بازدید 21076
۷

روایت محمود صادقی از ابتلا به کرونا تا بهبودی

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی روایتی از ابتلای خود به بیماری کرونا تا بهبودی کاملش و خارج شدن از قرنطینه را بیان کرد.
کد خبر: ۹۶۵۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹ 14 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محمود صادقی با اشاره به ابتلای خود به ویروس کرونا اظهار کرد: ۳۰ بهمن ماه یعنی دو روز قبل از انتخابات مجلس علائم رایج بیماری کرونا یعنی تب، لرز و سرفه را داشتم که این وضعیت تا ۴ اسفند ادامه پیدا کرد؛ تا جایی که مجبور به مراجعه به بیمارستان با تب ۳۸.۵ درجه شدم. آن موقع سی تی اسکن گرفتم، اما گفتند که مبتلا به کرونا نشدم. فردای آن روز از بیمارستان با من تماس گرفته و گفتند که طبق سی تی اسکن ریه‌ها درگیر شده لذا توصیه کردند که در خانه بمانم. تلفنی نسخه‌ای از تعدادی از دارو‌ها را تجویز کرده و توصیه‌هایی را کردند.

وی درباره توضیح توصیه‌های دکتر گفت: توصیه اکید دکتر این بود که در منزل بمانم، چون علائم حاد دیگری مثل تنگی نفس نداشتم گفتند نیازی به حضور در بیمارستان نیست کما اینکه خودم هم به دلیل اینکه آلوده بودن محیط بیمارستان احتیاط‌های لازم را داشتم. خود را در اتاقی در منزل قرنطینه کرده و تلاش می‌کردم با سایر اعضای خانواده تماس نداشته باشم که آن‌ها خدای نکرده مبتلا نشود که خوشبختانه این اتفاق هم رخ نداد.

صادقی افزود: توصیه پزشک مصرف مداوم آب و چای داغ، سوپ و مایعات و مصرف ویتامین D. و ویتامین C، مسکن و یک نوع قرص بود که قبلا برای مداوای بیماری سارس استفاده می‌شد. استفاده از محلول ضدعفونی کننده و دوری از اعضای خانواده هم توصیه‌های دیگر پزشک بود.

وی اضافه کرد: در این مدت تب بنده تدریجا کاهش پیدا کرد. همان زمان دو جلسه مجلس برگزار شد که بنده حضور نداشتم، اما اعلام شد که به مجلس برای دادن تست برویم. مجبور به حضور در مجلس شده و تست دادم، اما بعد از یک هفته اعلام کردند که قابل تشخیص نیست و دوباره باید تست دهم که آن زمان هم کیت تشخیص تمام شده بود؛ کما اینکه اصراری به دادن آزمایش هم نداشتم. به هر حال بعد از گذشت ۱۰ روز مجددا در بیمارستان آزمایش دادم که اعلام کردند جواب منفی است و قرنطینه تمام شد. خوشبختانه اکنون حالم بهتر است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه طبق توصیه پزشک از حضور در مکان‌های عمومی پرهیز می‌کنم گفت: به صورت مجازی کلاس‌های دانشگاه را برای دانشجویان برگزار کردم. از طریق تلفنی هم با همکاران در ارتباط هستم و مراجعات مردمی را به صورت تلفنی انجام می‌دهم که آخرین مورد آن نوشتن نامه‌ای برای یک خانواده زندانی بود که امروز انجام دادم.

وی در پایان به اعلام عمومی ابتلایش به بیماری کرونا اشاره کرد و در توضیح علت این کار گفت: بعد از اینکه ابتلا به ویروس کرونا به بنده اعلام شد، با توجه به نامساعد بودن حالم احساس کردم به سرعت ویروس در ریه هایم پیشرفت می‌کند و بعد از آن خودم را تسلیم رضا و تقدیر الهی کردم. در همین حالت درخواستی از خانواده‌های زندانیان سیاسی و امنیتی دریافت کردم مبنی بر اینکه از رییس قوه قضاییه بخواهم به زندانیان مرخصی بدهند؛ لذا ضمن اعلام ابتلای خود به این ویروس درخواست خانواده‌های زندانیان را هم مطرح کردم. در واقع هدف من اعلام این درخواست بود. خوشبختانه قوه قضاییه و آقای رییسی با عنایت به این موضوع دستورالعمل خوبی در این زمینه صادر کردند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۷
خدا حفظش گند.متاسفانه تعداد نمایندگان قابل مجلس به شمار انگشتان دو دست نمی رسد!
خوشبحالشون
خونه هاشون اونقدر بزرگه و اتاق داره که بتونند خودشونو تو خونه قرنطینه کنند(بدون نگرانی از ابتلای خانواده) تازه نگران کار و مرخصی و درآمد هم نیستند که مجبور باشند هر روز بزنن بیرون از خونه
شنیدن بهبودی بیماران بسیار مسرت بخش است مخصوصا آن هموطن، دکتر محمود صادقی باشد. هرچند بسیار بسیار دیر است اما ای کاش مقامات مسولانه تر برخورد می کردند و زندانیان سیاسی مخصوصا محیط زیستی ها را به مرخصی می فرستاند
بودجه را که مجمع تصویب کرد، مجلس هیچ کاره است
کرونا اصلاح طلب است
تنها اصولگرایان را می کشد.
چنان مرثیه وداع می خواند فکر کردیم دارد می میرد.
در تمام این مدت گفتی کرونا دارم و واسه اینکه روی خط خبرها باشی حسابی دروغ و راست بهم بافتی. خدا را شکر میکنم که دیگر سال آینده نماینده محلس نیستی . بودن امثال شما در مجلس خودش بلای بزرگ الهی هست . الحمدالله با هوشیاری شورای نگهبان این بلا از سر مملکتمان کم شد
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم