بازدید 12427
لاریجانی در جلسه خداحافظی با قوه مقننه
رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش‌های دیوان محاسبات موجب شد تا امور سامان پیدا کند و تنها به دنبال پیگیری تخلفات نباشد، بلکه نگاه طبیبانه و پیشگیرانه به تخلفات داشته باشد. در دوره دهم دیوان محاسبات ۱۰ هزار فیش حقوقی را بررسی کرد و اضافه دریافتی مدیران را به بیت‌المال برگشت داد که این امری ارزشمند است...
کد خبر: ۹۸۰۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳ 23 May 2020

تخریب مجلس حوادث ناگواری در آینده خواهد داشت/ اگر افراد بتوانند آزادنه اظهارنظر کنند، جامعه رشد می‌کند/ افرادی که علیه در رأس بودن مجلس سخن گفتند را نباید جدی گرفت

رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تخریب مجلس به عنوان نهاد مردم‌سالاری، موجب حوادث ناگواری در آینده می‌شود، گفت: توهین به مجلس موجب افول جایگاه این نهاد می‌شود.

به گزارش «تابناک»؛ علی لاریجانی روز شنبه در جمع کارکنان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در دوازده سال پیش که به مجلس آمدم، چند مساله روی من تأثیر داشت و بعد از توفیق همکاری با شما عمیق‌تر شد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اولین نکته سخنان مرحوم آیت‌الله سید حسن مدرس است که در این مدت زندگی او را مطالعه کردم و برایم این سوال مطرح شده بود که چرا این شخصیت روی پارلمان و مجلس تأکید دارد با وجود اینکه در کشور قوای دیگری وجود دارد، بیشتر مطالب وی بر این موضوع استوار است.

لاریجانی بیان کرد: در مطالبی که از آیت الله‌ مدرس وجود دارد، وی بر این اصل تأکید دارد که تمام تصمیمات اصلی کشور باید در مجلس گرفته شود.

وی عنوان کرد: مجلس همان کل ایران و تصمیماتش، تصمیم مردم کل ایران است؛ بنابراین، همه باید از تصمیمات مجلس تبعیت کنند.

مجلس همان کل ایران و تصمیماتش، تصمیم مردم کل ایران است؛ بنابراین، همه باید از تصمیمات مجلس تبعیت کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سرّ این سخن آیت الله مدرس در این یک کلمه است که وقتی ملتی سرافراز است که اراده آن ملت کارساز باشد و در زمان سختی‌ها بتواند تصمیم‌گیری کند.

لاریجانی بر حفظ جایگاه مجلس به عنوان یکی از ارکان مردم‌سالاری تأکید کرد و گفت: توهین به مجلس، موجب افول جایگاهش می‌شود؛ بنابراین، باید از جایگاه این نهاد مقدس صیانت شود.

وی با بیان اینکه ملتی می‌تواند برابر مشکلات استوار باشد که خود تصمیم‌گیری کند، افزود: تصمیمات اصلی کشور باید در مجلس شورای اسلامی گرفته شود و تخریب مجلس موجب حوادث ناگواری در آینده خواهد شد، زیرا نهاد مردم‌سالاری است.

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری فلسفه تفکرات شهید مطهری در مورد سیاست، خاطرنشان کرد: وی با وجود این، حتی یک کتاب در این رابطه ننوشته‌ و سخنان مرحوم مدرس در اندیشه و افکار و سخنان شهید مطهری مدلل شد.

لاریجانی با بیان اینکه شهید مطهری دارای شخصیتی انقلابی و مدبر بود، تصریح کرد: سعادت انسان در کمال یافتن فطریات افراد جامعه است و ایشان به تعلیم و تربیت نگاه خاص داشت و معتقد بود که جامعه‌ای می‌تواند فعلیت پیدا کند که استعدادهای آن متبلور شود.

وی بیان کرد: جامعه‌ای که می‌خواهد سعادتمند باشد، باید سنت‌هایی که از سوی خداوند به پیامبران و امامان ابلاغ شده در آن فعلیت پیدا کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جامعه‌ای موفق است که در آن آزادی تحقق پیدا کرده باشد و بتوانند افراد آزادانه اظهارنظر کنند؛ بنابراین، نباید در سطح جامعه خفگی باشد تا آن جامعه رشد پیدا کند.

لاریجانی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی می‌تواند جلوی بیگانگان را بگیرد و زمینه حضور مردم را در عرصه‌های مختلف فراهم کند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به این سخن امام راحل که مجلس در رأس امور است، بیان کرد: این سخن درستی است که از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی مطرح شده، با وجود اینکه برخی افراد در رابطه با جایگاه مجلس سخنانی را گفتند اما نباید آنها را جدی گرفت.

سخن امام راحل که فرمودند مجلس در رأس امور است، سخن درستی است با وجود اینکه برخی افراد در رابطه با جایگاه مجلس سخنانی را گفتند اما نباید آنها را جدی گرفت.

رییس مجلس دهم با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی جایگاه مهمی در کشور دارد، بیان کرد: هر وقت رخوتی به وجود بیاید به سرمایه‌های ملی لطمه خواهد خورد؛ بر این اساس باید با همه وجود از جایگاه مجلس شورای اسلامی صیانت کرد.

لاریجانی با قدردانی از زحمات و تلاش کارکنان مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش کارکنان مهم است و صرف کار کردن در مجلس شورای اسلامی نیست؛ هرچند کارهای بسیار خوب و مثمرثمری انجام شده اما ممکن است که در قیل و قال‌های سیاسی کمتر دیده شود.

وی با تجلیل از عملکرد مرکز پژوهش‌های مجلس در دوره دهم گفت: این مرکز حضوری پررنگ در عرصه‌های مختلف داشت و دوره پرکاری را با نیروهای زبده خود پشت سر گذاشت.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همان‌طور که قبلا هم گفتم مرکز پژوهش‌ها باید با انجمن‌های علمی و بین‌المللی و دانشگاه‌ها ارتباط داشته باشد و نظریات کارشناسی را دریافت کند.

لاریجانی افزود: از این روی، عملکرد خوب مرکز پژوهش‌ها باعث شد که تا نظریات این مرکز به خوبی در تصمیم‌گیری‌ها جا بیفتد که امید می‌رود این روند ادامه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از عملکرد دیوان محاسبات مجلس در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: این مرکز یک بخش حرفه‌ای در امر نظارت است و نباید جایگاه آن مخدوش شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش‌های دیوان محاسبات موجب شد تا امور سامان پیدا کند و تنها به دنبال پیگیری تخلفات نباشد، بلکه نگاه طبیبانه و پیشگیرانه به تخلفات داشته باشد.

تخریب مجلس حوادث ناگواری در آینده خواهد داشت/ اگر افراد بتوانند آزادنه اظهارنظر کنند، جامعه رشد می‌کند/ افرادی که علیه در رأس بودن مجلس سخن گفتند را نباید جدی گرفت

لاریجانی افزود: در دوره دهم دیوان محاسبات ۱۰ هزار فیش حقوقی را بررسی کرد و اضافه دریافتی مدیران را به بیت‌المال برگشت داد که این یک امر ارزشمند است.

در دوره دهم دیوان محاسبات ۱۰ هزار فیش حقوقی را بررسی کرد و اضافه دریافتی مدیران را به بیت‌المال برگشت داد که این یک امر ارزشمند است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌ها درخصوص وضعیت بهبود معیشت کارکنان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: معاون اجرایی مجلس تلاش کرد تا مشکل مسکن کارکنان حل شود و با وجود اینکه دچار پیچش‌هایی شده بود که با زحمات زیادی حل می‌شد ، به هر شکل این دغدغه برطرف شد.

لاریجانی با تجلیل از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مساله تنقیح قوانین، موضوع بسیار مهمی است که همواره جزو تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری بوده و تلاش‌های این معاونت قابل قدردانی است و در این مدت معاونت قوانین با پیگیری‌ها توانست که قوانین و امور مربوط به آن را سامان دهد.

وی ابراز کرد: پیگیری گسترش اتوماسیون در مجلس امر ضروری بود و خوشبختانه در ایام کرونا این موضوع سامان پیدا کرد و باعث شد در ایام کرونا جلسات مجلس از طریق فضای مجازی تشکیل شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با سپاسگزاری از تلاش کارکنان هیات رییسه افزود: هیأت رییسه در مدیریت صحن خوب عمل کرد و کارکنان بااخلاق و با ادب کاری داشتند که تلاش این عزیزان قابل قدرانی است.

لاریجانی با قدردانی از زحمات کارکنان بخش کتابخانه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کتابخانه مجلس، یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های کشور است که در دوره مدیریت قبلی و فعلی این بخش سامان پیدا کرد.

وی افزود: میراث و آثار نفیسی در کتابخانه مجلس قرار دارد که باید حفظ شود که ان شاء الله در جای جدیدی که قرار است برای این بخش احداث شود، این امر محقق شود.

لاریجانی از حراست مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: این بخش با حوصله و دقت عمل کرده است، همچنین کارکنان بخش حفاظت مجلس در این مدت به درستی به وظیفه خود عمل کردند.

رییس مجلس دهم در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تلاش‌های دکتر جعفری در دوازده سال رئیس حوزه ریاست از زحمات دلسوزانه ایشان تجلیل کرد.

وی با اشاره به نقش مهم زنان در پیشبرد امور و اهداف مجلس بیان کرد: زنان با متانت و پشتکار خود موجب شدند تا مجلس به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنند و اگر همراهی آنها نبود، ممکن بود نقایصی در امور پارلمان ببینیم که این امر نشان می دهد حس حل مشکلات در زنان وجود دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری با اشاره به مشکلات کشور ناشی از تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا گفت: این اتفاقات مشکلاتی را ایجاد کرد و موجب شد تا شرایط کشور سخت شود؛ اما در این شرایط حساس باید با دقت عمل کرد.

لاریجانی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه با استفاده از شرایط موجود در کشور تصریح کرد: همکاری بخش‌های مختلف کشور با یکدیگر موجب همدلی مردم در حادثه کرونا شد.

وی در سخنان خود، یاد شهدای مجلس و حادثه تروریستی مجلس و شهدای فتح خرمشهر را گرامی داشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۹
امین
|
Turkey
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
شما تو قضایای قیمت بنزین یا حتی سوال از وزیر کشور در مورد حوادث آبان یا حتی تحقیق از اختلاس شهرداری املاک نجومی هم نتونستین وارد شین بعد میگین مجلس در راس؟؟؟جوک قرن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
این مجلس اقلیتی نه مشروعیت دارد و قصد خدمت
در نتیجه کشور بدون مجلسی موثر است.
سایل
|
Canada
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
حالا که دوره این مجلس به سز. امده لاریجانی میگوید : جامعه‌ای موفق است که در آن آزادی تحقق پیدا کرده باشد و بتوانند افراد آزادانه اظهارنظر کنند. بر این اساس نباید در سطح جامعه خفگی باشد تا آن جامعه رشد پیدا کند.
چرا وقتی صادقی که نماینده مجلس بود حرفی زد و توسط برادر ایشان تحت تعقیب قرار گرفت چنین چیزی نگفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
جناب رئیس تخریب مملکت تاثیرات ناگواری در حال و آینده ندارد؟!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
مجلسی که با رای کمتر از ٢٠% مردم شکل گرفته میخواهد در راس چه اموری باشد?!!
طناز
|
Austria
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
خنده داره میگه تخریب مجلس مگه مجلسی گذاشتن به شما گفتن بشنید شما خوابیدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
آقای لاریجانی شما که از آزادی و احقاق حقوق مردم و در رأس امور بودن مجلس حرف می‌زنید، در این ۱۲ سال چه کار کردید؟ الآن نه آزادی داریم و نه مجلس کاره‌ای است و نه حقوق مردم رعایت می‌شود؟ بالاخره همه بلدند حرف خوب بزنند؛ مهم عمل است. خود شما که رئیس مجلس بودید مثلاً برای در رأس امور بودن مجلس چه کردید؟ وقتی بنزین گران شد گفتند که شورای سران قوا این تصمیم را گرفته و دیگر نیازی به تصمیم‌گیری مجلس و نمایندگان نیست.
خود شما جزیی از آن شورا بودید و در واقع تأیید کردید که مجلس و نمایندگان هیچ هستند و نیازی به اظهارنظر مجلس نیست. با اینکه همه مردم مخالف گران شدن بنزین بودند اما بنزین گران شد و از این مجلسی که شما رئیس آن بودید و مدعی در رأس امور بودن آن هستید، صدایی درنیامد.
پاسخ ها
شوفرتاکسی
| Austria |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
ذولت قدر گرون کردن بنزینو ندونست انقد پول چاپ کرد که 3هزارتومنم هیچ شد
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
آیا مجلسی که در راس عمور است به اختلاس های ابر نجومی هم پرداخت!؟
یا فقط حقوق چند کارمند را کنترل کرد!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
عمور یا امور
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
سلام آقای دکتر لاریجانی از افرادی هستند که اگر در قضاوت نسبت به عملکرد ایشان در مسیولیتهای مختلف و بویژه ریاست مجلس شورای اسلامی حب و بغضهای سیاسی را کنار بگذاریم در خور تحسین هستند مدیریت قوی ، فرهنگ والا که نشانگر رشد در خانواده ای اصیل است و بیان نکات جذاب ادبی از ویزگی های ایشان است که در تاریخ بیادگار خواهد ماند .
ایشان فردی صاحب فکر و خلاق بودند که در تبعیت از رهبری نگاه ویژه به حفظ وحدت و رشد جامعه داشتند و بدون ایجاد تنش در فکر ارایه راهکار و تلاش برای حل مشکلات کشور بودند . توفیق روز افزون و عاقبت بخیری ایشان را از درگاه احدیت آرزومندیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
چطوره با این خواص خارق العاده ای که توصیف کردید رئیس جمهور شود!!!!!!
ناشناس
| Germany |
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
از دیگر ویژگی های بی بدیل دیگر ایشان اینکه در 20 دقیقه
برجامو تصویب نمودن و محال و غیر ممکن است که شخصی دیگری در دنیا و طول تاریخ بتواند یه همچین کاری انجام بده و باید در کتاب رکوردها هم ثبت بشه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
دیگر همه چیز تو این مملکت پوسیده دیگر هیچ چیز به درد نمی خورد و باید همه اش را به دور ریخت.
حالا هر کسی هر کار کند و تعریف و توصیف کند از نظر ملت ایران فقط آب در هاون کوبیدن است.
ناشناس
|
Australia
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
نماینده ای که با وعده وزیرنفت، دست از استیضاح وزیر بر میدارن، مجلس؟ آقای لاریجانی دفاع بی مورد نکنید. برخی نمایندگان شما به مفسده افتاده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
الان که زندانها مملو از ازاد اندیشان است ..اول انها راا ازد کنید بعد دم از اازدای بفکر و اندیشه بزنید
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
روز بخیر ، جناب لاریجانی گویا هنوز در عالم دیگری سیر می‌کنند ،
ایشان و بقیه ثابت شده که هیچ ارتباطی با مردم ندارند و نداشته اند و تنها یکی دو متر اطراف خودشان را می بینند
جناب لاریجانی امام فرمودندکه مجلس راس امور است ولی شما چگونه در دوره طولانی ریاست مجلس ،
مجلس را در راس امور قرار دادید؟
شما میتوانستید در راس باشید اگر تنها دو یا سه مورد از وعده های شروع انقلاب ( امام را در دوره ریاستتان اجرا میگردبد مجلس به این روز نمی افتاد که حداقل ۳۰:٪ آنان رد صلاحیت شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
من نميدونم جرا هر مسئولى تا زمانيكه روى كار است هيج كارى براى بهبود وضع زندكى مردم انجام نميده، همينكه دورش تموم ميشه،تبديل به قديسه و قهرمان ميشه،نه داداش ديكه مهلتتون تمومه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سایت غنی سازی نطنز احمد متوسلیان پرونده اکبر طبری سند همکاری 25 ساله ایران و چین