بازدید 8146
۲

اقلیم کردستان برگزاری جشن‌های عید نوروز را ممنوع کرد

اقلیم کردستان عراق تصمیم گرفته است برگزاری جشن‌های عید نوروز را ممنوع کند و همچنین مسیرها بین تمامی شهرهای اقلیم را تا پایان ماه جاری میلادی به دلیل شیوع ویروس کرونا ببندد.
کد خبر: ۹۶۵۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹ 12 March 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، از سایت شبکه اسکای نیوز، وزارت داخلی (کشور) در دولت اقلیم کردستان عراق مجموعه دستوراتی را صادر کرد که شامل توقف رفت‌وآمدها بین استان‌های اقلیم می‌شود.

این وزارتخانه تاکید کرد: رفت‌وآمد شهروندان بین استان‌های اقلیم به غیر از کادر بهداشت،‌ دیپلمات‌ها، سازمان‌ها و آژانس‌های سازمان ملل و نیروهای امنیتی در بازه زمانی ۱۴ مارس تا ۲۸ مارس جاری ممنوع است.

وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق به تعیین مسیرهایی برای انتقال کالاهای تجاری و واردات از طریق مرزهای (باشماخ، پرویزجان و ابراهیم خلیل) و دادن اختیارات برنامه‌ریزی انتقال کالاهای تجاری و کامیون‌ها به مدیریت کل گمرک اشاره کرد.

طبق بیانیه این وزارتخانه، رفت‌وآمد بین اقلیم و استان‌های عراق نیز در این بازه زمانی تنها به موارد ضروری محدود می‌شود.

این وزارتخانه به شهروندان مستقر در ایران تا ۱۶ مارس مهلت داده به اقلیم بازگردند، همچنین تاکید کرده طی ۱۷ مارس تا اول آوریل به هیچ کس که در ایران باشد اجازه بازگشت نمی‌دهد.

وزارت داخلی، بخش گردشگری اقلیم را موظف کرده تمامی مناطق گردشگری و تفریحی را که ممکن است منجر به تجمعات مردم شود، تعطیل کنند و استان‌ها اختیار تنظیم بازارها برای ممانعت از ازدحام جمعیت را دارند.

این وزارتخانه همچنین تمام فعالیت‌های ورزشی را تا آوریل آینده تعطیل کرده به استثنای بازی‌های لیگ برتر عراق که بدون حضور تماشاگر انجام می‌شود.

همچنین پروازها بین دو فرودگاه اربیل و سلیمانیه و دو فرودگاه بغداد و بصره در این بازه زمانی به استثنای پروازهای دیپلمات‌ها، هیئت‌های رسمی و سازمان ملل و ائتلاف آمریکایی متوقف می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
چیزی باید در ایران هم انجام شود
آفرین تصمیم قاطع برای حفظ جان شهروندان
مدیریت لایق و کارآمد به این میگن
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو