بازدید 28670
عواقب جهانی تصویب «منع رویارویی ورزشکاران ایران با حریفان صهیونیستی در مجلس» کجا بررسی شده است؟
تبعیت فدراسیون‌های ورزشی از اجرای این قانون می‌تواند مصداق بارز دخالت سیاست در اداره ورزش قلمداد شده و محرومیت‌های ویران کننده و آسیب‌های اعتباری برگشت ناپذیری برای ورزش در حال توسعه ایران به بار آورد. دخالت علنی مجلس می‌تواند به برخورد یکایک فدراسیون‌های جهانی با تیم‌های اعزامی ایران به طور مثال حذف تیم ملی فوتبال از مقدماتی جام‌جهانی در صورت پیوستن فیفا به این زنجیره، منجر شود
کد خبر: ۹۷۸۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲ 14 May 2020

همزمان با روزی که مجلس شورای اسلامی در واپسین روزهای دوره چهارساله اش، دو فوریت طرحی با عنوان «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی علیه صلح و امنیت» منطقه‌ای و بین‌المللی را تصویب کرد، فیلا نیز در گزارشی از کشتی ایران، نام رسول خادم را به عنوان یکی از پنج اسطوره بزرگ کشتی ما معرفی کرد؛ هر چند این مصادف شدن به احتمال زیاد اتفاقی بوده، همین موضوع ماجرای خروج خادم از چرخه مدیریت ورزش ایران بر سر سیاست فوق را یادآوری کرد.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ رسول خادم یکی از برجسته ترین ورزشکاران تاریخ ایران در المپیک و یکی از نوادر کشتی ایران و جهان است که اخلاق خاصش همیشه نزد اهالی ورزش زبانزد بود اما ورزش ایران سال گذشته بر سر ماجرای تهدیدهای مکرر اتحادیه جهانی کشتی بابت انصراف گاهگاه ملی‌پوشان کشورمان از مصاف با حریفان اسراییلی به دلایل و بهانه های گوناگون و فشار بی حد بر دوش رییس فدراسیون کشتی، از خدمات رسول محروم شد.

ورزش ایران را با دست خود گوشه رینگ نبرید / خطرات قانونی کردن «باید ببازی!» برای ورزش ایران

اختلافی اساسی که طی دو دهه اخیر در چند مقطع موجب بروز شکاف در لایه های تصمیم گیری ورزش کشور شد و بعد از ماجرای جنجالی محمدرضا یزدانی خرم با محسن مهرعلیزاده رییس وقت سازمان تربیت بدنی، یک بار دیگر در مورد رسول خادم تکرار شد و سرنوشتی مشابه یزدانی خرم برای خادم رقم زد.

روند افزایشی فشار بر ورزش ایران با رمز «باید ببازی»

موضوع خودداری ورزشکاران ایران از رقابت با حریفان اسراییلی، با وجود آنکه چهار دهه است، به جز مواردی نادر توسط ملی پوشان ایرانی مورد پذیرش بوده و پیاده می شود، وقتی بیشتر سر زبان ها افتاد که فیلمی از کشتی علیرضا کریمی آزادکار ایرانی در مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال لهستان در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که در آن صدای یکی از مربیان ایرانی با جمله دستوری «باید ببازی» به گوش می رسید. همین فایل تصویری و صدای همراه آن، باعث ایجاد موج تازه ای از سوی مخالفان سیاست غیررسمی اما شفاهی ورزش ایران پس از انقلاب شد.

این جو روانی با پناهندگی سعید ملایی، ملی پوش جودوی ایران و اظهارات او مبنی بر شکست اجباری اش در مسابقات جهانی توکیو به خاطر احتمال برخوردش با حریف اسراییلی شدت گرفت و ماجرا با مصاحبه های عجیب و ادعاهای ثابت نشده او به یک جنجال تمام عیار بین المللی علیه ورزش ایران تبدیل شد. همراهی فدراسیون جهانی جودو با ملایی و صدور حکم محرومیت جودوی ایران حتی از میدان المپیک، ابعاد رسانه ای موضوع را تقویت کرد و انرژی و زمان زیادی از مدیران کمیته المپیک و وزارت ورزش ایران گرفت.

تصمیم ارزشی و قهرمانانه سعید ملایی شایسته تقدیر است - ایرنا

در این میان واکنش آرش میراسماعیلی، رییس جودوی ایران کاملا با مواضع رسول خادم تفاوت داشت. میراسماعیلی که خود به دلیل عدم رویارویی با حریف صهیونیستی ارزشمندترین مدال دوران حرفه ای ورزش خود را از دست داده بود، به دفاع از خودداری ورزشکاران ایران از تقابل با اشغالگران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداخت.

اگر قرار به تصویب قانون بود، چرا رسول رفت؟

پس از چندین بار قهر و آشتی، آخرین کناره‌گیری خادم با انتشار نامه‌ای خطاب به مسئولان برای تعیین تکلیف تقابل‌های احتمالی کشتی‌گیران ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی و اتخاذ موضعی روشن و رسمی، رخ داد. گویا مواضع وی با سیاست های کلان تطبیق نداشت و ناچار خادم از کار کنار کشید اما پرسش این است که اگر قرار به تصویب رسمی این اقدام در مجلس بود، چرا خادم را ناچار به کناره گیری کردند؟

رسول خواهان شفافیت در مواضع ورزش و نظام ایران در میادین و محافل بین‌المللی و برداشتن بار مسئولیت از دوش ورزشکار و مربی و فدراسیون مربوطه بود. به طور مثال آخرین بار حضور مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان با پیراهن باشگاه یونانی اش مقابل تیمی از رژیم اشغالگر قدس در لیگ اروپا حواشی بسیاری ایجاد کرد و نمایندگان مجلس نیز به شدت به آن موضوع اعتراض داشته و خواستار برخورد شدید بودند. آن موضوع با کنار رفتن مقطعی شجاعی از ترکیب تیم ملی و مرور زمان به دست فراموشی موقت سپرده شد؛ اما شاید همه موارد به همین آسانی از یاد بردنی نباشد.

خادم که این روزها در ورزش گوشه نشین شده، حالا احتمالا موافق به رای گذاشتن این طرح در پارلمان کشور باشد؛ اما اگر خانه ملت و وکلای مردم به اصل موضوع رای مثبت بدهند، می‌توان منتظر یک چالش بزرگ پیش از المپیک توکیو بین ورزش ایران و نهادهای بالادستی ورزش دنیا از جمله آی او سی یا همان کمیته بین‌المللی المپیک بود و شاید کار به برخی تعلیق‌های علنی و محرومیت‌های جدی و حتی بلندمدت بکشد.   

تصویب قانونی که بدون مذاکره و زمینه قبلی خطرناک است

رییس قبلی فدراسیون کشتی ایران که رشته متبوع او بار اصلی کسب مدال در صحنه‌های مهم المپیک و بازی‌های آسیایی را برای کاروان ورزش ایران بر عهده داشت، خواهان اتخاذ موضعی واحد و مشخص به جای روش غیررسمی و پشت پرده بود اما حالا کارشناسان ورزش ایران هشدار جدی می‌دهند که اگر ایران بدون مذاکره و زمینه‌سازی قبلی و توجیه مقامات ارشد ورزش جهان، دست به قانونی کردن کناره‌گیری از برخی میادین و مسابقات رسمی بزنند، نمی‌توان عواقب و پیامدهایش را در کنترل کامل درآورد و شاید ماه ها برای رفع فضای متشنجی که مخالفان منتظرش هستند، وقت صرف شود که اصلا معلوم نیست تلاش ها برای رفع محدودیت ثمربخش باشد یا خیر؟

حذف از صحنه فوتبال و جام جهانی با یک قانون نسنجیده

در همین حال تبعیت فدراسیون‌های ورزشی از اجرای چنین شیوه دستوری که به شکل قانون به آنها ابلاغ شود، مصداق بارز دخالت سیاست در اداره ورزش است و می تواند محرومیت های ویران کننده و آسیب های اعتباری بسیاری برای ورزش در حال توسعه ایران به بار آورد.

دخالت علنی مجلس می تواند به برخورد یکایک فدراسیون‌های جهانی با تیم های اعزامی کشورمان منتج شود که به طور مثال حذف تیم ملی فوتبال از مسابقات مقدماتی جام‌جهانی در صورت پیوستن فیفا به این زنجیره، دور از انتظار نخواهد بود. حال اینکه نه رژیم صهیونیستی در آسیا حضور دارد و نه اینکه فوتبال این کشور حتی توان صعود به جام جهانی را تا امروز داشته است که نگران همگروهی‌اش با تیم ملی ایران بود اما فیفا همین حالا نیز بر سر پرونده هایی نظیر ماجرای طولانی ورود زنان به استادیوم های فوتبال در رقابت های باشگاهی داخلی و آسیایی ان هم بدون محدودیت، روی فدراسیون ایران زوم و تا کنون چندبن بیانیه هشدارگونه منتشر کرده است.

همچنین در میادین انتخابی المپیک پیش رو نیز باید منتظر عدم صدور ویزا یا دعوتنامه برای سایر رشته های ورزشی ایران بود که اصلا خوشایند مردم و افکارعمومی نیست.

ترمز مجلس را در این چند روز آخر بکشید

هرچند ادامه روال قبلی با روند سفت و سختی که نهادهای بین المللی ورزش، علیه ایران در پیش گرفته اند، نسبت به چهل سال گذشته به طرز مشهودی دشوارتر شده است، قطعا می توان با تداوم سیاست کج دار و مریز زمان خرید و همه برگه های موجود را در این بازی عمدتا رسانه محور به کار گرفت.

اقدامات خصمانه و اشغالگرانه اسراییل علیه ملت های مسلمان منطقه بر کسی پوشیده نیست اما زدن به سیم آخر و به پیشواز خطر رفتن، با اصول هیچ عقل سلیمی همخوانی ندارد و به نظر می رسد، باید ترمز مجلسی ها را در این روزهای واپسین برای تصویب طرحی که می تواند برای مدتها ورزش ایران را تعطیل کند، کشید.

ایران چگونه اسرائیل را آچمز کرده است؟/ چرایی خشم صهیونیست‌ها از ...

بیشتر ورزشکاران حرفه ای ایران در حال حاضر بدون ابلاغ قانون و دستورالعمل کتبی از این سیاست تبعیت می کنند و ضرورتی ندارد بهانه ای تازه به دست فرصت طلبان داده برای تحریم های تازه داده شود. همچنین ورزشکاران مسلمان زیادی از سایر کشورهای اسلامی بدون بند و ماده قانونی، از تقابل با حریف اسراییلی خودداری می کنند و تماشاگران زیادی نیز در اقصی نقاط دنیا هنگام ورود تیمی از این رژیم اشغالگر به نشانه اعتراض «هو» کرده یا پلاکاردهایی مبنی بر محکومیت اقدامات جنایتکارانه این رژیم در سرزمین های اشغالی را مقابل دوربین ها و رسانه ها به نمایش می گذارند. هیچ یک از آن دولت ها این تمایل ستیزه جویی با ظالم را دلیلی بر تصویب قانونی در مجلس خود قلمداد نکرده اند. آنها مبارزه با اهداف شوم این رژیم در عرصه ورزش را به عهده ذات حق جو و آزادی خواهانه ورزشکاران خود گذاشته اند تا به ندای درونی خود پاسخ داده و آنها را به رسمیت نشناسند.

به نظر می رسد، ضمن حذف این بند از طرح ارایه شده در دو فوریت به مجلس، باید به کارگروه های تخصصی فرصت بررسی بیشتر داد و درها را برای دریافت نظرات مختلف و متضاد باز گذاشت و با خرد جمعی تصمیمی منطقی اتخاذ کرد. شاید بهتر است نمایندگان محترمی که به پایان کار خود نزدیک می شوند اجازه بدهند این موضوع بنیادین و حساس در فرصتی مناسب و فضایی بدون شتابزدگی تحلیل و بررسی شود.

نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بیخیال شوید فعلا
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
هرچی بینویسیم یه عده قلم به پول میان میگن شما منظور دارین! البته که منظور داریم. منظور ما این است که با این مدیریت کشور را به اینجا رساندید تازه انتظار تعریف و دست مریزاد هم دارید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اینم از بدبختیای ماست
یعنی تو این روزایی که مردم از گرونی و قیمت های نجومی حداقل نیازهای زندگی به ستوه اومدن کل مشکل ماشده اسرائیل.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
طرف یکماه تمام ارزاق عمومی از حبوبات و سبزی و میوه و خشکبار و وووو و
صد در صد گرانتر شده است
و مجلس تمام انرژی و کار خودش ، به جای کنترل قیمتها و یا دادن کمک به مردمی که زیر بار گرانی و تورم له شده اند
بدنبال بازی نکردن ورزشکاران کشور با اسرائیلی ها است !؟
واقعا ، آیا کسی دیگر باقی مانده است ؟
که هنوز به نابودی و سقوط و فروپاشی مان شک و تردید داشته باشد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
وقتی مسوولین به جای رسیدگی به مشکلات اصلی مردم، دنبال مسائل حاشیه ای باشن و قوانینی تصویب کنن که بعدش بتونن ترفیع و مقام بگیرن، نتیجش میشه اوضاع الان مملکت. مردم توو فقر و بدبختی هستن و گرونی لحظه ای شده بعد آقایون میخوان با مرگ بر اسراییل به مرادشون برسن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
هر کسی به نحوی از رژيم صهیونیستی حمایت کنه به نظر من در خون مظلومان سهم پیدا می کنه، فقط برای نمونه، ماجرای فجیع کشتار صبرا و شتیلا را یادآوری می کنم.
ناشناس
|
France
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آخه چرا ورزش رو سیاسی میکنید ، آخه چرا ندونسته یکاری میکنید بهانه دست فدراسیون های جهانی بیاد تا محرومیت های سنگین علیه 4 تا جوون که با هزار تا امید و تلاش زیاد میخوان افتخار کسب کنن؟ خب البته معلومه یک عده که حتی در ماشین رو براشون یکی دیگه باز میکنه از سختی تمرین های ورزشکاران خبر ندارن و خیلی راحت زمینه محرومیتشون رو فراهم میکنن ، به جیب این قانون گذاران محترم که ضرری وارد نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ورزش سیاسی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
اینها دنبال این هستند
که جوانان باقی مانده که هنوز سالم مانده اند
نیز به جمع لشگر معتادان به کراک و شیشه روی آورند
و یا دسته دسته برای مهاجرت از کشور و مبارزه زیر پرچم کشورهای بیگانه بروند
اینکار دقیقا تقابل و دشمنی واضح و آشکار با جوانان ورزشکار و مستعد و قابل احترام کشور است و بس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
به درک که ورزش به حاشیه بره. ورزش مهم تره یا اتجاد امت و مظلومیت فلسطین و کمک به مظلوم؟ ورزشی که برای آرمان های انسانی به کار نره به چه درد می خوره؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اشتباه مثبت دادم
ناشناس
| France |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مردم فلسطین خودشان با اسراییلیها رقابت میکنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
واقعا متاسفم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
یکم آب بخور سرد بشی ، اینجوری که داری پیش میری یه جایی آتیش سوزی راه میفته ، از جیب خلیفه که نمیبخشی ، به درک به درک میکنی ، نگران نباش ملت فلسطین جاش باشه تحت پرچم داعش میرسن خدمت شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خود فلسطینی ها با اسرائیلی ها مسابقه می دهند. ما شدیم کاسه داغ تر از آش و دایه مهربان تر از مادر
ناشناس
| Netherlands |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بله شما درست میگید. احمق اونی که بمونه تا پرچم ورزش ایران رو ببره بالا.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
حکایت تو و هم فکرات مثل اون اونایی هست که سنگ رو پرت میکنن و برمیگرده میخوره تو سر خودشون
احمد شیرین زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بزرگترین مشکلاتی که مردم با آن درگیرند: عدم رویارویی با بازیکنان اسراییلی، حذف ۴ صفر از پول ملی و از چند شنبه همه چی عادی میشه؟
بقیه مشکلات رو نگید که ناراحت میشم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ما در جهان خاص هستیم. در سیاست در ورزش هم خواهیم شد!!!!!!!!!!!!!!!!!.
پاسخ ها
ایرانی
| United States |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
منظورت منزویه؟! ؟
اموزگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اگر ما عقل داشتیم کی به چنین سرنوشتی مبتلا میگشتیم بعضی ازما نادان بعضی داعیجون ناپلؤن بعی درخواب انقلاب بعد از چهل بعضی به امید سازندگی در چهل سال دوم ما اینیم هردشمنی مخالفه چشمش کور
منتقد
|
-
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شما دارید به صورت ضمنی از سیاست غیرشفاف دفاع می کنید، سیاستی که ورزشکار هزینه ش رو بپردازه و سیاستمدار سودش رو ببره. نه عزیز من، اتفاقا تصویب این قانون خیلی هم خوبه حداقل تکلیف ورزشکار و قهرمان از اول معلومه. میتونه تصمیمش رو بگیره که وارد تیم ملی کشور بشه یا مثل قهرمانهای شطرنجمون بره با پرچم فدراسیون جهانی یا کشور دیگه شرکت کنه یا اینکه آگاهانه با پرچم کشور خودش و پذیرش تبعاتش توی تیم ملی کشور خودش باشه...شفافیت خوبه...شما خواهان شفافیت نیستید تا همینجور مثل قبل سودش رو ببرید و قهرمانای کشور رو از حقوقشون محروم کنید. مغاطله نکنید آقای تابناک
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آقای منتقد، درین صورت کدوم تیم ملی...کل ورزش محروم میشه و فرصتی برای عرض اندام وجود نخواهد داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ما که به قیمت بدبختی مردم در سوریه تا بیخ گوش رژیم غاصب اسراییل رفته ایم چرا مسولین از پشت میز رفاه خارج نمی شوند تا با پوشیدن لباس رزم به جنگ عدو 40 ساله بروند واقعا جای ابهام است
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چه ربطی به بدبختی مردم داره؟
یعنی بدارن عراق و سوریه بیفتن دست داعش تو خوشبخت میشی؟
اربابت به بهونه واهی کشورو تحریم میکنه و امثال خودت بازار خودرو و مسکن و دلار و... بعد دو قورت و نیمت هم باقیه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مجید جان بهونه ی واهی ؟؟؟
ما نیستیم که 40 ساله شعار مرگ می دیم و گروههای جهادی را تجهیز می کنیم و هزار تا کار دیگه و علنا ابراز دشمنی می کنیم ؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مجید
واقعا واسه تو و امثال تو متاسفم
یک نگاهی به قیافه مردم فلکزده در داخل مترو و اتوبوس و شهر بینداز
و خجالت بکش
دشمنان واقعی کشور و مردم
دقیقا همین امثال شماها هستند و بس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مجید ارباب تو هم نفت رو مفت از ایران میخره و بجاش بنجول میکنه تو پاچت. اون یکی اربابت هم از سوریه پرتت میکنه بیرون تا تازه یادت بیفته اون همه پولی که خرج کردی دود شد رفت رو هوا. البته این چیزا اصلا ربطی به مردم بدبخت نداره هاااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مسابقه ندادن با نماینده یک کشور کودک کش و ظالم یک کار ارزشی است و ارزشی بودن هر کار به اختیاری بودن آن است و قانونی واجباری کردن آن باعث از بین رفتن ارزش آن است و جواب عکس می دهد. نمایندگان مجلس چه فکری با خودشان کرده اند که از هر مقوله ای استفاده ابزاری میکنند واقعا باعث تاسفه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ورزش از سیاست جداست اینو بفهم
ناشناس
| France |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دقیقا . اونایی که منفی دادن به نظرم اول بخونن متن رو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اشتباه منفی دادم ببخش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
سیاسی نیست؟
بی خیال
metycpu
| Canada |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اشتباه منفی دادم.
ایرانی بازی در آوردم قبل از خونندن منفی دادم
پیلا پیلا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
فعلا که عربستان بیشتر کودک می‌کشه. با اونم مسابقه نباید داد. ورزش از سیاست جداست.
ناشناس
| Netherlands |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
من مثبت زدم ولی تابناک کاری کرده که مثبت را ثبت نکند
ناشناس
| United States |
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نه که فلسطینیا خیلی خوبن
علیu
| United States |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
صحبت های ایشون در بخشه، عده ای که منفی دادن بابت صحبت های بخش اولش هست
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
امتحان تاریخ معاصر ورزشی

لطفا یک مورد از همان کارهای ارزشی که اختیاری انجام
شده است را با ذکر مثال فقط نام ببرید. 4 نمره

نام ورزشکار ایرانی را که خودش گزینه کار ارزشی کردن را رد کرد و به اختیار خودش به رقابت با نماینده رژیم غاصب صهیونیستی تن داد را نام ببرید. 6 نمره

لطفا با کلمات بازی نکنید. 10 نمره

موفق و موید باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شتر سواری دولا دولا نمیشه جناب تابناک
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
با تصویب قانون منع مبارزه ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران رژیم اشغالگر تکلیف قانونی و شرعی بر ورزشکاران ایرانی است تا از قبل خود را برای این پروتکل اما ع کنند وور زش های جهانی نیز تکلیف خود را با ایران روشن می کنند یابایکوت برای چند سال یا پذیرفتن شرایط ومسولین ایرانی در هر صورت هدف باید محقق گردد .
یاکو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
میگم این قانونش خوب نیستا
با اسرائیل قهر کنید تا روز قیامت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
به قیمت نمیکشه رژیم جعلی رفتنیه به همین زودیها انشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
وقتی میدونین حرفتان اشتباست چرا روش اصرار دارین
مردم بیچاره هستن حداقل مسابقات ورزشی رو ازشون نگیرین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ما بیچاره نیستیم قدرتمدیم که می خواهیم این کارها را بکنیم و کار یاد دیگر کشورها بدهیم
علی
| United States |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ناشناس 17:50 شما از لحاظ فکری بدبخت هستین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چه کسی پرچم مبارزه با اسرائیل را به دست ما داده ؟؟
مردم ما برای مبارزه با اسرائیل انقلاب نکردند
حالا نمی شه یه کشور دیگه از این کارها یاد دیگران بده ؟؟
چون فکر نکنم تا خود فلسطین با اسرائیل در ورزش رقابت می کنه کسی چیزی از ما یاد بگیره
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
علی 21:50 هرکسی که مخالف شما باشه از نظر فکری بدبخته؟ بدبخت کسیه که نتونه توانایی ها و قدرت های خودش و کشورش رو ببینه و فقط روی نقاط ضعف و کمبودها تمرکز کرده. این آدم هیچ آینده ای نداره چه با آمریکا و چه بی آمریکا. چون یاد نگرفته توانمندیهاش رو ببینه. امیدوارم شما از این دسته نباشی
شاهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آقای نویسنده ، بالاخره یا حق با ماست که باید همه جهان را از همه جهات متوجه غاصب بودن رژیم صهیونیستی کرد یا نیست ..اینجا ورزش است و تقیه و خدعه در آن جایی ندارد . کمی صداقت داشتن بد نیست و لازم نیست تصور کنیم همه جهان دو رو و ریاکار هستند .
محمدرضا رودکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
همه پناهندگان جودو از جمله وحیدسرلک ، محمد منصوری و سعید ملایی یه دفعات توسط مقامهای مسئول بدلیل عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس مورد تقدیر قرار گرفته و جوایز متعددی دریافت کردند اما اینها همه تظاهر بوده که حالا ذات پلید خود رو نشان داده اند! بنابراین اقدامات و عملکرد مسئولان مربوطه بحث برانگیز است !
پاسخ ها
علی
| United States |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اگه نمیخوای بفهمی، بفهم که اینا به میل و رغبت خودشون کنار نکشیدن که شما میگی تظاهر کردن، اینا مجبور بودن چون اگه این کار رو میکردن سرنوشت دیگه ای در انتظارشون بود،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
فعلا هر روز بر تعداد جوانان کارتن خواب و معتاد
و روانی
و فراری و مهاجر
از کشور زیادتر و زیادتر شده
و جهاد بچه سازی تون!؟
با شعار ، تولید هر پدر و مادر ۱۴ تا بچه
هم کمکی به جوانسازی نسل بعدی کشور نخواهد کرد
رشد جمعیت کشور به مدد بی لیاقتی مسولان در حال منفی شدن است
بفهمید
که نمی فهمید ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دولا دولا نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چرا باید بنا بر دروغ باشد. می گویید ورزشکاران اینکار را می کنند ولی دلیل نداره راستش بگیم این یعنی چی ؟ وقتی سیاست کلی دروغ است از مردم چه توقعی دارید راست بگویند؟ اتفاقا هر قانونی که باعث شفافیت باشد خوبست
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
این بچه بازیا رو بذارید کنار. حتی امارات و عربستان و عمان و کشورهای عربی هم دارن با اسراییل رابطه برقرار میکنن! بعد ما شدیم کاسه از آش داغتر
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چه ربطی داره؟ یعنی اگه همه یه کار اشتباه کنن دلیل میشه ما هم انجام بدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
یعنی همه اشتباه می کنند و فقط ما خوبیم ؟؟
یه نگاه به اوضاع زندگی مردم ما بکن شاید نظرت عوض بشه !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مجید
دلبندم فقط تو و رفقایت می فهمید !؟
و نتیجه کارتون هم فلاکت و بدبختی در کل امار هایی است که در کل کشور دارد از در و دیوار بالا می رود
و نمایان است
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اتفاقا خوب شد
شتر سواری دولا دولا نمیشه
این قضیه باید یه جا تکلیفش مشخص میشد
یا بازگشت به حالت عادی مثل سالهای قبل یا تعلیق کل ورزش ایران !
پاسخ ها
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
تو کە تمام زحماتت از بین نمی ره تو که زندگیت از هم نمی پاشه
راست مگی در تمام زندگی ات ناموفق بودی حالا میخواهی زندگی دیگران را با خاک یکسان کنید این طرح به خاطر مصالح و منافع ورزش کشور نباید تصویب شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
يك سوال!نمايندگان مجلس نماينده مردم ايران هستند و بايد از حقوق آنها دفاع كنند يا نماينده نهاد و كشور وجاهاي ديگر كه بايد دنبال كار آنها باشند؟!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خودشان رانماینده مردم ایران نمی دانند بلکه نماینده فلسطین در مجلس ایران هستند
ناشناس
| Germany |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نمایندگان مردم نیستند،نمایندگان شورای نگهبان هستند!
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
با این استدلال شما پس میشه بفرمایید چه ربطی به امریکا داره که نخود هر اشیه و کل دنیا را به گند کشیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
"آنها مبارزه با اهداف شوم این رژیم در عرصه ورزش را به عهده ذات حق جو و آزادی خواهانه ورزشکاران خود گذاشته اند تا به ندای درونی خود پاسخ داده و آنها را به رسمیت نشناسند."
دوست عزیز نویسنده اینجا ایران مهد قانونهای نانوشته است. اساسا اهمیت تعداد زیادی قانون نانوشته که وجود دارد ولی روی کاغذ هم نیست! از حتی قانون اساسی بیشتر است. روابط سه قوا و نهادهای بالادستی و ... از همین رویه تبعیت می کنند. مزیت این نانوشتگی این است که مسئولی بابت کارها بقه اش گیر نباشد و این محیط به قدری آلوده است که همگی مسئولان حتی در قوانین نوشته براحتی مسئولیت خود را از گردن ساقط میکنند و خود و جامعه و نهادهای نظارتی و حتی رقبایشان را با همین نانوشته ها بازی میدهند.
اگر آن قدری آزادی میدهید که یک ورزشکار به ندای درونی اش گوش دهد و آن دیگری نه فلذا قانونی نمیخواهد اما اگر این گونه نیست بگذارید یکی از هزاران قانون نانوشته به قانونی نوشته بدل شود تا تبعات آن توسط قانون گذاران پذیرفته شود. به عبارتی اگز ما رفتیم در یک تورنمنت و مثلا دو سه ورزشکارمان به این دلیل حذف و رتبه ایران نسبت به چند سال پیش کلی کم شد بفهمیم باید یقه سیاسیون را بگیریم نه ورزشکاران و مربیان!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مصوبه اخیر مجلس عجولانه ناشیانه و مشکوک است.
این گونه مصوبات به این مجلس نمیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
به نظرم قاون خیلی خوبی است. ورزشکاران ما که مجبورن بازی نکنند. پس چرا هزینه اش را ورزشکار بدهد. حالا که نظام این را می خواهد هزینه اش هم خودش باید بدهد و نه ورزشکار‌.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آخه این چه مجلسیه ؟

چرا اینقدر ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
یک بار دیگر عده ای از نمایندگان برای خودنمایی دست به کاری زده اند که بیشتر شبیه خود رنیست تا کارگشایی.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نماینده ها نشون دادند که هیچ اراده ای از خود ندارن و به محض اینکه موجی راه میافته بدون فکر به عواقب آن دنبالش راه میافتند، این نماینده ها واقعا مایه تاسف هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
سیاست نظام عدم مسابقه با ورزشکار اسراییلی است . چرا ورزشکار تاوان بدهد ؟؟. نمیشودکه خط فرمز نظام را رد کرد . شتر سواری دولا دولا نمیشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بگذارید هرچه می شود بشود. بالاخره شتر سواری که دولا دولا نمی شود.

الآن اگر تمام دنیا به ما حمله‌ی نظامی کنند ما حاضریم اسرائیل را به رسمیت بشناسیم؟

دیگر محرومیت از مسابقات ورزشی که بدتر از حمله نظامی نیست.

در ضمن این اصلا بسیار غیر اخلاقی است که ما قانون در این مورد نداشته باشیم ولی ورزشکاران را مجبور به تبعیت کنیم. همین که قانون شد اخلاقی تر است. باید قانونی و درست عمل کنیم و تبعاتش هرچه بود باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اینها که طرح رو تصویب کردن تا حالا توعمرشون یه بار شلوار ورزشی پوشیدن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اگه مسابقه ندادن غلطه باید هنیشه غلط باشه رسمی و غیر رسمی نداره. اگه بهش اعتقاد دارین چرا دنبال کلاه شرعی می گردین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تمام سیاست ایران ظاهرا ضد دشمن هست ولی در عمل وسیله سواستفاده دشمنان میشود.
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
برید مسابقه بدید ببریدشون
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
از ترس شکست این قانون را وضع کردند اگر اشخاص شجاعی بودند مبارزه می کردند فرق نمی کند در میدان جنگ یا در زمین مسابقه بزدل هستند شک نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اگر این قانون اجرا شود بدون شک از همه مسابقات بین المللی محروم می شویم ،
شاید گفتن این حرف عجیب باشد ، اما کشور اسرائیل به طور قانونی ثبت و تثبیت شده است ،
ما می توانیم به جنایات آن معترض باشیم ، اما اینکه اعلام کنیم با یک کشور عضو سازمان ملل بازری نمی کنیم چون اساسا وجود آن را به رسمیت نمی شناسیم ، تبعاتی فراتر از ورزش برای ما خواهد داشت ،
کمترین ضرر آن هم این است که دقیقا کمک می کنیم به مظلوم نمایی صهیونیست ها ،
اتفاقا یکی از راههای احقاق حق فلسطین ،
قانونمند و حقوقی شدن رابطه بین آنهاست ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ورزشکاران عرب با حریفان اسرائیلی بدون هیچ خصومتی مسابقه میدهند حالا ما شدیم کاسه ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
حالا شما توضیح دهید وقتی ورزشکاران فلسطینی با ورزشکاران اسرائیل برخورد می کنند آنها مسابقه می دهند در این وسط ما چرا کاسه داغتر از اش شده ایم.
ناشناس
|
Norway
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
یک بار دیدم در تابناک یک مقاله کاملا کارشناسی و همسو با منافع ملی منتشر شد دمت گرم
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شدیم کاسه ی داغتر از آش!!

توی این وضعیت که حرم اهلبیت و تعطیل کردن برا کرونا صحبت از راهپیمایی روز قدس به هر قیمتیه!

ورزشکار لبنانی و فلسطینی با حریف اسرائیلی مبارزه میکنن بعد مجلس ما طرح عدم مبارزه میده!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اتفاقا طرح خوبیه باید این قضیه شفاف بشه هر کسی ادعای مبارزه با اسراییل را دارد باید هزینه هایش را هم بپردازد
کاسه داغتر از آش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بسلامتی،امیدوارم زودتر نهادهای ورزشی بین المللی ورزش را مادام العمر محروم کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ادرس غلط نده
بعضی از کشورها با هم مسابقه نمی دهند و در فدراسیون های جهانی هم مورد پذیرش قرار گرفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
میشه چندتا رو نام ببرید؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
در اینترنت جستجو کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خود فلسطین داره با اسرائیل مسابقه می ده
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مجلس کدومشون قانون تصویب کرده که ما کردیم.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مجلس فلسطين هم اين طرحو تصويب كرده؟ در هر حال به اونا بيشتر ربط داره تا ما
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نههههههه
دل ما بیشتر از اونها برای اونها می سوزه
البته که به ما بیشتر ربط داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ظاهرا عده ای میخواهند بار مسئولیت و تبعات این اقدام بر دوش مجلس بعدی نباشد و عجله دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
به کوری چشم بعضی از شما ها این به قانون تبدیل می شود و حرف ایران به کرسی خواهند نشست در جهان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شما دارین به ملت و ورزشکاران خودمان چنگ و دندان نشون می دین
شما دارن در داخل حرف خود را در مقابل مخالفت مردم با این اعمال به کرسی می نشانید
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
به کوری بعضی از شماها، دیگه زیر پرچم ایران مسابقه نمیدیم. پرچم گوگوریو رو ببریم بالا عزیز تریم تا پرچم امثال شما رو.
سیروان
|
Germany
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شورای نگهبان با رد صلاحیت و حاشیه نشین کردن افراد خبره و تایید صلاحیت افراد بی تجریه و غیر سیاسی و... بزرگترین ضربه را مجلس زده است. امیدوارم این همه خسران برای کشور ایران به واسطه این جور مدیریتها اتفاقی بوده و هدفمند نبوده باشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خبره های مجلس را هم‌ دیدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
آره یکی از اون افرادی که رد صلاحیت کرده، آقای محمد عزیزیه که جزو طراحان اصلی این طرحه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
گوشه رینگ افکار تو است که میخواهید پشت قایم شوید و تکلیف نامخشص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اتفاقا کار درستی کردن شتر سواری دولا دولا نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بعضی‌ها تابه جمله ای تودهنشون میوفته دیگه ول کن نیستن
چیه هی شترسواری رو تکرارمیکنین چه ربطی به این موضوع داره
این ضرب المثل بی معنی وبی مزه
بماند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اتفاقابهترین وانقلابی ترین تصمیم مجلس بودکه ای کاش 40 سال قبل تصویب میشد.مرگ برآمریکاوانگلیس واسرائیل وفرانسه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
فقط همین چهارتا؟
نويد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مرگ بر همه دنيا بجز عراق و روسيه و چين و سوريه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ورزش حرفه ای برای این فقط ضرره کلی اختلاس و مافیا توش هست همون بهتر که ورزشامون ملی بشن و بین المللی نشن.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مشکل سرزمین ایران رو قبل از میلاد مسیح گفته بود بزرگ مرد ایران .ریا ودروغ
رضوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بهتر نيست قضيه را از زاويه ديگري ببيند؟؟ بعنوان مثال تعيين جريمه براي باختشان و پاداش براي بردشان
اينطوري حداقل يه كمكي هم براي تقويت ورزشكاران مي شود!!!
یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خیلی عجیبه که با ورزشکاران شیطان بزرگ مسابقه میدید ولی با شیطان کوچک خیر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ای دمت گرم حرف حساب زدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اینقدر نادان هستی که نمی دونی کشوری به نام اسراییل به رسمیت نمی شناسیم و نه با کشوری که مشکل سیاسی داریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ناشناس 17:35
شماها چند درصد مردم ایران هستید ؟؟
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مجلس دقیقا کار درستی کرده بالاخره شتر سواری دولا دولا که نمی شود به قول خادم اگر اعتقاد دارند باید رسما به همه دنیا اعلام کنند و هزینه هایش را هم بپذیرند نمی شود تابلوی روزشمار نابودی یک کشور عضو سازمان ملل را در همه شهرها نصب کرد یا روی موشک شعار نابود کردن آن کشور را بنویسند بعد به ورزشکار بگویند بباز و بگو مریض هستم و روبرو نشو و قایم موشک بازی با فدراسیون های ورزشی جهانی به راه بیاندازند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
باید دید با اجرای این قانون اسرائیل ضرر میکنه یا نفع.
باید دید با تعطیل شدن ورزش جامعه معتادان کشور افزایش پیدا میکنه یا کاهش.
باید دید دلالان ورزشی درآمدشان کم میشود یا زیاد.
باید دید....
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
روز بخیر ، برای اولین بار با خوشحالی سایت شما را باز کردم تیتر اول نشانه ذهن باز شما می‌باشد.
قانون شدن این مصوبه یعنی خود تحریمی و عملا بسته شدن ارتباطات ورزشی با کل دنیا
آرش
|
United Kingdom
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
کم کم داریم میشم منزوی ترین و افسرده ترین کشور دنیا . تبریک به عوامل دخیل در آن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
این اتفاق افتاده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شما رو موشک مینویسید اسراییل باید محو بشه ددلاین توی خیابون فلسطین هست که 20 سال اینده رو نمیبینه خب اینم دلا دلا که نمیشه بذارید تصویب شه بشیم جزیره منزوی ایران خودمون خودمون رو بکشیم بعدم شهید نامیده بشیم بریم بهشت بلکه اونحا یه نفسی بکشیم ....
شاهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مردمو از هرچه دین بیزار کردند بااین سیاست بازیهاشون .بجای اینکارا حیبب ملت رو نزنید و بیت المال رو غارت نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
هورا!!!!! ای ول نمایندگان محترم!!!
آفرین به شجاعت! و استدلال منطقی! این نماینده بی باک!! و بی ترمز!!!! بهتر نیست کمی فکر کنی جناب نماینده!!!

نمی دونی و راهکار هم نمی دی!!! چقدر منطقی هستی نماینده!!!! کشتی ماها رو نماینده شجاع!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
خوب مثلا که چی؟
همه ی ورزشکارا میرن
واقعا عجیبه این همه نادانی
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دلار از مرز ۱۷۱۰۰ تومان گذشت!
سکه از مرز روانی ۷ میلیون تومان گذشت!
پراید به ۹۰ میلیون تومان رسید!!!
فکر می کنید طرحی که نمایندگان مجلس ، ديروز ، با قید دو فوریت!!! تصویب کردند چه بود؟!!!ممنوعیت بازی ورزشکاران و تیمهای ورزشی ایران با ورزشکاران و تیمهای ورزشی کشور اسرائیل ! به راستی که نادانی خود ویروسی هست بدتر از کرونای کنونی
مجید بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
کاسه ای دیدم ز آشان داغتر
باغچه ای دیدم ز باغان باغتر
ای عجب از کار دنیا ای عجب
زاغکی دیدم ز زاغان زاغتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ورزش برای سلامتی هست، تو پارک هم میشه ورزش کرد،باید وزارت ورزش رو هم منحل کنن و بودجه اون رو صرف رونق و جهش تولید....
ناشناس
|
-
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نفاق از شرک بدتر است چرا وقتیکه حجت شرعی داریم انرا مخفیانه و با دوز و کلک انجام بدیم نمایندگان مجلس کاری بسیار درست و ارزشمند انحام دادند و هزینه انرا هم با جان و دل باید بپذیریم و به ان افتخار کنیم اینکار نمایندگان دستور شرع مقدس است چرا باید از ان ناراحت باشیم دستان این نمایندگان را باید بوسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مگر قران و خدا و پیامبر ما با دیگر مسلمین یکی نیست ؟؟
چطور شده که این حجت شرعی فقط برای ماست ؟؟
در ضمن این همه منکر علنی در کشور ما موج می زنه
مثل اختلاس و ویژه خواری و دزدی و دروعگویی و ریا کاری
چرا حجت شرعی برای مبارزه با آنها وجود نداره و همینطور که می بینید بیت المال مسلمین توسط خواص غارت می شه و مسلمین در فقر و فلاکت هستند؟؟؟
يحيي ليلستاني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
درود بر نمايندگان عزير و انقلابي كه نماينده همه هستن بجز خودمون
ايثار يعني اين ...
ملت شما همه هم كوتاه بياييد ...
پرايد 90 ميليوني سوار ميشيد؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دیوار کشیدن دور این کشور ومنزوی کردن ان در دنیا واز ان البانی انور خوجه درست کردن که پس از فرو ریختن دیوارهای کمونیستی وپس از هفتاد سال مردمش با الاغ در اروپا رفت و امد می کردند هنر کمی نیست وباید قدر این فرزدان دلیر؟؟؟؟را مردم ایران بدانند که در نتیجه خردورزی وبصیرت انها به ایجا رسیده ایم .من این نکات را جناب تابناک برای وجدانم می نویسم وگرنه تو رسانه ای نیستی که مطالب درست را منتشر کنی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بصیرت دانی اش
را خوب اومدی !؟
خداییش یکی از برنامه هایش
نه در داخل و نه در منطقه
جواب مثبت نداده
ولی ماشاالله
به اعتماد بنفس کاذب اش
و روی سفت اش که رو نیست
سنگ پای قزوین را شکست داده
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
۴تاقلم خرت وپرت خریدم شد۶۰۰هزارتومن
اوضاع خرابیه
ناشناس
|
Italy
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
یک جمع خاص یه تصمیمی رو میگیره و بعد همه باید به اون نتیجه برسن و تصویب کنن
پیامم اگر مبهم بود به بزرگیه خودتون ببخشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
پس بهتره مجلس محترم مسابقات با تيم ها و ورزشكاران روسيه نيز ممنوع كند به دليل غصب ظالمانه جمهوري آذربايجان و نيز ارمنستان و جدا كردن انها از وطن عزيزمان.
نويد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تابناك عزيز بهتر نيست يك گزارش مبسوط كارشناسي بي طرف تهيه كنيد و خدمات و خيانات كشورهاي دوست و برادر عراق ،روسيه و چين و كشورهاي متخاصم و دشمن ( كل جهان) را تك تك در اين ليست بياوريد و يك سبك و سنگين بكنيم و اين دفعه واقعا خودمان انتخاب كنيم چطور زندگي كنيم .
بعنوان مثال
1. كشور دوست و برادر عراق:
تحميل 8 سال جنگ و عقب ماندگي 80 سال از پيشرفت
پرپر شدن و شهيد شدن نزديك به دو ميليون ايراني
توحش و تجاوز به خرمشهر
ندادن غرامت جنگ
صادرات گردو غبار و مريضي به ايران
خيانت به سردار سليماني
حمايت از نام جعلي خليج ع ر ب ي
2. اسراييل غاصب و جهان خوار
كشتن فلسطينيان بي گناه
اشغال فلسطين
دشمني ظاهري با اعراب
استفاده نكردن از نام جعلي خليج ع ر بي
....تابناك عزيز لطفا ليست را شما تكميل كنيد و نظر سنجي بزاريد آقاي ظريف انتخاب كنند اينطور زندگي كنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
قانون خوبیه چون تا قبل این مخفی کاری بود الان رسمی شده و ورزش هم تعیین تکلیف میشود
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اگر شعار جدایی سیاست از ورزش واقعی باشد ، مجامع بین‌المللی ورزش ایران را در سطح بین‌المللی تحریم میکنند.
نمایندگان موظفند حقوق مادی و معنوی ورزشکاران ایران را که از این قانون خسارت میبینند از جیب خودشان بدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نمونه های زیادی از کشورها به خاطر سیاست با هم مسابقه نمی دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چنین قانونی در چنین برهه زمانی به چیزی جز اجماع جهانی علیه ایران منتهی نمی شود. بهرحال ایران مجبور خواهد شد عقب نشینی بدتر و خجالت آورتر از برجام سر این موضوع انجام دهد. به احمدی نژادها گوش فرا ندهید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
طرح مشکوکیه...کلا این آخریها مجلس مشکوک شده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
برای فرار از مجازات های اقصادی طراحان این طرحه. ببینید کیا طراح آن آن هستند. اگر اسمشون رو بنویسم تابناک منتشر نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اگر وجودشو دارید و بزدل و ترسو نیستید , این طرح و تصویب کنید و به قانون تبدیلش کنید !
جور اعتقادات شما رو ورزشکاری که تمرکزش باید روی ورزش باشه نباید بکشه !
اگر این شومنی شما تبدیل به قانون شد که هیچ , اگر نه دیگه دهنتون رو تا آخر در مورد دخالت در مسابقات ورزشی ببندید !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
احسنت . حرف حساب و منطقی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ببینید هر آدم آزاده و مستقلی در دنیا میداند که رژیم صهیونیست اشغالگر و غاصب هست و در این بحثی نیست ولی با ابلاغ این قانون چه نفع ملی برای ما دارد و چه ضرری برای این رژیم اشغالگر ؟!!! مساله اینه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
این قانون هم دقیقا مثل رفتن احمدی نژاد سر مرز لبنان و اسراییله.. منفعتی که نداره بیشتر ازین منزوی مون میکنه
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چرا رسما اعلام جنگ نمیکنند؟ بگذارید تکلیف برای همیشه روشن شود آقایون هم بروند جبهه و بچه هاشون هم از امریکا و کانادا برگردند و بروند جبهه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چون جراتشو ندارند
ناشناس
|
Denmark
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
باید ببازی یه بدعته برای در رفتن از عواقب احتمالی بیان‌آشکار امتناع از رویارویی.
باید دلیل قانونی وجود داشته باشه که ما به دلیل این قانون کشوری حق نداریم با این حریف مسابقه بدیم.
امثال این قانون هم علیه ایرانی ها زیاد استفاده میشه. مثلا در مور د تحریم. پس‌ما هم میتونیم استفاده کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مجلس لطفا در مورد ساماندهی بازار خودرو رو هم سریعا یه قانونی تصویب کنه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دلواپسان عزیز .... حالا برنید و برقصید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بازم بگین مجلس برای مردم کاری نکرده.همین تصمیم مهم برای مردم و البته ورزش ما خودش کای کاره!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بزارید بعهده خود ورزشکار و وجدانش هیچ چیزی رو دستوری نکنید انسانهای آزاده همیشه بوده اند و خواهند بود
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
روبرو شدن شدن ورزشکار ایرانی با ورزشکار رژیم صهیونیستی یعنی به رسمیت شناختن شیطان این را بفهمند آنهایی که نمی فهمند، ورزش به گوشه رینگ برود بهتر است که حیثیت کشور و قائده سیاست خارجی به زیر پا برود. ورزشکار هر چه قدر هم مهم باشد مهمتر از یک دکتر و پرستار و آمبولانس نیست، کرونا این را ثابت کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
این همه کشور اسرائیل را به رسمیت شناختند و دارن با آرامش زندگی می کنند
کی گفته ما باید مخالفت کنیم ؟؟
اصلا حرف مردم این وسط مهم هست یا فقط آرمانهای شما مهمه
ناشناس
| United States |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
یعنی میخوای بگی توی این 40 سال که خبری از این قانون نبود، مملکت بی حیثیت بود و به لطف مجلس یهویی حیثیت دار شدیم؟ یعنی میخوای بگی یک آمبولانس که آقا زاده ها رو توی خط ویژه جابجا میکنه از گل حمید استیلی به امریکا مهمتر بود؟ یعنی میخوای بگی که قهرمانی رضا زاده جز هرینه برای کشور چیز دیگه ای نداشت؟ یعنی میخوای بگی که ماسک و دستکش از جهان پهلوان تختی با ارزش تره. بله شما درست می فرمائید چون شما لیاقت این نوابغ رو ندارید. زنده باد علیرضا فیروزجا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
یک کاربر محترم ناشناس ده تا کامنت گذاشته و توی همشون نوشته «شتر سواری دولا دولا نمیشه». بعید می‌دونم اصلا معنی این جمله رو بدونه! آقاجون، همه دارن میگن ورزش نباید سیاسی بشه و قشر ورزشکار جوان و حرفه‌ای ما و نهایتاً عموم جامعه دچار مشکل بشن. اصلا فلسفه رقابتهای ورزشی، ایجاد صلح و دوری از جنگ و نزاع هست و برای همین با سیاسی شدنش مخالفت میشه. درسته که واقعا این هدف محقق نشده ولی چرا باید ملت ما به عنوان ناقض این شرط جهانی قلمداد بشه و دودش توی چشم ما بره؟ به نظرم این قانون اگه تصویب نهایی بشه برای کشور ما بسیار مضر و خطرناکه. با گذاشتن یک نظر سنجی فراگیر هم میشه فهمید رأی نماینده ها درسته یا غلط.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
“تماشاگران زیادی نیز در اقصی نقاط دنیا هنگام ورود تیمی از این رژیم اشغالگر به نشانه اعتراض «هو» کرده یا پلاکاردهایی مبنی بر محکومیت اقدامات جنایتکارانه این رژیم در سرزمین های اشغالی را مقابل دوربین ها و رسانه ها به نمایش می گذارند“
این قسمت حرف شما دروغ هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
ما هم هو کنیم و پرچم بالا کنیم
چرا موشک هوا می کنیم براشون و علنا تهدید می کنیم ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
فکرنون باش که خربزه آب...گوربابای اونا .. هیچ کدومشون نه به مامربوطن ونه به دردمون میخورن.
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اتفافا اسرائیل را ما به همه دنیا شناساندیم الان هم احتمالا کمیته های بین المللی ورزش برای دلجویی اسرائیلی ها یک حرکت مثبت دیگه ای به نفع اسرائیل می زنند خلاصه که اسرائیل برای خودش نشسته ما شب و روز براش امکانات فراهم می کنیم خیلی هم عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
طراح اصلی این طرح در مجلس هدفش حل دائمی این موضوع برای همیشه شده که بجای اینکه هزینه اش را ورزشکار تقبل نماید. باید نظام تقبل نماید. شورای نگهبان هم نمی تواند مخالفت کند. پس می شود قانون و مراحل بعدی چالش افکار عمومی و نهایی شدن آن توسط نظام .طراح همینکه توانست بخش عمده اصولگرایان را وارد این بازی کند سیاستمدار هنرمند است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
طراح چیره دست، پرونده سنگین اقصادی دارد که به لطف همکارانش در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تاکنون از زیر بار مجازات فرار کرده و با این روش های انحرافی سعی بر تاثیری گذاری و عدم برخورد قضایی در آینده ای نزدیک به دلیل اتمام دوره نمایندگی و رد صلاحیت شدن و انتخاب نشدن مجدد و رفع مصونیت قضایی ایشان است. این امر هوشیاری مقامات عالی کشور و ریاست محترم قوه قضائیه را میطلبد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
شتر سواری دولا دولا نمی شود اتفاقا خوبه حکومت ایران تمام مواضع خود را به صورت رسمی اعلام کند ببیند باخواسته های واقعی مردم چقدر اختلاف دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
در مسائل داخلی که گرانی داره بیداد میکنه و دم نمیزنن. در مسائل بین الملی دست همشون برای مردم ایران رو شده. باید هر چه زودتر فکری به حال اینا بشه وگرنه ایرانی نخواهد ماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ورزش بی ورزش اموزش وتمرین نظامی باید اولویت ورزش کاران،واقازاده ها وخود اقاها یقه سفید صاحب تمام ثروت وقدرت اماده شوند،برای جنگ سر نوشت ساز رژیم اسراییل نابود وبه طرف امریکا وترامپ لعنتی حرکت از چندین،جهبه شروع شود وکره ای زمین تسخیر و تمامی اقازاده ها وخانم،زاده ها وداماد زاده حاکم ممالک زمین شوند وبعد به طرف مریخ و ماه وخورشید با سرعت نور حرکت وانها هم تسخیر کنید و تمامی یقه سفیدها که فقط عشق خدمت پول ثروت وقدرت در وجودشان موج می زند صاحب زمین واسمانها خواهند شد وانقدر خدمت به محرومین جهان کنند تا از خوشحالی دق مرگ شوند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بهتر ه که برای مسابقات ورزشی ،هیچ نوع قانون منفعلانه تصویب نکنیم و نهایتا، بخاطر تنبه اسرائیل غاصب ،ورزشکاران خودرا بیجهت و نادانسته ، تنبیه نکنیم
ما میتوانیم به همه فدراسیونهای ورزشی و همه ورزشکاران بین المللی خودمان صریحا اعلام کنیم تا چنانچه در مصاف با یک حریف اسرائیلی قرار گرفتند و حریف اسرائیلی راشکست دادند ،مثلا فلان امتیاز دهن پر کن مالی و یا معنوی را ،بصورت اضافه بر سازمان ، فورا در مالکیتشان قرار خواهیم داد.
این کار ممکن است که اثر کوبنده تری هم داشته باشد و بر تحرک و انگیزه ورزشکاران ما هم ، بسیار میافزاید
وگرنه بازی نکردن با حریف اسرائیلی به این عنوان که ما کشور شماها را اصلا به رسمیت نمیشناسیم ،آنهم زمانی که سازمان ملل متحد، هم ما و هم اسرائیل را به رسمیت شناخته است ،،عملا به مثابه اب در هاون کوبیدن ازیکطرف و منفعل کردن احتمالی ورزشکاران آماده به مبارزه خودمان ، از طرف دیگر میباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
الان بزرگترین دغدغه نمایندگان در سال جدید با این همه مشکلات مردم و کشور همین است؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مملکت ما پر از این افراطی بازی هاستتتتتت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
برید ببینید طراحان اصلی این طرح در دو ماه آخر نمایندگی کدام نماینده ها هستند...؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اونقدر که عراق دوست و برادر در حق مردم ایران ستم گرده در هیچ کجای تاریخ نامی از ستم اسراییل نسبت به ایران نیست.خود فلسطینی ها حاضرند در قبال همان 20 درصد سرزمینشان صلح کنند .ولی آقایان به خاطر یک شعار فکر می کنند که وحی بوده و چشمشان را بر روی واقعیت بسته اند. تا کنون چندین بار اسراییل مواضع ایران و نیروهای تحت حمایت ایران را بمباران کرده ولی شما جرات هیچ عکس العملی را نداشته اید .و تصور می کنید تا ابد باید به شعار محو اسراییل پایبند باشید....
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اینکه ورزشکار ما برای عدم رویارویی با ورزشکار رژیم غاصب بهانه آسیب دیدگی بیاره و سر آخر هم محروم بشه نه تنها کمکی به آرمان خواهی ما در مورد فلسطین نمیکنه بلکه در عمل موضع ضعف و انفعال ما رو در جهان بازتاب میده. اصلا فارغ از این بحث شما ببینید خیلی از کشورهایی که در روابط با همدیگه مشکل دارن از قبل اعلام می کنن تا عواقب سوئ احتمالی و تعلیق ها کمتر دامنگیر شون بشه و اتفاقا این اعلام موضع رسمی باید انجام بشه منتها قبلش باید مذاکرات و مکاتبات با فدراسیونها و سازمانهای جهانی انجام بشه.
ضمنا دوستانی اگر کینه و بغضی از جاهای دیگه دارند اینجا عقده گشایی نکنند.
اون دوستانی که جمهوری اسلامی رو خفیف جلوه میدن و به هر بهونه ای دائم از مشکلات میگن مشکل رو در خودشون جستجو کنند. عزت دست خداست و وعده نصرت الهی برای کسانی که بهش اعتقاد دارند بطور حتم محقق میشه انشالله.
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
وقتی ایران کاسه داغتر از عربها میشود.
مهران بروشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
کاری به درست بودن و یا نبودن اصل مسئله در خصوص مسابقه دادن با اسرائیل ندارم بلاخره تصمیم نظام هست
ولی با قایم و موشک بازی مخالفم . توجه داشته باشید که چه بار روانی زیادی متوجه ورزشکار و اون سازمان ورزشی هست کی میخواهد جبران کنه بهتره قانون تصویب بشه همه تکلیف خودشون رو بدونند. گاهی وقتها نیاز هست همه بدونن برا چی پافشاری دارند روی بعضی از تکالیف دیکته شده به طبع نتیجه اش رو خواهند دید. بسه دیگه حرکات این چنینی
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
ما بايد بالاخره سياست رسمي نظام رو در مورد اينكه اسرائيل رو به رسميت نمي شناسيم به طور واضح و شفاف به تمام دنيا اعلام كنيم و در سايت وزارت خارجه به انگيسي اين مطلب رو به جهان روشن كنيم ، اينكه همش با حرف ها و قوانين نيم بند و براي خوراك داخلي شعار ميديم فقط تيشه به ريشه خودمون مي زنيم و بهانه به تحريم ها ميديم ، مرد باش و واضح و صريح به دنيا به صورت سياست رسمي نظام اعلام كن كه مااسرائيل رو به عنوان يه كشور قبول نداريم ، والسلام
سعيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
میراسماعیلی که خود به دلیل عدم رویارویی با حریف صهیونیستی ارزشمندترین مدال دوران حرفه ای ورزش خود را از دست داده بود!!!!!!
از كجا معلوم مي رفت بالا طلا مي گرفت؟؟!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی