بازدید 11516

توضیح روابط‌عمومی مجمع‌نمایندگان‌طلاب درباره یک‌خبر

در پی سخنرانی قائم مقام محترم صداوسیما در مجمع عمومی نمایندگان طلاب، برخی تیترها از سوی برخی رسانه ها منتشر شد که البته این تیتر، در متن سخنان حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم وجود داشت؛ اما به دلیل کامل نبودن تیتر و انعکاس بخشی از کل متن در تیتر، واکنش هایی را از سوی مخاطبان در پی داشت.
کد خبر: ۹۸۸۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷ 07 July 2020

به گزارش تابناک، روابط عمومی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در توضیحی پیرامون خبر حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، قائم مقام رسانه در جمع نمایندگان طلاب آورده است:
بسمه تعالی
در پی سخنرانی قائم مقام محترم صداوسیما در مجمع عمومی نمایندگان طلاب، برخی تیترها از سوی برخی رسانه ها منتشر شد که البته این تیتر، در متن سخنان حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم وجود داشت؛ اما به دلیل کامل نبودن تیتر و انعکاس بخشی از کل متن در تیتر، واکنش هایی را از سوی مخاطبان در پی داشت که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

قائم مقام رسانه ملی در سخنان خود به دو موضوع اشاره کردند:

1. در جریان ورود بیماری کرونا در ایران به دلیل شایعات زیاد، اخبار ضدونقیض و شائبه های فراوانی از سوی رسانه های مختلف و سایت های غیرمعتبر در فضای مجازی منتشر می گردید و مسئولین و کارگزاران نظام سلامت مدام تأکید می کردند تا مردم، اخبار صحیح و درست و واقعی را از مراکز اطلاع رسانی معتبر بویژه صداوسیما و شبکه خبر دریافت دارند که در آن ایام، میزان اعتماد مخاطب در مقایسه با ماه های گذشته 80 تا 90 درصد افزایش داشته است؛ پس این آمار مربوط به زمان حاضر بوده و منظور، کل رسانه ملی برای همیشه نبوده است و در خبری هم که از قائم مقام رسانه ملی منتشر شده، به این موضوع اشاره شده است.

2. در تحلیلی تاریخی از عملکرد رسانه های دیداری و شنیداری بیان شد که دشمنان ایران، اسلام و انقلاب با راه اندازی ده ها شبکه و کانال ماهواره ای علیه کشور ما تلاش کرده و می کنند؛ به نحوی که در یک بازه زمانی ده ساله، 70 برابر دوران جنگ سرد علیه این مرز و بوم و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برنامه تولید و پخش کردند؛ این روند از سوی استکبار غربی و صهیونیستی ادامه دارد و در فضای مجازی و سایبری گسترش و تنوع یافته است و صداوسیما در مقابل این هجمه عظیم رسانه ای، کماکان در سنگر فعالانه خود به مقابله با آنها می پردازد و در متن یک جنگ رسانه ای قرار دارد.

با توجه به دو مطلب مذکور، تیترهایی از این سخنان منتشر شد که با واقعیت مطروحه در متن، تطابق کامل نداشته و فقط بخشی از آن بود و متأسفانه از سوی برخی معاندین به صورت جانبدارانه و جهت دار به آن پرداخته شد.

روابط عمومی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

 

لینک خبر تابناک: www.tabnak.ir/fa/news/988030

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی