بازدید 14834
سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری
سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره ایجاد مزاحمت دو جنگنده آمریکایی برای هواپیمای ایرانی بیان کرد: آمریکایی‌ها انواع و اقسام راهزنی‌ها را امتحان می‌کنند؛ از راهزنی دریایی به راهزنی هوایی رسیدند. اقدام خطرناک آنها علیه هواپیمای ایران در آسمان سوریه اقدام خطرناک و تهدید تروریستی بود که خلاف موازین بین‌المللی است.
کد خبر: ۹۹۳۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵ 27 July 2020

هیچ صداقتی در گفتار و کردار ‌آمریکایی‌ها وجود ندارد/ تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا بعید است/ تعرض جنگنده‌های آمریکا اقدامی تروریستی بود

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه هیچ گونه صداقتی در گفتار و کردار آمریکایی‌ها وجود ندارد، تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی را اقدامی تروریستی خواند و گفت: گفت و گوهای بین الافغانی باید با محوریت دولت افغانستان باشد و ما هرگونه دخالت خارجی را در این باره مردود می‌دانیم.

به گزارش «تابناک»؛ «سید عباس موسوی» امروز دوشنبه در نشست خبری که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اصحاب رسانه برگزار شد، فرارسیدن عید قربان و روز عرفه را به ملت ایران و عموم مسلمانان جهان تبریک گفت و اظهار کرد:‌ سالگرد عملیات غرورآفرین مرصاد را در پیش روی داریم. آخرین حربه صدامیان، اقدام وطن‌فروشان بود که در روزهای پایانی جنگ با تجهیزاتی که دشمن متجاوز به آنها داده بود، حمله کردند.

منافقین تروریست‌های پیر و فرتوتی هستند و کاری پیش نمی‌برند

وی با بیان اینکه مردم آن خطه دلاوری‌هایی از خود نشان دادند که در تاریخ ثبت شده است، افزود: هرچند منافقین تروریست‌های پیر و فرتوتی هستند و کاری پیش نمی‌برند، آن موقع هم که جوان بوده و سازوبرگی با حمایت خارجی‌ها داشتند، کاری نمی‌توانستند بکنند.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه با بیان اینکه منافقین در میان مردم منفور هستند، تصریح کرد: منافقین به نوکری متجاوز تن دادند و این وطن‌فروشی هیچ گاه از خاطر ملت ایران فراموش نمی‌شود. مردم ایران همچنین حمایت دشمنان از این گروهک منفور را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.

گزارش سفیر ظریف به مسکو، بغداد و اقلیم

موسوی با مرور تحولات دیپلماتیک طی یکی دو هفته گذشته ادامه داد: وزیر امور خارجه سفری به مسکو داشت و علاوه بر دیدار با همتای روس خود، یک ساعت هم با تلفن امن با آقای پوتین درخصوص مهمترین دغدغه‌های دو کشور گفت‌وگو داشتند. ایشان قبل از سفر به مسکو، سفر فشرده و پرباری هم در بغداد و هم در اقلیم کردستان عراق داشتند.

وی عنوان کرد: مذاکرات در جو مثبت، صمیمی و عالی برگزار و به سفر نخست‌وزیر عراق به تهران در راس یک هیات بلندپایه منتج شد. امیدواریم خیر این سفر به هر دو ملت ایران و عراق برسد. آقای عراقچی هم سفری به افغانستان داشتند و با مقامات این کشور دیداری داشتند و البته در کنفرانسی هم شرکت کردند.

هیچ گونه صداقتی در گفتار و کردار آمریکایی‌ها وجود ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای زلمای خلیل‌زاد نماینده‌ آمریکا در امور افغانستان افزود: هیچ گونه صداقتی در گفتار و کردار آمریکایی‌ها در خصوص منطقه ما به ویژه همکاری در افغانستان وجود ندارد. ایران آمریکا را صادق نمی‌داند و ما حضور آنها در منطقه را موجب بی‌ثباتی و ناامنی به ویژه در افغانستان می‌دانیم.

موسوی با بیان اینکه آنچه برای ایران مهم است، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی است که باید با محوریت دولت کابل باشد، یادآوری کرد: هرگونه دخالت خارجی را در این باره مردود می‌دانیم. البته جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌هایی دارد که برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان استفاده می‌کنیم.

وی افزود: آمریکا بعد از شکست‌هایی که در منطقه و افغانستان داشت، به گفت‌وگو با برخی از گروه‌ها روی آورد که برای نجات خود از شکست بوده و از روی خیرخواهی و صلح برای ملت افغاستان نیست.

اقدام جنگنده‌های آمریکایی تروریستی و خلاف موازین بین‌المللی بود

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره ایجاد مزاحمت دو جنگنده آمریکایی برای هواپیمای ایرانی بیان کرد: آمریکایی‌ها انواع و اقسام راهزنی‌ها را امتحان می‌کنند؛ از راهزنی دریایی به راهزنی هوایی رسیدند. اقدام خطرناک آنها علیه هواپیمای ایران در آسمان سوریه اقدام خطرناک و تهدید تروریستی بود که خلاف موازین بین‌المللی است.

این دیپلمات ارشد با بیان اینکه وزارت خارجه با کمک ستاد کل نیروهای مسلح، قوه قضاییه و سازمان هواپیمایی کشوری اقدامات لازم را برای پشیمان کردن آمریکا در این اقدام انجام می‌دهد، یادآور شد: ایران از طریق نمایندگی خود در سازمان ملل اقداماتی را شروع کرده و کارهای دیگر هم در دست اقدام است.

موسوی گفت: وقتی گزارش کامل به ما برسد اقدامات حقوقی دیگر و هماهنگی‌های لازم را انجام خواهیم داد. ضمن اینکه اقدام متقضی در پاسخ به این سوال خصمانه را خواهیم داد.

آمریکا به هدف خود در ادامه تحریم تسلیحاتی ایران نمی‌رسد

وی همچنین درباره ادعای پمپئو مبنی بر تضمین تحریم‌های تسلیحاتی ایران عنوان کرد: آمریکایی‌ها از هیچ تلاشی برای این مساله فروگذار نیستند. فشارهای زیادی به همه کشورها هم در سطح شورای امنیت و هم منطقه‌ای آوردند. به اعضای دائم و غیردائم شورای امنیت فشار می‌آورند، ولی هم به دوستان و هم اعضای شورای امنیت گفته‌ایم این مساله قابل قبول نیست که ایران تحت فشار آمریکا از حق قانونی خود که در قطعنامه ۲۲۳۱ هم آمده، محروم ‌شود.

موسوی اضافه کرد: تا آنجایی که رایزنی داشته و با دوستان خود تماس برقرار کرده‌ایم، رسیدن به این هدف از سوی آمریکا را بعید می‌دانیم و احتمال نمی‌دهیم کشورهای دیگر به خواسته‌های قلدرمابانه و نامشروع آمریکا تن بدهند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خطاب به آمریکا هم گفت: امیدواریم فشارهای آمریکا متوقف و متوجه شوند که کار بیهوده‌ای انجام می‌دهند. ایران هم تلاش‌های خود را خواهد کرد تا به حق قانونی و مشروع خود برسد.

وی در ادامه درباره ارزیابی ایران از برنامه حزب دموکرات در انتخابات پیش ‌روی ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: این مساله داخلی آمریکاست و ارتباط مستقیمی به ایران ندارد؛ اما ایران از چهار دهه گذشته، همه دولت‌ها را با گرایش‌های مختلفی آزموده است. ملت ایران حافظه تاریخی قوی دارد و در حافظه خود سپرده که چه در دولت‌های دموکرات و چه در دولت‌های جمهوریخواه، شاهد اقدامات خصمانه علیه ایران بودیم.

برای ایران رفتار و عملکرد دولت آمریکا اهمیت دارد

وی با بیان اینکه برای ایران مهم نیست چه دولتی با چه گرایشی بر سرکار می‌آید، تصریح کرد: در انتخابات هر حرفی زده می‌شود. ما به عملکرد نگاه می‌کنیم و متناسب با شرایط واکنش‌های مقتضی را در آن زمان خواهیم داشت. ما حساب ویژه‌ای مبنی بر اینکه چه دولتی بر سرکار باشد، نکردیم.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در پاسخ به این که چه تمهیدی اندیشیده شده تا فرانسه اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به رسانه‌ها ندهد، گفت: فرانسه تکنولوژی خوانش این هواپیما را داشت. خوانش جعبه طبق اصول و ضوابطی و با حضور همه کشورها انجام می‌شود و فکر نمی‌کنم آنها این اقدام را انجام دهند. آنها موظف هستند اطلاعات را استخراج کرده و در اختیار کشورهای ذینفع قرار دهند.

موسوی درباره پیامی که ظریف برای پوتین به مسکو برد، هم گفت: این سفر از قبل برنامه‌ریزی شده بود و همانطور که ملاحظه کردید، در سفر الکاظمی به تهران، وزیر خارجه حضور نداشت. ما رایزنی‌های مستمری با مقامات روسی داریم و با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم و تحولات پیش روی، لازم بود این سفر انجام و پیام رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به رئیس‌جمهور روسیه انتقال داده شود.

ایران قرارداد جدید همکاری با روسیه در تمام زمینه‌ها امضا می‌کند

وی با اشاره به محورهای رایزنی ظریف در مسکو بیان کرد: یک بخش رایزنی‌ها در مورد فشار آمریکایی‌ها برای ادامه محدودیت‌های تسلیحاتی بوده و لازم بود در این باره گفت‌وگو شود. بحث تمدید قراردادی که از ۲۰ سال قبل با روسیه در همه زمینه داشتیم هم در این سفر مطرح شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: این قرارداد ده ساله اسفند ۷۹ امضا شد. دو بار این قرارداد در بازه‌های زمانی پنج ساله تمدید و گفت‌وگوهایی شد که این قرارداد را طویل‌المدت‌تر میان دو کشور داشته باشیم. همچنین قرار شد آن قرارداد با انجام اصلاحاتی تمدید کنیم.

موسوی درباره لغو سفر نخست‌وزیر عراق به عربستان و اینکه آیا او حامل پیامی از ریاض به تهران بوده است، یادآور شد: در مورد سفر الکاظمی به عربستان به اطلاعاتی که دولت عراق آن را منتشر کرده، اکتفا می‌کنم. وقتی مقامات یک کشور به کشور دیگر می‌روند، علاوه بر مسائل دوجانبه، درخصوص مسائل منطقه‌ای هم صحبت می‌شود. مسائل منطقه‌ای، برخی ناسازگاری‌ها و سوءتفاهم‌ها هم می‌تواند محور گفت‌وگوها باشد.

وی گفت: ایران به کشورهای مختلف اعلام کرده، منطقه و همسایگان اولویت اصلی‌ و نخست ما هستند و ما می خواهیم روابط متوازن و متقابلی با کشورهای مختلف از جمله عربستان داشته باشیم. کشورهای مختلف در مقاطع مختلف اعلام آمادگی کردند که دیدگاه‌های دو کشور را به یکدیگر نزدیک کنند که اگر این مساله رخ دهد ما آماده هستیم تا کار با حسن نیت پیش برود.

هوک حرف مفت زیاد می‌زند؛ بستن راه انتقال دارو در کنار مردم ایستادن است؟

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سفر برایان هوک به منطقه هم گفت: هوک حرف مفت زیاد می‌زند؛ او با توجه به شرایط داخلی آمریکا و براساس توهماتی که دارد، به دوره‌گردی افتاده که بر آنها حرجی نیست. حرف‌ آنها بویژه ادعای آنها درباره ایستادن در کنار مردم ایران بی‌پایه است که نیازمند پاسخگویی هم نیست.

موسوی با بیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در مقابل مردم ایران است، اظهار داشت: آیا رییس جمهور آمریکا با فشار حداکثری، تروریسم اقتصادی و بستن راه‌های قانونی برای انتقال دارو و تجهیزات برای کودکان صعب‌العلاج انجام داده، کنار مردم ایران است؟ وقتی با قلدری از توافق هسته‌ای خارج شده و ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهد، در کنار مردم ایران ایستادن است؟

ظریف خواستار فعال شدن مکانیزم حل اختلاف در برجام شد

وی افزود: آمریکایی‌ها کسانی هستند که قهرمان ملی مبارزه با تروریسم را بزدلانه شهید و ترور کردند. در بی‌پایه و بودن اظهارات هوک شکی نیست.

این مقام ارشد در وزارت امور خارجه درباره پاسخ اروپایی‌ها به نامه ظریف هم گفت: درخصوص نامه‌ای که ظریف به بورل نوشت و خواستار فعال شدن مکانیزم حل اختلاف در برجام شده بودند، آنها فقط گفتند دریافت کردیم. من فکر نمی‌کنم پاسخ رسمی به نامه ایران داده باشند.

کره ای‌ها اراده شخص ثالث را در روابط دو کشور دخالت ندهند

موسوی درباره تلاش‌های ایران برای بازپس‌گیری پول‌های خود از کره جنوبی هم خاطرنشان کرد: در ملاقات‌هایی که در سطوح مختلف با مقامات کره‌ای داشته‌ایم، اقدام آنها را خلاف روابط دوستانه و سنتی بین دو کشور عنوان کردیم و از آنها خواستیم اراده شخص ثالث را در روابط دیرینه دو کشور دخالت ندهند.

وی تاکید کرد: بهانه‌ای که می‌آورند مبنی بر اینکه فشارها و تحریم‌های آمریکا مانع از پرداخت پول ایران می‌شود، از نظر ما مسموع نیست و انتظار داریم به تعهدات خود عمل کرده و اگر ادعای مستقل بودن دارند، به ملت ایران نشان دهند که تحت تاثیر کشورهای ثالث قرار نمی‌گیرند و پول ملت ایران را آزاد می‌کنند.

کره هرچه سریع‌تر پول ایران را آزاد کند

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: ما دخالتی در نوع روابط کشورها با یکدیگر را نداریم ولی خواست ما این است که بدون دخالت کشورهای ثالث، پول ملت ایران را که در شرایط کنونی برای مقابله با کرونا و عواقبش هزینه می‌شود آزاد کنند.

موسوی در مورد اظهارات اخیر نتانیاهو مبنی بر اینکه اجازه حضور نظامی ایران در سوریه را نمی‌دهیم، بیان کرد: او هم مثل هوک حرف زیاد می‌زند. ما نه حضور نظامی داریم و نه می‌خواهیم تا ابد در جایی باشیم. حضور ایران در سوریه به درخواست دولت مشروع و قانونی این کشور است.

اسرائیل در جایگاهی نیست که بگوید ایران کجا باشد کجا نباشد

وی با تاکید بر اینکه حضور ایران در سوریه مستشاری است، یادآور شد: موجودیت رژیم صهیونیستی هم برای ما و هم بسیاری از کشورهای منطقه، نامشروع و غیرقانونی است. آنها در جایگاهی نیستند که بگویند ایران در کجا و به چه نحوی حضور داشته باشد.

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بعد از چندین توافق با امریکا در سال های گذشته الان متوجه شدین که صداقت ندارن و دبه می کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توافق کردیم زدن زیرش روسیاهیش واسه امریکائیها موند
شما ها هم خوشحال از بهم خوردن توافق
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
سانسور چی این را هم منتشر نمی کردی و به اقایان این طیف چپ گرا برنخورد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
در مورد هسته ای بله خوشحالیم وقتی تعلیق دانش کشور برداشته شد
ناشناس
| Germany |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
صداقت در سیاست را آقیان سیاسیون بهتر می دانند حال انتظار صداقت در سیاست از مسئولین ما نوبر است!!!!
سورنا بختیاروند
|
-
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
چند تا نفتکش از کره رو بگیریم ببینیم چند زنه حلاجن
پاسخ ها
یاردانقلی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
در جواب 12:32

حالا شما کوتاه بیا
ضرب الامثل را هم خراب نکن
ناشناس
| France |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
چرا با زن مثال زدی ؟ زن ستیز مثلا خواستی بگی زن ضعیفه؟ شما مردا فقط اسم مردونگیو یدک میکشین هیچی نیستین زنی کسی مثل مادرت بوده که کلی دردو تحمل کرده تو بدنیا بیایی که تو توهمتم نمیتونی اون دردو حس کنی ابله
a.b.m
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جوجه رو آخر پاییز می شمارن ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اولا هیچ کشوری مستقل نیست- همانطور که چین هم پولمان را نمیدهد! دوما کرونا هم نعمتی شده براتون! پول رو هزینه کرونا میکردید؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
پول ها را درقبال جنس از ان کشور وارد می کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ما دلار لازم داریم نه جنس بنجل چینی که گران هم حساب میکنه!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
به تجار خداشناس شما بگو که بنجل نیاورن
ناشناس
| Sweden |
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
حتی اگه آمار مبتلایان کرونا در ایران صفر هم بشه ، آقایون نمیگن .

چون اونوقت باید جواب مردم گرسنه رو بدجوری بدن .
یونس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
اجناس چینی درجه‌بندی دارند
ناشناس
| - |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
مگر غرب بنجل به ما نمی فروخت
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
به امیدخدابه زودی جنگ میشه
وازبلاتکلیفی درمیایم
ودربیست وچهارساعت
امریکا
اسراییل
فرانسه وانگلیس رامحومیکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
شما بلا تکلیف به دنیا اومدی
ربطی به سیاست های خارجی نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دادچ بیشت و چهار و از کجا درآوردی. اینژایی که من نششتم، بگو نیم ساعته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
یه علامتی چیزی میزاشتی بفهمیم از طعنه میگی یا از دید خودت میخواستی واقعیت رو بنویسی
این مثبت و منفی های داده شده به همین شکل هستند احتمالا
ناشناس
| United Kingdom |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
داریم به جایی میرسیم که جنگ رو به مردن تدریجی ترجیح بدیم
ناشناس
| Germany |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جنابعالی را بزور به جبهه می رستند ،تلاش برای صلح در منطقه تنها راه منطقی برای همه است!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
دوست عزیز ؛ نان برخی در همین بلاتکلیفی و تحریم و نه صلح نه جنگ با آمریکاست !!!!!!!!
ناشناس
| - |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
برای صلحی که که غرب ارباب باشد و تو گاو آنها تلاش نمی خواهد کافی است به دست و پایشان بیفتی و بگویی غلط کردم
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
امريكا هركاري دلش خواست ميكند وكشورهاي اروپايي ودرمواردي چين وروسيه هم با انها همراه هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آمریکا نه - آمریکای جنایتکار
یادت نره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تحریم ها را هم مطمئنا تمدید خواهند کرد و خوب هم خواهند کرد.احتمالا دائمی هم خواهد بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
امریکا جلوی چین و روسیه فرشته است ، آمریکا نبود چین و روسیه جنایتکار خام خام میخوردنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دلار ۲۳۴۰۰
سکه ۱۱۳۵۰
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ایران بهشت دلالان،خصوصا از نوع دلاریش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تند روها را ول کنید یکی این را بگیره . کاش شما حقوقت را به خزانه بر می گرداندی و مثل مردم ایران با حقوق کارگری و خانه اجاره ای مقاومت می کردی بعد حرف میزدی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تندرو کسی است که مشکلات داخلی را به خارجی ها گره بزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ما نه حضور نظامی داریم و نه می‌خواهیم تا ابد در جایی باشیم. !!!!!!!!!
عبس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بابا صادق ها...

شفاف ها...

کار بلدا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
رژیم اشغالگر قدس، کشوری به اسم اس... را ... ییل وجود نداره که اسمشو میارید. قوم بنی اسراییل در تاریخ بودند ولی کشوری به این اسم وجود نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بابا استاد علوم سیاسی استاد روابط بین الملل و استاد ادبیات
همه جا دارن اسمش را میگن از صدا و سیما تا همین سایتی که داری نگاه میکنی
شما نمیخواد کاتولیک تر از پاپ بشید
ناشناس
| Germany |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
لابد فلسطین وجود داشته!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جناب استاد وقتی می گوید قبلا کشوری به نام اسراییل وجود نداشته که این قوم بر اساس ان رفتند زمبن ها راگرفتند و کشوری به نام اسراییل ساختن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اگر اسراییل وجود خارجی ندارد، پس آن پرچم سفید رنگ با نقش ستاره داوود، متعلق به کدام کشور است؟
مندیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
روحانی و دولتش کلا از اون ور بوم افتادن.سرخوردگی بخاطر شعارهای زمین مونده و ناتوانی در اداره امور انها را افراطی کرده حداقل روی مواضعتون وایسین.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جناب سخنگو این حرفهایی که فرمودید موضع خودته یا موضع دولت ؟!!!!!!!
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
در گفتار چین و روسیه چی صداقت هست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
در گفتار آمریکای جنایتکار صداقت است ؟
ناشناس
| Sweden |
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
در گفتار مسئولین صداقتی هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
کره با سرمایه آمریکاییها کره جنوبی شده وگر نه مثل برادرش شمالیش باید علفخوار میشد شما زیادی ازش انتظاردارید / یک کشور تو دنیا مثال بزنید که با کمک روسیه یا چین تونسته باشه پیشرفت کنه و مردمش به یه زندگی متعادل و سعادتمند رسیده باشند
ناشناس
|
Turkey
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
زودتر جنگ شود و تکلیف یکسره شود
ناشناس
|
Japan
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تراخدااینو زودتربفرستید باکو توسفارت اونجا ماهرروز نبینیمش!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ای قربون دهنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
چرا از دشمن دیرینه انتظار صداقت دارین؟
پاسخ ها
ناشناس
| Poland |
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اگر منظورت روسیه است کامل درست گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دوست دیرینه بود جهت اطلاع !! روسیه دشمن دیرینه هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آقای موسوی در صداقت گفته های شما هیچ تردیدی نیست بقول معروف بر شکاکش صداقت تمامی سخن گویان لعنت ، لطفا صادقانه از همکار صدیقتان آقای اسماعیلی سئوال کنید جنازه بنده خدا غلامرضا منصوری قاضی صدیق و صادق بالاخره بخاک سپرده شد یا هنوز برای عبرت دیگران بلاتکلیف مانده
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خواب دیدی خیر باشه
اول اینکه روسیه هیچوقت بخاطر ایران با امریکا درگیر نمیشه
دوم اینکه روسیه به جز ضنایع نظامی هیچ توانایی دیگه ای نداره
پولی که میخواید برای تسلیحات درجه دومی روس بدید رو صرف مردم کنید
گرانی پدر همه ور دراورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
همه حرفهای طوطی وار آقای موسوی، صرفا جهت خوش خدمتی و آماده شدن برای تصدی پست سفیر در کشور آذربایجان است
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دقیقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دست از تعارض و تضاد با آمریکا بردارید گره ای که با دست باز می شود کسی با دندان باز نمی کند مگر نمیبینید قیمتطلا و ارز به صورت سرسام آور در حال افزایش است و کسی هم عرضه ندارد جلو افزایش قیمت آن را بگیرد پس قبل از اینکه مردم فقیر را به خاک سیاه بنشانید دست بکار شوید هنوز هم دیر نشده اگه این مردک دیوانه دوباره رپیس جمهور شود چه ها که نکند مردم هم دیوارشان که کوتاه به غیر خدا به که پناه ببرند
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
این مردک دوباره انتخاب نمیشود ولی ما هم از این بحران بیرون نمی آییم.
فکری بحال خودمان کنیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
از وطن فروشی چه خبر؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
طبق تجارب تاریخی از بدو پیدایش کشور ها و حکومتها در دنیای سیاست هیچگاه تاریخ بیاد نداشته و ندارد که بین دول و حکمرانان و سلاطین ملل جهان دوستی و دشمنی دائمی و ابدی برقرار باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
کره با سرمایه آمریکاییها کره جنوبی شده وگر نه مثل برادرش شمالیش باید علفخوار میشد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول حمله سایبری طرح صیانت از حقوق کاربران طرح جهش تولید مسکن کارت اعتباری یارانه