در ساعات کاری امروز بورس شش شرکت دست به افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف و ب زدند که اطلاعیه آن ها بر روی سایت کدال قرار گرفت. بنابراین معاملات سهام این شرکت ها برای مدتی متوقف خواهد بود.
کد خبر: ۹۷۳۱۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱ 18 April 2020

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، در ساعات کاری امروز مورخه 30 فروردین ماه 1399 برخی از شرکت های بورسی دست به افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف و ب زدند و به همین منظور تا مدتی معاملات این نمادها متوقف می باشد. در این مطلب به بررسی اطلاعات بااهمیت منتشر شده توسط این نمادها خواهیم پرداخت.

شرکت لوله و ماشین سازی ایران با نماد فلوله طی اطلاعیه ای خبر از برگزاری مزایده برای فروش 5 قطعه زمین از اراضی ضلع جنوب غربی خود، داد. تاریخ برگزاری مزایده 31 اردیبهشت ماه سال جاری اعلام شده است. در متن این اطلاعیه آمده است: این شرکت در نظر دارد طبق مصوبه مورخ 26 فروردین ماه 1399 هیات مدیره شرکت، نسبت به فروش 5 قطعه زمین از اراضی ضلع جنوب غربی مجموعه خود (واقع در تهران، چهاردانگه، نبش اتوبان آیت الله سعیدی) با کاربری تجاری-اداری از طریق مزایده عمومی و به صورت یکجا اقدام نماید.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با نماد فارس نیز دست به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف زد. این شرکت طی اطلاعیه ای با موضوع مزایده عمومی واگذاری سهام شرکت پتروشیمی هنگام اعلام کرده است:

مزایده عمومی واگذاری تعداد 5.9 میلیارد سهم معادل 99.31 درصد از کل سهام شرکت پتروشیمی هنگام متعلق به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در تاریخ 25 اسفندماه 1398 برگزار شده است و برنده این مزایده شرکت پتروشیمی نوری اعلام شده است. مبلغ مورد توافق 2.9 هزار میلیارد تومان عنوان شده است. نحوه تسویه نیز نقد و اقساط طی یک سال اعلام گردیده است.

شرکت پتروشیمی نوری با نماد نوری نیز متعاقب خبر بالا دست به افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف زده است و از تحصیل سهام شرکت پتروشیمی هنگام خبر داده است. در این اطلاعیه قیمت هر سهم هنگام 4901 ریال اعلام شده است.

شرکت لیزینگ صنعت و معدن با نماد ولصنم نیز طی اطلاعیه دست به افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف زده و خبر از واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت داده است. اطلاعیه ولصنم نشان می دهد که 4.33 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت از قرار هر سهم 6948 ریال واگذار شده است. سود ولصنم از این واگذاری 122.3 میلیارد تومان اعلام شده است.

شرکت گروه مپنا با نماد رمپنا دیگر شرکتی است که دست به افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب زده است. موضوع این افشا تهاتر بدهی ها با مطالبات از دولت بوده است. در اطلاعیه آمده است:

هیات وزیران در جلسه مورخ 17 فروردین ماه سال جاری به درخواست گروه مپنا و پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مصوب نمود مطالبات شرکت گروه مپنا از شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اصل بدهی این شرکت و شرکت های تابعه به سازمان امور مالیاتی کشور و همچنین بدهی به سازمان خصوصی سازی تهاتر گردد.

شرکت آذریت با نماد ساذری نیز طی اطلاعیه ای دست به افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب زد و خبر از جوابیه سازمان بورس در خصوص درخواست افزایش سرمایه داد.  

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
آلودگی هوا مازوت استیضاح ترامپ غربالگری جنین کبری خزعلی حسن قالیباف اصل
آخرین اخبار