بازدید 15290

پاسخ رضایی به سوال خبرنگار الجزیره درمورد ماهواره نور

کد خبر: ۹۷۵۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۷ 01 May 2020

محسن رضایی در یک پست اینستاگرامی بخشی از گفتگوی زنده حود با برنامه بلاحدود شبکه الجزیره را آورده است که در آن بخش خبرنگار درمورد پرتاب ماهواره نور و ایراد وزرای خارجه امریکا و انگلیس به آن سوالی پرسیده است.
 
به گزارش تابناک، متن پست رضایی را در زیر می‌خوانید:


خبرنگار الجزیره پرسید: «وزرای خارجه امریکا و انگلیس نسبت به پرتاب ماهواره نور به شورای امنیت شکایت کرده‌اند، پاسخ شما چیست؟»

در پاسخ گفتم:
 
  • فناوری ماهواره نور کاملا ایرانی است. تمام بخش‌های این ماهواره و موشکی که آن را به مدار برده، از جمله سیستم‌های هدایت و کنترل آن، ایرانی است و پرتاپ آن در غافلگیری کامل انجام شده است.
 
  • ماهواره نور دیروز از فراز فلوریدا و تلاویو عبور کرد و عکس‌هایش را تهیه و برای ما مخابره کرد. این‌ماهواره، قدرت بازدارندگی ما را افزایش داده است.
 
  • بنابراین، اگر از فواصل دورتر کسی قصدی علیه جمهوری اسلامی داشته باشد، ما توان رصد آن را داریم؛ ما دیگر می‌توانیم از آسمان همه جا را مشاهده می‌کنیم.
 
  • آقای پمپئو و وزیر خارجه انگلستان اشتباه می‌کنند. در قطعنامه ۲۲۳۱ اشاره‌ای به موضوع ماهواره نشده و درباره آزمایش‌های موشکی نیز ما را به امری ملزم نکرده است. فعالیت‌های هسته‌ای ما زیر نظر آژانس بین‌المللی اتمی است. ما کلاهک هسته‌ای نداریم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی