بازدید 26170
پیمانه اقتصادی؛

احتمال سقوط قیمت نفت به محدوده ۲۰ دلار/ ترکش آغاز جنگ قیمت نفت به سهام اروپا و بورس تهران/ افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان/ چرا مواد ضدعفونی کننده به دست مردم نمی‌رسد؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون نرخ برنت ۳۰ درصد سقوط کرد، بورس تهران قرمز شد، سهام آرامکو عربستان ۱۰ درصد سقوط کرد، افزایش نرخ دلار در صرافی بانک ملی، ارزش دلار در برابر ارز‌های جهان سقوط کرد، افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه، جهش قیمت طلا به بالای ۱۷۰۰ دلار برای اولین بار در هفت سال اخیر و افزایش معاملات آپارتمانی تهران در دی ماه را در بر دارد.
کد خبر: ۹۶۴۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰ 09 March 2020

احتمال سقوط قیمت نفت به محدوده ۲۰ دلار/ ترکش آغاز جنگ قیمت نفت به سهام اروپا و بورس تهران/ افزایش سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان/ چرا مواد ضدعفونی کننده به دست مردم نمی‌رسد؟تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون نرخ برنت ۳۰ درصد سقوط کرد، بورس تهران قرمز شد، سهام آرامکو عربستان ۱۰ درصد سقوط کرد، افزایش نرخ دلار در صرافی بانک ملی، ارزش دلار در برابر ارز‌های جهان سقوط کرد، افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه، جهش قیمت طلا به بالای ۱۷۰۰ دلار برای اولین بار در هفت سال اخیر و افزایش معاملات آپارتمانی تهران در دی ماه را در بر دارد.

نرخ برنت ۳۰ درصد سقوط کرد

سی‌ان‌بی‌سی: روز دوشنبه قیمت نفت در حالی ۳۰ درصد سقوط کرد که به دنبال توافق نکردن روسیه و اوپک برای کاهش تولید نفت، عربستان قیمت فروش نفت خود را پایین آورد تا جنگ قیمت علنی آغاز شود. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ۳۰ درصد سقوط کرد و به ۳۱.۰۲ دلار رسید، که پایین‌ترین سطح از فوریه ۲۰۱۶ تا کنون است.

احتمال سقوط قیمت نفت به محدوده ۲۰ دلار

سی‌ان‌بی‌سی: روز دوشنبه به دنبال سقوط سهمگین قیمت نفت، سهام اروپا حدود ۷ درصد سقوط کرد و به محدوده مقاومت فنی (۲۰ درصد پایین‌تر از رکوردهای اخیر) وارد شد. شاخص پن‌یوروپین استاکس ۶۰۰ تا ساعت ۱۵:۴۵ به وقت تهران، با سقوط ۶.۵۵ درصدی مواجه شد، در حالی که هنوز معاملات امروز اروپا تا ساعاتی دیگر ادامه خواهد داشت. داکس آلمان ۷.۰۳ درصد سقوط کرد، کاک فرانسه ۶.۸۸ درصد ارزش خود را از دست داد و فوتسی انگلیس ۶.۷۳ درصد سقوط کرد. سهام شرکت‌های نفت و گاز اروپا با بیشترین ضرر مواجه شده و ۱۴ درصد سقوط کردند.

بورس تهران قرمز شد

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بیش از ۱۴ هزار واحد افت مواجه شد به کانال ۵۳۴ هزار واحدی بازگشت. متاثر از سقوط آزاد قیمت نفت در بازار‌های جهانی و کاهش سایر کامودیتی ها، شاخص کل امروز هم منفی شد، ارزش معاملات، ۳۷۳۱ میلیارد تومان بوده که ناشی از دادو ستد بیش از ۵ میلیارد و ۸۶۸ میلیون سهم طی ۵۲۹ هزار و ۵۲۰ نوبت معاملاتی بوده است.

سهام آرامکو عربستان ۱۰ درصد سقوط کرد

در پی تصمیم دولت عربستان برای پایین آوردن قیمت نفت و افزایش تولید برای ماه آینده ارزش سهام شرکت نفت دولتی آرامکو این کشور، ۱۰ درصد سقوط کرد. به نقل از رویترز، در معاملات صبح امروز بورس عربستان قیمت هر سهم شرکت نفت دولتی آرامکو به ۲۷ ریال سعودی سقوط کرد. با توجه به آنکه سهام آرامکو در روز عرضه اولیه ۳۲ ریال کشف قیمت شد قیمت کنونی ۱۵.۶ درصد زیر قیمت عرضه اولیه است. به طور کلی بورس عربستان در معاملات امروز ۹.۱۱ درصد ریخت.

افزایش نرخ دلار در صرافی بانک ملی

امروز هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۱۵۱۰۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۵۲۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد که نسبت به روز شنبه، ۲۰۰ تومان رشد داشته است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۱۶۷۰۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۶۸۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته که نسبت به روز شنبه، ۳۰۰ تومان گران‌تر شده است.

ارزش دلار در برابر ارز‌های جهان سقوط کرد

روز دوشنبه در حالی که سقوط سنگین قیمت نفت باعث شد بازار‌های سهام هم به شدت سقوط کنند، سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های امن پناه آوردند و ارزش ین ژاپن جهش کرد. سود اوراق قرضه آمریکا هم به سقوط تاریخی خود ادامه داد. ارزش دلار بیش از ۳ درصد در برابر ین ژاپن سقوط کرد و به ۱۰۱.۶۹ واحد رسید. این بالاترین ارزش ین در برابر دلار در سه سال اخیر است و امروز بزرگترین جهش روزانه از اواسط ۲۰۱۶ تا کنون برای ین به ثبت رسید. یورو هم ۱.۴ درصد در برابر دلار جهش کرد و نرخ برابری آن به رکورد دو ساله ۱.۱۴۵۲ واحد رسید. دلار استرالیا و کیوی نیوزلند بیش از ۵ درصد در برابر ین ژاپن پایین آمدند. هجوم به سوی سرمایه‌های امن قیمت اوراق قرضه آمریکا را هم بالا برد و سود اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری، بنچ‌مارک سود اوراق، ۰.۱۸ درصد پایین آمد و به رکورد پایین تاریخی جدید ۰.۵۲۱ درصد رسید. نرخ سود اوراق ۳۰ ساله آمریکا برای اولین بار از ۱ درصد پایین‌تر آمد و به ۰.۹۷۴ درصد رسید.

افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز با افزایش حدود ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته (شنبه) به نرخ ۶ میلیون و ۹۵ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز پنج میلیون و ۹۱۵ هزار تومان فروخته شد. همچنین نیم سکه نیز سه میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان داد و ستد شد. هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۶۰۳ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز ۲ میلیون و ۶۱۶ هزار تومان به فروش رسید.

جهش قیمت طلا به بالای ۱۷۰۰ دلار برای اولین بار در ۷ سال اخیر

روز دوشنبه در حالی که سقوط سنگین قیمت‌های نفت باعث شد، بازار‌های سهام فرو بریزند، سرمایه‌گذاران سراسیمه به سوی سرمایه‌های امن هجوم آوردند و قیمت طلا برای اولین بار از ۲۰۱۲ تاکنون از ۱۷۰۰ دلار فراتر رفت. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، اسپات‌گلد، ۱.۵ درصد جهش کرد و به ۱۶۹۹.۲۰ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا تا ۱۷۰۴.۳۰ دلار جهش کرد، اما اندکی بعد در ۱۶۹۹.۷۰ دلار تثبیت شد.

افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی درباره اعمال تمهیدات جدید از سوی بانک مرکزی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش حضور مشتریان در شعب بانکی گفت: سقف عملیات کارت به کارت در ابزار‌های خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک در راستای کاهش مراجعه شهروندان به شعب بانکی تا اطلاع ثانوی با ابلاغ جدید به شبکه بانکی به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. طبق اعلام بانک مرکزی، این مقام مسئول یادآور شد که سقف کارت به کارت در نرم‌افزار‌های پرداخت‌سازان همچنان تا اطلاع ثانوی سه میلیون تومان است.

گفتنی است، پیش از این سقف عملیات کارت به کارت در ابزار‌های خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک از سه میلیون تومان به صورت روزانه به پنج میلیون تومان افزایش پیدا کرده بود که این میزان با تمهیدات جدید افزایش پیدا کرده است.

افزایش معاملات آپارتمانی تهران در دی ماه

بر اساس آمار منتشره از سوی بانک مرکزی، در دی ماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی تهران به ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد رسید که نسبت به ماه قبل ۲۴.۱ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

خودروسازی ایتالیا در محاصره کرونا

بر اساس اعلام سازمان خودروسازی ایتالیا، شیوع ویروس کرونا و چشم‌انداز ضعیف اقتصادی می‌تواند در سال جاری موجب کاهش ۱۵ درصدی فروش خودرو در این کشور شود. از همین روی، بدون اقدامات محکم و مدت‌دار، صنعت خودروی ایتالیا باید منتظر از دست دادن ۳۰۰ هزار تقاضای خرید خودرو طی سال ۲۰۲۰ باشد. بازار خودروی ایتالیا در سال ۲۰۱۹ و با احتساب رشد ۳/۰ درصدی توانسته بود به فروش ۹۲/۱ میلیون دستگاه برسد. در حال حاضر، خودروسازی ۱۰ درصد از کل تولید ناخالص داخلی ایتالیا را به خود اختصاص می‌دهد. این سازمان خودرویی اعلام کرده تا پیش از شیوع جدی کرونا و بر اساس روند‌های بازار در ژانویه و فوریه، پیش‌بینی کرده بود که فروش خودرو در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۱۳۵ هزار دستگاهی (۷ درصدی) مواجه شود. اکنون، اما با احتساب تاثیر ویروس کرونا این افت فروش با افزایش دو برابری به حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

چرا مواد ضدعفونی کننده به دست مردم نمی‌رسد؟

افزایش تولید مواد ضد عفونی کننده توسط کارخانه‌های داخلی برای مقابله با کرونا هرچند آمار رشد دارد، نبود مواد اولیه لازم برای بسته بندی این تولیدات، باعث کند شدن توزیع این محصولات شده است.

رییس سابق انجمن ملی صنایع پلاستیک گفت: مشکل اساسی این است که تولید کنندگان مواد بهداشتی و ضدعفونی، بر اساس حجم تولید قبلی خود، سهمیه مواد اولیه بسته بندی را از بورس کالا دریافت می‌کنند و اکنون که تولیدات آن‌ها افزایش پیدا کرده باید به وسیله وزارت صنعت، سهم دریافت خوراک بسته بندی خود را بیشتر کنند. بیوک صحاف امین امروز در گفتگو با ایرنا افزود: تولیدکنندگان محصولات ضدعفونی کننده اکنون چند برابر ماه‌های گذشته تولید دارند، اما همچنان سهمیه مواد بسته بندی خود را متناسب با تولید گذشته خود دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد: مذاکراتی باید با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود تا سهمیه‌ها بوسیله بورس افزایش پیدا کند تا دسترسی به این مواد آسان باشد. صحاف امین با اشاره به اینکه معمولا کارخانه‌های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده، سفارش تولید ظروف بسته بندی را به کارگاه‌های کوچک‌تر می‌دهند، افزود: با این حال برخی نیز خودشان ظروف بسته بندی مورد نیاز را تولید می‌کنند. وی گفت: می‌توان نیاز بیشتر را به وسیله بازار آزاد تامین کرد، اما باعث می‌شود قیمت تمام شده افزایش پیدا کند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۰
بورس تهران بخاطر اختلاف و تنش های مسئولین بورس و وزارتین مرتبط به این روز افتاده خیلی رابطی به نفت نداره چون ایران نفت صادر نمیکنه. صادراتش اصلا تعیین کننده برای کشور نیست. آنهایی که با خصومت علیه سهامداران حقیقی بدبخت باد میکارند باید طوفان درو کنند. اگر درایتی وجود داشت عوامل این وضع پس از تحقیق محاکمه باید شود. چطور شد سه روز پیش همه سهام قریب اتفاق مثبت بود ولی با طرح دامنه نوسان 2 درصدی شبنه و مخالفت صریح وزیر معلق شد بعد عوامل شناخته شده دستور عقده گشایی دادند. ما تصمیم به خروج و فعالیت در بازار خارجی گرفتیم لقایش را به عطای مسئولین بخشدیم حداقل انجاها حساب و کتابی است یا علی.
پاسخ ها
مجيد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
افسوس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸
درادامه ریزش های سهمگین چندروز گذشته بورس نورچشمی امروزهم تنها ۵ دقیقه بعداز شروع به کار تالار بورس شاخص بیش از ۸۰۰۰ واحد فروریخت بورس هرچی به ناحق خورده داره پس میده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
امروزهم مورخه 20 اسفند نمادها یک پارچه قرمز شدند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
تابناک‌ سهام اروپا رو با بورس تهران مقایسه میکنه !!
بورس تهران هیچوقت نسبت به قیمت نفت و بورسهای دیگه وابستگی خاصی نداشته بلکه این قرمز پوشی بخاطر دخالت غیر تخصصی و دستوری وزیر غیر اشنا با بورس و رفتار دو روی بعضی از افراد شورای بورس بود که در مرحله اول با تصمیم عقلانی و علمی واقع بینانه مدیرعامل بورس مبنی بر کاهش دامنه تغییرات همراهی کردند ولیکن در برابر وزیر, رنگ عوض کرده مانند کوتوله های مدیریتی داراییهای مردم رو به باد دادن
امروز از گردش ۴۰۰۰ میلیارد تومنی بورس فقط حدود ۱۵۰ میلیارد پول خارج شده که نشون میده فرار از بورس فقط حدود ۳ الی ۴% بوده و الباقی به درو کردن سهام ارزان خرده سهامداران پرداختن, یعنی ایجاد تنش به قیمت نابودی خرده سهامداران
باید اقای همتی بخاطر اظهارنظر غیر تخصصی که در حوزه صلاحیت علمی ایشون نبود و وزیر اقتصاد بخاطر دهن بینی و رفتار مداخله گرانه در امور بورس و ایجاد شبه و اخلال در تفکر و تصمیم بعضی سست تصمیمان شورای بورس به جرم ضرر به سهامداران خرد محاکمه بشن
جرا باید مردم همش تاوان بی کفایتی بدن و همیشه مسولان بی لیاقت و غیر متخصص مصون باشد???
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
همه را بردی زیر سئوال تا بگی تصمیم رانتی و یکشبه که دور هم گرفتید درست بوده؟
بی وجدانا با هم بازار را مثبت می کنید می فروشید وبعدش سبونه قانون میذارید منفی می کنید تا جمع کنید؟
منفی امروز هم کار خودتون بود. خوب جمع کردید.
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
اقای ناشناس کمی راجع اقتصاد و روابط,عناصر و شاخص های اقتصادی و بورس,مطالعه کن تا متوجه نقش بازارهای ثانویه مثل بورس بشی,و فکر نکنی بورس قمارخونه برای خلق پول باداورده هست بعد بفرما
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
به اینکار خلاف و کثیف در اصطلاح اقتصادی ،به سفته بازی مشهور است
کلا وضعیت ما با همه دنیا فرق داره همه جا دلار کاهش قیمت داشته اینجا افزایش توسط دولت داشته.
چرا مواد ضد عفونی کننده به مردم نمیرد؟؟؟
احتمالا آقازاده ها در مواد ضد عفونی کننده شنا و آبتنی میکنند!!!!!

خخخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
ویا احتمالا صادر میکنند !؟
و دلارش را میگیرند !!!!؟؟؟؟
سقوط بورس ایران ربطی به نفت نداره.وقتی مدیران بورس نامه میزنند که بازار بورس حباب دارا نخرید توقع داری شرایط به چه شکلی باشه؟هنوز پی به ای حدود ۷۰ درصد بورس نزدیک به ۱۰ هست یعنی در حدود سود بانکی و بورس قربانی درگیری و جنگ قدرت و منافع شخصی مدیران خود شده.به شکلی که سعی میکنن با کله پا کردن بازار از هم انتقام بگیرند.امیدوارم وزیر اقتصاد قاطعانه با مدیران فعلی بورس برخورد کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
دقیقا
اگر مواد ضد عفونی کننده از عراق و مظلومین عالم سر در نیاره ، به دست مردم خواهد رسید !
میترسن الکل طبی بدن ملت بگیرن بوخورن شادشن
کلا بی انضباطی در همه چیز مشخصه
خوب باید منتظر ارزان شدن بنزین بمانیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
در یک اقتصاد سالم و منطقی و قانونمند همینطوره که شما میگید
در اقتصاد ما چون قیمت نفت پایین اومده قیمت جوجه یک روزه بالا میره دلیلش هم به خودشون مربوطه ما چکاره ایم
در یک کلام مواد ضدعفونی به دست مردم بی پناه در مشرف درد بی درمان نمی رسد چون مملکت صاحب ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
صاحب واقعی مملکت من و توییم
کشور و مردم در حال سقوط آزاد.
چطوریه ک به مردم توصیه میکنید خونه بمونن ولی ساعات اداری کشور رو به روال عادی برمیگردونید?! وقتی ادارات باز باشن مردم هم برای انجام کارهاشون میان بیرون ولی وقتی ببینن تعطیله کمتر بیرون میان و اتفاقا متوجه خطر هم بیشتر میشن.لطفا برای کارمندان استانهای آلوده فکری کنید
یکی منو بیدار کنه
بالاخره به لطف کرونا سقوط تاریخی بورس اغازشد
دوشنبه ۱۹ اسفند : ظرف کمترازیک ساعت بورس نورچشمی ۲ ونیم درصد سقوط کرد !!!
شبانه ودرروزتعطیل باهدف حمایت ازبورس نورچشمی مصوبه هیات مدیره بورس را وتو کردند ودامنه نوسان رااز ۲ درصد به همان میزان قبلی یعنی ۵ درصد رساندند غافل ازاینکه بااین تصمیم سرعت وشدت سقوط بورس بیشتر خواهدشد !!!!!!!
اصلا چرا باید سقف بگدارند برای کارت به کارت کردن. مگر از طریق نرم افزار بانکی انجلم نمی شود پس چرا باید سقف بگدارند جز اینکه می خواهند بانکها حصور فیزیکی داشته باشند. با این نرم افزارها اثلا نیازی به این همه شعبه و هزینه ساختمان و کارمند نیست. الان بانکها نقش اون مسیول افتابه رو در مسحد رو دارند. حتما داستانش رو می دونید. اگر نمی دونید تو اینترنت سرچ ونید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
یکی از بزرگترین عوامل ورشکستگی اقتصاد کشور
همین تعد بانکهایی هستند
وقتی قیمت نفت سقوط میکنه قیمت طلا ودلار جهش میکنه
باوجود حمایت های شبانه روزی بزودی شاهد نابودی بورس نورچشمی خواهیم بود
نفت که تموم ! مالیات هم از کی میتونید بگیرید وقتی کاسبها تو روزمرگی خودشون موندن ! ؟؟؟ مملکت را با پولهایی که قبلا چال کردید باید اداره کنید
هیچ لذتی بالاتراز شاهد نابودی بورس بودن نیست (:
مردم نیازی به مواد ضد عفونی کننده ندارن مردن بهتراز این زندگی ننگین است ثروتمندان وساکنان ویلاهای 700 میلیاردی بفکر خودشان وثروت نجومیشان باشند قبل از انقلاب از نداری و گرسنگی علیه مستکبران قیام کردند واینک خودشان ..
تفاوت داشتن دلاریاسکه باکاغذپاره سهام بورس این جور مواقع مشخص میشه
هر لحظه که فکر می کنیم بدتر از این نمیشه، یه اتفاقی میافته که می بینیم بدترش هم میشه. ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
اینجا برره است
بورس قرمز شد بورس ق ق ق ق ق ق ق ق ق ق ر ررررررررررررررررررررممممممممممممممممممممممززززززززززززززززززز شششششششششششششششششششششد
بورس بای بای
بورس تهران ربط چندانی به قیمت نفت ندارد بلکه جو روانی و بی لیاقتی مدیران سازمان بورس در کاهش تعمدی شاخص علات اصلی است
بلاخره پوتین زهر خود را افشاند
بورس هرچی تواین چندماه به ناحق خورده بایددس بده
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
تو هم که هر روز می ای همین کامنت را کپی پست می کنی.مطلب دیگه نداری بنویسی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸
درادامه ریزش های سهمگین چندروز گذشته بورس نورچشمی امروزهم تنها ۵ دقیقه بعداز شروع به کار تالار بورس شاخص بیش از ۸۰۰۰ واحد فروریخت بورس هرچی به ناحق خورده داره پس میده
این ویروس و کرونا کار خود کشور چین هستش با اهداف سیاسی و اقتصادی
1 می خواد کنترل جمعیت به دست بگیره و با این ویروس که بیشتر افراد مسن و سن بالارو درگیر می کنه و می کشه که می خواد از جمعیت کم کنه هم در هزینه های درمان و نگهداری صرفه جویی بشه و هم با قرنطینه کردن جمعیت بسیار زیادی در صرفه جویی سوخت اجباری انجام بده ومواردی دیگر
2 می خواد که سهام شرکت های بین المللی افت کنه و بعد خودش سهام شرکت های غربی و سایر کشورهارو با قیمت پایین بخره و بعد سود کنه
3 این ویروس جدید هم که اسم نداره و خون از چشمها و دهان بیرون میاد در راستای همان کرونا بود که البته این ویروس ناشناخته قدیمی تر ار کرونا هستش و با قدرت کمتر

کلا ساختار کمونیست به همین صورت بنا شده سانسور و پنهان کاری
از این جور کشورها هنوز هستن
جامعه جهانی باید این کشورو محاکمه و تحریم کنه و شرکت ها از چین خارج بشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
خوبی تو؟
شاید الکل صنعتی زدی؟
این همه خرج افتاد روی دست چین با 3000 تا کشته که همه هم پیر نبودن
با کیا شدیم 80 میلیون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
فعلا که اقتصاد ورشکسته شده
نفت مان را نمی خرند
سعید
| Belgium |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
هر مطلبی تو تلگرام یا واتس اَپ براتون میاد باور نکنید. اینقدر شاده نباشید که وقتی ادای آدمای آگاه رو دربیارین آدم از خنده ضعف کنه
همه چیز بر اساس پوله!
یعنی یکبار برای رضای خدا کار انجام نمیشه!!
متاسفانه دوران طلایی نفت رو به پایانه، بدیش اینجاست که مردم ایران بجز اقلیت خودی از همون اول(زمانیکه چاههای نفت تو ایران کشف و صادراتش شروع شد) سهمی از پول نفت نبردن و سالهای ساله که بخش اعظم پول نفت بجای صرف در ایجاد زیرساختها صرف چیزهای دیگه ای شده که هیچ ربطی به منافع ملی ایران نداره که هیچ حتی علیه منافع ملی ایرانم هست، اگر دولت ایران تدبیر پیشه میکرد پول نفت و گاز میتونست سکوی پرتابی در مسیر پیشرفت ایران باشه که متاسفانه نشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
اگر مادر بزرگ من هم یک دختر کمتر می زایید !؟
با سلام: تمام نهاد ها و کار خونه ها دارن سه شیفت ماسک ومواد ضد عفونی تهیه میکنن از طرفی هم نیرو های امنیتی وقضایی با تراکم بالا کشف احتکار میکنن
اما هر دارو خونه ای بریم وجود نداره
مسئولین فقط بلدن حرافی کنند
چه بخواهیم چه نخواهیم بورس یقینا سقوط خواهد نمود ودلایلش هم روشنه که نیازی به توضیحات واضحات نیست یقینا وبطورحتم مسکن هم از سال ۹۹ در رکود عمیق چهارپنج ساله فرو میرود که نتیجه این رکود ریزش شدید قیمتها خواهد بود حال دراواسط سال ۹۹ یا اواخر سال ۹۹ بهترین کار دروضع موجود برای پولهای خیلی سنگین مثلا ده میلیارد تومان به بالا سپرده گذاری در بانکهای دولتی وخصوصی است و موسسات به هیچ عنوان، طلا وسکه هم که هیچ ارزش وارد شدن به ان ندارد نهایت اینکه یکسال یا کمتر مانده به اتمام دوره رکود مسکن خروج سپرده ازبانک وخرید مسکن این مطلب را بدین جهت عنوان نمودم تا مردم از ان بهره ببرند من اغلب به دانشجویان همین مطالب راعنوان مینمایم وهیچ منفعت وتبلیغ شخصی برای اینجانب متصورنیست باتشکر از سایت صادق واقعا تابناک وانشالله که همیشه تابناک خواهد بود
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
توصیه به ربا به مدعی استادی با توصیه به دانشجویان نشانه تعهد دینی شماست?!
این رقم معاملات مسکن از کجا اومده..از بنگاهی های محلات سوال کنید بهتون میگن چقدر معامله کردن
همه اونایی که دلار بی پشتوانه خریدن ریختن اینجا میگن بورس سقوط میکنه خخخخ.برید دلار آمریکا با اون بدهی زیاد را بخرید خخخخ ۲۳ تریلیون دلار بدهی دولت آمریکا
ملت!به شدت مراقب موادضدعفونی کننده ای که توسط نهادهایی غیروابسته به وزارت بهداشت وداروخانه ها پخش می‌شود باشید چون هیچکدام استاندارد نیستند!!
سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸
درادامه ریزش های سهمگین چندروز گذشته بورس نورچشمی امروزهم تنها ۵ دقیقه بعداز شروع به کار تالار بورس شاخص بیش از ۸۰۰۰ واحد فروریخت بورس هرچی به ناحق خورده داره پس میده
وقتی وزیر لیسانس ادبیات دارد، می تواند صنعت را حمایت کند؟!.... وزرای صنعت روحانی از نعمت زاده تا ... از پشت خنجر به صنعت زده اند!!!!!
من نظر این استاد محترم دانشگاه را کاملا تایید میکنم ودرست گفته اند
ما خاک نشینان غم سیلاب نداریم
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی