بازدید 13547
۷

افزایش روند ابتلا به کرونا تا شب عید

رئیس اداره مراقبت‌ بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: احتمال افزایش روند ابتلا به کرونا در کشور تا شب عید وجود دارد.
کد خبر: ۹۶۵۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶ 11 March 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، حسین عرفانی، در گفتگوی ویژه خبری که شب گذشته روی آنتن شبکه دو سیما رفت، افزود: روند رو به افزایش مبتلایان به کرونا اصلاً نگاه کارشناسی و درستی برای اعلام آمار مبتلایان نیست، باید روند کلی ۱۰ روزه را در نظر گرفته و سپس محاسبه آمار انجام گردد.

وی ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده احتمال افزایش روند ابتلاء به کرونا تا شب عید وجود دارد، امیدواریم با آغاز سال جدید نتیجه اقدامات کنترلی را با روند کاهشی آمار مبتلایان شاهد باشیم.

عرفانی تصریح کرد: با توجه به اینکه در شرایط تحریمی هستیم و کمبود لوازم و تجهیزات پزشکی و کنترلی مقوله‌ای کاملاً طبیعی است، اما همه مراکز پذیرنده مبتلایان به کرونا از حداقل تجهیزات مورد نیاز برخوردارند.

در ادامه این گفتگوی ویژه خبری، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: ارزیابی مجلس در خصوص نوع مقابله با کرونا به گونه‌ای است که از روز اول هم معتقد بودیم قم باید قرنطینه شود و روند مقابله با قاطعیت پیش می‌رفت تا از شیوع و پخش ویروس در کشور جلوگیری به عمل می‌آمد. حاکمیت جامعه نباید اجازه دهند ناقلین ویروس به راحتی در جامعه تردد نمایند این همان کاری است که چین در قبال ویروس کرونا انجام داد.

وی به وظیفه دولت مبنی بر حضور تمام قد در شرایط کنونی اشاره کرد و افزود: نباید شاهد آن باشیم که پرستاران و پزشکان با تمام وجود تلاش کنند و بعد فردی از بدنه دولت بگوید در شرایط تحریمی هستیم و فلان چیز کم است، باید همه وزارتخانه‌ها با تمام قدرت پای کار باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به آلوده بودن ۲۲ نماینده از تعداد ۱۰۰ نفر تست شده احتمالاً اگر از همه نمایندگان تست کرونا گرفته می‌شد حدود ۶۰ نفر مبتلا به کرونا شناسایی می‌شد پس اصلاً صلاح نبود که مجلس باز بماند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی دولت باید با تمام وجود در صحنه حاضر شود و نباید تنها یک وزیر اندر خم تأمین مالی برای تهیه ماسک و دستکش باقی بماند.

پزشکیان در خصوص جزئیات جلسه وزیر بهداشت و نمایندگان مجلس، گفت: به وزیر بهداشت اجازه استخدام ۲۵۰۰ نفر پرسنل جهت رسیدگی به مبتلایان را نداده اند حتی تأمین مالی هم صورت نمی‌پذیرد، این دولت چطور می‌خواهد با بحران کرونا مقابله کند در شرایط فعلی حتی اقتصاد کشور هم دستخوش آسیب شده است اسم این سبک از مدیریت دولت، مدیریت اشتباه است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۷
اسمش حتی مدیریت هم نیست.... بچه بازی و انجام اشتباه است.
حیف کلمه تدبیر حیف کلمه امید که این دولت سوئ مصرفش کرد.
لطفا به آقای رئیس جمهور و سایر دولتمردان هم اطلاع دهید که تا آن موقع از قرنطینه خارج نشوند
این رو که همه می دانند ، وزارت بهداشت نمکی چقدر نابغه دارد
دلیلش هم عدم داشتن مدیریت درست در زمان بحران هست
کو گوش شنوا فعلا که رییس جمهور درافق ها محو شده !
هه....وضع مارو..
هر روز یکی یه نظر میده ، یکی میگفت هفته پر فشار همین هفته است ، یکی میگه تا هفته آخر اسفند ، یکی میگه شب عید ، یکی میگه هفته اول عید ، یکی میگه کرونا حالا حالا ها مهمون ماست ، بابا با این فشار و اعصاب مردم از مشکلات زندگی لااقل با هم هماهنگ باشین در پرت و پلا گفتن .
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم