بازدید 35173
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس چند هزار واحد پایین آمد؟ بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند، تعدیل احتمالی ۲۰ هزار کارگر نیسان، ریزش مجدد لیر با تصمیم عجیب بانک مرکزی ترکیه، صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد و واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس را در بر دارد.
کد خبر: ۹۸۰۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸ 23 May 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس چند هزار واحد پایین آمد؟ بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند، تعدیل احتمالی ۲۰ هزار کارگر نیسان، ریزش مجدد لیر با تصمیم عجیب بانک مرکزی ترکیه، صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد و واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس را در بر دارد.

شاخص کل بورس چند هزار واحد پایین آمد؟

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز، با کاهش ۲۷۱۲۵ واحدی معادل ۲.۷۵ درصد به رقم ۹۵۹ هزار و ۶۳۴ واحد و نیز در فرابورس شاخص کل با افت ۹۰ واحدی به رقم ۱۱ هزار و ۲۲ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۷۲۰۷ واحدی معادل ۲.۷۵ درصد به رقم ۲۵۴ هزار و ۹۹۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۳۷۶۷ واحدی معادل ۱.۱۷ درصد، عدد ۳۱۸ هزار و ۲۵۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۴۹۴ واحدی، معادل ۱.۱۷ درصد به رقم ۲۱۰ هزار و ۷۲۸ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۳۳۰۱ واحد کاهش معادل ۲.۶۶ درصد را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۲۱۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۲۰۲ واحد کاهش معادل ۳.۰۵ درصد به رقم ۷۰۵ هزار و ۱۱۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۵۰۴۵ واحد کاهش معادل ۲.۲۸ درصد همراه بود و عدد یک میلیون و ۹۲۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

خودرو‌هایی که در فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا قرار دارد/ قیمت مسکن در تهران بیش از ۴ میلیون گران شد/ آخرین قیمت دلار در بازار تهران/ نظرسنجی: طلا گران‌تر می‌شود؟

بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند

بانک مرکزی اعلام کرد: بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری با انعقاد قرارداد نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت اقدام کنند. با توجه به نقش و جایگاه پراهمیت و برجسته نظام بانکی در تسهیل اجرا و پیشبرد سیاست‌های کلان کشور درخصوص سهام عدالت، در جلسه سی ام اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ شورای عالی بورس و اوراق بهادار با نظر مثبت و حمایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد: «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند به نمایندگی از شرکت‌های کارگزاری با انعقاد قرارداد نسبت به دریافت سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت اقدام کنند و در صورت نیاز به کارگزاری مربوطه ارائه دهند». همچنین ضروری است بانک‌ها، اقدامات و تمهیدات لازم را به قید فوریت در خصوص دریافت سفارش فروش سهام متعلق به دارندگان سهام عدالت از ششم خرداد ماه ۱۳۹۹ مطابق دستورالعمل اجرایی، انجام دهند.

خودرو‌هایی که در فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا قرار دارند

فردا پیش ثبت نام فروش فوق‌العاده ایران خودرو و سایپا آغاز شده و مردم می‌توانند با مراجعه به سایت این شرکت‌ها ثبت نام خود را  آغاز کنند. محصولاتی که ایران خودرو برای فروش فردا در نظر گرفته است، شامل ۴۰۵ slx، رانا، ۲۰۶ تیپ ۲ و پارس tu۵ خواهد بود. شرکت سایپا هم خودرو‌های تیبا، تیبا ۲، ساینا، وانت۱۵۱، نیسان بنزینی، نیسان دوگانه و وانت زامیاد (ریچ) را برای این دوره از فروش فوق‌العاده در نظر گرفته است.

تعدیل احتمالی ۲۰ هزار کارگر نیسان

شرکت خودروسازی نیسان موتور در نظر دارد تا ۲۰ هزار نفر از کارکنان جهانی خود را به‌ ویژه در اروپا و کشورهای در حال توسعه تعدیل کند. این در حالی است که این خودروساز ژاپنی تلاش می‌کند، از منجلاب افت قابل ملاحظه فروش محصولات خود خارج شود. خبرگزاری کیودو ژاپن با اعلام این خبر گفت، همچنین قرار است نیسان در هفته آتی استراتژی جدید میان دوره‌ای را اعلام کند. سودآوری نیسان از زمان بازداشت کارلوس گوسن، رئیس پیشین این خودروساز در نوامبر ۲۰۱۸ به اتهام فساد مالی روبه افت شدید گذاشته است و پیامدهای شیوع کرونا و تعطیلی کارخانه‌های خودروسازی نیز بر بحران مدیریتی در این خودروساز ژاپنی افزوده است. برنامه بازطراحی عملیاتی نیسان تا سال ۲۰۲۳ بر این فرض استوار شده است که این خودروساز تنها قادر به فروش سالانه پنج میلیون دستگاه از محصولاتش خواهد بود و این به معنای لزوم کاهش عمده ظرفیت تولید در نیسان است.

ریزش مجدد لیر با تصمیم عجیب بانک مرکزی ترکیه

بانک مرکزی ترکیه در نشست اخیر خود تصمیم گفت تا نرخ بهره را با ۰.۵ درصد کاهش به ۸.۲۵ درصد برساند. این کاهش که نهمین کاهش متوالی نرخ بهره در ترکیه محسوب می شود در شرایطی اتفاق می‌افتد که برخی نهادهای مهم نظیر صندوق بین المللی پول به این کشور نسبت به عواقب کاهش بیش از حد سریع نرخ بهره هشدار داده اند. کمیته پولی بانک مرکزی ترکیه این تصمیم را حساب شده خوانده و تاکید کرده است که اقدامات لازم برای ثبات بخشی بیشتر به بازار پول اتخاذ خواهد کرد. پیش از این، بانک مرکزی ترکیه برای اطمینان از جلوگیری بیشتر ارزش لیر، اقداماتی نظیر افزایش سقف سواپ ارزی با بانک های مرکزی مختلف و محدود کردن میزان مجاز خروج ارز از کشور را اجرایی کرده بود.

در آخرین دور از معاملات ارزی استانبول، هر دلار با ۰.۲ درصد افزایش به ۶.۸۱۴ لیر رسید. لیر ترکیه کماکان نسبت به ابتدای سال در موقعیتی ضعیف قرار دارد و تنها طی چهار ماه، ۱۳ درصد ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است. در حال حاضر بانک مرکزی ترکیه تنها ۲۶ میلیارد دلار ذخیره ارزی در اختیار دارد که این رقم ۱۴ میلیارد دلار کمتر از رقم ثبت شده در ابتدای سال است. طبق گفته فعالان ارزی، بانک مرکزی از ابتدای سال تاکنون حدود ۳۰ میلیارد دلار ارز برای حفظ ثبات نسبی لیر به بازار تزریق کرده است. به گفته کارشناسان، اگر ترکیه نتواند به منابع ارزی جدیدی دست پیدا کند باید منتظر عواقب شدیدی در بازار ارز باشد به ویژه حالا که کاهش های متوالی نرخ بهره در این کشور بر توانایی بانک مرکزی برای اجرای سیاست های حمایتی تاثیر زیادی گذاشته است. به نقل از ایسنا؛ ارزش پول ملی ترکیه از سال ۲۰۱۸ تاکنون ۴۵ درصد در برابر اسکناس آمریکایی تضعیف شده است. در برابر دیگر ارزهای مهم، نرخ برابری هر یورو، معادل ۷.۴۲۶ لیر و هر پوند معادل ۸.۲۹۵ لیر اعلام شد.

قیمت دلار در بازار تهران

در معاملات امروز بازار ارز، شاهد عدم تغییر نرخ ارز در صرافی‌های بانکی سطح کشور هستیم. این در حالی است که نرخ دلار در بازار آزاد ارز، همچنان با نوسان در محدوده ۱۷۷۰۰ تومان، قیمت گذاری و معامله می‌شود. بر اساس جدیدترین اطلاعات دریافتی از بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی سطح کشور، به نرخ ۱۷۲۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل، بدون تغییر نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل، به قیمت ۱۷۳۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۱۸۷۰۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۸۸۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که همانند دلار، نسبت به پنجشنبه، تغییری نداشته است. ثبات شاخص ارزی در صرافی‌های بانکی در حالی است که هم اکنون (لحظه انتشار این گزارش) هر اسکناس دلار آمریکا در بازار آزاد تهران، به نرخ ۱۷۷۱۰ تومان رسیده است. یورو نیز در این معاملات، ۱۹۱۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.

صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد

بیمه مرکزی سیاست هایی اعلام کرد که بر مبنای آن، موسسه بیمه در صورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز، تعهد یا پرداخت شود.

قیمت هر متر مسکن در تهران بیش از ۴ میلیون گران شد

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، آمار بازار مسکن اردیبهشت ماه ۹۹ تهران را منتشر کرد که بر اساس آن، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نشان می‌دهد. متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در اردیبهشت ماه سال گذشته ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان بود که طی یک سال رشد ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی در هر متر داشته است. همچنین تعداد مبایعه نامه‌های صادره در بخش مسکن در اردیبهشت امسال ۱۱ هزار و ۵۶۹ واحد بوده، در حالی که در اردیبهشت ماه سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۱۷ واحد مسکونی به فروش رسیده است، بنابراین تعداد مبایعات در اردیبهشت امسال نسبت به ماه قبل (فروردین ۹۹) که هزار و ۶۰۰ واحد معامله شد، معادل ۷۸۹.۹ درصد رشد داشته؛ اما نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۸) معادل منفی ۶.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

قیمت مسکن نیز در تهران در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ماه رشد ۹.۴ درصدی و نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته رشد ۳۳.۸ درصد داشته است. گران‌ترین منطقه تهران مانند یک دهه اخیر، منطقه یک با متوسط قیمت ۳۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۰۰ تومان بود. ارزان‌ترین منطقه نیز منطقه ۱۸ با متوسط قیمت ۷ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. در معاملات مسکن اردیبهشت ماه، هفت منطقه تهران میانگین قیمت زیر متری ۱۰ میلیون تومان داشتند و در ۱۵ منطقه دیگر متوسط قیمت هر متر مسکن بیش از ۱۱ میلیون تومان اعلام شده است. بیشترین تعداد معاملات به منطقه پنج با یک‌هزار و ۶۰۸ فقره و کمترین تعداد معاملات به منطقه ۱۹ با ۶۴ فقره معامله اختصاص دارد.

واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس

محمد بارکیندو دبیرکل اوپک اعلام کرد که بالا رفتن قیمت نفت و پایبندی کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به توافق کاهش تولید اخیر این سازمان، سبب افزایش انگیزه اعضای آن شده است، حال آنکه برخی منابع گفتند که این سازمان انجام اقدام‌ها بیشتر برای حمایت از بازار را رد نکرده است. وی گفت: بازارهای نفت به توافق تاریخی اوپک پلاس و همچنین پایبندی کامل کشورهای شرکت‌کننده به آن واکنش مثبت نشان داده‌اند. در کل، یک همگرایی تدریجی اما پایدار در اصول اولیه عرضه و تقاضا ایجاد شده است.

نظرسنجی: طلا گران‌تر می‌شود؟

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، اکثریت هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران پیش بینی کردند که طلا در هفته جاری روند افزایشی خواهد داشت. معامله گران و تحلیلگرانی که در نظرسنجی وال استریت کیتکونیوز شرکت کردند، به روند تسهیل سیاست پولی که با هدف تعدیل تبعات سنگین شیوع پاندمی ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی ادامه دارد و همچنین افزایش تنشها میان آمریکا و چین از جمله دلایل خوش بینی خود به افزایش قیمت طلا اشاره کردند. دولت ترامپ پیش از این چین را به دلیل عملکردش در شیوع پاندمی ویروس کرونا هدف قرار داده بود. اکنون خبر پیشنهاد پکن برای وضع قوانین امنیت ملی مربوط به هنگ کنگ ـ که به معنای آغاز فعالیت آژانس های اطلاعاتی سرزمین اصلی چین در این منطقه است ـ واکنش آمریکا را به دنبال داشته است.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در «گروه پرایس فیوچرز» در این باره گفت: علاوه بر نرخ های بهره اندک و تدابیر محرک مالی پشتیبانی کننده از اقتصاد، تنش های فزاینده میان آمریکا و چین ممکن است طلا را در مسیر شکستن قیمتهای بالاتر نگه دارد. به گزارش ایسنا، در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰ نفر معادل ۵۹ درصد به افزایش قیمت طلا و پنج نفر معادل ۲۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۲ درصد نظری نداشتند. در این بین، ۱۸۰۹ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت و از میان آنها، ۱۰۳۸ نفر معادل ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۴۶۷ نفر معادل ۲۶ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند و ۳۰۴ نفر معادل ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
چرا کسی در حوزه مسکن فکری برای مردم نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
در چه حوزه ای فکر میشود که این دومیش باشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
کسانی که در حوزه سکه و ارز سرمایه گذاری کرده اند افزایش قیمت آنها را عادی می دانند و نگران دیگر حوزه ها هستند کسانی که در خودرو سرمایه گذاری کرده اند همینطور و ....... در واقع وقتی ارزش پول ملی کاهش می یابد در تمام حوزه ها تاثیر خواهد گذاشت وقتی سکه و طلاهای شما افزایش قیمت دارند نباید انتظار داشته باشید در دیگر حوزه ها افزایش قیمت نباشد
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
چه آرزو های که بر باد رفت. نه دیگه خونه میشه خرید نه ماشین نه حتی میشه با اونی که دوسش داری ازدواج کنی . به عنوان یه جوون 28ساله که از بیست سالگی تقریبا یه سره کار کردم الان شبا نمیتونم بخوابم بس که استرس آینده رو دارم و اوضاع خرابه ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
منم همینطور...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
مسکن مثل خودرو نیست مسکن حق شهروندان یک کشور است و باید دولت قیمت آنرا مدیریت کند چون کنترل زمین ها در دست دولت ها است
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
هرچی ماشین که رو دستشون مونده رو دارن رد میکنند
207 و دنا رو اگر راست میگفتید میزاشتید برای تحویل
حسابرس
|
Austria
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
چند روز پیش یک خونه رو تو رودهن برای خریدن به اتفاق خانواده روزه دار دیدیم فروشنده گفت یک میلیاردو دویست میلیون تومان امروز شاید 2 هفته نباشه صاحب ملک میگه 1600000000 تومان این حکایت از بی ارزش شدن پول دارد لطفا سریعا 5 تا صفر کم کنید چون مردم ضعیف تابیان جمع وتفریق کنند معادله بهم میخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
وقتی تو رودهن برای خرید خونه کسی ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون حاضر میشه بده پس حتما کس دیگه ای هم پیدا میشه که ۴۰۰ میلیون بیشتر بده
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
طلا مسکن ماشین تاکجا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
تا بی نهایت بالا میره و هیچ نقطه ی بازگشتی هم نداره
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
با سلام و عرض تبریک عید سعید فطر خدمت تمامی هموطنان عزیز و محجوب و سرافراز.
اولا با این قیمت های بالا جا دارد هیچ هموطنی اقدام به خرید و ثبت نام نکند. مثل اینکه تعدادی از مسئولین هنوز خودشان را از مردم نمی دانند و هنوز شاید نشنیده اند یا باور ندارند که قشر زیادی از مردم جامعه ما متاسفانه محروم و با درامد ماهیانه ای کمتر از 5 میلیون و بدون مسکن و قشر زیادی با حداقل درآمد 1،850 میلیون و هشتصدو پنجاه هزار تومان و یا بیکار و با رایانه زندگی می کنند!!
ثانیا اگر مسئولین شورای رقابت بعد از سالها به این نتیجه رسیده اند که خودرو کالای مصرفی است با همین قیمتهای کاذب و گران اعلام شده خوب بود سقف حداکثر بازار آزاد را حداکثر 2% با لای قیمت کارخانه اعلام می کردند و مافیای بازار آزاد را می شکستند و برای تخلف آن جریمه سنگین اعلام می کردند.
ثالثا طرحی ارائه می کردند که خودروهای ایرانی سایپا و ایران خودرو را که بیش از 10 سال از عمر آنها می گذرد را با تسهیلات قرض الحسنه و آسان در یک طرح 3 تا 6 ماهه عوض و خودروی مدل جدید را با احتساب مابه التفاوت تحویل می دادند .... کی میخواهند به فکر مردم باشند؟ چقدر نمایش ؟؟؟!!!
مجید بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
های بوروس بوروس یار دون دونه
بورس اومد پایین کسی نمیدونه
ما کرونا داریم آمارش عالیست
جیب هممون همیشه خالیست
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
نمیدونم تواناییش رو دارید یا نه ولی اگر دارید جان ما پیگگیری کنید ببینید این سیاست نیاز به گواهی نامه برای ثبت نام رو برای چی اصلن گذاشتن؟
الان منی که از لحاظ مالی توانایی خرید ماشین رو نداشتم قاعدتن پولی هم خرج گواهی نامه نکردم وپای پیاده و با توبوس میرفتم و میومدم ،حالا که کمی قیمتها بهتر شده و میتونم بخرم، چون گواهی نامه ندارم برام امکان نداره......یعنی علنن یک سیکل برای بدبخت نگه داشتن بدبختها
محسن
|
Belgium
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
بورس ریزش خواهد داشت و قیمت ارز و طلا بالا خواهد رفت مواد خوراکی نیز همچنان گران خواهد شد دولت روحانی کاری ازشون بر نخواهد امد، با حرف چیزی درست نمی شود .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
همه اقتصاد ما به قيمت ارز وابسته است ارز بياد پايين همه چي مياد پايين
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
ارزش پول کشور داره پایین میاد وگرنه دلار و طلا و دیگر اقلام در واقع قیمتشون ثابت هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
گران شد که شد ...صاحب اول و اخر ان خودشان هستند .دلالان خردیدند ..ثروت مندان خریدند ...مانده مردم فقیر و بیچاره مستجر بی خانمان ...که 75 درصد هستند ..نمی توانند بخرند ....حالا مالکان بنشیند با انها یک غل و ودو غل بازی کنند ...مردم نه دارند بخرند ..نه می ارزد بخرند ....نه خواهند خرید ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
کاش این شکلی بود


