. هوندا نیز از رشد ۸/ ۱۷ درصدی محصولات خود طی ماه جولای در چین خبر داده است.

جدیدترین خبر از کارت اعتباری سهام عدالت

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد طی بخشنامه ای به مدیران عامل کلیه بانک های کشور، آنها را مکلف کرد، در خصوص پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه برای صدور کارت اعتباری مشتریان، اطلاع رسانی کنند.

در بخشنامه صادره از سوی عباس معمار نژاد می‌خوانیم: پیرو تاکیدات رییس جمهور محترم، برنامه‌های دولت تدبیر و امید، مصوبه شورای عالی بورس و بخشنامه مورخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اعطای تسهیلات خرد به مردم به پشتوانه توثیق سهام عدالت و با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مقتضی است اقدامات لازم در این خصوص بعمل آمده و موضوع صدور کارت اعتباری به پشتوانه سهام عدالت از طریق مقتضی به مشتریان اطلاع رسانی شود. بنا بر این گزارش، این بخشنامه به مدیران عامل ۱۷ بانک دولتی، غیر دولتی، شرکت دولتی پست بانک و موسسات اعتباری ابلاغ شده است.

مقام مسئول: قیمت گوشت گوسفندی منطقی است!

دادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک در خصوص وضعیت بازار گوشت گوسفندی گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو بره نر زنده ۴۵ تا ۴۸ هزار تومان است که در روزهای اخیر به دلیل مناسبت عید قربان قیمت‌ها افزایش جزئی داشت و اکنون دوباره کاهش یافته است. وی افزود: قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان است و ممکن است در نقاط مختلف شهر بالاتر از این باشد. دادرس گفت: با توجه به اینکه ۴۶ درصد یک لاشه، گوشت است، قیمت ۱۱۰ هزار تومانی گوشت منطقی به نظر می رسد. قیمت تمام شده دام زنده با قیمت عرضه فعلی، سود آنچنانی ندارد و فروش برای دامداران با زیان هم مواجه است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۰۹
اکبر
|
Japan
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
سوار شدن بر ماشینهای صفر بی کیفیت داخلی زیبنده کشور هست؟؟؟؟
پاسخ ها
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
...چرا باید قیمت 100 میلیونی برای یک فرغون زیبنده کشور باشد ولی خرید ماشین دست دوم نباشد؟...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
قربون نفست که حق گفتی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آقای مسیول
پژو۲۰۶ شده ۲۰۰ میلیون تومن

یا خدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
فهمیدی چی گفتی؟ بعضی حرفا سالها پس از مسئولیت فرد هم در ذهن مردم می مونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شما اون خودروهای دست دوم رو بیار ببین کدوماشون اندازه ماشینهای زیبنده صفر داخلی صاحبشون رو به تعمیرگاه یا بیمارستان یا تیمارستان یا قبرستان میکشانند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
له شدن تو پراید زیبندمونه
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دوست من تحصیلاتش رو در کشور بسیار ثروتمند نیوزلند تموم کرد. ایشون تعریف میکرد کشوری با اینهمه ثروت یدونه کارخانه ماشین سازی هم نداره. میگفت حدود 90% ماشینهای موجود، ماشینهای دست دوم دو تا پنج سال ساخت و عمدتا ژاپنی هستش که با تعرفه بسیار پائین وارد کشور میشه. البته ورود ماشین صفر با تعرفه بالا هم آزاده
از اون طرف در ژاپن برای اینکه یه بازار همیشگی برای کارخونه های اتومبیل سازی وجود داشته باشه و مردم تشویق بشوند که ماشین نو بخرند، دولت عوارض ماشینهای دو سال به بالا رو تصاعدی بالا می بره که مردم تند تند ماشین مدل جدید بخرند
ایشون میگفت اکه به بندر بروید، کشتیهای بزرگ حامل اتومبیلهای ژاپنی رو میبینید که در حال ترخیص هستند
حالا مقایسه کنید اتومبیل کارخانه های وطنی رو با ماشینهای بیست سال ساخت ژاپنی
به این میگن عقل سلیم در مدیران هر دو کشور ژاپن و نیوزلند
ناشناس
| France |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
زیبنده نیست که نباشه
ما معمولیا خیلی وقته که شان مون رو فراموش کردیم
اصن من بخوام ماشینی سوار بشم که در شانم نباشه کی رو باید ببینم؟ اقا خودم می خوام دیگه
همون که کسر شانه همون رو بدید به من .زیبندهه مال خودتون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دقیقا من هم می خواستم همین جواب رو بدهم
خودروهای 30 سال کاکرد خارج از خودرهای صفر الان بیشتر کیفیت دارند !!!
ناشناس
| Germany |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اگر زیبنده نیست پس لطفاً خودتون سوار تولیدات زیبنده شوید و مثل مردم با پراید اینور و اونور برید
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
البته پرچمش نشون میده این آقا اونور آب در حال خوش گذرانیست. همین فرغون های مورد اشاره یه روزی بهترین ماشینهای آنور آبی بوده. مگر پراید کره ای نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ایشان خودش چه خودرویی سوار میشه؟
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معیارتون برای قیمت که الان پایین هست و یا با هست باید قدرت خرید یک کارگر معمولی باشه
چقدر طول می کشد که یک کارگر با جمع کردن تمام درآمد ماهیانه اش یک خودرو در داخل کشور تهیه کند؟

این رو با سایر کشور ها هم مقایسه کنید تا متوجه وضعیت امروز کشور شوید !
فریدون از اراک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جناب معاون وزیر اختلاس و آهن پاره فروختن به مردم بجای خودرو زیبنده هست؟؟؟؟؟؟
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
الان هم خیلی از مردم سوار ماشین دست دوم داخلی میشن --سوار ماشین دست دوم شدن چه ربطی به زیبندگی داره تو این شرایط
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
با واردات خودرو چه صفر چه دست دوم رانتها و فسادها و دلال بازی ها قطع شده که اصلا زیبنده نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اوایل دهه 2000 میلادی دولت لهستان به هر شهروند لهستانی این امتیاز رو داد که بره از آلمان یک خودروی دست دوم بخره و خودش زمینی بدون عوارض گمرکی بیاره داخل لهستان و استفاده کنه . نتیجش شد این که با ارزونترین مبالغ لهستانیها بنز و بی ام و و آئودی درجه یک سوار شدن و کیف کردن . دیگه الآن عصر اینترنت و ارتباطاته . تو سایتهای خودروی دست دوم اروپا یک سر بزن ببین چه خبره (با عکسها و مشخصات کامل خودروها) . کیا اپتیما 2015 دست دوم گذاشتن 5 هزار دلار که به پول ما میشه 120 میلیون . اینجا یک کوییک لگن با این مبلغ باید بخری .
