بازدید 11634
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در تقدیر از جهادگران عرصه سلامت:

آینده امنیت ملی ایران در صحنه نبرد رقم زده شد

دکتر محسن رضایی در جمع اعضای قرارگاه مردمی مدافعان سلامت گفت: مدل مدیریت قرارگاهی، بسیج مردمی و فضای جهادی و کار برای خدا، چهار رکن مدیریت انقلابی و جهادی هستند.
کد خبر: ۹۷۲۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴ 16 April 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه 28 فروردین ماه در محل یادمان شهدای هفتم تیر در جمع اعضای قرارگاه مردمی مدافعان سلامت گفت: ایام ماه شعبان که ماه مدافعان و پاسداران اسلام است را تبریک عرض می کنم. از اولین آنان حضرت ابا عبدالله (ع) تا آخرین آنان حضرت ولیعصر (عج) را به شما مدافعان سلامت تبریک عرض می کنم و خسته نباشید می گویم و امیدوارم که خدای متعال و حضرت ولیعصر (عج) نامه ی اعمال جهادی شما را در این شرایطی که بسیاری از مستضعفان دستشان به آسمان بلند بود که خدایا یک فریادرسی برای ما برسان، ان شا الله مورد تایید و امضای ایشان قرار بگیرد. امیدوار هستیم که با یک آمادگی بیشتر به استقبال ماه مبارک رمضان برویم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تشکر می کنم از اینکه با همان روحیه جهادی و رزمندگی و به موقع به یاری مردم شتافتید. این کار خودش جهاد بزرگی است. جهاد همیشه در صحنه های نظامی نیست. بستر اصلی جهاد خدمت به مردم است. از باند و فرودگاه خدمت به مردم است که می توانیم به آسمان پرواز کنیم. آیه ولایت که نازل شده هم موید این موضوع است. صحابه رسول خدا در حال نماز در مسجدی بودند و سائلی وارد می شود و درخواست کمک می کند. امیرالمومنین (ع) انگشترشان را در هنگام رکوع به او اهدا می کنند. این کارها که شما برای خدمت به مردم انجام می دهید هم مصداق جهاد فی سبیل الله است وخوب است که با همین روحیع درماه مبارک رمضان ادامه دهید .
رئیس ستاد جهادی توانمندسازی محرومان کشور گفت: کار شما هم الگوی مبارزه با بیماری کرونا است و هم الگویی برای دوران پسا کرونایی است. بچه ها و یاران انقلاب در زندگی یاد گرفته اند که حال و آینده را با هم ببینیم. هیچ وقت محدود به مسایل حال به تنهایی تکیه نکنید. حال و آینده را با هم ببینید. اگر غیر از این بود، سپاه با این عظمتش شکل نمی گرفت و بعد از جنگ همه به خانه هایشان می رفتند و اصلا چیزی نمی ماند که برای آینده باشد. رزمندگان ما نه تنها در صحنه نبرد صدام شکست دادند وسرزمین های اشغالی را ازاد کردند، آینده امنیت ملی ایران در صحنه نبرد رقم زدند . اتفاقا این کرونا یک فرصتی است که هم در رابطه با سلامت مردم و
با این بیماری مبارزه کنیم و هم تلاش کنیم در رابطه با تولید الگوهای پسا کرونایی نواوری هایی داشته باشیم. که در جامعه الگوسازی کنند و آینده را بسازند.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به تجربیات جهادی گفت: مدل مدیریت قرارگاهی، بسیج مردمی و فضای جهادی و کار برای خدا، چهار رکن مدیریت دفاع مقدس هستند. مدیریت باید قرارگاهی باشد و هیچ مانعی وسدی را در این مدیریت نداریم. مردم ما هم با قدرت های خدادادی توان بالایی دارد. سرمایه های انسانی و مادی و فکری وعلمی فراوانی در بین مردم است. مساله سوم، فضای جهادی و جهادی کردن محیط است. ودر اخر کار برای خداست ان شا الله این الگو توسط شما جهادگران تکمیل شود. فناوری انقلاب هم این بوده که تهدید تبدیل به فرصت شود و فرصت مورد بهره برداری قرار گیرد.
دکتر رضایی با تاکید بر استفاده و بهره بردار از فرصت ها گفت: الان مدتها است که یک سد آهنینی در مقابل زیاده خواهی های آمریکا در ایران، درست شده است. یک فرصت بزرگی است که خدای متعال و رهبر انقلاب برای ما درست کرده اند اما چقدر توانسته ایم از این سد آهنین نفوذ ناپذیر رهبری در برابر آمریکا و غرب و تکنوکرات ها و لیبرال ها استفاده کنیم؟ معمولا ایستادگی فرصت سازی می کند ولی این مدیریت جهادی است که فرصت ها را به بهره برداری می رساند.
وی افزود: انقلاب از تهدید استبداد شاه، فرصت سازی و بهره برداری کرد. جمهوری اسلامی شکل گرفت و به سرنوشت انقلاب مشروطه دچار نشد. در جنگ هم بعثیون، بخش هایی از سرزمین ما را اشغال کردند و ما ضمن رفع این تهدید، امنیت را شکل دادیم. موشک های نقطه زدن همان بهره برداری از فرصت های جنگ تحمیلی است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کرونا نشان داد که یک خلاهایی در کشور ما و در دنیا بوده است. این حفره ها را نمایان کرد. بعضی کشورها آسیب بیشتر دیدند و برخی ها آسیب کمتر دیدند. کرونا که در همه جا رفته. چرا ایتالیا و اسپانیا و ایالت نیویورک آمریکا اینطور به صورت فاجعه بار با کرونا روبرو شدند. در خود کشور ما هم با وجود اینکه راندمانمان از بسیاری از کشورهای دیگر بهتر بوده، اما ضعف هایی را نشان داد. تازه اگر نهادهای مردمی و انگیزه های غیر حکومتی، یعنی پاداش‌های معنوی در میان نبود با پاداش هایی نظیر حقوق و دستمزد نمی شد جلوی این بیماری را در ایران گرفت.
دکتر محسن رضایی به تحلیل پیامدهای کرونا در کشور پرداخت و افزود: کرونا یک دولت ثانویه را به صحنه کشاند. حتی پزشکان و پرستاران ما جلوتر از بخش رسمی کشور بودند. خود مردم جلوتر ازدولت به صحنه آمدند. وقتی به ندای رهبر انقلاب لبیک داده شد از آنهایی که در دولت بودند و از آنهایی که بیرون از دولت بودند، قبل از این که پروتکل ها و دستورالعمل ها برسد، وارد صحنه شدند. این عامل مهمی است و باید بررسی کرد.
وی اضافه کرد: ما باید روی ریل خودمان حرکت کنیم. روی مسیری که شهدا و امام شهدا و رهبری برای ما ترسیم کردند، روی نقشه ی راه خودمان حرکت کنیم. در این مسیر دو رکن اساسی داریم که انقلاب ما را سرآغاز عصر جدید در عالم می کند. یکی مردم هستند. مردمی کردن امور، از جنگ تا اقتصاد و سلامت. رکن دیگر، الهی کردن امور است. خدایی کردن اداره کشور است. اینکه کار برای خدا صورت بگیرد. این دو رکن را هر جا به کار بردیم، پیروزی های چشمگیری نصیبمان شده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به فاجعه انسانی در کشورهای غربی اشاره کرد و گفت: علت اینکه در نیویورک این فاجعه پدید آمده ناشی از این است که ارکان تمدن قدیم که فناوری و بنگاه داری بوده است، جواب نمی دهد. بنگاه های بیمارستانی و تخت های بیمارستانی شکست خوردند. تمدن غرب فناوری برجسته دارد اما تکیه به این فناوری، عصر جدید را جوابگو نیست. مردم داری و تکیه به ذات مقدس پروردگار و کار برای خدا، اساس و پایه جمهوری اسلامی و جنگ بوده، چرا در اقتصاد وفرهنگ وسلامت وصنعت این اصول را پیاده نکنیم؟ ما با همین اصول در انقلاب و جنگ واخیرا سلامت از فناوری درکنار این اصول استفاده کردیم.
دکتر رضایی با اشاره به یادداشت اخیر خود در موضوع جهان پساکرونا گفت: پیش بینی می شود که قدرت از غرب به شرق منتقل شود. من در آن یادداشت عرض کردم که آسیا و چین دهه های آینده را شکل می دهند. دیگر اروپا و آمریکای بعد از کرونا به جایگاه دوم و سوم سقوط خواهند کرد. در بیست سال آینده وضع اروپا که خیلی بد خواهد شد، مگر کشوری مثل آلمان که خودش را سرپا نگه دارد. آمریکا هم اگر زور بزند، در رتبه دوم خواهد ماند. حتی ممگن است ایالت های آمریکا، به کشورهای مشترک المنافع تبدیل شوند. تمدن هایی تخریب و تمدن هایی ساخته خواهند شد.

وی افزود: از نظر فناوری واقتصاد چین می تواند نیازهای دنیا را پاسخگو باشد ولی مساله تنها فناوری نیست. مساله اینجاست که انسان از تنهایی خارج شود. تمدن غرب انسان را تنها کرده است. ارتباطش را با خدا، خانواده و دیگران و دین قطع کرده. این بشر غربی ، انسان تنهاست. این حادثه از بیماری بدتر از کرونا، رونمایی کرد. این تنهایی بشر از طریق فن اوری و شبکه و ارتباطات مجازی حل شدنی نیست.
دکتر محسن رضایی با طرح این سوال که چه کسی می تواند انسان را از تنهایی نجات دهد گفت: آیا بودا و کنفسیوس می توانند تنهایی بشر را جواب بدهند؟ این فقط اسلام ناب است که پاسخی به این تنهایی دارد و مهمترین نقطه در اسلام، موضوع انتظار و مهدویت است. اسلام ناب و مهدویت می تواند به مشکل تنهایی انسان پاسخ دهد.
رئیس ستاد جهادی توانمندسازی محرومان کشور خطاب به جهادگران عرصه سلامت گفت:برای عصر پس از کرونا و جامعه مهدوی الگوسازی کنید تا امکانات و دنیا را آماده کنیم تا حضرت تشریف بیاورند و دنیا را نجات دهند. اگر بخواهیم در دنیا حرف تازه داشته باشیم باید در کشور خودمان، شروع کنیم. از فضای آموزش و پرورش و دانشگاه گرفته تا فضای شهرسازی را مناسب کنیم. در محیط اسلامی و مهدوی نیاز به الگوهایی داریم که الان می توانید بسازید. وقتی سیل و زلزله و بیماری به وجود می آید، فرصت ساخت الگو هم پدیدار می شود و باید غنیمت شمارد. با دید سیاسی و بنگاه داری غربی نمی توان به همه خلاها پاسخ گفت و کشور را اداره کرد.
دکتر رضایی در پایان گفت: تشکر می کنم از مدافعان سلامت که به صورت خاموش و بدون تبلیغات گسترده کارهای بزرگی کرده اند. البته رسانه ملی، ارتش و سپاه ما همه فعالیت کرده اند. برخی جزو وظایف قانونی شان بوده ولی شما به وظیفه الهی وخودجوش عمل کرده اید و به صحنه آمده اید.
در این مراسم، حمیدرضا دانایی، دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی تهران و مسئول قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران و حسن مرادی مسئول کمیته طلاب و روحانیون قرارگاه مدافعین سلامت و میثم نعمتی مسئول اتاق فرهنگی قرارگاه و عبدالحسین مسلمی و رسول شکری نیا و سعید سعادتی از دیگر مسئولین قرارگاه مدافعان سلامت، گزارشی از فعالیت های این نهاد مردمی برای مقابله با کرونا ارائه کردند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی