بازدید 7831
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شرکت‌های هواپیمایی در سراشیبی ورشکستگی، بانک جهانی و IMF خواستار بخشودگی بدهی کشور‌های «بسیار فقیر» شدند، شرکت‌های نفتی آمریکایی به دنبال کاهش شدید حقوق کارکنان، نرخ تورم سالانه دو استان بالای ۴۰ درصد و پیش بینی رکورد جدید قیمت طلا را در بر دارد.
کد خبر: ۹۶۸۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱ 26 March 2020

تابناک اقتصادیتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شرکت‌های هواپیمایی در سراشیبی ورشکستگی، بانک جهانی و IMF خواستار بخشودگی بدهی کشور‌های «بسیار فقیر» شدند، شرکت‌های نفتی آمریکایی به دنبال کاهش شدید حقوق کارکنان، نرخ تورم سالانه دو استان بالای ۴۰ درصد و پیش بینی رکورد جدید قیمت طلا را در بر دارد.

شرکت‌های هواپیمایی در سراشیبی ورشکستگی

با افزایش دو برابری (۲۵۰ میلیارد دلار) تخمین شرکت‌های هواپیمایی جهان از ضرر ناشی از شیوع کرونا به این صنعت، اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل هوایی از دولت‌ها خواست تا در کمک مالی به این بخش تعجیل کنند.

«الکساندر دو جونیاک»، دبیرکل اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) گفت: واضح است که خیلی زود و اضطراری به اقدامات گسترده نیازمندیم. شرکت‌های هوایی سرتاسر جهان در بحبوحه افزایش محدودیت‌های مسافرتی که به منظور کاهش سرعت شیوع کرونا طراحی شده‌اند، بخش عمده پروازهای خود را برای ذخیره پول نقد لغو و زمین گیر کرده‌اند. نتیجه این اقدام فشار زیاد بر نقدینگی شرکت‌های هوایی بوده است، به اندازه‌ای که اگر در حمایت از این صنعت اقدامی صورت نگیرد، بیش از نیمی از آنها طی چند هفته آتی در خطر ورشکستگی قرار خواهند گرفت. دو جونیاک افزود: بحران نقدینگی با تمام سرعت به سوی ما در حرکت است، هیچ درآمدی نداریم و هزینه‌ها هنوز پرداخت نشده است بنابراین ما شدیداً به نقدینگی نیاز داریم. جونیاک در حالی نسبت به این موضوع هشدار داده است که شرکت رایان‌ایر بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت اروپا به مشتریان خود اعلام کرده است که پروازهای خود را تا دو ماه آینده لغو کرده و همزمان یوروکنترل نهاد اداره کننده ترافیک هوایی اروپا دوشنبه اعلام کرد که حجم پروازها در مقایسه با همین روز در سال گذشته بیش از ۷۵ درصد کاهش یافته است.

تزریق نقدینگی ۲۰ میلیارد دلاری بانک مرکزی سوئیس برای حمایت از اقتصاد کرونازده

«توماس جردن» رییس بانک مرکزی سوئیس در نشست مطبوعاتی مشترک با «اولی مورِر» وزیر دارایی این کشور گفت: جامعه ما و اقتصاد سوئیس با چالشی بزرگ مواجه شده است. برای مقابله با این بحران، ضرورت دارد که شرکت‌ها به اعتبار و نظام بانکی به نقدینگی دسترسی داشته باشد. 

کابینه دولت سوئیس دیروز (چهارشنبه) از طرح اضطراری ۲۰.۴ میلیارد دلاری خود رونمایی کرد؛ طرحی که براساس آن شرکت‌ها از امروز می‌توانند از طریق بانک‌هایی که با آنها داد و ستد می‌کنند، وام‌های دولتی بدون بهره تا سقف ۵۰۰ هزار فرانک سوئیس دریافت کنند. شرکت‌هایی که متحمل کاهش چشمگیر درآمد شده‌اند نیز می‌توانند به اندازه ۱۰ درصد فروش سالیانه خود تا سقف ۲۰ میلیون فرانک، برای دریافت وام کوتاه مدت ثبت نام کنند. وام‌های بیشتر از ۵۰۰ هزار فرانک تا ۸۵ درصد توسط دولت ضمانت شده و نرخ بهره آن ۰.۵ درصد خواهد بود. بانک مرکزی سوئیس به منظور افزایش تامین اعتبار برای نظام بانکی و همچنین جلوگیری از تمام شدن نقدینگی، تسهیلاتی را به نام «تامین مالی مجدد کووید-۱۹» راه اندازی کرده است؛ این تسهیلات از حیث مبلغ هیچ سقفی نداشته و از فردا ۲۶ مارس قابل دسترسی است. تسهیلات مذکور به بانک‌ها این اجازه را می‌دهد تا در قالب وام های با ضمانت دولت، از بانک مرکزی نقدینگی دریافت کنند. نرخ بهره معاملات تامین مالی مجدد همان نرخ بهره سیاستی بانک مرکزی سوئیس یعنی منفی ۰.۷۵ درصد است.

بانک جهانی و IMF خواستار بخشودگی بدهی کشورهای «بسیار فقیر» شدند

بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در بیانیه‌ای مشترک از بستانکاران رسمی دوجانبه خواستند تا بدهی‌ فقیرترین کشورهای جهان را که با شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، به طور کامل یا جزئی ببخشند. به نقل از رویترز، در این بیانیه مشترک، نهادهای مذکور، وام‌دهندگان رسمی دوجانبه را ترغیب کردند تا در صورت درخواست کشورهای عضو انجمن توسعه بین الملل (IDA)، بدهی‌های آنها را به حالت تعلیق درآورند. این دو نهاد جهانی اعلام کردند، این کشورها که یک چهارم جمعیت جهان و دو سوم فقیرترین مردم جهان را در دل خود جای داده اند، بیشترین ضربه را از ناحیه این اپیدمی جهانی متحمل خواهند شد. 

در بیانیه مشترک بانک جهانی و صندوق بین المللی پول آمده است: این اقدام به تامین نقدینگی که نیاز مبرم کشورهای عضو IDA است، کمک خواهد کرد تا با چالش‌های برخاسته از شیوع کرونا مقابله کرده و علاوه بر این فرصت ارزیابی آثار این بحران و تامین بودجه مورد نیاز هر کشور را فراهم می‌آورد. درآمد ناخالص ملی به ازای هر فرد در بیشتر ۷۶ کشور تحت پوشش و حمایت IDA، زیر یک هزار و ۱۷۵ دلار است. به نقل از ایبِنا، به گفته بانک جهانی و صندوق بین المللی پول با تعلیق بدهی اعضای این انجمن و با رعایت مقررات داخلی کشورهای وام دهنده، «کشورهای در حال توسعه نفس راحتی می‌کشند» و اقدام مذکور علاوه بر این، پیغام مثبت و قدرتمندی را برای بازارهای مالی جهان ارسال خواهد کرد. این دو نهاد کشورهای عضو گروه جی‌۲۰ که قدرتمندترین اقتصادهای جهان را تشکیل می‌دهند، ترغیب کردند تا از درخواست آنها برای اقدام سریع حمایت کنند.

شرکت‌های نفتی آمریکایی به دنبال کاهش شدید حقوق کارکنان

رویترز: بررسی‌ها حاکی از آن است که شرکت نفتی اوستین تال پترولیوم آمریکا قصد دارد با هدف کاهش هزینه‌های خود برای مقابله با تأثیرات منفی سقوط قیمت نفت در بازار جهانی، حقوق کارمندان و مدیران خود را ۳۰ درصد کاهش دهد. قیمت نفت در بازار جهانی طی روز‌های گذشته نسبت به ماه ژانویه ۶۰ درصد کاهش یافته و دلیل آن، افت شدید تقاضا ناشی از شیوع کرونا در جهان به همراه اقدام عربستان و روسیه برای بالا بردن عرضه به بازار بوده است. شرکت اوسیتن تال با هدف کاهش هزینه‌های خود به سمت تعدیل نیرو، کاهش حقوق و فروش دارایی‌های خود روی آورده است تا بتواند پول خرید شرکت آنادارکو به ارزش ۳۸ میلیارد دلار را که پیشتر یکی از رقبای آن بود را تأمین کند.

نرخ تورم سالانه دو استان بالای ۴۰ درصد

به تازگی مرکز آمار ایران گزارش نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ماه سال ۹۸ برای کشور را منتشر کرد. این گزارش نشان می‌داد که نرخ تورم سالانه کل کشور ۳۴.۸ درصد بوده است. همان گونه که از نمودار زیر پیداست، نرخ تورم در دو استان ایلام و لرستان به ترتیب ۴۲ درصد و ۴۰.۲ درصد گزارش شده و بدین ترتیب، نرخ تورم این دو استان در سال ۱۳۹۸ بالای ۴۰ درصد باقی ماند. نمودار زیر نشان می‌دهد، نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه سال ۹۸ در ۱۱ استان کشور پایین‌تر و در بیست استان کشور بالاتر از نرخ تورم سالانه کل کشور بوده است.

تزریق نقدینگی ۲۰ میلیارد دلاری بانک مرکزی سوئیس برای حمایت از اقتصاد کرونازده/ ادامه تعطیلی خودروسازان آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا/ نوبخت: با افزایش قیمت گندم، نان گران نمی شود

رکورد جدید قیمت طلا در راه است

شرکت مشاوره CPM Group در گزارشی پیش بینی کرد، قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ به روند افزایشی خود ادامه داده و به رکورد بالای جدید صعود خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد، اپیدمی ویروس کرونا به دولتها، شرکتها و افراد در سراسر جهان سیگنال های هشداری درباره اپیدمی های بعدی که تاکنون ناشناخته بودند و موارد بعد آنها ارسال می کند. هنوز ارزیابی تاثیر کامل بیماری کووید ۱۹ روی اقتصاد جهانی دشوار است؛ اما CPM Group با مطرح کردن چندین سناریو، ماه مه را برهه سرنوشت سازی دانسته است. ویروس کرونا اکنون عامل اصلی تاثیرگذار روی بازار است، زیرا می تواند اقتصادهای جهان را به ورطه رکود بکشاند. این اپیدمی ممکن است تا ماه می به بازارها و اقتصاد آسیب بزند و پس از آن با افزایش دمای هوا، فروکش کند.

تمامی تحولات اخیر در میان مدت و بلندمدت به نفع قیمت طلاست. اما حتی پیش از شیوع ویروس کرونا هم قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ به دلیل شماری وقایع شامل انتخابات آمریکا، نرخ های بهره پایین یا منفی، دور شدن از جهانی سازی، نوسان بازارهای سهام، رشد سطح بدهی جهانی، تنشهای فراسرزمینی، تغییرات جوی و تقاضای بانک های مرکزی برای خرید طلا شاهد رشد چشمگیری بود. به نقل از ایسنا؛ طلا سال گذشته برای چهارمین سال متوالی رشد قیمت سالانه داشت و میانگین هر اونس آن حدود ۱۳۹۶ دلار و ۴۷ سنت بود. نوسان قیمت طلا در مارس از سطح نوسان سال گذشته فراتر رفت و قیمتها از ۱۷۰۴ دلار در ۹ مارس تا ۱۴۵۰ دلار در ۱۶ مارس، بیش از ۲۵۳ دلار نوسان داشت. نوسان قیمت طلا در مارس از نوسان در دو ماه نخست سال فراتر رفت.

ادامه تعطیلی خودروسازان آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا

رویترز: منابع آگاه اعلام کردند که سه شرکت بزرگ خودروسازی آمریکا شامل جنرال موتورز، فیات‌کرایسلر و فورد قصد دارند، تعطیلی کارخانه‌های خود در دیترویت را به دلیل شیوع ویروس کرونا تا ماه آوریل تمدید کنند. شرکت فورد در بیانیه‌ای اعلام کرد: در حالی که این شرکت قصد داشت روز دوشنبه آتی کارخانه خود را بازگشایی کند، از این تصمیم خود صرف‌نظر کرده است. دو منبع آگاه گفتند که فورد تا روز ۶ اوریل کارخانه‌های خود را بازگشایی نخواهد کرد. سه منبع آگاه دیگر نیز اعلام کردند که ۲ شرکت جنرال موتورز و فیات کرایسلر هم برنامه‌ای برای بازگشایی کارخانه‌های خود تا قبل از ماه آوریل ندارند. اخیراً فرماندار میشیگان دستور داده تا شرکت‌هایی که فعالیت ضروری ندارند تا سیزدهم آوریل شروع به کار نکنند. البته هنوز فرمانداری میشیگان اعلام نکرده که آ‌یا خودروسازی جزو فعالیت‌های ضروری است یا خیر. دبیر اتحادیه کارگران خودروسازی دیترویت اعلام کرده که شرکت فیات کرایسلر گفته است که از دستور فرمانداری میشیگان اطاعت خواهد کرد. دو کارمند شرکت سیات کرایسلر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

داوجونز اولین رشد متوالی دو روزه خود از ماه فوریه را ثبت کرد

سی‌ان‌بی‌سی: پس از اینکه رهبران کنگره و مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کردند در مورد لایحه عظیم مشوق‌های اقتصادی مقابله با کند شدن اقتصاد به علت پاندمی ویروس کرونا، توافق کرده‌اند، میانگین صنعتی داوجونز جهش دو روزه خود را به بیش از ۱۳ درصد رساند. میانگین صنعتی داوجونز در روز چهارشنبه بیش از ۲ درصد یا ۴۹۵.۶۴ واحد جهش کرد تا به ۲۱۲۰۰.۵۵ واحد برسد. اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۱.۱ درصد جهش کرد تا در ۲۴۷۵.۵۶ واحد بسته شود.

این اولین بار از ماه فوریه تا کنون است که داوجونز و اس‌اندپی در دو جلسه متوالی رشد می‌کنند. یکی از بزرگترین جهش‌ها که باعث رشد داوجونز شد مربوط به شرکت بوئینگ بود. سهام این شرکت امروز ۲۴ درصد جهش کرد. دومین عامل جهش داوجونز در معاملات امروز جهش ۹.۲ درصدی نایکی بود. البته در جلسه چهارشنبه کامپوزیت نزدک ۰.۵ درصد افت کرد تا در ۷۳۸۴.۳۰ واحد بسته شود. سهام شرکت‌های فیسبوک، اپل، نتفلیکس و شرکت مادر گوگل، آلفابت، همگی با افت مواجه شدند. این در حالی اتفاق افتاد که داوجونز و اس‌اندپی در معاملات امروز به ترتیب ۶ و ۵.۱ درصد جهش کرده بودند، اما در دقایق انتهایی پس از اینکه برنی سندرز اعلام کرد به این لایحه رأی نخواهد داد، مگر اینکه شرایط بهتری برای صندوق ۵۰۰ میلیارد دلاری رفاهی شرکت‌ها تعیین شود، شاخص‌ها بخش بزرگی از سود خود را از دست دادند.

نوبخت: با افزایش قیمت گندم، نان گران نمی‌شود

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در توئیتی نوشت که قیمت نان علیرغم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، افزایش نخواهد یافت. نوبخت نوشت: با تصمیم شورای اقتصاد علاوه بر افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به ۲۵۰۰ تومان، قیمت فروش آرد به نانوایی‌ها کیلویی ۶۶۵ تومان تعیین شد؛ لذا امسال هم نان گران نمی‌شود.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
آقای نوبخت شهرستان ملایر دقیقا یک هفته بعد از انتخابات نون رو گرون کردند. حالا شما مدام بگو نون گرون نمیشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دوست عزیز ، آقای نوبخت مخصوصا این حرف را بعد از گران شدن زده ، یعنی از این به بعد گران نمیشود ،با گرانی قبل از این صحبتش کاری ندارد.!!!...
ناشناس
| - |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دقیقا عین این جمله که با گران شدن بنزین اجناس گران نمیشوند کاش حداقل بهمون توهین نمیکردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نهاوند هم گرون شد،فکرکنم فقط استان ما گرون شده.... امسال هم یه بار دیگه گرون میکنن کی به کیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
...
معلوم نیست که آخر افرایش قیمت‌ها تا کی وکجاست...
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
...
خجالت نکشید . نان را هم از سفره های مردم حذف کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
... گفته ، نان گران نمی شود !!!!!!!!!!
مطمئن باشید که حتما گران میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چند وقت پیش بیصدا گران شد.دو سه سانتی هم از اندازه نان کم شد.لذا ایشان درست میگویند دوباره گران نمیشود !!!
ما این مسئولین را کجای دلمان جا دهیم ؟؟؟!!!
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
...
ورشکسته ی واقعی مردم ایران هستند

منتظر عواقب اقتصادی کرونا پس از تعطیلات نوروزی باشید
بحران اقتصادی و رکود بدی در انتظار است. مردم در تنگناهای اقتصادی قرار دارند. مسوولین با درآمدهای نجومی هیچ مشکلی را احساس نخواهند کرد . همه بدبختی ها مال مردمه .
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
بله. در این حقوق بگیران و مسئولین عیدی خودشون را گرفتن و نشستن خونه شون. نمیدانند که 60 درصد جامعه ایرانی به درآمد روزانه وابسته هستند و اگر نباشد، از گرسنگی میمیرند. یه نگاه به همسایگانمان بکنید، دولت ترکیه ورود افراد بالای 65 سال به بیرون را ممنون کرد. در عوض همه سازمانها را مکلف کرد که غذای افراد بالای 65 سال را دم در خانه تحویل دهند. با شکم گرسنه کسی خونه نمیماند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
اتفاقا با کاهش درآمد بازاریان در ایام عید انتظار من این است بسیاری از اجناس و املاک ارزان شود.
بازاری ها مجبور به فروش طلا و مسکن و دیگر چیزهایی که برای سود آوری بیشتر خریده بودند خواهند شد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
یا خدا دوباره گفتند چیزی کرون نمیشه خودت بخیر بگذرون
ناشناس
|
Japan
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
اگر در سوئیس بانک مرکزی نقدینگی تزریق جامعه می کند به خاطر این است که فعالیت های مخرب و سوداگرانه یا به اصطلاح عامیانه "دلالی" در این کشور چایی ندارد. اما در ایران، نقدینگی مولد و محرک جامعه نیست، ترمز و فاجعه جامعه است. اقتصاد ایران کلاً اقتصادی "دلال مدار" است. همۀ قیمت ها را دلال ها تعیین می کنند.
عبدالله میرزایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سلام
یک هفته بعد از انتخابات و در سکوت خبری در استان همدان نان را گران کردند.
نان لواش از 200 به 300 تومان
سنگک از 1000 به 1300
و به همین ترتیب بقیه نانها ام حدود 30% گران شدند
نکته جالبشه اینه که احتمالا گفتند تا مردم سرگرم کرونا زود گرونش کنید الان مردم متوجه نمی شوند
در گرون کردم نان بیشترین فشار به قشر آسیب پذیر می آید.
واقعا جای خجالت داره
تابناک جان یک پیگیری بفرمایید یک گزارش مفصلی تهیه بفرمایید.
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
انجا به مردم كمك مالي ميشود اينجا از صبح چندين پيامك امده كه امار كنتورهاي گاز واب برق خودتان به فلان شماره پيامك كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
اگر هم راست باشه و قیمت را بالا نبرید قطعا چیزی ارزانتر را با ارد و یا گندم مخلوط خواهید کرد و به خورد مردم خواهید داد ... اون کلیپ مخلوط کردن ماسه با گندم هنوز یادمان نرفته است
مشاور۹۹
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
با سلام
چگونه به خود اجازه می دهد که در سالیکه رفاه مردم نام گذاری شده است. افزایش قیمت اعلام کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مثل بنزین قرار بود گرون نشه یک دفعه از 1000 توان شد 3000 تومان تازه رییس جمهور هم 4 روز بعد فهمید بابا دیگه رنگی نداره
عماالدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نرخ نان تابع افزایش دستمزد ،نرخ اب وبرق وگاز جدید ،حمل ونقل و استهلاک و...می باشد پس مطمین باشید حداقل سال اینده بعد فروردین نان حداقل ۳۰ درصد گران خواهد شد .
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
فقط یک عده خاص درايران حق زندگی دارند
بقیه مردم بایددرفقروبدبختی زندگی کنند
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
ماقشرزحمتکش تاجایی تحمل میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
تا هرجایی تحمل میکنیم درست است.
حمید زارعیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مثل اون زمان که گفتن با افزایش قیمت بنزین کرایه ها گران نمیشود؟!
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
باسلام.دقیقا گران می‌شود.سلامت و سربلند باشین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
آقاي نوبخت
سهميه آرد ماهيانه نانوايي ها كفاف ٢٠ روز آنها نيز نمي دهد بناچار آرد آزاد خواهند خريد كه نرخ آن ديگر ٦٦٥ تومان فرمايشي نخواهد بود اگر چشم خود را باز كنيد خواهيد ديد كه هم اكنون نيز اين كار انجام مي شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مردمی هم که در حال حاضر از کسب وکارشان به دلیل بیماری کرونا افتاده اند قراراست با افزایش نرخ نان سورپرایز شوند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
آقای نوبخت شما را بخدا چیزی نگید حرفای شما همیشه نتیجه معکوس داشته...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
جناب نوبخت در خراسان جنوبی از ۲۹ اسفند قیمت نان ۲۵ دزصد گران شد...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
با سلام و عرض تبريك سال نو ، آقاي نوبخت شما را به هر كسي كه قبول داري، آنقدر عملكرد غير قابل دفاع علي الخصوص در بخش اقتصاد داريد كه هرگونه اظهار نظر شما موجب تشويش و نگراني مردم ميشود، خواهش ميكنم هر چه زودتر كار را دست كاردان و افراد با مطالعه و داراي برنامه بسپاريد و به استراحت بپردازيد، تيم اقتصادي كه به خاطر زد و بندهاي سياسي شما و با نظر شما تصميمات غير كارشناسي گرفته موجب توزيع فقر و شكاف درآمدي و ناعدالتي توزيع امكانات و سلب رفاه مردم شده است كه بعنوان مثال مصاديق زير را جهت يادآوري بعرض ميرسانم: ايجاد و مشروعيت بخشيدن به حقوقهاي نجومي، افزايش حقوق كاركنان برخي سازمانها بصورت جزيره اي، عدم توجه به درآمد ساير آحاد جامعه كه حقوق ثابتي ندارند، عدم توجه به وضعيت بازنشستگان ، عدم رعايت و اجراي قانون همسان سازي با سياسي كاري ، اختصاص ده ها هزار مليارد تومان به بانكهاي ورشكسته و افراد و موسسات خاص بدون كارشناسي و بدون توجه به وضعيت دارايي و ترازنامه موسسات مذكور كه جاي بحث فراوان داشته و منتج به ايجاد تورم بي حد و حصر شده است، كاهش شديد ارزش پول ملي كه اثرات بسيار نا مطلوبي در داخل و خارج از كشور داشته، در داخل هجوم مردم براي تبديل نقدينگي به ساير كالاهاي جانشين از قبيل سكه و زمين و ساختمان و از همه بدتر خريد ارز ساير كشورها براي حفظ ارزش پول خود و ...... و در خارج تحقير پول ملي و سرگرداني مسافران ايراني ، كاهش شديد ارزش پس انداز مردم و يا بعبارت ديگر خرج كردن از جيب مردم ، برداشت از صندوق توسعه ملي براي مصارف جاري، عدم توجه به بخش عمراني در بودجه بندي و در نتيجه ضربه به اشتغال، لازم به ذكر است با فشارهاي افكار عمومي جنابعالي دو سال قبل در مقابل دوربين صدا و سيما از تمام مسئوليتهاي خود استئفا داديد كه متاسفانه آقاي واعظي روز بعد در مقابل دوربين آن را تكذيب كرد، و ايكاش اعلام ميكرد كه از طرف آقاي رييس جمهور پذيرفته نشد كه يكي از شما دو نفر متهم به اظهار مطلب كذب نمي شديد، آقاي رئيس دولت محترم با شعار تدبير و اميد موفق به كسب راي مردم عزيز شد ولي متاسفانه با بي تدبيري مسئولين تصميم ساز و غير كارشناس اميد را نيز به نااميدي و عدم اعتماد به گفتار مسئولين اجرايي تبديل كرد، وبا شعار رييس جمهور محترم نيز ايجاد تمايز كرد، مطالب بسيار زياد ولي متاسفانه در اين مبحث نميگنجد، آقاي رئيس چون اراده و يا توان اصلاح عملكرد از طرف شما متصور نيست ، بخاطر همه كساني كه گفته شد همانگونه كه در ابتدا عرض كردم به صلاح جنابعالي ، مردم قدرشناس و كشور عزيزمان سپردن امور بدست افراد توانمند و دلسوز است ، وراستي آيا خود حضرتعالي متوجه اين موضوع نشده ايد؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محمد باقر قالیباف مجلس یازدهم دریای کارائیب منطقه حفاظت شده خاییز سیروس مشفقی