ناشناس
| United States |
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تا دوشنبه صبر کنیر قراره قیمت خودرو نصف شود
دوشنبه قراره گشایش شود و همه چیز گلستان شود
دوشنبه قراره بورس ۱۰۰ میلیون واحدی شود و دلار ۱۰۰۰ تومان
دوشنبه هفته اینده را خدا به خیر کند با جوی که اقای رییس جمهور دادن
سخنرای ۲۴ مرداد پارسال اقای رییس جمهور در چهارشنبه هیات دولت را بررسی کنید که ایشان چه وعده هایی داده اند ظاهرا
ایشان زمانهای مشابه سخنرانی هایشان را بررسی و بر اساس ان قبلی ها دوباره وعده میدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
سوار شدن بر لگن های صفر داخلی زیبنده کشور هست؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اگر به حرف مردم توجه میکردند که کار به اینجا کشیده نمیشد
لابی خودروساز هرگز اجازه ورود خودرو دسته دوم را نمیدهد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
هیچ امیدی به دولت نباید داشت نه در این مشکل نه در رابطه با مشکلات دیگر
اگر گران است نباید خرید همین ، راه دیگری وجود ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
وقتی بی دلیل بورس را بالا میبرند و به آن هم افتخار میکنند نتیجه اش همینه محصولات تولید شده توسط کارخانه ها هم باید گران شودتا بتوانند به سهامداران سود بدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
"معاون وزیر صنعت: واردات خودرو‌های دست دوم زیبنده کشور نیست"شوخی نکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
خودروهای داخلی با این بی انصافی ها از هر لحاظ صفرند!!! و زیبنده ما.واقعا ما ایرانیها حتی لیاقت ماشین های دست دوم آنها را هم نداریم!!! و زیبنده ما نیست....................
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
چطور کامیون کارکرده زیبنده میباشد مشخص است این مدیر محترم از وزارت خانه محترمش بی اطلاع است
ایرانی
| United States |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
درست می گه زیبنده جیبشون نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸
"واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست"
خیلی چیزها زیبنده این مردم و مملکت نیست
فعلا لیاقت ما شده همین ماشین دست دوم خارجیها تا ببینیم چند سال دیگه باید درشکه سوار شیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
لابد پراید صد میلیونی و کوپن ارزاق زیبنده کشوره!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مسولان نگران انحصار خودرو سازان داخلی هستند
آزاد شود کسی پول به محصولات داخلی نمی دهد فقط جیب مردم بی گناه شده منبع درآمد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
در خارج از کشور با 18 ماه حقوق می توان 2015 BMW i8 خرید در ایران با 18 ماه حقوق می توان یک پراید خرید
اگر قیمت پراید تا آن موقع بالاتر نرود !!!
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
واردات خودروهای دست دوم اقدام کنیم که علاوه بر ارزبری فراوان، زیبنده کشوری که سالیان سال خودروساز بوده و زمانی در رتبه پانزدهم تولید کنندگان خودرو قرار داشته، نیست.ایشان فهمید چه گفته انوقت زیبنده مردم ایران سوار گاری ایران خودرو شوند
پاسخ ها
عبدالهی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
لطفا بفرمایید کدام خودرو را ایران میساخته؟ پیکان و هیلمن گه طالبوت و آونجرانگلیسی بوده. آریا و شاهین. کادیلاک و بیوک که آمریکایی بودند. پراید هم که کره ای بوده تازه با درایت مرحوم حسن حبیبی سمند به عنوان اولین خودروی ایرانی آنهم با فناوری دهه 90 میلادی آلمان وارد بازار شده. مردم را چه می پندارید؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
بخدا نخریم ب چکنم چ کنم میفتن فقط نخریم ببین چی میشه
سید مهدی
|
United States
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صمت: واردات خودروی دست دوم زیبنده کشور نیست!!!!
پراید 90 میلیونی زیبنده کشوره ولی بنز 2015 و هیواندای 2016 با همون قیمت پراید زیبنده نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
همون قیمت نیست چون ارزش واقعی دلار در مقابل ریال خیلی بیشتر است و دولت دارد برای نگه داشتن ۲۳۵۰۰ سوبسید زیادی می دهد پس نمی تواند دلار یارانه ای برای واردات خودرو بدهد
محمد
| United States |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
در پاسخ به ۱۰:۲۸
یه کلام از دلال دلارفروش سر کوچه
ناشناس
| Germany |
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دقیقا
ناشناس
| United Kingdom |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ناشناس چطور میتونه 4 میلیارد دلار یارانه ای قدر پول یه کارخونه رو بده بهشون ولی اینجا نمیتونه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دوست عزیز، کی گفته دلاره 23 تومنی سوبسیدیه؟؟ لابد دلار باید بشه 100 هزار تومن تا امثال شما راضی بشین!! حقوق یک کارگر باید ماهی 1000 دلار باشه! حالا شما حساب کن دلار چقدر باید باشه؟ یعنی همین حالا حقوق کارگر حدود ماهی 100 دلاره!! یعنی کشوری مثل کوبا که جز بدبخترین کشورهای دنیاست و هیچ منابعی نداره کارگرش 120 دلار درآمد داره! یعنی ما با این همه منابع از اونهام بدبختریم!! ...
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جواب ۱۲۰۳ و ۱۲۴۱:دوست محترم ساعت ۱۰۲۸ نظرش را گفته و حرف بدی هم نزده که متهم به دلالی دلار شود و گرانی ارز.
سایت تابناک در اردیبهشت ۹۹ یک مقاله نوشته که اگر بورس ۸۵۰۰۰۰ واحد شود دلار باید ۲۵ تومان باشدبا انواع استدلالها!!!
خوب الان که بورس ۲ میلیون واحد را هم رد کرده ولی دلار ۲۳ تا ۲۴ و با فرمول قبلی خود تابناک بروی جلو و یک تناسب ببندی متوجه میشی وقتی بورس ۲ میلیون واحد شده نرخ دلار طبق فرمول تابناک چندی باید باشد و الان که ان قیمت نیست یعنی همان مابه تفاوت سوسبسید ارزی است که دوستمان به ان اشاره کرده.
یعنی خروج ارز بیشتر از کشور وقتی ارز واقعی نباشد قیمتش و پول بیشتری به ان طرف ابها حواله میکنند.
براستی اقای همتی این قدر اسمان و ریسمان میبافت مجوز ورود ۱۰۰۰۰خودرو خارجی را صادر میکردند فکر می کنید خودروهای خارجی این قدر گران میشد؟؟
ان هم خودروهای خارجی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ که ۴ مدل عقب تر ازخودروهای روز هستند.
همدیگر را درست خطاب کنیم و این دو سال هر کس راجع به دلار نقدی نوشت فقط یکسری از افراد او را دلال خطاب کردند در حالی که طرف فقط نظرش را میگفته در این ۲ سال.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست
قیمت های چند برابری خودرو در کشور نسبت به بازارهای جهانی، رانت، دزدی در قطعات ماشین، خودروهای بی کیفیت و .... زیبنده کشور است ؟؟؟؟؟؟
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پراید و ماشینهای چینیی و گران قیمت زیبنده ایرانه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
الان تایر های دست دوم سوم از امارات دادد وارد میشه به قیمت جان مردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
عجب پراید گاری بشود ۹۰ میلیون زیبنده است بگویید نمی خواهیم رانت و انحصار خودرو را بشکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خیلی نمک نشناسی پراید با تکنولوژی دهه 1970 رو به قیمت تکنولوژی 2030 به نسبت حقوقت میدن بهت اون وقت میگویی انحصار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
واردات خودرو دست دوم خارجی زیبنده کشور نیست ولی پراید صد میلیونی زیبنده کشوره.


تا کی میخواین مردم رو با حرف فریب بدید؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خب حرف فعلا در مورد مردم ما, جواب داده
یادتونه توی صف سبد کالا چند نفر زیر دست و پا فوت شدن؟ اون زیبنده کشوره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
از بیرون اقتصاد ایران بسیار عالی است ایران 15 ام تولید کننده خودرو ولی کسی در داخل توان خرید آنها را ندارد و کمترین کیفیتی ندارند و توان رقابت با رقبای بین اللملی خود را هم ندارد
ناشناس
| United States |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
گفته زیبنده کشور اما نگفته زیبنده کدوم کشور ......... دیدی حالا نکته اش اینجا بود..........
احتمالا منظورش اون کشوری نیست که مردم برای اجاره خونه مجبور باشن برن توی صف بانک که وام ودیعه بگیرن
یا منظورش اون کشوری نیست که جوان ها اسباب شون رو توی کانکس میگذارند و خودشون میرن خونه بابا هاشون چون پول شون به اجاره کردن خونه دیگه نمی رسه............. نه منظورش از زیبنده کشور اون کشور نیست
عمو فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
رتبه 15 در کمیت خودرو ، رتبه 150 در کیفیت آن
)-:
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خودرو دست چندم اروپایی یا ژاپنی چند برابر خودرو صفری که شما تولید میکنید مرغوبیت داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اگر خیلی به فکر اشتغال هستید خودرو دست دوم خارجی وارد کنید دوباره قطعاتش را باز کنید و دوباره سر هم کنید و بفروشید تا اشتغال آفرینی هم از پول مردم داشته باشید
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست!!، آیا تولید خودروهای بی کیفیت با قیمت معادل باکیفیت ترین خودروی دنیا زیبنده کشور هست؟ آقای معاون وزیر، واقعا در تعجب هستم که چگونه این سخنان رو مطرح می کنند،
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
سال دیگه این موقع اونس بالای 3000 دلار و سکه بالای 20 میلیون تومان بسته به نرخ ان روز ارز خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خودرو هاي دست دوم وارداتي هزار شرف دارن به اين ارابه هاي مرگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اقا خودرو برای تولید کننده با این قیمت نحومی زیان ده هست گوشت با این قیمت برای تولید کننده زیان ده هست دو راه دارد یا قیمتها را سه چهار برابر کنید که اون بندگان خدا خوب سود کنند یا ما راضی به ضررشان نیستیم تولید نکنند واردات را ازار کنند اون وقت بنز زا به قیمت پراید بخریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ارز هم نداریم آخه. چی بدیم و چی بگیریم!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دوستان برای تولید همین لگنها سالیانه 4 میلیارد دلار برای واردات قطعات مثلا های تک ارز مصرف می کنند. خوب پس اگر ارز نیست پس چرا این پولا را صرف واردات این آشغالا می کنن. پس نگین نیست، هست خوبم هست!
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
برای تست زدن هم شده یک سال واردات خودرو
اگه هدف شما رضایت مردم هست مردم متفق القول می گویند واردات خودرو را آزاد کنید اما اگه هدف چیزی غیر از رضایت مردم است که...صلاح مملکت خویش خسروان دانند

این مسیر اشتباه رو صد بار امتحان کردید و جز ضرر چیزی برای " مردم نداشت"
صد بار بدی کردی و دیدی ثمرش را
خوبی چه بدی داشت که یک بار نکرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
چه حرفیه!!معلومه که هدفشون رضایت مردم نیست
هر بار در مناظرات تلویزیونی گفته میشه اگه قراره با این کیفیت و این قیمت خودرو تولید بشه همون بهتر که تعطیل بشه نماینده خودرو ساز میاد میگه اگه تعطیل بشه کارگر بیکار میشه
همیشه از این اشتغال زایی کارگر داره سو استفاده میشه
آقـــــــــــــــــــــا این پولی که داری تویه خودرو سازی میریزی اگه بریزی توی آلیاژ سازی یا توسعه صنعت پتروشیمی چند ده برابر کارگر میره سر کار
پس بیخود نگو که دلسوز اشتغال کارگری
ناشناس
| United States |
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
نه دیگه اگه یک سال واردات رو آزاد کنن مردم به محصول خوب عادت می کنن دیگه از سال بعد کسی گاری و لگن نمی خره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
و صد البته که تولید خودروهای صفر و با کیفیت داخلی با قیمت پایین زیبنده کشور است!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آقای معاون وزیر خودروهای دست دوم زیبنده نیست ؟ نه پس پراید شما زیبنده ملت ایرانه ؟خودروهای دست دوم هزار برابر خودروهای صفر شماست آن هم با این قیمت ها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آقای وزیر وقتی شکمت گرسنه باشه زشتی و قشنگی نمیشناسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست، تولید انحصاری خودروهای بی کیفیت چطور؟
سید ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
زیبنده هست پراید ۹۰ میلیون
البته اگه نباشه کارش درسته.
ایران همه چیزش با همه چیز جور هست . اگه یک چیز درست باشه وصله ناجور هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
حمایت از تولید ملی برای وقتی است که ظرفیت تولید کافی را داریم , اما وقتی توان و ظرفیت کافی نداریم این حمایت به چه معناست؟

اگر می توانید به اندازه نیاز خودرو تولید کنید, خب تولید کنید و عرضه کنید
اگر نمی توانید به اندازه نیاز خودرو تولید کنید خب خودرو با کیفیت وارد کنید
این یک معادله ساده است نمی دانم چرا بزرگان این مملکت متوجهش نمی شن
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مساله این نیست که متوجه نمی شوند اتفاقا خوب هم متوجه میشوند فقط میخواهند عرضه از تقاضا عقب بمونه که قیمت ها روز به روز برود بالا !!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا؟ برای کسب سود بیشتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اگر نمی توانند خودرو عرضه کنند به طور کافی
فقط یک بار اون هو با مقدار زیاد خودرو وارد کنید تا کمبود بره و اگه از خواستین ممنوعیت واردات بزنین
فقط یک بار حدود 1 میلیون دستگاه وارد کنین
مخصوصا خودروی برقی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مثل اینکه تو باغ نیستی . با کدام دلار ؟ مقدار کمی ذخیره داشتند که آنهم به شرکتهای دولتی و آقازاده ها دادند برای واردات که آنها هم یک لیوان آب روش خوردند . ارز برای واردات برنج و فراورده های لبنی و نهاده های دامی ندارند بدهند و قطع کردند اونوقت شما می گویید یک میلیون خودرو وارد کنند ؟
....حالا دیدید تحریم ها اثر ندارد و کاغذ پاره هستند ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اقای معاون اگرشما به زینت وزیور کشور اهمیت میدادید الان این اوضاع تولیدداخل نبود ایا پراید حلب روغن نباتی وپژوازرده خارج شده فرانسه وسمند وال 90قوزپشت بااون بی کیفیتی برازنده وزیبنده کشورهست ولی خودروی دست دوم کره ای ژاپنی وامریکایی زیبنده نیست؟اگرشما به اندازه ی جو ارزن برای مردم ایران ارزش قائل بودید الان ایت اوضاع تولیدمانبود ازخودرو بگیرتا لوازم خانگی ولوازم یدکی بهداشتی ودارویی و......لطفا اینقدر بواسطه کسری بودجه مردم رادرتنگنا قرارندهید باشعورمردم بازی نکنید
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پشتیبانی کردن از این خودروسازان عزیز کرده ی ضعیف باعث پسرفت این صنعت در ایران شده.
وقتی خودرو ساز مطمئن باشد هر آشغالی تولید کند ملت در صف می ایستند و می خرند چرا خودش را به زحمت بیندازد تولید تکنولوژی جدید بکند چون خودرو ساز می داند در هر صورت ملت می خرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ملت را مجبور کردند بجای ماشین با کیفیت خارجی فرغون های سایپا و ایران خودرو را بخرند
ناشناس
|
France
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کامنت های زیر یک خبر در مورد قرعه کشی عیدانه خودرو در چند سایت را دیدم مردم نوشته بودن که چند بار ثبت نام کردند و برنده نشدن ای کاااااااااااااااااااااااش این بار برنده شوند
واقعا متاسف شدم که خرید یک خودرو بی کیفیت فکستنی شده آرزوی مردم
مردم رو به چه روزی انداختید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جالبه که هر طرحی برای ارزان شدن خودرو دادند شکست خورده
این حجم از درایت واقعا جای تحسین داره


مگر شما نگفتید این طرح پیش فروش و فروش فوق العاده باعث میشود خودرو ارزان شود پس چرانشد؟
این چه جور قرعه کشی است که هیچکس برنده نمی شود. و اگر می شود و عرضه خودرو واقعی است پس چرا قیمت پایین نمی آید؟
ناشناس
| Sweden |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مگه یادت رفته که آقایون میگفتند ؛ ما خودمون انتخاب کردیم که اینجوری زندگی کنیم .

ما حقمون این زندگیه داداش .
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
لطفا يكسال و فقط يكسال اجازه ورود خودروهاي دسته دوم را بدهيد بعد ببينيم نتيجه چگونه خواهد بود البته ورود خودروي دسته دوم با قيمت عادلانه نه اينكه قيمت ها را به گونهاي تنظيم كنند كه جندين برابر بدست مصرف كننده برسد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اون چیزی که زیبنده کشور نیست نسبت قیمت این خودروهای بنجل به دستمزد کارمند و کارگر است
پاسخ ها
ناشناس
| Hungary |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
با این قیمت ها کارگر در خواب ببینید که خودرو می تواند بخرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شما به زیبندگی فکر نکنید، به این فکر کنید که با ورود ماشین های خارجی، تعادل در عرضه و تقاضای خودرو بوجود می آید و ملت می توانند نفسی تازه کنند. سالها خودرو سازی داخلی را حلوا حلوا کردید این نتیجه است چند روزی هم بازار آزاد خودرو را حاکم کنید و نتیجه را ببینید. چیزی بهتر از آزادی در بازار نیست.
م -ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
لابد سوارشدن برارابه های مرگ شما زیبنده ی این ملت بدبخت است کمی هم با مردم صادق و هم زبان وهمدردباشید....
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جناب معاون وزیر صنعت، عوامفریبی رو تمام کنین
کاش اماری میگرفتن تا ببینیم چند درصد مردم حرف شما رو باور کردن البته اصلاح میکنم چند میلیونیوم مردم ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پس این گرونی زیبنده کشور است
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خوب راست گفته این بنده خدا ؛ مردم ما گرانی و اختلاس و فاصله وحشتناک طبقاتی زیبنده شونه برادر . نه آسایش و رفاه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
با نهایت احترام این مردمی که من میبینم خودرو ساز ژیان هم تولید کنه ملت صف می ایستند می خرند
پس تا این داستان هست آقایونی که در راس این صنعت ورشکسته هستند می تازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پس پراید زیبنده ماست؟با این حرفاتون به شعور مردمم توهین می کنید.شما واردات دست دوم رو ازاد کن بهت قول میدم همه ی مردم متفق القول راضی بشن و از این طرح حمایت کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست
امر بر شما مشتبه شده خودرو ساز هستید؟! شماها بهد از ۷۰ سال هنوز فرغون مونتاژ میکنید!!! اونم با کیفیت نزدیک به زباله و قیمت ماشین های بروز و سال ۲۰۲۰ خارجی!!
اتفاقا اون چیزی که زیبنده کشور و مردم نیست وجود کسانی هست که جوجه کلاغ رو رنگ میکنید به قیمت بنز و بی ام و به خلق الله می اندازند!
بجای این صحبت ها اجازه بدید مردم ایران سوار ماشین های امن و کم مصرف بشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
در کل هدف اینه که قیمت بازار تا حد ممکن افزایش پیدا بکنه و بعدا قیمت کارخانه به تبع آن مثل سابق کمی کمتر از قیمت بازار بشه و سپس قرعه کشی و این بازیها جمع بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آره بابا مثل بنزین آزاد کردن بعد کارتی دوباره آزاد کردن الانم کارتی ی یک ساله دیگه آزاد بفهمید مردم نخرید اینا جایی نمی‌خوان که آب بره زیرشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شما ماشین های صفر زیبنده سوار بشید و اجازه بدید ما مردم عادی ماشین دست دوم غیر زیبنده را سوار بشیم
دیگه حرفی داری؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
این بنده خدا خیلی رسمی گفت خودرو باید دوباره گران شود. اگه ارزبری واسه خودرو دست دوم هست و واسه گاری هاتون نیست پس چرا هر ۲ ماه یکبار به دلیل گرانی دلار قیمت گاری هاتون ۳۰ در صد میره بالا. بفرمایید همین که هست بهتر و مودبانه تر است.
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مجلس فکر میکنه شش برابر مالیات ببنده روی خانه خالی مثلا ایران بهشت میشه خانه ارزان میشه خیر از فردا طرف پولشو میبره تذکیه خونه میخره خیلی هم راحت تر اجاره میده ضمن اینکه به راحتی اقامت یه کشور دیگه را هم‌میگیره که اون کشور خیلی آپشن های بیشتر جذاب تری نسبت به ایران برای زندگی کردن یه پولدار داره
عملا دارید سرمایه ها و باسوادها که وضع مالی خوبی دارن رو فراری میکنید
مالیات درسته اما زمانی که شهروند در قبال پرداخت مالیات خدمات دریافت کنه از پرداخت مالیات راضی باشه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تا آغازاده ها پولشون تو خرید و فروش مسکن بود از اجرای مالیات خانه های خالی خبری نبود حالا که پولشونو تو بورس برده اند مالیات خانه های خالی تصویب میشه... اگر دلشون برای ملت میسوخت قانون مالیات بر ثروت را تصویب میکردند تا از آقازاده ها که ثروتهای چند صد میلیاردی دارند هم مالیات گرفته شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
روحانی: برخی بدنبال ناکارامدجلوه دادن دولت هستند!
پراید ۱۰۰ میلیون
پژو ۲۰۶ صندوقدار ۲۰۰ میلیون
استپ وی ۳۸۵ میلیون
مزدا ۳ فقط ۸۲۰ میلیون
میانگین قیمت اپارتمان درتهران ۲۱ میلیون
یخچال سایدبای ساید ۲۵۰ میلیون
دلار (قیمت این لحظه) ۲۳۵۰۰ تومان
سکه ۱۱۵۰۰۰۰۰ تومان
علی برکت الله !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ .....جل الخالق ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
بگو مردم شریف ما لیاقت سوار شدن به ماشین های با کیفیت را ندارند نه اینکه زیبنده مردم بیچاره ما نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مردن و کشته شدن در گاری های داخلی که دست مافیا های داخلی هست زیبنده هست و واردات خودرو دست دوم خوب زیبنده نیست. !!!! می خوام سرم رو به دیوار بکوبم. شاید یک کم تسکین یابم!!
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
داداش گلم ؛ ناراحت نباش . بالاخره روزی هممون از دست این افاضات سکته میزنیم راحت میشیم .
دامدار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آقا پانصد راس بره رو دستم مونده اونوقت می گی کیلویی 48تومن می خرن! کدام خریدار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ایران، کشوری ثروتمند با مردمان فقیر!
نوقت فقر جناب آقای وزیر را آزرده نمی کند؟
له شدن در پرید چطور؟
راستی ماشین جناب وزیر چیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
احتمالاً یک خودروی ساخت خارج
محمد کریمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
احتمالا یکی از این خودروها که زیبنده ی ملت ایران نیست
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
میگم جان من یه بار مسولین عزیز سوار این زیبندههای وطنی بشن زبونم لال!بنده خداها خودشون و خانوادهاشون همه سوار غیر زیبنده ها خارجی هستن!خبر ندارن این زیبنده های وطنی چه کیفیتی دارن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پراید و پژو دنا زیینده کشوره ولی تویوتا و‌هیوندای دست دوم زیبنده نیست ...!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ساندرو دایچا رومانی با موتور 1600 که تنها 105 اسب بخار تولید می کنه و مصرف ترکیبی 8.2 لیتر بنزین داره با وجود 1100 کیلوگرم و به قیمت 400 میلیون به فروش میره زیبنده کشور هست!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خخخخ یاد احمدی نژاد افتادم که می گفت کیلو چند حساب می کنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کیلویی ۳۶۴۰۰۰ تومن
قسمت زیادیش آهنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
به خدا زیبنده ما هست. بزارید بیاد. از پراید 80 ملیونی بهتره که
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
این اینترنت رو انداختن به جون مردم
اگر اینترنت نبود الا شرایط جور دیگه ای بود.
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
حالا چرا دست دوم!!! خودروی صفر هم وارد کنید از این خودروهای وطنی ارزان تر در می آید!
Maisam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دو معنای جدید از دو کلمه: منطقی ، زیبنده.
ممنون مسیولین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مردمو به جایی رسوندین که ماشین کره ای مدل 2006 رو دارن پرستش می کنن بعد میای می گی زیبنده کشور نیست
هموظن ناراضی
|
Germany
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
همه دنیا خودرو به شدت ارزان شده ولی ایران است که خودروسازها با همکاری دولت بی کیفیت ترین خودروها رو به قیمت خودروهای تویوتا و فورد و هیوندا و ... میفروشن و مردم باید تاوان حرص و طمع یه عده خاص رو بدن !!!!
الان یه تویوتا کمری صفر به قیمت 22 هزار دلار در همین امارات و عمان با اقساط بدون بهره 48 ماهه میفروشن اونوقت کمری 2015 در ایران رو میدن 60 هزار دلار .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اینکه چیزی زیبنده باشد و یا نباشد موضوعی سلیقه ای است. کار معاونت صنایع وزارت سمت لابد کمک به تولید و رفع مشکلات آن است. شاید کار معاونت بازرگانی این وزارتخانه به نوعی تنظیم بازار باشد که نیست. با این سیاق که وزارت صمت پیش می‌رود امیدی به بهبود نه صنعت و نه بازرگانی نیست. ما هم میفهمیم که شرایط اقتصادی کشور نرمال نیست که عمدتاً ناشی از کمبود ارز که خود ناشی از سیاستهای زیادی هست ، میباشد . اما وقتی برای مشکلات این چنینی موضوع زیبندگی کشور را مطرح میکند لاجرم فکر می‌کنیم که این وزارتخانه با این مدیران مرد این میدان نیستند. یادمان نرود که در زمان همین وزیر سلطان خودرو رونمایی شد . مشکلات و اشکالات اداره صمت در پناه آن مخفی ماند . چندین طرح فروش و پیش فروش و غیره پیشنهاد و اجرایی شد ولی این روزها از قیمتهای باورنکردنی در بازار خودرو خبر می‌رسد. این طرح هم جواب نداد و عنقریب باید یک سلطان دیگر رونمایی شود.
عماد
|
United States
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست!!!

آقا جان! اگه ما مردم ایران هستیم، بسیار هم زیبنده است!
زیبنده نیست که لگن های تولید داخل مثل پراید را 100 میلیون به مردم قالب کنید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ملت. از بیچارگی دارند جون میدن،میگه ماشین دست دوم .......
امیر حسام رحیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
با سلام
مردم بعد از سفر به کشورهای دیگه و مقایسه رفاه و ماشینهای لوکسشون حسرت زندگی اونها رو میخورن و متاسفانه هیچ توجهی به این خواسته به حق نمیشه.مردم شاید با انواع محدودیتها کنار بیان ولی این محدودیت بطور همگانی و ایجاد فاصله طبقاتی میتونه غیر قابل تحمل بشه.
هیچ مجلسی تا به حال نتونسته این طرح یعنی ورود خودرو دست دوم رو به تصویب برسونه. نیروهای ثروتمندی به بهانه بیکاری صنایع داخلی جلوگیری میکنند در حالی که صنایع ما ورشکسته و بدون توجیه اقتصادی و با رانت دلار ارزان قیمت و ... سرپا مونده.
من خودم کشورهای زیادی رو دیدم و از بسیاری لحاظ زندگی تو کشورمون ارزان و راحت تره ولی موضوع خودرو و لذت رانندگی با ماشینهای روز و با کیفیت رو ازمون گرفتن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دلار ۲۴ هزار تومان بنظر آقایان مسوول و مردم ایران پراید یا هر ماشینی چند باید حساب کرد هر جنس و کالا قیمت دارد شما نمی توانی دلار را ۲۴ هزار تومان بفروشی ولی مرغ کیلو ۱۰ تومان و پراید ۶۰ میلیون و شیر لیتری هزار تومان بدهید با دلار ۲۴ هر لیتر شیر حد اقل شش هزار تومان و مرغ حد اقل ۲۵ هزار تومان و پراید ۱۰۰ میلیون
دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شخصی وسلیقه ایی عمل کردن یعنی همینی که در کشور می بینیم .
...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
می دانید خیلی چیزها زیبنده کشور نیست ولی زیبنده اش کردن و میکنند و خواهند کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
من حاضرم بجای پژو پارس صفر کیلومتر شما، یک شورولت قدیمی 1960 سوار بشم، خیلی زیبنده تر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
من یک مهندس ۵۴ ساله هستم همسرم هم پزشک فوق تخصص هست هردو اقامت دایم کانادا راداریم وبزودی برای همیشه به انجاخواهیم رفت
میدونم اونجا کارتخصصی نخواهیم داشت بااینحال ترجیح میدم توکانادا کارگری کنم ولی توی این مملکت که همه بجای پاسخگویی دنبال پاک کردن صورت مساله هستند زندگی نکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پنجشنبه ۱۶ مرداد ساعت ۱۲:۲۷
دلار(اسکناس) ۲۳۷۰۰
دلار (حواله) ۲۴۲۰۰
سکه ۱۱۶۰۰۰۰۰
پراید ۱۰۴ میلیون
پژو ۲۰۶ صندوقدار ۲۰۱ میلیون
یخچال سایدبای ساید ال جی ۲۴۰ میلیون
علی برکت الله !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آقای وزیر حتما این وضعیت نابسامان خودرو زیبنده کشوره نه؟چرا با جملات بازی میکنید بگید همه باید فدای سود ایرانخودرو و سایپا بشید چون شما اگر به فکر کشور و مردم بودید الان این وضعیت صنعت خودرو و قیمتها نبود!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
چطوری میشه فرغون ایران 100 میلیون باشه ولی بنز خارج کمتر بشه وای داریم دیونه میشیم البته شدیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
بطور مثال اگر گوسفند 45 کیلو باشد و از قرار هر کیلو 45000 تومان، داریم:
981500=46%*45000 هرکیلو گوسفند زنده*45کیلو وزن گوسفند
باتوجه به هزینه کشتار وحمل ونقل ومغازه عامل توزیع قیمت 110تا115 هزارتومان پایین هم هست.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
زیبنده کشور نیست یا زیبنده جیب اربابان ؟؟ اگر خودرو دست دوم. بدون تعرفه های کلان وارد کشور شود که فرقون سازان داخلی باید غاز بچرانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
بنده کاملا" موافقم خودرو دست دوم زیبنده مملکت ثروتمندی مثل ایران نیست ما بایستی بهترین ماشین های دنیا رو سوار میشدیم
اما حیف ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
میراث اقای روحانی برای ملت ایران پراید 100 میلیونی علی برکت اله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
همونطور که باید اقتصاد ایران رو از وابستگی به نفت آزاد کرد، باید از وابستگی به دلار،طلا، خودرو سازان داخلی و کنکور و ... آزاد کرد. آخه شما تصور کنید مثلاً پراید نزدیک 5 هزار دلار آن هم با ارز آزاد ، با این پول میشود یک ماشین شاسی بلند اتوماتیک چینی خرید. 5 سال خودروسازی رو تعطیل کنید و رانت و دلار و سرمایه های سرگردان مردم رو به یک امر تولیدی قابل صادرات بدهید. هم کار ایجاد کردید هم تولید پایدار بدون وابستگی یا حداقل وابستگی به خارج. شاید این سرمایه گذاری بجای تمام صنعتی نباشد و در بخش معدن یا کشاورزی یا توریسم باشد نه ساخت انواع کالا که به ارز و مواد اولیه و ... محتاج خارجی باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
" سیاست این وزارتخانه منطقی سازی و واقعی سازی قیمت خودرو است " . یه وزارتخانه عریض و طویل سیاستش شده این . عزیز من این که دیگه سیاست نمیخواد . پراید قیمتش 5 میلیون تومنه بقیه ماشینهای داخلی هم به همین نسبت ...
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ادبیات استفاده شده بیشتر شبیه پدری است که نمیتواند جیره غذای خانواده را تامین کند . بعد نوید نسکافه با شکلات میده اینا مردم چی فرض کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اینا همان کسانی هستند که مجوز واردات دسته بیل و سنگ پا دادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اینکه با ۹۰ میلیون سوار پراید بشیم، زیبنده است؟؟
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
در تمام کشورهای پیشرفته هم واردات اتوموبیلهای دست دوم آزاد است. برای مثال در آلمان شما میتوانید یک مرسدس بنز 5 ساله 200 را به قیمت نهایتاً 7000 یورو بخرید که با این سن از تمام خودروهای نو ساخت داخل بهتر و کم مصرف تر است. در صورتیکه برای یک خودروی مونتاژ داخل چینی بیش از این مبلغ قطعه وارد کشور میشود. ورود اتوموبیلهای دست دوم حتماً باعث کمتر شدن آلودگی هوا و مصرف کمتر بنزین خواهد شد که ارزش این بنزین صرفجویی شده بیش از حقوق کارگران مشغول به کار در کارخانجات تولید خودرو داخل کشور است و تنها بدی این کار، دیگری سود و اختلاسی برای برخی مدیران این بخش از صنایع وجود ندارد.
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خوب دیگه‌ سوار شدن فولکس واگن آئودی و میتسوبیشی و سئات و تویوتا...زیبنده نیست معنی زیبنده ام فهمیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مجلس انقلابی سریع باشید خودرو دلار مسکن دریابید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
چقدر خجسته دلی شما .از مجلس کمک میخواهی عامو چقدر ساده هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کشوری غنی اما فقیر و بدبخت، مشکل هم معلوم است اما .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اکبراقا منظور اقای معاون این هس که خودروی خارجی درشان ملت ایران نیس وزیبنده مردم ولیاقت مردم پراید120تومنی هس ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
سلام. چطور زیبنده هست بعد از 50 سال مونتاژکار خودروهای چینی بی کیفیت بشین ولی زیبنده نیست خودرو دست دوم وارد کنیم. البته قطعا زیبنده جیب برخی نیست!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صنعت درست میگه واردات خودرو دست دوم زیبنده نیست!! زیبنده مردم ایران خریدن لگن های تولید داخل به قیمت هواپیماست.... البته از ماست که بر ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
این طور که مشخصه دولت از رای آوردن ترامپ نا امید شده.. قیمت هارو تا میتونه برده بالا که کسری بودجه رو جبران کنه..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پرايد 100 ميليوني زیبنده کشورهست!!!!!!!!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
میخوام صد سال سیاه زیبنده نباشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ماشین دست صدم آلمانی تولید زمان جنگ جهانی لول هزار شرف بر پراید و ۴۰۵ شما دارهخجالت بکشید با این قیمتها و کیفیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
بعد دو سال انتظار ، یه ۲۰۷ دستی بدون اپشن بما انداخته ایران خودرو ا نهم با دریافت تتمه اش .
ماشین ازبس بی کیفیته که هنگام حرکت صدا ی جیر جیر فنرهاش داخل کابین شنیده میشه
مگان مومتژ داخلی ۳۰ میلیونی می ارزه به کل ماشینای تولیدی هردو خودرو ساز در زمان حاضر
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
صحبت کردن از طرف «مردم ایران» شده حکایت این روزها. مردم ایران هم ... ما هیچ ما نگاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
وزارت سمت این است که خودروسازها زیان نکنند؟ خسته نباشید، نمی‌دانستیم وزارت برای خدمت به خودروسازها ایجاد شده. به هدفشان خیلی خوب رسیده آید.
مردم زیان کنند ایرادی ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آشغالهای خودرو سازهای داخلی که موقع تحویل هم مشکل دارند زیبنده مردم نجیب کشور است تا یک عده پول به جیب بزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ایشان گفتند "با این حال قیمت‌ها در بازار متأثر از نوسانات اقتصادی، بازارهای موازی، نرخ ارز و ... است که قیمت‌هایی منطقی نیستند."
به این بابا بگویید اگر خودرو سازها تولیدشان محدود نبود و فروش روزانه داشتن مثل چندین سال قبل قیمتها در بازار با فروش خودرو سازها یکی بود و اگر اختلاف داشت خیلی کم
ی بری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
... پراید سوار بشی با زن و بچت له بشی زیبنده است ولی خودرو دسته دوم خارجی و ایمن زیبنده نیست ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خلایق هرچه لایق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
واقعا فکر میکنید و نظر بیان میفرمایید
ماشینهای کارکرده داغون که شما میگین اگر بزارید وارد بشن مطمئن باشید کسی ماشینهای صفر و لوکس ساخت شما رو سوار نمیشن
اسدزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خسته شدم ، بریدم، همه چی برامون شد رویا، رویای مسکن رویای خودرو رویای مسافرت ،رویای گوشت گوسفند و پسته اینها زیبنده ایرانی هست ؟؟؟؟
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
نگاهی به قیمت های جهانی و ایران :
1. اپتیما 2021 23هزار دلار (حدود 500 میلیون تومان) اما اپتیما 2018 در ایران یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان
2.فورد موستانگ 21 هزار دلار
3.چری تیگو 5 500 میلیون تومان (قیمت جهانی 11هزاردلار)
پول موستانگ و اپتیما 2021 و میدیم ماشین چینی می خریم! جالبه تو خود اروپا همه این ماشینایی 20 30 هزار دلاری رو از دم قسط میخرن و با حقوق 4 5 هزار یورویی به راحتی صاحب خودرو می شن و ما با حقوق 5 6 میلیونی ماشین سیصد چهارصد میلیونی میخریم اونم نقد! جالبتر اینکه چطور در کشوری که میانگین درآد خانوار 6 میلیون تومانه سالی یک میلیون خودرو با قیمت میانگین 350 میلیون تومان فروش میره؟!
کمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آقای معاون وزیر وارد کردن خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست یاسرگردانی بیش از 25 هزار خانواده چشم انتظار که پس از سه سال واندی انتظار بیش از6 ماهه خودرو هاشون تولیدشده ولکن بدلیل عدم پلاک گذاری درمحوطه پارس خودرو وایرانخودرو که پولش راهم خودرو ساز کامل گرفته درحال خاک خوردن وپوسیدنه آیا به نظر عالیجناب این عمل نوعی خود تحریمی نیست آیااین عمل برازنده ملت انقلابی ایران نیست یا آن عمل؟ آیا مگر زیبنده بودن یا نبودن موضوعی برای این ملت تاثیری هم برحال وروز شما داشته ودارد؟چه کسی باید پاسخگوی مردم باشد؟ ...
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تنها راه کاهش قیمت و به طبع آن افزایش قیمت و همچنین حفظ تولید آزاد سازی قیمت کارخانه ها هست وسلام
کارمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
درها را بستن و مردم مجبور به خرید اشغالهای دو کمپانی دولتی شدند . خودروهای چینی شدند 560میلیون . چینی ها زیبنده ترند چون ....
ناشناس
|
Romania
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پیرمردها و پیرزنها و کودکانی که در زباله ها به دنبال لقمه ای نان هستند، زیبنده است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آره بابا زیبنده کشور همین فرغون(پراید)93میلیون تومانی ست!!!
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پس مجلس چه کاره هست چرا خودرو گران و بی کیفیت هست
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پس چطور خريد اتوبوسهاي داخل شهري از المان درگذشته خوب بود خريد هواپيماي دست دوم چطور زيبنده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
چیزی که زیبنده مردم و کشور عزیزمون نیست تامین مخارج مملکت از جیب مردم و توهین به شعور مردمه .
محسن
|
Belgium
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اقتصاد ایران با تمام دنیا فرق می کند در تمام کشورها قیمت ماشین شدیدا پایین امده و با وام کمتر از یک در صد برای پنج سال یعنی دو دهم درصد در سال می توانید ماشین بخرید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اگه کارخانه خودروسازی داخلی تعطیل بشه ، وای چی میشه ؟ دیگه چی سوار شیم . ماشین از کجا بیاریم. مدیراش از کجا حقوقشون را بگیرن.؟
ناشناس
|
Oman
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
واردات تویوتا کرولا که با کیفیت ترین ماشین دنیاست زیبنده نیست اما واردات علوفه دام زیبنده است. واقعا که ....
حق گو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
هر سخن جایی وهر نکته مکانی دارد چرا انسان حرفی بزند که اینطور مردم را اشفته وپریشان کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
میگن قیمت های باور نکردنی شما خودش رو ناراحت نکن ما باور میکنیم اگه بگین میخواد ارزان بشه جای تعجب داره
مولا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
بله درست ميگيد واردات خودرو دست دوم زيبنده كشور ما نيست، خوب خودرو با كيفيت و روز دنيا كه زيبنده كشور و مردمه رو اجازه واردات با تعرفه زير ١٠ درصد وارد كنيد . مردم همين الان هم دارن سوار فرغونهاي دست دوم داخلي ميشن . فكر كنم اينم زيبنده كشور
نباشه.
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
نظرات وگفتنی هارو همه گفتن مشکل گرانی این ماشینهای آشغال ایرانی نخربدنه ،فقط نخریدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آقای معاون وزیر این قیمتهای نجومی خودرو چی آیا زیبنده کشور هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
زیبنده ما مردم نیست یا زیبنده جیب های برخی از جمله خودروسازان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
چقدر جالبه
خنده دار نیست با حقوق 2.5 میلیونی لگن +107 میلیونی باید بخریمبه
معنی زیبنده چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
قيمتا مسخره است مثلا ساندرو فوق فوقش به اندازه دو تا تيبا ميارزه يعني دويست تومن ٣٧٥ تومن ديگه چه صيغه ايه ؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
معاون وزیر صنعت بایستی از آشغالهای داخلی دفاع نماید اگر واردات خودروهای دست دوم به کشور عملی گردد / هیچ کس دیگر خودروی داخلی گران نمی خرد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
این جماعتی که هی پراید پراید میکنید یعنی الان قیمت ۲۰۰ میلیونی پژو ۲۰۶ و پارس اشغالی نمیبینید که ۲ برابر پرایده؟ در صورتی که اختلافی کیفیتی ندارن و همه اشغالن.پژو سمند که خیلی گرونتر شده چرا گیر دادین به پراید فقط؟
اقتصاد دلالی
|
United States
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
سال ۵۳ دایی من درسش که در آلمان تمام شد با پول دانشجویی که برایش مانده بود یک بی ام و ۲۰۰۲ صفر کیلومتر خرید سوارش شد کل اروپا را گشت و‌زمینی با ماشینش آمد ایران یک‌عوارض مختصر داد و چند سال هم زیر پاش بود و برایش خیلی کمتر از این در آمد اگر از نمایندگی بی ام و در تهران آن را میخرید!!! اون‌موقع هم‌در ایران ماشین تولید میشد. خیلی ها این کار را می‌کردند و هیچ به تولید داخل هم‌لطمه نخورد. چون‌اقتصاد آزاد و رقابتی بود نه دولتی و رانتی!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
این وزیر صنعتگل کجایی ایران میشینه که ماشین خارجی دست دوم رو زیبنده نمیبینه؟ یا کجاست که عبور روزانه صدها تریلی حاوی خودروی استوک رو تشخیص نمیده.این همه خودرو دست دو زیبنده ترکیه و آذربایجان و غیره هستن فقط زیبنده کشور گل و بلبل ما نیستن؟ بعدش چی زیبنده ما هست اصلا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شما بی‌زحمت خودروی دست دوم بیارید ، خواری و خفت سوار شدنش پای خودمون .
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اونی که از نداری تن فروشی. ممکنه زیبنده است؟!!!!
اونی که تا کمر تو سطل آشغال خم شده زیبنده مملکت است؟؟؟؟؟!!!!
آقای مسول محترم، تو ایران دیگه لطفاً دنبال چیز زیبنده نباش
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
چیزی که زیبنده مردم نیست این ظلم هایی است که در حقشون روا می دارند
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
مردم خم شده در سطل زباله هم زيبنده كشور نيست
اما اين را كسي نبيند اشكال ندارد
واردات خودرو دست دوم را خداي نكرده جهان مي فهمد آبروي (نداشته مان ) مي رود !!!
...
آبروي شما فقط جلو كشور هاي ديگر اهميت دارد ؟
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اولا مگر چند درصد قطعات یک خودرو از خارج وارد می شود که بتواند بر روی قیمت یک خودرو این همه تأثیر گذار باشد. مگر این قطعات بومی سازی نشده است. ثانیا: کسانی که بیش از یکسال پیش حدود نیمی از قیمت یک خودرو را پرداخت کرده اند، چرا نباید سودشان بر اساس بالا رفتن قیمت دلار و سکه محاسبه شود. و بر اساس بهره ناچیز بانکی حساب شود . بی انصاف ها مگر هرخودرویی که پارسال پول پیشش را دریافت کرده اید بیش تر از این مبلغ ارزیری دارد، مگر همین را به صورت پیش پرداخت از مشتری در سال گذشته دریافت نکرده اید؟
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
من سال ۹۳ یک پژو ۲۰۶ صندوق دار تیپ ۶ را که بسیار کم کارکرد و سالم بود با قیمت خودم که فکر می کردم خیلی بالا فروختم، دادم ۳۰ میلیون تومان! بعد از گذشت ۶ سال فکر کنم اون ماشین الان ۲۵۰ میلیون می ارزه. اون وقت آقایان می گویند تحریم ها هیچ اثری نداشته و سراسر خیر و برکت می باشد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
نظرات کاربران که به این بسته را مشاهده کردید بیشتر نظرات یا به عبارتی اکثریت انها در رابطه با سخنان مقام وزارت صمت در مورد خودرو بود که اکثریت از این اظهار نظر این مقام وزارت به شدت انتقاد کردند اما در ایران گوش شنوایی برای افکار عمومی وجود ندارد والا اگر مثبت منفی ها را بشماریم بیش از پنج هزار نفر مخالفت خود را اعلام کردندولی کسی توجه دارد و پاسخگو است بلا شک نه دولت ایران در هیچ زمینه ای خود را ملزم به پاسخگویی به جامعه نمیداند و وقتی مخالفتها شروع میشه با جعلی خواندن نظرات در فضای مجازی تنها خود را توجیه میکنند و مردم را خشمگین تر میکنند و رسانه ها هم دست کمی از دولت ندارند چون هیچ وقت پیگیر نظرات مردم از مسولین نبوده اند
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
راست میگه ! خودروهای از رده خارج چهل سال پیش مانند پژو ۴۰۵ و پراید زیبنده این کشور است ! این مافیای خودرو چه میکنه و کیا پشتشتثن ؟!
سید
|
United States
|
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
واردات خودرو برندهای معروف دنیا با چهار پنج مدل پائینتر زیبنده کشور نیست ولی پراید زیبنده کشور است!! ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
واردات خودرو دسته 2 شیک و با کیفیت خیلی هم زیبنده تره تا فرقون بی کیفیت ایرانی با این همه گرونی....
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
دیروز پراید زده بو کامیون له شده بود با۳ نفر خانواده کشته و ۴ نفر زخمی جاده غار علیصدر وحشتناک بود
حامد900
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
"با منطقی و واقعی‌سازی قیمت خودرو می‌توان در نوآوری و تحقیقات نیز سرمایه‌گذاری کرد و استانداردهای خودرویی را ارتقا داد."
واقعی سازی قیمت خودرو به شکلی که شما میپسندی برابره با جیب های پرپول فرغون سازها
ولی واقعی سازی به شکل واقعی و براساس استاندارد جهانی برابره با تعطیلی فرغون سازها.....
درضمن استاندارد های خودرویی با شما در گینس ثبت شده است نیاز به تکرار خدمات ارزنده!!!شما نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
تابناک لطفاً این نظرات مردم بیچاره را به این آقای معاون و روسای محترم سه قوه بدهید تا بدانند چقدر با مردم فاصله گرفته اند؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
شما یک بار هم شده، قیمت کارخانه ای یک اتوموبیل مثل پراید که ادعا میفرمایید اکثر قطعاتش در ایران ساخته میشود را برای این مردم شفاف سازی کنید که چه مقدار از این قیمت ساخت داخلی است و چه مقدار ساخت خارجی و چه مقدار سر ریز کارخانه و سازمان های مختلف که دریافت کننده عایدات تولید خودرو هستند. سپس آن قسمت که در داخل تولید میشود و ازخارج وارد میشود را بازرسی فرمایید ببینید چقدر در این پروسه سود عاید دلالان میشود. نتیجه نهایی اینکه اگر من این خودرو را با نظارت کامل به یک بخش خصوصی خارجی با همین کیفیت ساخت داخلی بدهم چقدر در میآید؟ مطمئن هستم از نتایج آن متحیر میشوید.
ناشناس
|
Austria
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
جالب است که وارد کردن خودروهای دسته دوم برترین خودروسازهای جهان (اروپا و آمریکا و نه آشغال های چینی البته) زیبنده کشور نیست ولی انداختن خودروهای آشغال ساخت داخل به ملت زیبنده است! ...
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
باتوجه به کیفیت ماشینهای خارجی واستانداردهای آنها بایدگفت همین ماشین دست دوم بسیاربسیاربهتر وباکیفیترواستاندارد تر نسبت به ماشینهای ایرانی نومیباشد
بوشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه منطقی سازی و واقعی سازی قیمت خودرو است، تاکید کرد: ما به دنبال رهاسازی و آزادسازی قیمت خودرو و طرح هایی همچون تعیین آن در حاشیه بازار نیستیم.

آقای معاون ظاهرا یا سوار ماشین نمی شوی یا اطلاع نداری بر مردم چه می گذرد!!!
لابد خبر از اون ور آب نداری سانتافه قیمت پراید است ! پراید کجا ؟ سناتافه کجا؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اقای روحانی دستاورد احمدی نژاد سهام عدالت و مسکن مهربود دستاوردشما چیست؟ برجام نافرجام یا دلار ۲۵۰۰۰ تومانی یا پراید ۱۰۰ میلیونی !!!!؟؟؟؟
خوش حافظه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
یادتونه کمپینگ نخریدن وجود داشت خودرو سازها به عذرخواهی افتاده بودن بعد تا وام دادن سریع دویدن رفتن خریدن مثلا زرنگ هستن. حالا برید پراید 100 میلیونی بخرین تازه اونم با شزط و شروط ها من نخریدم اون موقع الانم نمیخرم (نمی تونم بخرم) اما دیگه غر هم نمیزنم چون انتخاب خودم بوده و شما هم انتخاب خودتون.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
معلومه که زیبنده نیست ولی همه چیز رو برای ما مردم بدبخت زیبنده کردید .
ناشناس
|
Denmark
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸
ازنظرات چنین برمیآیدکه اکثراطرفداراجازه وروداتومبیلهای دست دوم هستندفکرش رابکنیدفردایک شرکت معتبرایرانی راه میافتدکشورهای خارجی دررسانه های آنکشوراعلام میکندهرکه اتومبیل دست دوم واسقاطی داردبجای گورستان اتومبیلها بماجهت صادرات به ایران بدهد ببینیدچقدرخاک برسرمیشویم . بهترنیست وروداتومبیل نوخارجی باسودبازرگانی معقول بجای اتومبیلهای کهنه پیته خارجی آزادشود . مادروطنمان ادای گداهارادرمیآوریم برای گرفتن کوپن وغیره درخارج ازکشورهم ادای بیچارگان ومستمندان رادرآوریم کجای کتاب آسمانی ماگداها وبدبخت هاوتنبل هاتکریم شده اند؟
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸
آخه تولید خودرویی با شکل و شمایل سی سال پیش زیبنده لست بعد واردات دست دوم خودروهای جدید و به روز زشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸
کیفیت خودروهای داخلی زیبنده این مردم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸
بله زیبنده نیست چون اگر یک ماشین دست دوم خارجی وارد کشور بشه اونوقت هیچ کس این آشغالای تولید داخل را سوار نمیشه ....... خودرو را در کشور منحصر به دو دوخودرو ساز دولتی کردند و یک سری ماشینهای چینی که بااااج به کشور دوست و براااااااااااادر چین است ..
سیروس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
جناب معاون !!!
کامنت ها رو بخون لااقل نمک به زخم مردم نپاش...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
معاون وزیر صنعت بگوید اینکه خودروی 15 سال کار کرده معمولی تویوتا و کیا که در کشورهای همسایه کنار خیابان بگذارند به درد دزد هم نمی خورد در ایران بالای 400-500 ملیوت تومان یعنی حدود 4-5 سال کل حقوق یک استاد دانشگاه زیبنده است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
دست دوم خارجی بیاد کسی سوار ارابه های یمرگ نمیشه.دکان و دستگاه پول ساز بعضی ها هم تعطیل میشه.اینه داستان
ناشناس
|
-
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
حالا یه مدت وارد کنید بذار قیمت ماشین ها بشکنه انوقت دیگه وارد نکنید بعدا خودمان را به فراموشی میزنیم میگیم ما نبودیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
باد تایر خودورهای خارجی می ارزه به ماشین های داخلی نوی شما
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 مهدی رسول پناه مهرداد سپهری