بازدید 20547
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه روز‌های سبز برای بورس تهران، قالیباف: تصمیمات مسئولان شرایطی ایجاد می‌کند که برخی مجبور شوند پشت‌بام اجاره کنند، آماری از اجاره‌نشینی در کشور، بانک مرکزی بازار ارز را به سمت تعادل هدایت خواهد کرد، صندوق بین‌المللی پول با وام ۵.۲ میلیارد دلاری به مصر موافقت کرد، پیشنهاد افزایش ۴۰ درصدی قیمت سیمان و جدیدترین نرخ سکه به روایت اتحادیه را در بر دارد.
کد خبر: ۹۸۶۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶ 27 June 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه روز‌های سبز برای بورس تهران، قالیباف: تصمیمات مسئولان شرایطی ایجاد می‌کند که برخی مجبور شوند پشت‌بام اجاره کنند، آماری از اجاره‌نشینی در کشور، بانک مرکزی بازار ارز را به سمت تعادل هدایت خواهد کرد، صندوق بین‌المللی پول با وام ۵.۲ میلیارد دلاری به مصر موافقت کرد، پیشنهاد افزایش ۴۰ درصدی قیمت سیمان و جدیدترین نرخ سکه به روایت اتحادیه را در بر دارد.

ادامه روزهای سبز برای بورس تهران

امروز شاخص کل با 46822 واحد صعود معادل 3.30 درصد به یک میلیون و 466 هزار و 289 واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 12411 واحد افزایش معادل 3.30 درصد به 388 هزار و 676 واحد، شاخص کل هم وزن با 9604 واحد رشد معادل 2.22 درصد به 441 هزار و 779 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 6337 واحد افزایش معادل 2.22 درصد به 291 هزار و 491 واحد، شاخص آزاد شناور با 61060 واحد افزایش معادل 3.23 درصد به یک میلیون و 953 هزار و 922 واحد، شاخص بازار اول با 36651 واحد افزایش معادل 3.43 درصد به یک میلیون و 103 هزار 838 واحد و شاخص بازار دوم با 84715 واحد صعود معادل 3.08 درصد به 2 میلیون و 835 هزار و 842 واحد رسید. در داد و ستدهای امروز بورس، در یک میلیون و 95 هزار نوبت معاملاتی، 5 هزار و 820 میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش 95 هزار و 425 میلیارد تومان در بورس معامله شد.

ارزش دارایکم به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

معاون شرکت بورس تهران، از رشد ۱۲۰ درصدی ارزش نخستین صندوق (ETF) با نماد دارایکم دولتی خبر داد و گفت: افرادی که ۲ میلیون تومان از این صندوق خریداری کردند اکنون ارزش آن به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

۲۰ درصد خانه‌های خالی کشور در تهران است

ترکی سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: بیش از ۲۰ درصد از خانه‌های خالی کشور با عدد حدود ۵۰۰ هزار واحد برای استان تهران است که متأسفانه به دلیل عدم دسترسی به منابع اطلاعات و برخی چالش‌های قانونی امکان دریافت مالیات از صاحبان این املاک میسور نبود. وی افزود: با عملیاتی کردن قانون بودجه و اخذ مالیات از صاحبان خانه‌های خالی اجرای این قانون در سه ماهه دوم سال ۹۹ رسماً عملیاتی خواهد شد.

قالیباف: تصمیمات مسئولان شرایطی ایجاد می کند که برخی مجبور شوند پشت‌بام اجاره کنند

رئیس مجلس گفت: تصمیم و اقدام ما مسئولان و کارگزاران نظام و شمای کارمند و کارشناس است که مردم کشور را فقیر یا ثروتمند می کند، آن ها را به سمت آسایش و آرامش می برد یا شرایطی ایجاد می کند که برخی مجبور می شوند پشت‌بام اجاره کنند.

آماری از اجاره‌نشینی در کشور

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: در ایران بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ حدود ۳۴ درصد از واحدهای مسکونی کل کشور، ۴۰ درصد از واحدهای مسکونی شهری و ۱۳ درصد از واحدهای مسکونی روستایی دارای تصرف استیجاری بوده‌اند. همچنین طبق آمار منابع ذی ربط ازجمله وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران برآورد سهم اجاره نشینی در سال ۱۳۹۸ در کلانشهر تهران بالغ بر ۴۲ درصد از کل خانوارها بوده است.

مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به پیشنهاد تمدید خودکار ۶ ماهه اجاره‌نامه مستأجران از سوی وزارت راه و شهرسازی به دولت در ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ می‌افزاید: این پیشنهاد به دلیل کاهش منابع درآمدی اکثر مردم، محدودیت بازدید از واحدهای مسکونی و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحدهای مسکونی جدید به دلیل شیوع ویروس که به خصوص در کلانشهرها مشکلات زیادی برای شهروندان ایجاد کرده، مطرح شد.

بانک مرکزی بازار ارز را به سمت تعادل هدایت خواهد کرد

همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: خیرخواهان می دانند که ارز پاشی با مقابله با جریانات سفته بازی متفاوت است. تکانه اخیر موقتی است و در حال گذار و بانک مرکزی بدون هیچ هیجانی حرکت بازار ارز را رصد کرده و همانند دو سال گذشته با مدیریت نوسانات، بازار را به سمت تعادل هدایت خواهد کرد.

صندوق بین‌المللی پول با وام ۵.۲ میلیارد دلاری به مصر موافقت کرد

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که هیات اجرایی اعطای وام ۵.۲ میلیارد دلاری به مصر به منظور کمک به این کشور برای مقابله با پاندمی کرونا و تامین کسری بودجه موافقت کرده است. به گزارش ایبِنا از رویترز، این وام ۱۲ ماهه که در قالب طرح Stand-by Arrangement صندوق اعطا می‌شود، به مصر کمک خواهد کرد تا آثار مخرب برخاسته از بحران کرونا را تعدیل کند. صندوق بین المللی پول با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این برنامه «علاوه بر این، به مقامات کمک می‌کند تا دستاوردهای ۴ سال گذشته خود را حفظ و هزینه‌های بهداشتی و اجتماعی برای گروه‌های آسیب پذیر را تامین کرده و همچنین در مسیر اعمال مجموعه‌ای از اصلاحات ساختاری کلیدی، قدم بردارد.»

موافقت بانک جهانی با وام ۳۵۰ میلیون دلاری اوکراین

بانک جهانی با هدف حمایت از اصلاحات اقتصادی اوکراین که برای احیای این کشور حیاتی بوده و همچنین در راستای کمک به تعدیل آثار ناشی از پاندمی کرونا، با وام ۳۵۰ میلیون دلاری به کی‌اِف موافقت کرد. به گزارش ایبِنا از رویترز، دولت اوکراین اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که انتظار دارد این وام را تا پایان ژوئن دریافت کند؛ آنها پیش‌تر در نهم ژوئن ۵ میلیارد یورو وام از صندوق بین المللی پول اخذ کرده بودند. بانک جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اصلاحات کلیدی تحت حمایت این وام عبارت است از تقویت بازارهای اعتباری، ایجاد موسسات مبارزه با فساد و تقویت برنامه‌های تامین اجتماعی برای افراد مسن و آسیب پذیر به منظور تعدیل آثار ناشی از پاندمی کووید-۱۹. از زمان پیوستن اوکراین به بانک جهانی در سال ۱۹۹۲، این نهاد همواره یکی از شرکای بزرگ در توسعه این کشور بوده به طوری که تعهدات آن به کی‌اف در قالب بیش از ۸۰ پروژه و برنامه به ۱۴ میلیارد دلار رسیده است.


خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است

محمد کشتی آرای امروز در نشستی خبری با اشاره به تأثیرات شیوع ویروس کرونا بر معاملات سکه و طلا، اظهارداشت: شیوع ویروس کرونا باعث بالا رفتن اونس جهانی شده و یکی از دلایل بروز رشد اقتصادی منفی است. وی افزود: با توجه به احتمال بروز سوءاستفاده جهت افزایش قیمت طلا و گسترش فعالیت‌های زیر زمینی، اتحادیه در نظر دارد اپلیکیشنی را برای ساماندهی همه معاملات ایجاد کند تا از این پس معاملات از طریق این آپ ثبت شود. با این روش می‌توان معاملات زیرزمینی را نیز ساماندهی کرد. عضو هیأت رئیسه اتحادیه طلا و جواهر استان تهران با بیان اینکه گاهی اوقات طلاهایی عرضه می‌شود که از لحاظ کیفیت غیر قابل قبول است، گفت: خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است. همچنین هر کسی که خرید و فروش کند باید مجوز داشته باشد که در حال حاضر مجوزی صادر نشده است. تا زمانی که اپلیکیشن آن طراحی نشده این کارها غیر قانونی محسوب می‌شود.

جدیدترین نرخ سکه به روایت اتحادیه 

بر اساس جدیدترین نرخ های اعلام شده توسط اتحادیه طلا و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 8 میلیون و 350 هزار تومان است. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) به رقم 8 میلیون و 560 هزار تومان رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم 4 میلیون و 400 هزار تومان رسیده است. هر ربع سکه بهار آزادی در معاملات امروز 2 میلیون و 420 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

چند میلیون دلار امروز به بازار عرضه شد؟

بر اساس جدیدترین اطلاعات اختصاصی خبرنگار تابناک اقتصادی از بازار امروز (بازار متشکل ارزی که بصورت آزمایشی در حال فعالیت است)، ۷۳ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۸۰۰ دلار توسط بازارساز به بازار عرضه شده است که از این میزان، تنها یک میلیون و ۹ هزار و ۲۰۰ دلار معامله شده است که نشان از نبود خریدار در بازار دارد. این میزان دلار در حال حاضر به نرخ ۱۸۴۵۰ تومان معامله شده است که سیگنال بسیار قوی برای کاهش نرخ در بازار آزاد است. همچنین توسط بازارساز، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو به بازار عرضه شده است که تنها ۹۰۸۰۰ یورو معامله شده است. بر اساس اطلاعات تابناک اقتصادی، این میزان یورو به نرخ ۲۰۷۵۰ تومان معامله شده است.  

پیشنهاد افزایش 40 درصدی قیمت سیمان

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن سیمان با بیان اینکه پیشنهاد رشد 40 درصدی قیمت سیمان از سوی تولیدکنندگان به وزارت صنعت ارائه شده است، اظهار داشت: با توجه به رشد چشمگیر هزینه های تولید باعث شد تا تولیدکنندگان درخواست تعدیل قیمت محصولاتشان را ارائه دهند. وی تصریح کرد: اکثر کارخانه های سیمان در مناطق محروم واقع شده اند و حفظ اشتغال آنها دارای اهمیت زیادی است، به همین دلیل تعدیل قیمت سیمان برای ادامه تولید و اشتغال زایی در این مناطق مهم است. شیخان با بیان اینکه پیشنهاد تولیدکنندگان برای افزایش قیمت سیمان، بالای 40 درصد بود، گفت: هنوز با وزارت صنعت به توافق نهایی نرسیده ایم. به گفته وی، آخرین مصوبه افزایش قیمت سیمان مربوط به تیر سال گذشته بوده است. /فارس

تولیدکنندگان لوازم خانگی ملزم به عرضه محصولات در بازار هستند

ابلاغیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان: براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار و در راستای ساماندهی و مدیریت بازار لوازم خانگی در سطح عرضه، همچنین شفاف سازی قیمتها، و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب، تولید کنندگان و تامین کنندگان لوازم خانگی ملزم خواهند بود تا محصولات خود را در سطح بازار عرضه نمایند.

پیش ‌بینی قیمت طلا

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران ادامه روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری تحت تاثیر اوج گرفتن شیوع بیماری کووید ۱۹ را پیش بینی کردند. آدام بوتون، مدیرکل شرکت فارکس لایو اظهار کرد: افزایش ابهامات نسبت به ویروس کرونا سیاستهای پولی تسهیلی را تحکیم خواهد کرد. گزارش بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری نشان خواهد داد که بانکهای مرکزی اقدامات بیشتری انجام خواهند داد و ممکن است یک بسته محرک اقتصادی جدید در آمریکا مورد بررسی قرار گیرد. مهمتر از همه این که طلا رکورد هفت ساله جدیدی را به ثبت رساند و روند صعودی این فلز ارزشمند تغییری نکرده است. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۸۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۲ نفر معادل ۶۷ درصد به افزایش و چهار نفر معادل ۲۲ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۱ درصد نظر خنثی داشتند. در این بین، ۱۱۶۳ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۷۹۰ نفر معادل ۶۸ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۸۸ نفر معادل ۱۶ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند و ۱۸۵ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
پروپاگاندا و القای روانی برای کاهش دستوری قیمت ارز ناکام ماند !!!
دلار دوباره به کنال ۲۰ هزارتومان بازگشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
به خاطر این هست که پشتبانه ریال ضعیف شده
چون ریال در مقابل ارز ها هم کاهش داشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
شنبه ۷ تیر ساعت ۱۹:۲۰
دلار (اسکناس) ۲۰۲۵۰
دلار (حواله) ۲۰۵۰۰
سکه ۸۷۰۰۰۰۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه نگرانی‌هایی نیز در داخل بازار سرمایه وجود دارد، تاکید کرد: سرمایه گذاران جدید که با قیمت های بسیار گران‌تر از یک سال گذشته برخی نمادها را خریداری می‌کنند، چنانچه پس از مدتی محرز شود که این «قیمت‌ها با واقعیت‌های اقتصادی آن بنگاه‌ها انطباق ندارد» و دولت نیز بتواند بر انتظارات تورمی فائق بیاید، ممکن است این افراد و بسیاری از سرمایه‌گذارانی که دیر وارد بازار شده اند، دچار خسران و زیان شوند.
دقت کنید از عبارت «حباب» برای بورس استفاده نمی کنند وبجای ان ازعبارت «عدم انطباق قیمت هاباواقعیات اقتصادی بنگاهها» استفاده میکنند!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بین بازارهای سرمایه گذاری ارتباط مستقیم وجودداره و نمیشه بورس نورچشمی تنهادریک سال ۱۴ برابر رشد کنه اما بازهارهای رقیب مثل مسکن و ارز و طلا اجازه رشد نداشته باشند و دایما توسرشون زده بشه !!!
شک نکنید تازمانیکه بورس اینطور افسارگسیخته وبی مهابا رشد میکند بقیه بازارها هم به همان نسبت جای رشد داشته و چندبرابر خواهند شد قیمت های دستوری و ممانعت از انتشار قیمت های واقعی در سایت ها هم نتیجه ای نخواهدداشت
پاسخ ها
شهاب
| Netherlands |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اول از همه به پشتکار سه‌ساله شما تبریک میگم. عرض شود که اگر اونطور حساب کنید مسکن همین الان داره با دلار صد هزار تومانی قیمت میخوره و بورس همین الان از دلار حداقل پنجاه درصد عقبه چون شما فقط یکسال آخر رو حساب کردید نه یک روند پنجاه ساله را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اقایان !
اقتصاد علم است
اقایان مشکلات اقتصادی با بگیر وببند و بستن سایت هایی که قیمت های واقعی را اعلام میکنند و اعلام قیمت های دستوری درست نمیشود
اقایان علت اصلی بالا رفتن پی درپی قیمت ها تورم است اگرتورم راکنترل کنید قیمتها خودبخود کاهش می یابند
اقایان !
بازارهای سرمایه گذاری همه باهم مرتبط و وابستگی مستقیم باهم دارند نمیشود درمقابل رشد غیرعادی وغیرمنطقی ۱۵ برابری بورس در مدت یک سال چشمهایتان راببندید و بقیه بازارها را زیر ذره بین بگذارید وسرکوبشان کنید ومانع از رشد انها متناسب با رشد بورس بشوید !
اقایان
چرا از تجربیات شکست خورده قبلی عبرت نمیگیرید؟
چرا تصورمیکنید با عرضه محدود دلار میتوانید جلوی رشد انرابگیرید؟
اقایان
تجربه ناموفق وشکست خورده ویشذفروش یکه یک ونیم میلیون تومانی یادتان رفته ؟ ایا ابنکار توانست جلوی رشد قیمت سکه رابگیرد؟
ایا عرضه کنترل نشده دلار ۴۲۰۰ تومانی توانست مانع از رشد قیمت ارز شود؟
ایا ممانعت از اعلام انلاین قیمت روز خودرو و قرعه کشی توانست مانع از رشد قیمت خودرو بشود؟
اگرمیخواهید جلوی رشد قیمت مسکن و خودرو وارز و طلا رابگیرید باید جلوی رشد بی دلیل بورس رابگیرید
قرار است بورس تا کجا رشد کند؟ ایا رشد روزانه ۴-۵ درصد بورس عادی است ؟ برخی میگویند رشد بورس متاثر از رشد دلار است دراینصورت چگونه میتوان رشد ۱۵ برابری بورس در مفابل رشد ۵-۶ برابری دلار را توجیه کرد؟!
اقایان
اقتصاد مثل بادکنک است اگر یکطرف را فشاردهید طرف دیگر متورم میشود
اقایان
بادکنک بورس انقدر بادشده که بزودی باصدای مهیبی خواهد ترکید وخیلیها راکه اکنون سرمست ازسودهای باداورده هستند به خاک سیاه خواهند نشاند
اقایان تاخیلی دیر نشده جلوی رشد بی رویه بورس رابگیرید و از سرکوب بازارهای رقیب ان دست بردارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تنها راه ساماندهی بازار مسکن خودرو و طلا و ارز اخذ مالیات بر عایدی سرمایه با نرخ 70 الی 80 درصد از معاملات مکرر غیر مصرفی مثل تمام دنیا است مثلا المان از سود فروش مسکن دوم 50 درصد مالیات می گیرند ولی با توجه به تعارض منافع برخی مسوولین با منافع ملت به مدت دو سال است که در دست بررسی می باشد و تا منافع بعضی ها تامین نشود تصویب و اجرا نمی شود ان شا الله حرف نمایندگان جدید حرف باشد و با تصویب فوری و درست این طرح باعث قطع دست دلالان از بازار مسکن و سایر بازارها که 70درصد معاملات را انجام می دهند شوند و نقدینگی به سمت تولید و بورس هدایت گردد و پس از ان سود بانکی نیز کاهش یابد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اول باید مالیات برعایدی سودهای باداورده بورس گرفته شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اونوقت باید از ترامپ کلی مالیات بگیرن!برج داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
سودهای باد اورده بورس به اقلام ضروری مردم مثل مسکن و خودرو ضرر نمی زنه
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
فلاکت در تمام عرصه ها دیده میشود. حقوق مردم کجا و قیمتها کجا!!!
سیمان ۴۰درصد افزایش
خانه ۵۰-۷۰ درصد
لوازم خانگی ۱۲۰ درصد
دلار ۵۰ درصد
و این قصه واقعی مظلومیت مردم ادامه دارد... تا کی؟!
محمد ت
|
Sweden
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کارگزاری اگاه چند روز سوخته یا هک شده حالا تکلیف ما چه می شود که نه وپویا را خریداری کرده و نه دارا یکم را؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا ضرر و زیان ما را می دهند یا نه؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
حضرات توجه داشته باشند متقاضی برای اسکناس شاید کم باشد اما اینروزها علت عمده افزایش تقاضا حواله ارزی است نه اسکناس !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
نابودی بورس وسرمایه سهامدارانش بسیارنزدیک است
پاسخ ها
شهاب
| Netherlands |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تا اونموقع شما هم پیر شدی هم از شدت حرص دیابت و فشار خون گرفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ریال باید از چرخه اقتصاد خارج شود چون همه چیز را بهم ریخته است و ما باید دنبال یک پول جدید باشیم که با یک قانون محکم به یک چیز باارزش مثل وصل طلا باشد که اگر زلزله 10 ریشتری هم بیاید نتواند آنرا بهم بریزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
واریز دلار به بازار ارزش دلار را چندان کم نمی کند، فقط آن افزایش اندکی که نتیجه تنش های روانی در بازار بوده است، ممکن است کاهش یابد، چون در حقیقت ریال ما است که زمین خورده است، وگرنه دلار قرص و محکم سر جایش است و هیچ جای دنیا با ارز پاشی نمی توانند پول ملی را تقویت کنند. پول ملی با تقویت اقتصاد، افزایش صادرات، تعامل دوستانه با دنیا، مدیریت درست داخلی و صداقت و شفافیت در رفتار بزرگان تقویت می شود.
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
از سالها پیش خانه های نوساز ساحته شده ولی بدلیل گرانی و عدم قدرت خرید خریداران همچنان خالی مانده و فروش نرفته اند و حتی بدلیل گرانی کسی آنها را اجاره نمی کند! طوریکه قبل از آذر 96 که شروع گرانی های کاذب مسکن بود به اذعان خود املاکی هاکمتر کسی قدرت خرید با قیمتها آن موقع را داشت و مسکن در رکود بسر می برد! ولی به یکباره املاکی ها با همدستی مافیای مسکن اقدام به گرانی های کاذب نجومی نمودند و با ایجاد جو روانی و با ارائه آمار کاذب از معاملات جعلی که توسط املاکی های کلاش انجام می شد تلاش می کردند نشان دهند مسکن در رونق است در حالیکه همچنان در کما است! و این امکان وجود نداشت کسانیکه با قیمتهای قبل آذر 96 قدرت خرید نداشتند به یکباره پولدار شده و با قیمتهای فضائی اشتیاق خرید پیدا نمایند! الان خانه های نوساز و نیمه ساز که قبل سال 96 ساخته شده اند همچنان خالی مانده و حتی نیمه سازها تکمیل هم نشده اند!
دولتی ممنوع
|
United States
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دولت باید سیاست گذار باشد نه دلال و سازنده ی مسکن
باید زمینهای دولتی و زمینهای در اختیار پادگان ها که در شهرها هستن در جای مناسب که به محیط زیست هم‌آسیب نزنه به انبوه سازان معتبر و حرفه ایی بدون رانت واگذار بشه برای انبوه سازی بر اساس اصول شهرسازی نه دلالی تا زمین ارزان بشه . بافت فرسوده ی شهرها باید با مشارکت مالکین و نظارت شهرسازی و شهر داری نوسازی بشه. بانک‌ها وام درست و حسابی با بهره ی پایین بدهند. بر کار دفاتر مشاور املاک نظارت جدی بشه و کلیه امور خرید و فروش در یک سامانه ثبت بشه تا دلالی حذف بشه. فروشنده نتونه از قیمت‌واقعی کارشناسی شده بیشتر قیمت بگذارد و اگر خواست مالیات سنگین تر بده تا منصرف بشه از پول باد آورده و املاکی هم‌نتونه‌با قیمت بازی کنه! و باید از تولید کنندگان مصالح ساختمانی حمایت بشه تا قیمت مواد اولیه ساخت خانه ارزان بشود.
مهمتر از همه اینه که دولت دست از دلالی و ساخت و ساز مستقیم دست برداره! و بانک‌ها هم دندان طمع را بکشند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
علت اصلی افزایش قیمت دلار کاهش عرضه نیست که باعرضه فراوان یا همان ارزپاشی قیمت پایین بیاید علت اصلی تورم و سقوط ارزش پول ملی است
ضمنا الان حواله ارز بسیار پرتقاضا شده نه اسکناس !!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اقا پوپولیسم و فریب مردم تا کجا؟خانه خالی چه صیغه ای هست؟یعنی اگر یک پیر مرد عصا به دست ساکن کاخ نیاوران باشد این خانه پر است و اگر یک فرد شهرستانی 9 ماه سال در خانه 40 متری جنوب شهرش ساکن نباشد،این خانه خالی است؟اگر بنا بر مالیات گرفتن است مثل همه دنیا باید از کل خانه های کشور به نسبت قیمتشان مالیات بگیرید پس وقتی به جای این کار که به مزاج مردمی که همگی کم یا زیاد مشمول مالیات می شوند خوش نمی اید صحبت از قید خانه خالی می کنید، یعنی دنبال عوام فریبی با شیوه چپ نمایی هستید نه کسب درامد مالیاتی .این نوع مالیات هم هرگز اخذ نخواهد شد چون صفت خالی قابل راستی ازمایی نیست
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تا اينجا كل مطالب برعليه قشر مستضعد ميباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تنها راه ساماندهی بازار مسکن خودرو و طلا و ارز اخذ مالیات بر عایدی سرمایه با نرخ 70 الی 80 درصد از معاملات مکرر غیر مصرفی مثل تمام دنیا است مثلا المان از سود فروش مسکن دوم 50 درصد مالیات می گیرند ولی به مدت دو سال است که در دست بررسی می باشد و تا منافع بعضی ها تامین نشود تصویب و اجرا نمی شود ان شا الله حرف نمایندگان جدید حرف باشد و با تصویب فوری و درست این طرح باعث قطع دست دلالان از بازار مسکن و سایر بازارها که 70 درصد معاملات را انجام می دهند شوند و نقدینگی به سمت تولید و بورس هدایت گردد و پس از ان سود بانکی نیز کاهش یابد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محمدعلی کامفیروزی سایت غنی سازی نطنز احمد متوسلیان پرونده اکبر طبری