نه ولا اینطور نیست برادر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
در حالی که اتحادیه املاک می گوید مسکن ارزان شده است چرا هرروز شایعه افزایش قیمت در تهران را تیتر میزنید تا در شهرستانها هم مسکن افزایش پیدا کند ...
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اصلاً مهم نیست که چقدر قیمت مسکن را بالا ببرند! مهم اینست که ارزش ملک بسیار پائین تر از قیمتهای افسانه ای است و خریداری نخواهد داشت! با قیمتهای افسانه ای فروشندگان و سازندگان تنها کاری که انجام میدهند خود تحریمی منجر به ضررهای شدید و بسیار است که زمان فروش مجبور خواهند بود علاوه بر ضرر با قیمتهای بسیار نازلی ملک خود را بفروش برسانند.
بهتر است فروشندگان و سازندگان از توهم دست بردارند تا از ضررهای بیشتر جلوگیری کنند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
کدوم عاقلی پیدا میشه با قیمت افسانه ای و بسیار بالاتر از ارزش واقعی ملک خونه بخره؟!
چرا معاملات مسکن کم شده؟ چند روز پیش ادعا می کنید قیمت مسکن 50% کاهش داشته بعد یهوی میای و میگید مسکن گرون شد! با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه! فروشنده ها هرچی دوست دارن قیمت رو ببرن بالا! وقتی خریداری برای اون قیمتها پیدا نمیشه چطور می تونن بفروشن!
بطور حتم! مسکن راهی جز سقوط آزاد قیمت راهی نداره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
با توهم نمی توان مسکن با قیمت فضائی فروخت!
با آسمون ریسمون بافتن مشتری برای قیمتهای فضائی پیدا نمیشه!
مهم افزایش کاذب قیمت مسکن نیست! مهم فروش به اون قیمته!
خونه های خالی نوساز هنوز از سالها پیش نتونستن فروش برن و خالی اند! حالا بعضیا توهم زدن که شاید بتون با بالا بردن قیمت مسکن شاید بتونن به سودهای باد آورده برسند ولی بهتر از خواب بیدار شن و واقعیت رو ببینن تا جلوی ضررهاشون بگیرن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
وقتی یک لب تاپ شده 85 میلیون تومان یا یک پراید حلبی شده 90 میلیون خوب معلومه دیگه مسکن هم میشه 1 میلیارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
09:41!
بنع خود حساب می کنی!
کسی خونه با قیمت فضائی نمی خره!
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
مسکن اصلاً گرون نشده بلکه توهم فروشندگان و سازندگان سودجویان و املاکی ها و دلالان بالاتر رفته! وگرنه مسکن بسیار ارزان و ارزشش کمتر از قیمتهای سال 86 است و بیشتر از اون ارزش خرید نداره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
کدوم پیش فروش.از ساعت ۸ صبح تا حالا ساعت ۱۱ نمیتونم از سایت ایران خودرو وارد امتا بشم .همش قطع میشه.اقای مدیر عامل ایران خودرو که جایزه میدی پول اون جایزه رو بدید سایتتون رو درست کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
مهار گرانی یک راه داره و اونم اینه که دولت از خودش شروع کنه و محصولات و خدماتشو ازرون کنه و سلسله وار تا پایین دست همه اصنافی رو که به نحوی از دولت جنس و خدمات میگیرن رو مجبور به ارزون فروشی کنه. شاید چند هزار میلیارد از جیب دولت بپره ولی گرونی و تورم ریشه کن میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
درست است که وضعیت اقتصادی خوبی نداریم اما اقتصاد ایران در خود پتانسیلی دارد که با یک مدیریت هوشمند و صادقانه و قاطعانه تحولی مثبت و قابل توجه را بوجود آورد چون الان در زمینه مسکن در کشور 4 میلیون خانه خالی داریم در زمینه دلار انباشتی از دلار را در پشت مرزها و در دست مردم داریم در زمینه طلا و سکه هم همینطور در زمینه خودرو به قدری خودرو در پارکینگ ها وجود دارد که از تقاضای واقعی آن بیشتر است اقبال مردم از بورس زیاد شده است که باعث انتقال نقدینگی به آن می شود فقط این اقتصاد نیاز به چاشنی و جرقه دارد
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
سلام به چند تا بنگاه یک هفته هست که سر میزنم هر روز یک قیمت میدن ولی فروش ندارن اینقدر قیمت پرته که صدای املاکی ها در اومده و میگن قیمتا فضاییه یه عده در توهم بسر می‌برند و مقصر این آشفته بازار وزارت اقتصاده که قانون مالیات بر خانه های خالی و لوکس و مالیات بر عوایدی(بخوانید چند ملکی) را اجرا نمی‌کند به محض اجرا حداقل بصورت نمایشی و صوری ریزش عجیب قیمت را خواهیم داشت و قیمت‌های فضایی که بعلت ترس و عدم اطمینان مردم به بازار بوجود آمده فروکش خواهد کرد و تورم انتظاری بخش مسکن کاهش پیدا خواهد کرد و بازار نقل و انتقال گرم و قیمت‌ها منطقی خواهد شد در صورت عدم اجرای این قوانین در تابستان افزایش اجاره بهای سنگینی را خواهیم داشت که تبعات آن به همه خواهد رسید تابستون نزدیکه و ماه مبارک رمضان تمام شده است وزارت اقتصاد سریع باید دست بکار شود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی