بازدید 17049
۱

درگیری حاکم دبی و همسرش به کجا رسید؟

حاکم دبی در سخنانی حکم دادگاه عالی انگلیس در دعوای قضایی او با همسرش را "جانبدارانه" خواند.
کد خبر: ۹۶۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷ 06 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از سی‌ان‌ان عربی، محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی در بیانیه‌ای نسبت به حکم صادره دادگاه عالی انگلیس در پرونده دعوای قضایی او با همسرش واکنش نشان داد و ضمن انتقاد از حکم دادگاه عالی انگلیس، آن را "جانبدارانه" خواند.

در بیانیه محمد بن راشد آمده است: من به عنوان حاکم دبی نتوانستم در روند بررسی حقایق در دادگاه عالی انگلیس شرکت کنم و همین مسأله باعث صدور حکمی شد که تنها بیانگر یک طرف قضیه است.

دادگاه عالی انگلیس پنجشنبه اعلام کرد که ادعاهای هیا بنت الحسین علیه محمد بن راشد آل مکتوم، همسر سابقش به استثنای آنچه مربوط به ازدواج اجباری است، واقعیت دارد.

طبق این حکم، محمد بن راشد به طور مداوم اقدام به ارعاب، ترساندن و تحت فشار قرار دادن شاهزاده هیا کرده و دستور ربودن شمسه و لطیفه، دو دختر خود را صادر کرده است.

در همین راستا، اندرو مک‌فارلین، قاضی پرونده، در جلسه نهایی دادگاه گفت که با بررسی اسناد و مدارک موجود و شنیدن اظهارات شهود، درستی ادعاهای شاهدخت هیا علیه شوهر سابقش را پذیرفته است.

وی افزود: شمسه، دختر ۱۸ ساله حاکم دبی، در سال ۲۰۰۰ توسط مأموران محمد بن راشد آل مکتوم در کمبریج ربوده شد و او را علی رغم میل باطنی خود به دبی بازگردانند.

طبق گفته قاضی مک‌فارلین، محمد بن راشد همچنین روند ربودن لطیفه، خواهر کوچکتر شمسه را در سال ۲۰۱۸ و زمانی که قصد فرار داشت، مدیریت کرده است و وی به دستور حاکم دبی در آب‌های بین‌المللی در نزدیکی هند دستگیر، و به امارات فرستاده شد.

وی همچنین در حکم خود محمد بن راشد را به طراحی کارزار ارعاب و وحشت علیه شاهدخت هیا محکوم کرد.

شاهدخت هیا، دختر ملک حسین، پادشاه سابق اردن و همسر ششم محمد بن راشد، پانزهم آوریل همراه با جلیله دختر ۱۲ ساله و زاید پسر ۸ ساله‌اش به لندن گریخت.

هیا به دلیل سوءظن همسرش نسبت به رابطه احتمالی او با یک محافظ انگلیسی، نگران امنیت خود بود.

منبع: ایسنا
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
خیر برابره احتمالی نبود، خود خانم می فرمایند رابطه داشته و دارند
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم