بازدید 20644
رئیس‌جمهور در جلسه دولت
روحانی اضافه کرد: ما از روز‌های اول تلاش کرده‌ایم برای کسب و کار‌های که در این مدت دچار مشکل می‌شوند، تسهیلاتی در نظر بگیریم. طبق برآورد ما ده رسته دچار مشکل شده‌اند؛ مانند بخش‌هایی که به سفر و تفریحات مردم مربوط می‌شود، رستوران‌ها، هتل‌ها، بخش حمل و نقل و ... که تسهیلات مورد نظر برای کمک به آن‌ها در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۹۶۹۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳ 01 April 2020

رییس جمهوری ضمن تشکر و سپاسگزاری از مردم در خصوص همکاری در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از سیر نزولی شیوع ویروس کرونا در همه استان‌ها خبر داد و گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که بدون استثنا روند شیوع ویروس کرونا در تمامی استان‌ها سیر نزولی بوده است.

به گزارش «تابناک»؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت افزود: هر ساله مردم سیزده‌بدر از خانه خارج می‌شدند و با لذت بردن از طبیعت و هوای بهاری پایان تعطیلات نوروز را جشن می‌گرفتند، اما امسال به خاطر سلامت خود و همچنین هموطنان عزیزشان خانه را برگزیدند و رفتن به طبیعت را برای یک فرصت مناسب و آینده گذاشتند.

وی ادامه داد: باید از مردم خوب سپاسگزاری و تشکر کنیم که هم در مراسم آغاز سال و تعطیلات نوروزی و هم در مراسم پایان تعطیلات نوروزی همه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند و اگر امروز سیر نزولی روند این بیماری و ویروس خطرناک در اکثر قاطع استان‌ها را مشاهده می‌کنیم به خاطر حمایت مردم است.

رییس جمهوری گفت: آمار‌ها را که مشاهده می‌کردم خوشبختانه روند شیوع ویروس کرونا در همه استان‌ها بدون استثنا از دیروز سیرنزولی داشته است و این برای من خوشحال کننده بود که مسیری که پزشکان و متخصصان و مردم انتخاب کردند، مسیر درستی بوده است.

وی بابیان اینکه از آغاز امر تصمیمات خوبی دولت و ستاد ملی کرونا اتخاذ کرد ادامه داد: اولین جلسه‌ای که به ریاست خود من در این روز‌ها تشکیل شد مربوط به ۶ اسفند ۹۸ می‌شود و درهمان جلسه تصمیم گرفتیم برای فاصله اجتماعی، دعوت مردم به این که سفر‌های نوروزی را نروند و استانداران اعلام کنند که امکاناتی که سال‌ها پیش در اختیار مسافران قرار می‌دادند امسال قادر نیستند آن امکانات را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

روحانی گفت: مراکز دیدنی و تفریحی و مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل اعلام شد و این دعوت مسئولین از مردم به خوبی اجابت شد. امروز هم وزیر راه اعلام کرد که مسافرت مردم توسط قطار ۹۴ درصد، اتوبوس ۷۵ درصد، هواپیما ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است و اساسا به طور کلی در همان روز‌های اول فروردین هم مسافرت کاهش پیدا کرد و به طور متوسط ۸۰ درصد کاهش سفر نوروزی در همان روز‌های اول فروردین داشتیم.

رییس جمهوری افزود: عبور از پیک هم در اکثر استان‌ها مربوط به روز‌های اول فروردین می‌شود. آمار نشان می‌دهد که در استان‌های مختلف دوم فروردین، سوم فروردین از پیک عبور کردند و شرایط نزولی آغاز و شروع شد. بعد از آن برای اماکن مقدسه تصمیم گیری شد که تعطیل شوند. با این که کار بسیار سختی برای همه بود، برای سلامت مردم این تصمیمات گرفته شد.

وی ادامه داد: وقتی دیدیم که لازم است سخت گیری‌های بیشتری انجام شود ما در تصمیماتی که در ۶ فروردین اتخاذ کردیم کمیته اجتماعی امنیتی را مامور کردیم که این موضوع را بررسی کند و همان روز تصمیمات لازم گرفته و به مردم اعلام شد.

فاصله‌گذاری اجتماعی لازم و ضروری برای کشور بوده است

رییس جمهوری گفت: مرحله دوم فاصله گذاری اجتماعی را شروع کردیم که مقررات سخت‌تری بود برای ما که مردم هم همکاری کردند و ما در این طرح ۳۰ درصد کاهش مجدد در مسافرت‌ها داشتیم. نظر همه متخصصین و پزشکان ما این است که طرح فاصله گذاری اجتماعی هم مرحله اول و هم مرحله دوم اقدامات لازم و مفید و ضروری برای کشور بوده است.

روحانی افزود: کشور‌های مختلف شیوه‌های مختلفی در برابر این ویروس اتخاذ کردند. البته ما از تجربه همه کشور‌ها استفاده کردیم، ولی هیچ وقت خود را اسیر راه و مسیر آن‌ها هم نکردیم. از همان روز‌های اولیه که این ویروس شروع شد در اسفند ماه بعضی‌ها پیشنهاد می‌کردند قرنطینه چینی را پیاده کنیم.

قرنطینه چینی در هیچ کشوری اجرا نشد

وی در تعریف فرنطینه چینی گفت: قرنطینه چینی یعنی اینکه تمام مغاز‌ها بسته شود و ماشین‌ها از حرکت متوقف شود و تمام درب خانه‌ها بسته شود، هیچ کس حق ندارد از خانه خارج شود و غذای ۲۴ ساعت توسط مامورین به داخل خانه انداخته می‌شد. این مدل قرنطینه چینی در ووهان بود که این مدل را هیچ کس در دنیا نپسندید و و در هیچ کشوری اجرا نشد.

رییس جمهوری گفت: نمی‌شد قرنطینه چینی در کشومان اجرا شود، چون این مدل مخصوص خود چینی‌ها بود آنجا با شیوه و سیاست‌هایی که دارند شرایط اجتماعی که دارند می‌توانند به مردم بگویند در خانه‌ها برای ۱۵ تا ۲۰ روز پلمب شود. در ایران و در هیچ کشور دیگری این کار امکان پذیر نیست بنابراین از این شیوه هیچ کشوری تبعیت نکرد و ما هم تبعیت نکردیم.

رییس جمهوری با بیان این که عده‌ای در داخل کشور فشار می‌آوردند که مدل چینی را اجرا کنیم یادآور شد: ما مدل چینی را اجرا نکردیم. یک مدلی بود که برخی کشور‌های اروپایی روز‌های اول شروع کردند و کم کم مقداری از آن عقب نشینی کردند در این روز‌ها و آن امنیت جمعی بود.

وی تصریح کرد: می‌گفتند ما کاری نداریم این ویروس منتشر می‌شود و عده‌ای مبتلا و عده‌ای بیمارستان می‌روند و عده‌ای خوب می‌شوند و یا عده‌ای فوت می‌کنند و بالاخره عبور می‌کنیم؛ این هم شیوه‌ای بود که ما از آن تبعیت نکردیم. البته آن‌ها مدتی این شیوه را ادامه دادند و بعد خودشان در ادامه این شیوه دچار مشکل شدند.

روحانی گفت: آنچه متخصصین ما از ابتدا دنبال آن بودند و طرحی که برای ایران طراحی کرده بودند وزارت بهداشت و درمان مسئولیت این طراحی را به عهده داشت، ما طبق آن طرح قدم به قدم طرح‌های مختلف را در مراحل مختلف اجرا کردیم البته هر روز که می‌گذرد در این دوازده روز اخیر یک قدم جدیدتری برداشتیم و کار را مقداری سخت‌تر کردیم.

وی افزود: مردم باید بدانند که تمام این اقدامات به خاطر حفظ صحت و سلامت آن‌ها بوده است. اگر امروز هم برای سفر و حضور آن‌ها در طبیعت مشکلاتی ایجاد شده، باز هم به خاطر سلامت مردم است و دلیل دیگری در کار نیست و بر این مبنا عمل شده است.

رییس جمهوری ادامه داد: در جلسه ستاد ملی کرونا تصمیم گرفتیم که هر کس مبتلا به این ویروس شد، الزاما باید به خود او به خانواده او و به محل کار او اطلاع داده شود. با این که ممکن بود با برخی دستورالعمل‌ها منافات داشته باشد که البته این تصمیم ابلاغ شد و اگر کسی تخلف کند، مشمول مجازات قانونی می‌شود. این هم به خاطر این بود که بتوانیم از این مراحل به خوبی بگذریم و به یک نقطه برسیم که در آن نقطه مردم بتوانند راحت زندگی کنند. کسب و کار‌ها و فعالیت‌ها و مدارس و همه این‌ها به یک شرایط معمولی برگردد و ما بتوانیم به فعالیت اقتصادی خودمان برسیم.

روحانی در ادامه با بیان اینکه در کنار پزشکان، پرستاران و کادردرمانی که از لحظه اول پای کار بودند و فداکاری و ایثار کردند و مردم را نجات دادند و کاری کردند، گفت: پیش بینی‌های بدبینانه‌ای که در روز‌های اول اتخاذ کردیم، این بود که همه امکانات نیرو‌های مسلح پای کار بیایند که خوشبختانه چهار هزار تخت بیمارستانی آن‌ها پای کار آمد که همه آن‌ها خالی است و یکی از جلوه‌های زیبای این کار است. هیچ کشوری چنین کاری نکرده که پیش بینی برای شرایط بسیار سخت باشد، اما با شرایط معمولی مواجهه شود.

وی ادامه داد: تمام تخت‌های و نقاهتگا‌ها متعلق به نیرو‌های مسلح خالی است. تخت‌های بیمارستانی خود وزارت و بهداشت هم خالی مانده است. یعنی آمار چند روز پیش وزیر این بود که ۱۳ هزار تخت ما خالی است و نه تنها تخت معمولی ما خالی است تخت ویژه و مراقبت‌های ویژه و آی سی یو هم در بسیاری از شهر‌ها خالی است که در مجموع شش هزار و ۸۰۰ تخت آی سی یو داریم که ۴ هزارتای آن‌ها پر است.

روحانی گفت: از دلایل موفقت طراحی ما این است که روز‌های بحرانی بسیاری سپری کردیم، جنگ را دیدیم از ابتدا بر مبنای بدبینی شدید تصمیم گیری کردیم و بر همان مبناست که می‌بینیم فروشگاه‌های ما پر است، چون بر آن مبنا تصمیم گیری کردیم. انبار‌ها پر است. اما با این که برخی کشور‌های غربی از ما فرصت بیشتری داشتند وقتی ما مبتلا شدیم آن‌ها ۱۵ روز بعد مبتلا شدند و فرصت بیشتری داشتند هم تخت و هم وسایل تنفسی و هم ماسک و هم مواد غذایی کم آوردند.

رییس جمهوری یادآور شد: یک مقام آمریکایی گفته بود که این ماسک‌هایی که پزشکان و پرستاران می‌زنند در آخر کار آن را ضدعفونی و فردا هم استفاده کنند که البته این مقام سیاسی بوده و تخصصی در این زمینه نداشت که می‌گفت: تا بیست روز از این ماسک استفاده کنند، چرا که ما تولید ماسک نداریم.

وی گفت: وقتی کشور‌های بزرگ، کشور‌های صنعتی و کشور‌های بسیار پرمدعا در این آزمایش دچار مشکل شدند و ملت ما دچار مشکل نشد، به خاطر انسجام و مدیریت خوب و کار پزشکی ماهرانه و دقیق و پرکاری این‌ها همه دست به دست هم داد و ما این شرایط خوب را پیش روی قرار داد.

روحانی افزود: در این روز‌ها بخش تولید هم برای نیازمندی‌های بیمارستانی و مردم تلاش بسیار خوبی را انجام دادند. در همین جلسه دولت وزیر صمت اعلام کرد که در همین روز‌ها موادضدعفونی تولید آن هشت برابر شده است. این هشت برابر در بخش‌های دولتی است که اگر بخش‌های خصوصی هم به آن اضافه شود، چند برابر می‌شود. تولید ماسک در بخش‌های دولتی چهار برابر شده است و بسیاری از بخش‌های خصوصی هم خودشان ماسک تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: ماسک مورد نیاز بیمارستانی یعنی N. ۹۵ به اندازه کافی هم در بخش دولتی و هم خصوصی تولید می‌شود. ونتی‌لاتور به اندازه کافی در کشور تولید می‌شود و در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد و ما هیچ مشکلی نداریم.

رییس جمهور یادآور شد: سایر نیازمندی‌ها چه گان و لباس حفاظتی که پرستاران و پزشکان نیاز دارند و چه کیت تشخیصی برای آزمایشگاه که امروز اعلام شد را هم بخش خصوصی و دولتی هرچه کیت بخواهند می‌توانند تولید کنند و در اختیار آزمایشگاه‌های ما قرار داهند. یک کار عظیم و بزرگی در سراسر کشور انجام گرفته است و همه دست به دست هم دادیم و این کار را پیش بردیم.

۱۰ میلیارد دلار برای رفع مشکلات کسب و کار‌ها در نظر گرفته شد

روحانی با اشاره به روز‌های پایانی تعطیلات نوروز گفت: از همان روز‌های اول تلاش کردیم به کسب و کار‌ها برای ده رسته کاری که دچار مشکل شدند و همچنین به موضوع سفر و تفریحات مردم و یا به بخش‌های دیگر مانند حمل و نقل و رستوران‌ها و هتل‌ها که در این ایام نتوانستند فعال بشوند کمک کنیم.

رییس جمهوری افزود: در این ایام سخت‌گیرانه‌تر که مغازه‌ها تعطیل شد و ما روز گذشته تصمیم گرفتیم این شرایط تا بیستم فروردین ادامه داشته باشد و برای حمایت از این بخش‌ها هم در حد توان تدابیری اندیشیده شود.

روحانی بیان کرد: علیرغم تحریم، سختی و مشکلات حدود ۱۰ میلیارد دلار برای رفع مشکلات کسب و کار‌هایی که دچار مشکل شده‌اند در نظر گرفته‌ایم که بخشی از آن به صورت تسهیلات و بخشی دیگر به صورت کمک‌های بلاعوض و بخش دیگر هم به صورت بسته‌های حمایتی به خانواده‌هایی که دچار مشکل شده اند پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: ایران در شرایط تحریم توانسته است تسهیلاتی را در نظر بگیرد که یک قلم آن ۷۵ هزار میلیارد تومان است و آنچه که مورد نیاز وزارت بهداشت و درمان بوده و خانواده‌هایی که دچار مشکل شده‌اند اقدامات خوبی است که انجام شده است.

رییس جمهوری گفت: مجموعه این اقدامات در کنار فعالیت صدا و سیما و آموزش در فضای مجازی برای دانش‌آموزان، تلاش هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی برای شادی مردم و فعالیت تولیدکنندگانی که غذا و نیارمندی‌های مردم و مواد بهداشتی و داروی مردم را تهیه می‌کنند تا بخش بهداشت و درمان کشور که تخت‌های بیمارستانی را برای درمان بیماران آماده سازی می‌کنند، کار بسیار بزرگی در کشور انجام شده است.

ملت ایران پاسخ محکم به دشمنان و دروغگویان همیشگی داد

روحانی در ادامه افزود: ملت ایران در این روز‌ها پاسخ بسیار قاطعی به همه یاوه گویانی که ماه‌ها در رسانه‌های بیگانه در ماهواره‌ها در فضای مجازی تبلیغ می‌کردند که «ملت ایران خسته شده و عقب نشینی کرده و نشاط ندارد و دولت و نظام ایران کارآمدی ندارد» امروز ایران را با کشور‌های پیشرفته دنیا مقایسه کنند که در این آزمایش شرایط کشور ما چگونه بوده است.

روحانی تاکید کرد: ملت ایران یک پاسخ محکم به دشمنان و دروغ گویان همیشگی داد، اما آن‌ها هنوز هم این دروغ‌ها را ادامه می‌دهند؛ آن‌ها خودشان در یک اموری هستند در اطراف آن‌ها تخت بیمارستانی برای بیماران خود ندارند و حتی خودشان هم جرات نمی‌کنند از محل رسانه خود بیرون بروند، اما باز هم حرف می‌زنند و باز هم دروغ می‌گویند و نسبت به ایران حرف‌های ناروا می‌گویند.

بیماری کرونا یک آزمایش بزرگ تاریخی و جهانی بود

رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر این‌که این شرایط یک آزمایش بزرگ تاریخی بود و در تاریخ ایران و جهان خواهد ماند که چه اقداماتی از طرف مردم ایران و مسئولین انجام شد، گفت: همه فداکاران در خط مقدم نیرو‌های مسلح و غیر نیرو‌های مسلح و صدا و سیما همه به میدان آمدند و تلاش کردند.

روحانی با تشکر از همه جناح‌های سیاسی کشور گفت: درست است جناح‌های سیاسی سلیقه‌های مختلف دارند، به جز عده‌ای بسیار معدود و کم همه آن‌ها حمایت کردند، همزبان و هم‌نوا بودند و ما نیازمند نشدیم مثل یک کشور اروپایی که دو روز پیش اطلاعیه داد و از جناح‌های سیاسی خواست «فعلاً چند هفته‌ای سکوت کنید، الان موقع بیماری است سکوت کنید و بگذارید ما کار کنیم» به چنین اطلاعیه‌ای نیاز پیدا نکردیم و همه مردم ما با بیداری و هشیاری‌شان و جناح‌های سیاسی ما کار بسیار بزرگی انجام دادند.

آمریکایی‌ها در این شرایط سخت جهانی هم درس عبرت نگرفتند

رییس دولت دوازدهم با اشاره به خباثت‌های همیشگی آمریکایی‌ها گفت: آن‌ها به هر دلیلی ما را تحریم کردند، تحریمشان غلط، ظالمانه، نادرست و غیرقانونی بود، اما در این شرایط این تحریم‌ها را ادامه دادند.

وی یادآور شد: آمریکایی‌ها هم می‌دانند کرونا اختصاص به یک کشور خاص ندارد. همه کشور‌های جهان تقریباً به هم متصل هستند و اگر در ده کشور با کرونا مبارزه کنید و یک کشور در این میان مبارزه نکند این دوباره پخش می‌شود و آن کشور‌ها را آلوده می‌کند، بنابراین کار جهانی است.

روحانی ادامه داد: حالا که این بیماری فراگیر و جهانگیر شده است همه باید در سطح دنیا دست به دست هم دهیم و با این ویروس مبارزه و شرایط را برای کسب و کار فراهم کنیم.

کرونا دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران را آشکار کرد

رییس جمهوری گفت: متاسفانه آمریکایی‌ها در این شرایط سخت جهانی هم درس عبرت نگرفتند و نفهمیدند چه کار کنند. الان زمانی است که می‌توانستند از کار غلط خود عذرخواهی کنند؛ شرایط کنونی که یک موضوع انسانی هم بود و کسی هم آن‌ها را ملامت نمی‌کرد که عقب نشینی کرده‌اند؛ بهترین فرصت تاریخی برای آمریکایی‌ها بود که از مسیر غلط شان برگردند و یک بار هم که شده، بگویند ما ضد ملت ایران نیستیم.

روحانی افزود: آمریکایی‌ها همیشه ضد ملت ایران عمل کردند، ولی الان ضدیت‌شان نسبت به ملت ایران آشکارتر است.

باید از همبستگی و انسجام کشور حفاظت کنیم

روحانی با اشاره به همبستگی و انسجام ملی ایجاد شده در کشور برای مبارزه با کرونا اظهار داشت: ما اکنون سرمایه اجتماعی بزرگی پیدا کردیم، مردم ما به همدیگر اعتماد کردند، یکدیگر را یاری می‌کنند، مردم به دولت اعتماد دارند دولت هم به مردم اعتماد دارد. ارکان کشور به هم اعتماد دارند این سرمایه بزرگ اجتماعی را باید حفظ کنیم.

برای تحقق جهش تولید باید آماده شویم

رییس دولت دوازدهم گفت: با همبستگی و کار مضاعف پس از عبور از این شرایط با فعالیت چند برابری همه در کنار هم باید برای تحقق شعار «جهش تولید» آماده شویم.

روحانی افزود: مردم در این ایام لطف کردند در خانه ماندند، ما هم از همان اوایل اسفند و در ایام نوروز از اول فروردین تا امروز سرکار ماندیم و افتخار هم می‌کنیم که بتوانیم کاری انجام دهیم.

وی گفت: اینکه می‌گویم «ما» مقصودم فقط دولت نیست همه نیرو‌های مسلح و همه آن‌هایی است که در پالایشگاه‌ها در همه بخش‌ها کار می‌کنند. در کنار چاه‌های نفت و تصفیه خانه‌ها برای تامین برق و امنیت جامعه کار می‌کنند، منظورم همه تولیدگرانی است که در کارگاه‌ها و کارخانه‌های خود و همه پزشکان و پرستاران و همه آن‌هایی است که در این شرایط سخت تلاش کردند و یک کار عظیمی در کشور انجام دادند.

کار مضاعف را باید شروع کنیم

رییس جمهوری تاکید کرد: از روز‌های آینده کار ما باید مضاعف شود و باید جبران کنیم. ما می‌دانیم عده‌ای از کسبه دچار مشکل شدند. امیدواریم خداوند شرایطی فراهم کند که بشود در ماه‌های بعد جبران شود و همه کمک کنیم تا بتوانیم از بحران عبور کنیم.

نظارت بر قیمت‌ها تشدید شود تا افزایش نیابد

رییس جمهوری در پایان با اشاره به شرایط پس از عبور از بیماری کرونا و آغاز فعالیت‌ها در کشور تصریح کرد: همه مسئولین و دستگاه‌ها، نظارت بر قیمت‌ها را تشدید کنند، این روز‌ها بعضی از کسب و کار‌ها تعطیل شده البته این شرایط تمام می‌شود مغازه‌ها باز می‌شود و همه سر کار می‌روند خرید‌ها انجام می‌گیرد.

روحانی گفت: در ایامی که مقداری فشار بیشتر شده و برخی کسب و کار‌ها تعطیل شده‌اند، دیگران سوء استفاده نکنند قیمت‌ها را بالا نبرند و مردم بتوانند در این ایام با شرایط مناسبی زندگی خود را ادامه دهند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۱۰۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
خیبلی هم راست می گید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
برخی گویا سادیسم دارند و از زجر دادن خود و دیگر ملت لذت می برند!
کرونا دیگر بحث جناح و حتی کشور هم نیست. باید امید داد.
به عبارت بهتر کرونا هیچ چیزش هنوز آشکار نیست!
باید مراقبت کرد و صبر کرد.
کشورهای مرفه و منظم جهان مثل فرانسه و انگلیس آمار مرگشان بالا است.
ایران که کشوری فقیر است.
به علاوه با مردمی بی نظم و خودسر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
شما با اعلام اینکه آمار استان ها نزولی شده به دنبال چه هستی ؟!!!اگر میخواهی روحیه به مردم بدهی این روش کاملا اشتباهه!!!شما باید واقعیت را بگویی ولی به مردم اینطوری روحیه بدهی که ما با این شرایط سخت به مردم کمک میکنیم و....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
به ناشناس ۱۴:۱۶
نه کسی سادیسم نداره و همه متاسف هستند از این شرایطی که پیش اومده ولی روش شماها که با صداقت رفتار نمیکنین و عقل ملت را در حد کودک پنج ساله تنزل میدهید مشکل دارند!!پیشنهاد میکنم بروید تفسیر سوره یوسف علامه طباطبایی را بخوانید !!بحث امید دادن به مردم و عدم شفافیت کاملا با هم فرق دارد!!به قول یک بزرگی میگفت از این ناراحت نیستم که چرا به من دروغ گفتی بلکه از این ناراحتم که چرا دیگه نمیتونم بهت اعتماد کنم!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
حسن اومده زیر تمام کامنتها نظر گذاشته :)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
این کلمه سادیسم که گفتین خیلی جالب بود تشخیص اینکه کسی سادیسم یا مازوخیسم دارد را به روانشناسان محترم میسپاریم!!اما یک نکته فراموش نشود که این مکانیزم های دفاعی روانی شما از قبیل انکار،فرافکنی،....کار دست همه داده است!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اجرای قرنطینه چینی در ایران امکانپذیر نبود اما توقف پروازهای ماهان به چین و همچنبن کنترل ورود و خروج به شهر قم در روزهای ابتدایی، کاملا امکانپذیر بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
همین اقا هفته اخراسفند فرمو از شنبه همه چیزعادی میشه ملت هم براساس همین حرف میلیونی تشریف بردند سفر این اتفاق دوباره داره میافته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اگرروندنزولی شده پس چرااماراستانهارادیگراعلام نمیکنید؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
جالبه که مدیر اطلاع رسانی رسانی کرونا تهران امروز گفته که تهران به درجه آلودگی کامل رسیده است یعنی اینکه زبانم لال تازه می‌تونه به معنی شروع فاجعه ای در تهران باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
مگه جمعه شده امروز؟؟؟

قرنطینه چینی اجرا نشد چون دولت مادولت چین نیست که هزینه زندگی مردم روبده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
خیر
برای این است که برای مردم شان قائلند
اگر شما عادت داری که تو سرت بزنند تا کاری را انجام دهی. مشکل خودت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
دفاعی احمقانه تر از آنچه ناشناس ۱۳:۵۸ افاضه فرمودند، امکان ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
ناشناس 11.49انگار درهمه کامنتها حضور فعالی داری
ادبیاتی فاخر که کاملآ به چشم میخورد

نه جان برادر،مساله به این مهمی اراده و تصمیمی فراتر از دستور اینکه از شنبه همه چیز عادی خواهد شد لازم داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اینقدر عجله نکن، بگذار آن 30000 ماشین به مسافرت رفته برگردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
خوب آدم عاقل! شما که اینجور حرف میزنی یه عده فکر می کنند قضیه حل شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
شما دوست داری رئیس جمهور مردم را نا امید کند!
از زجر دادن خود و مردم لذت می برید؟!
سادیسم دارید؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
ناشناس ۱۴ و ۱۳ دقیقه
حرفی که می خواهم بهت بزنم قابل انتشار نیست
حالا خودت قضاوت کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
به ناشناس ۱۴:۱۳
نه کسی نمیخواهد که رئیس جمهور کسی را ناامید کند!!اما با پاک کردن صورت مسئله به جایی نمیرسیم!!مردم باید به دولت اعتماد داشته باشند و این حاصل نمیشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اینکه گفته میشود سادیسم دارین؟!!باید دید که چه کسی اختلال شخصیتیه خودشیفتگی دارد بعد به بقیه وصله سادیسم بچسباند!!!تست این موضوع خیلی ساده است تست های مختلفی در زمینه روانشناسی وجود دارد با صداقت به سوال ها جواب بدهید تا ببینین خود شیفته هستین یا نه!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
نامیدنکندولی گمراه هم نکند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
به 1413 شما هم مازوخیسم دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
یه فرد مسن بی توجهی اش رو به خطر قضیه با استناد به حرفهای همینها توجیه می کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
روحانی مسئول میزان فهم تک تک مردم که نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
مثل تورم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
خدا کنه زور زورکی نخوان مراکز و ادارات و .... را بازگشایی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
حرف زدن اینجوری واقعا ناشی گریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
ظاهرا صبر و حوصله ایشون از مردم کمتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
کاش نظر ندهند
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
شاید این شنبه برود
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
میگم دوباره مثل اون موارد قبلی نباشه که گفتی از شنبه همه چیز عادی میشه !!!!!!!!
ما هنوز منتظر شنبه هستیم . البته برای شما که از قبل هم عادی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
چطور امار نزولی شده که تعداد مبتلایان شناسایی شده در حال افزایشه
حرف الکی چرا میزنی حسن آقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اجرای قرنطینه فقط درایران ممکن نیست اقای روحانی؟
محمد جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
این چی میگه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
مثل همیشه شعارمیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
بعدازبرگشت مسافران میلیونی به خانه هایشان معنی روندنزولی راخواهیدفهمید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
امار ابتلابه کرونا و تلفات ناشی از ان غیرواقعی
اماربیکاری غیرواقعی
نرخ تورم غیرواقعی
نرخ رشد اقتصادی غیرواقعی
شاخص بورس ساختگی و غیرواقعی
نرخ ارز دستوری وغیرواقعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
امار ابتلابه کرونا و تلفات ناشی از ان غیرواقعی
اماربیکاری غیرواقعی
نرخ تورم غیرواقعی
نرخ رشد اقتصادی غیرواقعی
شاخص بورس ساختگی و غیرواقعی
نرخ ارز دستوری وغیرواقعی
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
درسته هر چه ارباب آمریکا یا تو شبکه بی بی سی بیاد، درسته. اونها انسان های متمدن هستند و جز راست نمیگن
عباس
|
Germany
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
همچین میگی بود. انگاری تمام شده. امیدوارم کمکی را هم که میگی به کسب و کار همه باشه و نه فقط به خودی‌ها و اقوام درجه اول خودت.
در ضمن از شعار دادن خسته نشدی، مردم از دست کرونا خسته نشدن اما از شعارهای جنابعالی چرا.
حاسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
این سیر نزولی که فرمودید یعنی چه؟ من کامل متوجه نشدم. جناب دکتر حسن روحانی پدر ریاضیات خیلی نوین
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
یعنی اکثریت مردم کرونا گرفته اند و حال سیر نزولی انجام شده است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
از این 10 میلیارد دلار یک قوطی پنیر هم بگیرید به یک پیرمردی بدهید نزدیک مترو دستفروشی می کنه پیرمرد نسبتا چاقیه موهاش هم سفیده...بگردید پیداش می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
دکتر حسن روحانی
استاد حرف درمانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
وطلبکاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
یه کیسه ده کیلویی برنج پاکستانی بیست روزپیش خریم95هزار دیروز برای مادرم رفتم بخرم 130هزار... فقط نمیدونم چه کسی باید جوابگو باشه خدامیدونه،ظاهرا امسال سال جهش نجومی قیمت‌ها!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
یه لحظه شمات رو ببند و فکر کن دلیل خالی شدن فروشگاه ها در اروپا و آمریکا وضع اقتصادی خوب مردمه فقط در انگلیس مردم در یک هفته 11 میلیارد پوند خرید کردند
ناشناس
|
France
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
روحانی یکماه دیگه : کرونا برای ما فرصتی فراهم اورد که توانستیم با استفاده از ظرفیتهای داخلی ان را به فرصت تبدیل کنیم
ناشناس
|
Norway
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
خب مسلما یه ملیون هم بمیرن تو 80 ملیون کسی نمی‌فهمه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
عصر حجر زندگی می گنی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
این همه آمارهای دروغ داده اند، این یک هم روی اونها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
یه کارگر چهل ساله ام، نه به حزبی نه گروهی وابسته ام نه طرفدار راست وچپ،تاحالا خیری از هیچکدام ندیده ام ولی تو این مدت ریاست جمهوری آقای روحانی جوری پدر امثال من ضعیف دراومد ونسلمونو منقرض کردی که دایناسورها تجربه نکردند
ناشناس
|
Turkey
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
من که اگه این آدم الان بیاد بگه روزه، باور نمیکنم و مطمئن میشم که شبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
به امار رسي وزارت بهداشت نگاه كنيد
مقداد
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
همین کاری را که الان در کل کشور انجام دادید را در مورد شهرستان قم انجام میدادید اما شمایان از ریشه منکر مرگ افرینی این ویروس بودید و انرا شایعه دشمن برای تعطیلی کشور میدانستید
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
چرا باید به کسبه و بازار کمک کنید از پول بیت المال؟ مگر زمانی که همین کسبه با احتکار و گرانفروشی درآمد های آنچنانی داشتند کسی به کارمندان و کارگران که حقوق ثابت داشتند کمکی کرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
در کشور ما پس از اتمام جنگ تحمیلی جناح بازار همه امور را بدست گرفت وحاکم کامل گردید
ناشناس
| Germany |
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
چون دولت دولت بازار بوده و هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
به نظر شما ایشون حرف نزنند بهتر نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
آره والا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
آقای رییس جمهور, لطفا میشه فعلا هیچی نگی تا ببینیم تحریم ها چی میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
ولی آمارها چیز دیگر می گویند دیروز بیش از 3000 مورد مثبت جدید داشتیم چطور کاهشی شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
نمودارها نشان دهنده افزایشه ولی جناب روحانی شاید از بالای نمودار به پایین نگاه می کنن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اگر بگین شبه ملت میگن روزه.
دفعه بعدی بخدا عمتم رای نمیده بهت .
تعداد کشته ها رو ببینین بعد بگین همه چی معمولیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
ای خدا...من سردرنمیارم وقتی هرروز آمار نسبت به روز گذشته افزایش داره چطوری میشه در همه استانا نزولی باشه!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
جناب روحاني! بزرگوار! قصد جسارت ندارم ولي خواهشمندم بفرمايين به كدوم آمار استناد كردين؟ آمار دولتي يا آمار واقعي؟ فرمودين ما مشكل نداشتيم در تهيه مايحتاج بهداشتي مانند ماسك و الكل! نكنه شما هم مانند احمدي نژاد از نزديك منزل سئوال فرمودين؟ ماسك فيلتر دار ٢٥٠٠ توماني قبل از كرونا شده ٣٠ هزار تومان تازه اگر بتونين پيدا كنين! ميخواين كمك كنين به مردم؟ ميشه بگين با كدوم پول؟ پول نفت تحريم شده يا پول بلاك شده خارج از كشور؟ يا ماليات؟ حجم نقدينگي و تورم رو ميخواين چكار كنين؟ آقاي روحاني مشكل اينجاست كه با مردم رو راست نيستين همانند همان كشورهاي پرادعا كه فرمودين نه در اطلاع رساني و نه در شفافيت مالي، دودش هم به چشم مردم بينوا ميره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
ایشون و خیلیهای دیگه هیچ اطلاعی از وضع کشور و مردم ندارن... اطلاعشون فقط در حد دورووریهای خودشونه.. اونهام که همه چی دارن
احسان
| France |
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
حرفهاش نشون میده هیچ اطلاعاتی نداره
یک پزشک
|
Romania
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
این نظر واسه خود شما محترمه. من خودم تصمیم میگیرم که فرزندانم رو چه زمانی به مدرسه و دانشگاه بفرستم. به عبارتی پایان قرنطینه خانگی را من خودم به خانواده ام اعلام میکنم و به تصمیمات شما عمل نمیکنم.
با تشکر.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
دقیقا حرف شما درسته، قبل از عید ماتو یکی ازمناطق شهرمون خودمون قبل از آموزش وپرورش بچه هامونو تعطیل کردیم امسال هم تا شرایط عادی عادی نشه
محاله بفرستیمشون مدرسه
ناشناس
|
Romania
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
هی تلاش میکنم حرف روحانی قبول کنم که نزولی شده اما وقتی یاد قضیه بنزین میفتم که گفت منم جمعه صبح متوجه شدم نمیتونم باورکنم.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
بی بی سی فورا جمله رییس جمهور مبنی بر سیر نزولی کرونا در استان ها را در صفحه اول خود درج نمود, یعنی دیگر به کاهش تحریم ها فکر نکنید نیازی نیست.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
تو تعطیلات که روغن ریخته را نظر امامزاده کردید و بدون هزینه، مردم را خانه نشین کردید... حالا که تعطیلات رو به اتمام است از روند نزولی شیوع در تمامی استانها خبر میدهید تا با بازگشت به محل کار فاجعه ای انسانی رقم بخورد... مزید اطلاع جناب رئیس جمهور در بخش خصوصی بعضا در فضای بسته 14 متری 8 نفر شاغل هستند و کارفرما هم انتظار حضور همه طی ساعات کامل اداری را دارد. بنده هم 28 اسفندماه تا ساعت 16 سرکار بودم!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
درسی که مسولین باید ا ز کرونا بگیرن!!!
اینکه این میکروفن رو از بعضی ها بگیرن !!!
متاسفانه بعضی ها عقل کل هستند از گوشه کنار کشور یه بلند گوی مفت یه گوش مفت و یه مدرک دکتر مفت دارن راجع به کهکشان و امریکا و کرونا نخود لوبیا همه چی نظر میدن
کارشناس !!!!خسته نشدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
از کجا میدونید؟
ناشناس
|
-
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
یکی نیست به رییس جمهور فقط حرف ایران! بگه بسه دیگه.. مردم همه چیو میدونن.. آمارهای فیک بسه.. هر روز یین ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ مبتلا و ض۲۰ تا ض۱۵۰ فوتی! اصلا تغییر هم نمیکنه.. بخدا مردم خوبی داریم انقدر دروغ نگین بهشون... آمار واقعی بدید تا مردم بتونن جلوی خطر جانی که براشون است بهتر و آگاهانه از خودشون مراقبت کنن..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
همین آمار فیک هم به اندازه کافی نگران کننده هست برای این که مردم جدی بگیرن و مراقبت کنند. مردم عاقل با آمار کمتر از این هم قضیه را جدی می گیرن و می دانند که آمار رسمی با آمار واقعی تفاوت دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
آقای رئیس جمهور شما از شنبه اسفند موضوع را حل شده می دانستی چرا بدون مشورت با مسولین امر نظر میدین
آقای رئیس حداقل آمار ی هفته نزولی باشه بعد میشه نظر داد ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
هر وقت ایشون و سایر مسئولین عالی کشور بدون ماسک و دستکش آمدن بین مردم در بازار و جاهای دیگه و نزدیک بودن به مردم و دست بدن و روبوسی کنن، اون وقت من حرف حسن آقا را باور می کنم
ناشناس
|
-
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
یکی بره بهش شیب صعودی و نزولی رو توضیح بده
نوی مدرسه چی بهش یاد دادن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
قرنطينه چینی نمیتونستید بکنید، جلوی چارتا ماشین نمیتونستید بگیرید؟ تهدید هم نمیتونستید بکنید؟ این بحث جریمه رو قبل از عید نمیتونستید اعلام کنید؟ خواهشاً بی مدیریتی را توجیه نکنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
قرنطینه دوران وسطی ،حالا شد قرنطینه چینی ،فردا میشه قرنطینه آمریکایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
با دروغ دادن و امید واهی مردم امیدوار نمی شوند، بیشتر نگران می شوند. همانگونه که تا حالا بجز بی اعتمادی نتیجه ای نداشته.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
مساله امید نیست ایشون داره از زیر بار مسوولیت شانه .خالی می کنه
عصبانی
|
United States
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
پریروز ۱۲۳ کشته داشتیم دیروز ۱۴۱ نفر امروز ۱۳۸ نفر بعد میگن‌ روند کاهشی است!!! اینا فرق نوسانات آماری را با کاهش یا افزایش یک‌ نمودار نمیدونند بعد قراره تصمیم بگیرند کی دانشگاه و مدرسه و ... باز بشه!
معاون فنی وزارت بهداشت میگه زوده!!! وزیر کشور که معلوم‌نیست چکاره است و‌چه تخصصی در این زمینه داره میگه : تلاش می‌کنیم ۲۰ فروردین باز کنیم!
ویروس با بخشنامه خوب نمیشه! کار را باید علمی برد جلو و به حرف متخصصین و کارشناسان و دانشگاهیان گوش کنید.
سیاسی بازی در نیاورید!
مثل قرنطینه نکردن قم در همون ابتدا که به جای کوش دادن به حرف دکترها به حرف غیر مسئولهای متعصب کوش کردید و سیاسیش کردید باعث شد این همه خسارت به مملکت وارد بشه و چندهزار نفر مردند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
کلا آقای روحانی وتیم شان ازجمله نوبخت ، ربیعی و...باید از کتمان حقایق دست بردارند ومردم را بیشتر ازاین عصبی ونگران تر نکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
بگذارید از مسافرت مردم برگردند بعد بگید نزولی شده !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اخه وقتی از نزولی شدن میتوان صحبت کرد که یا اکثریت مردم یکبار آنرا گرفته باشند،که اینطور بنظر نمی آید ،ویا قرنطینه و رعایت های پیشگیری در سطح بالایی باشد که نصف تعداد مبتلا شده بالقوه را حاصل کرده باشیم،اینهم با امکانات ما قابل پیش بینی نیست یادمن در اشتباه هستم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
شعار بسه.پول نداشتید قم را قرنطینه بکنید یا نفوذ اجازه نداد؟ شما فقط فکر مادیات را کرده اید،مرگ افراد هم که برایتان عادی است ،اما عواقب اجتماعی اینگونه خانه نشینی طولانی را از نظر کار ومعیشت مردم وبار سلامت روان انسانها بعد کرونا را می دانید؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
پس رئیس جمهور هم آمار وزارت بهداشت رو قبول نداره؟
اكبري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اقا ديروز داماد بنده چند با به من زنگ زد وگفت فقط خواستم حالتان را بپرسم من شك كردم زنگ زدم به دخترم گفت شوهرم خجالت كشيده از شما قرض بخواهد كرايه خانه را نتوانسته پرداخت كند پس اين كمكهاي دولت كي فرا ميرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
ایشالا از شنبه همه چی درست میشه و روال کارها عادی!!!!!!
این همه صداقت در کلام بخاطر چیست؟لاپوشانی غفلت ها و تصمیم هایی که گرفته نشد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
مرك بر تابناك سانسوري
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
منظورش اینه که امار افتاده تو سرازیری
ناشناس
|
Sweden
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
اکثر کشور ها ی جهان با کرونا درگیر هستند وبا ان دست وپنجه نرم میکنند ولی فقط با کرونا ....ووقتی هم که مسیله کرونا حل شد شرایط بزودی عادی خواهد شد ولی برای بعضی از کشور ها کرونا فقط قوزی بود که روی قوزهای قبلی گذاشته شد.حال هرکسی میتواند ببیند که ما وکشور ما جزو کدام دسته از کشور ها قرار داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
همه راحت به مردم دروغ میگویند از بالا تا پایین این اقایان فقط میخواهند پست داشته باشند مردم برایشان پشیزی ارزش ندارد جان انسانها خیلی در ایران بی ارزش شده
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
آمار امروز نسبت به دیروز رشد کرده ، چطور ممکنه آمار همه استانها نزولی شده باشد؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
خواب دیدی! بیدار شو!
تبریزلی شوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
امثال بنده که با دو مدرک لیسانس بخاطر مدل مملکت داری آقایان از دو سال و نیم پیش تا حال راننده اسنپ و تپسی شده ام و بخاطرترس از اشاعه ویروس به پدر و مادر و خانواده از سوم اسفند تا الان بیکار شده ام جزء کدام دسته و بسته قرار میگیریم بسته حمایتی که ذر بوق و کرنا می کردید به ما که نرسید،الان پشت سر هم اخطار قطعی برق و آب و مسکن و... می آید پریزیدنت عزیز ما فتوسنتز نمی کنیم باور کن تازه با بنزین سه هزار تومانی مسافرکشی فقط ضرر بود اما میشد از گشنگی نمرد
سیدمحسن
|
-
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
متاسفانه افرادی که ریاست‌جمهوری از طرف شورای نگهبان‌انتخاب می شوند در حد این کار نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
دروغ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
پس آقای رئیس جمهور، شنبه اوضاع عادیه دیگه نه؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سایت غنی سازی نطنز پرونده اکبر طبری سند همکاری 25 ساله ایران و چین