بازدید 8972

بسته‌های حمایتی تا قبل از پایان سال واریز می‌شود

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به واریز نقدی بسته های حمایتی برای اقشار کم درآمد، رقم این بسته ها را برای خانوارهای با حداقل جمعیت ۲۰۰ و حداکثر جمعیت ۶۰۰ هزار تومان عنوان کرد.
کد خبر: ۹۶۶۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸ 17 March 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین دستمزد سال ۹۹ با اشاره به نسبت تورم سال ۹۸ و تورم انتظاری به عنوان ملاک‌های تعیین دستمزد کارگران اظهار کرد: حداقل سبد معیشت یک خانواده کارگری که قبلاً مورد تصویب قرار گرفته بود به عنوان یکی از مبانی مورد تاکید قرار گرفت که به نظر نمایندگان کارگری مبلغ پایینی است.

شریعتمداری با اشاره به تعویق افتادن جلسه شورای عالی کار به روز چهارشنبه ادامه داد: قرار شد کمیته مزد با مسئولیت دبیر شورای عالی کار تشکیل تا نظرات به هم نزدیک شود و انشالله در چهارشنبه بعد از ظهر جلسه تعیین دستمزد در سال ۹۹ با توافق کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما یک عقب ماندگی تاریخی در تعیین معیشت کارگران داریم به این صورت که در دوران جنگ به مدت ۶ سال افزایش حقوق نداشتیم که این عقب ماندگی معادل نرخ تورم آن سال‌ها است. در سال ۹۲ تلاش کردیم این عقب ماندگی را جبران کنیم اما فشار نظام جهانی استکبار و پایین آمدن ارزش پول ملی و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها باعث شد تا این تصمیم راهبردی به تعویق بیافتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: با این حال تلاش داریم به شرایط مطلوب برای تأمین حداقل شرایط زندگی کارگران نزدیک شویم. در دنیا هم تأمین حداقل زندگی کارگران تنها از طریق حداقل دستمزد نیست. در پیشرفته‌ترین کشورها آن بخشی که از طریق دستمزد تعیین می‌شود حدود ۷۰ درصد است اما این سهم در ایران پایین است.

کارفرمایان کشور در حال حاضر با ویروس منحوس کرونا مواجه هستند

شریعتمداری در ادامه به مشکلات کارفرمایان نیز اشاره کرد و گفت: کارفرمایان کشور در حال حاضر با فشارهای نظام استکبار جهانی و همچنین ویروس منحوس کرونا مواجه هستند که باید این مسائل درکنار مسائل کارگری و در یک جلسه سه جانبه مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه می‌خواهیم چرخ‌های تولید را در حال حرکت نگه داریم بیان کرد: همانطور که دولت به مردم می‌گوید اگر کاری ندارند از خانه خارج نشوند از طرف دیگر به جامعه کار و تولید توصیه می‌کند تا جایی که ممکن است چرخ تولید را در حال حرکت نگه دارند.

بسته های حمایتی تا قبل از پایان اسفند واریز می شود

شریعتمداری با اشاره به دو بسته معیشتی طراحی شده توسط دولت در اینباره اظهار کرد: این بسته‌ها در قالب کارت‌های اعتباری از طریق پایگاه رفاه ایرانیان برای حمایت از آن قشر از ایرانیانی که مورد هیچ حمایتی قرار ندارند صورت می‌گیرد.

به گفته وی این بسته‌ها تا قبل از پایان اسفندماه به صورت نقدی به حساب کارت یارانه افراد واریز می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم