بازدید 46582
تحولات سوریه؛

اعلام جنگ فراگیر ترکیه علیه ارتش سوریه / سقوط دو جنگنده سوری توسط ارتش ترکیه + فیلم/ سرنگونی پهباد ترکیه/ سوریه آسمان ادلب را بسته اعلام کرد

تنش‌ها در شمال سوریه با تمرکز بر استان ادلب همچنان ادامه دارد و در همین راستا، ارتش ترکیه عملیات جدیدی برای هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه راه اندازی کرده که پیش بینی می‌شود، وضعیت پرمخاطره‌ای به همراه داشته باشد. در همین رابطه، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد، کشورش عملیات جدیدی با نام «سپر بهار» در ادلب سوریه آغاز کرده است و به مبارزه خود در این شهر ادامه خواهد داد.
کد خبر: ۹۶۲۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳ 01 March 2020

اعلام جنگ فراگیر ترکیه علیه ارتش سوریه/ سقوط دو جنگنده سوری توسط ارتش ترکیه/ سرنگونی پهباد ترکیه/ سوریه آسمان ادلب را بسته اعلام کرد

تحریریه تابناک جهان: تنش‌ها در شمال سوریه با تمرکز بر استان ادلب همچنان ادامه دارد و در همین راستا، ارتش ترکیه عملیات جدیدی برای هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه راه اندازی کرده که پیش بینی می‌شود وضعیت پرمخاطره‌ای به همراه داشته باشد.

در همین رابطه، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که کشورش عملیات جدیدی با نام «سپر بهار» در ادلب سوریه آغاز کرده است و به مبارزه خود در این شهر ادامه خواهد داد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه خاطرنشان کرد: نام عملیات ترکیه در ادلب سوریه را «درع الربیع» (سپر بهار) گذاشته‌ایم و این عملیات پس از حمله به نیرو‌های ما در ادلب در ۲۷ فوریه آغاز شد و با موفقیت ادامه خواهد یافت.

خلوصی آکار همچنین تصریح کرد: ما قصد درگیری با روسیه را نداریم و هدف ترکیه، پایان دادن به کشتار جمعی نظام سوریه و ممانعت از افراط‌گری و مهاجرت است.

وی در ادامه افزود: ترکیه از روسیه انتظار دارد از نفوذ و قدرت خود برای توقف حملات ارتش سوریه و مجبور کردن آن‌ها برای عقب‌نشینی از مرز‌ها طبق توافقنامه سوچی استفاده کند.

وزیر دفاع ترکیه همچنین مدعی شد: تاکنون حدود ۲ هزار و ۲۱۲ نیروی وابسته به نظام سوریه را "خنثی" کرده‌ایم و یک پهپاد، هشت بالگرد، ۱۰۳ تانک، ۷۲ توپ و موشک‌انداز و سه سامانه دفاع موشکی سوریه را تا به امروز منهدم کرده‌ایم.

وزارت دفاع ترکیه در عین حال اقرار کرد که یک پهپاد وابسته به آن در ادلب سرنگون شد.

ترکیه معمولا از عبارت "خنثی سازی" برای توضیح دستگیری، زخمی‌ کردن یا کشتن شبه نظامیان استفاده می‌کند.

خلوصی آکار تاکید کرد: آنکارا با استفاده از "حق قانونی" خود به تمامی حملات علیه مراکز نظارتی و یگان‌های ترکیه در ادلب پاسخ خواهد داد.

سقوط دو جنگنده ارتش سوریه

وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد، دو هواپیمای ارتش سوریه از نوع «سوخوی ۲۴» را سرنگون کرده است.

این وزارتخانه در ادامه افزود، سه سامانه دفاع هوایی سوریه نیز در واکنش به سرنگون شدن پهپاد ترکیه در ادلب هدف حملات قرار گرفته و نابود شده است.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) عصر یکشنبه از ساقط شدن یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ترکیه که وارد خاک سوریه شده بود، خبر داد.

تعداد بازدید : 4828

در همین راستا خبرنگار الجزیره گزارش داد که پهپاد‌های ترکیه در ادامه حملات خود، مواضع نظام سوریه را در محله «جمعیه الزهرا» و فرودگاه نظامی «النیرب» در حلب هدف قرار داده است.

سانا پیشتر و در ادامه افزایش تنش‌ها در ادلب اعلام کرد که نیرو‌های ارتش ترکیه هواپیما‌های سوری را هدف قرار دادند.

بر اساس برخی اخبار، خلبان این جنگنده‌ها موفق به فرود با چتر نجات شده اند.

جنگ فراگیر علیه ارتش سوریه

روزنامه «ینی شفق» ترکیه فاش کرد، در نشست امنیتی اخیر در آنکارا تصمیم گرفته شد که جنگ فراگیر علیه نظام سوریه برای هدف قرار دادن مواضع نظام سوریه، نه تنها در ادلب بلکه در شهر‌های مختلف این کشور آغاز شود.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه، به دنبال کشته شدن ۳۳ نظامی این کشور در حمله ارتش سوریه در ادلب در روز پنج‌شنبه گذشته، نشست امنیتی با حضور «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه و «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه این کشور برگزار کرد.

شبکه «روسیا‌الیوم» به نقل از این روزنامه نوشت، در این نشست تصمیم گرفته شد تمامی مواضع نظام سوریه در ادلب و بقیه شهر‌های این کشور هدف قرار گرفته شود.

روزنامه مذکور به افزایش اعزام نیرو‌ها و تجهیزات ترکیه به ادلب اشاره کرد و نوشت: حجم نیرو‌ها و تجهیزات ارسالی به این شهر در تاریخ ترکیه بی‌سابقه بوده است.

این روزنامه افزود که تعداد نظامیان ترکیه‌ای مستقر در ادلب به حدود ۱۲ هزار تن رسیده و تعداد تانک‌ها، خودرو‌های زرهی و سکو‌های پرتاب موشک نیز به سه هزار عدد رسیده است.

حزب وطن ترکیه: سوریه دامی برای اردوغان و ترکیه خواهد شد

نمایندگان حزب «وطن» ترکیه با صدور بیانیه‌اى مخالفت خود را با عملیات هاى نظامى ارتش این کشور در سوریه اعلام کردند.

نمایندگان حزب وطن طبق این بیانیه معتقدند که آمریکا و رژیم صهیونیستى پاى ترکیه را به جنگ در سوریه باز کرده‌ و تلاش دارند ترکیه و اردوغان را به دام موجود در سوریه بیفکنند و سران ترکیه در این باره باید هشیار باشند.

به نوشته پایگاه خبرى روسیا الیوم، این حزب در ادامه بیانیه خود تأکید کرد: «عملیاتی که ترکیه در سوریه انجام مى‌دهد، موجب انزواى خودش مى‌شود و بین این کشور و «هم‌پیمانان راهبردى و استراتژیک» خود از جمله روسیه فاصله مى اندازد.

در همین رابطه نیز، شنبه (دیروز) ٢٣۶ نفر از شخصیت‌هاى برجسته ترکیه با امضاى طوماری، مخالفت خود با سیاست‌هاى اردوغان در سوریه به ویژه ادلب را اعلام کرده اند. به عقیده آن‌ها حضور نیروهاى ترکیه در ادلب، ترکیه را به بازیچه دست کشورهاى امپریالیسم و حامیان تروریسم تبدیل کرده است.

در حملات هوایى که سوریه در بامداد روز جمعه به حومه استان ادلب، روستای «الباره»، در «جبل الزاویه»، صورت داد ٣۴ نظامى ترکیه کشته شده و ترکیه با حملات علیه مواضع سوریه این حملات را پاسخ داد.

سوریه آسمان ادلب را بسته اعلام کرد

به گزارش الجزیره، پس از اینکه ترکیه اعلام کرد، یک هواپیمای ارتش سوریه را سرنگون کرده، دمشق آسمان شمال شرقی خود را بسته اعلام کرد. بستن فضای ادلب برای پرواز هواپیما‌ها در حالی انجام شده که سوریه ادعای ترکیه در سرنگونی هواپیما را تکذیب کرده و گفته این هواپیمای ارتش ترکیه بوده که بر فراز شهر سراقب هدف گرفته شده و سقوط کرده است.

در همین حال خبرگزاری رسمی سوریه سانا اعلام کرد، ارتش این کشور همه فضای شمال شرقی سوریه به ویژه بر فراز ادلب را بسته اعلام کرده است و هیچ هواپیمای نظامی یا غیرنظامی، حق پرواز بر فراز این محدوده را ندارد. ارتش سوریه در این بیانیه هشدار داده با هر پرنده‌ای به مثابه عامل دشمن برخورد خواهد کرد.

سرنگونی پهباد ترکیه‌ای در ادلب

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، خبرگزاری سوریه خبر داد که ارتش، یک پهپاد ترکیه‌ای را که بر فراز سراقب در ادلب در حال پرواز بوده، سرنگون کرده اند.

چاووش اوغلو: با قطعیت نمی‌توانیم در مورد حملات روسیه به نیروهایمان در سوریه سخن بگوییم

وزیر خارجه ترکیه در سخنانی در دوحه اعلام کرد: روسیه آشکارا از نظام سوریه حمایت می‌کند، اما این امکان وجود ندارد که با قطعیت بگوییم آن کشور مستقیم نیرو‌های ما را هدف قرار داده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه که در مراسم امضای توافق صلح میان آمریکا و جنبش طالبان در دوحه حضور داشت، خاطرنشان کرد، آنکارا و مسکو برای برقراری آتش‌بس همیشگی و پایبندی به آتش‌بس در ادلب سوریه تلاش می‌کنند.

چاوش اوغلو در ادامه افزود: دیروز هیأت ما نشست دیگری در آنکارا بنا به درخواست هیأت روسی برگزار کرد، اما به نظر می‌رسد، تحقق آتش‌بس غیرممکن است؛ مگر از طریق نشست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه. ما برای انجام آن تلاش می‌کنیم و این دیدار طی هفته نخست ماه مارس انجام خواهد شد.

خبر تکمیل می شود...

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۱۳۷
انتشار یافته: ۴۱
واقعا غرور بهمراه تعدادی جنگ افزار و موشک و غیره چه بلایی بر سر امت اسلام اورده
خدایا میهنمان عزیزمان را از گزند بدخواهان، تجزیه طلبان و تندروها در امان نگهدار.
خداوندا ، سایه شوم جنگ را از سر مردم گرفتار ایران کوتاه فرما.
آقا پهپاد،پهپاد. همیشه غلط مینویسید شما.
عملیات سپر بهار! بهتر است بگوییم عملیات سپر فاشیسم! عملیات سپر تروریست های وهابی! عملیات سپر اردوغان داعشی!
از اینور کرونا از اونور جنگ جهانی چرا بدنیا اومدیم ما فقط خوشبحال بچه های مستضعفینه اینجا
عمو پوتین کجاست؟ این بیچاره ها رو وسط جنگ با ترکیه ول نکنه.
متاسفانه اعتماد به آمریکا هزاران بار بهتر بود تا به روسیه!روسیه تماشاچی شده و ترکیه داره سوریه رو مقابل چشم روسیه به توبره می کشد؟! اس ۴۰۰ دکوری هم کاری نکردند، روسیه چه حمایتی داره می کنه؟!
با این وقاحت ترکیه برخورد با روسیه و ایران اجتناب ناپذیر شده و ترکیه بهای سنگینی خواهد داد.
ترکیه بازیچه ی آمریکا شده.
خیلی مسائل رو پیچیده کرده.
ترک و کرد خارج از ایران ربطی به من و شما ندارن.
جون من فدای تک تک هموطنان ترک و کرد عزیزم.
باید نیروهای اشغالگر ترکیه رو کشت
شمارش معکوس برای تولد خاورمیانه جدید.

ایران نباید وارد هرگونه جنگی بشود و باید سریعا اعلام بیطرفی کند

مسئولان ما ضعیف تر از آن هستند که بازی های کثیف جهانی را بخوانند.
انشاالله ارتش سوریه و جبهه مقاومت پوزه سربازان اردوخان رو به خاک خواهند مالید
شرم بر تورکیه
ننگ بر روسیه

شرم بر چین
اگر نظام بی هویت و منافق ترکیه در یک جنگ رسمی میلیونها نفر از نظامیان سوریه را بقتل میرساند فاجعه بارتر از کاری که در جنگ فرسایشی علیه جامعه غیرنظامی سوریه در حمایت و پشتیبانی تمام عیار از امثال داعش ، با در اختیار قراردادن کامل مرز حدود ۸۰۰ کیلومتری خود برای ورود هر نوع امکانی از ناحیه زر و زور و تزویر مسلط بین المللی نمود ، نمیشد .
واقعا خنجری از سر کینه نفرت از پشت بر سر جامعه مسلمان منطقه بود .
اگر اروپائیها معتقدند باید مجسمه تجلیل و تکریم معاویه را در سد گسترش اسلام در اروپا در قرون اولیه اسلام بسازند پس عالی ترین نشان خدمت به نظام سلطه در عصر حاضر را باید به اردوغان و نظام معلوم الحال او بدهند که به شخم جامعه بی دفاع شام و عراق پرداخت و این روزها شاهد برگهای دیگری از شیطنت و خوش خدمتی او هستیم.
آیا سیاست مدارا و مماشات ما با چنین فرد و نظام دورویی منطبق بر اصل استقلال و ضد ظلم و نفاق ما است ، ما که اینگونه با سیاست آمریکا در چهل سال اخیر در مخالفتیم با این خودیهای منافق منطقه ای چه کنیم ، بقولی مارادونا را ول کن گل بخودی غضنفر رو بپا.
همه چیز به نفع رژیم توطئه گر صهیونیستی تمام میشود ترکیه .ایران . سوریه . نباید در این تله بیفتند روسیه هم که خائن نفعش در بی طرفی است
تک تک سبیل های اردوغان را باید بکنیم...
این یعنی خون تمام سربازان متجاوز عثمانی حلال است...
ننگ و نفرین بر اردوغانتروریستهای تحت و حمایت و پادوهای جیره خوار او در اقصی نقاط جهان
خدا اردوغان را لعنت کند
خدا رحم کنه اخرش سرزمین سوخته سوریه دوباره شخم میخوره و ترکیه هم مثل سوریه ضعیف و....
شكست سوريه درجنگ وتبديل شدن ان به يك عراق وليبي ديگر كه هيچ چيز سرجاي خود نخواهد بود اين به ضرر خود تركيه ميباشد كه بايك خكومت مركزي مقتدر سركار نخواهد داشت و كارش با گروههاي تندرو تجزيه طلب خواهد بود واز طرفي به نفع اسرايل خواهد شد كه متحد ايران يعني سوريه تجزيه شود اين وسط روسيه كمال نامردي را درحق سوريه انجام ميدهد وپشت پرده ساخت پاخت با تركيه انجام ميدهد اينده نشان خواهد داد كه سوريه مكان بحرانهاي شديد خواهد بود مطمعه بدانيد تركيه مردم سوريه را دوست ندارد به دنبال منافع ميباشد از زمان عثماني هميشه كشوري مهاجم ميباشد كه بارها به كشورمان ايران هم حمله كرده است وحالا هم اگر قدرت داشته باشد ايران را هم تهديد خواهد كرد
هیچ جنگی قابل دفاع نیست چون این کودکان و زنان و مردان بیگناه هستند که همیشه قربانیه جنگ میشوند نه رجب و اسد و پوتین اما وقتی ایران و روسیه به بهانه ی حفظ امنیت و برخی دلایل دیگر چندید کیلومتر آن طرف تر همه نوع مداخله ای میکنند واقعا چرا ترکیه نباید برای حفظ امنیت مرزی و کشورش حق دخالت نداشته باشد . یادمان باشد این ترکیه هست که پناهگاه چهار میلیون سوری است و اینها برای ترکیه هزینه ی بسیاریست در حالی که ما اینجا چهار میلیون ماسک ناقابل نمی‌تونیم برای ملت خودمون جور کنیم . بیایید منصف باشیم که بیشتر از هر کشوری این ترکیه هست حق مداخله دارد.
سپر بهار!!! عنوانی که خزان ترکیه را رقم خواهد زد.
لعنت بر خردوغان این منحوس بازمانده از مغول
حماقت بیجای اردوغان و یک اشتباه بزرگ دیگر و آن رفتن به چاه با طناب پوسیده امریکایی
یه نگاه به اسم عملیات های ترکیه تو سوریه بندازید چقد فریبنده س. عملیات اول شاخه زیتون، عملیات دوم چشمه صلح و عملیات فعلی سپر بهار. چقد مضحک و جوک.اسما زیتون صلح بهار. در عمل قتل کودک کشی غارت و دزدی حمایت از تروریست. اشغالگری و ...
گزارش میخوای بدی درست دقیق و صحیح گزارش بدید
روسیه اگر قدرت غالب نظامی در سوریه میباشد باید مانع تجاوز هوایی ،و زمینی و دریایی ترکیه ،و اسراییل به سوریه باشد ؟ اکنون مشخص است که تروریستهای سوریه ،و عراق و یمن ،و افغانستان در پناه و حمایت همه جانبهٔ کشورهای ترکیه ،و عربستان ،و امارات ،و قطر ،و اسراییل میباشند ، روسیه هم کاتالیزور است ،فقط میخواهد پایگاه های خود را در سوریه حفظ کند ؟
معلوم نیست ترکیه دنبال چیه و چه می خواهد از جان مردم زجر کشیدة سوریه که با دخالت های خود نمی خواهد کام مردم مظلوم سوریه با نابودی کامل تروریست های وهابی صهیونیستی شیرین شود و کشورشان روی آرامش و آبادی ببیند .
متاسفانه فقط امریکا واسراییل اگه حمله بکنه چند نفر کشته بشه صداوسیما ی ما بزرگ میکنه ولی اگه ترگیه هزار نفربکشه به راحتی ارش رد میشه
به نظر خر مغز اردوغان رو گاز گرفته. گفته بیشتر از 2000 نظامی سوری رو کشتیم! عجب وضعیتی شده.
ارتش ترکیه و بدنبالش ناتو مثل نیروهای مخالف بشار اسد آموزش ندیده و دست و پا بسته نیستند . توصیه به مستشاران ! این هست که برای خفظ جانتان از سوریه فرار کنید .
شهر که شلوغ بشه قورباغه « اردوغان » هفتیر میکشه ! !
قابل توجه دولت مردان ساده لوح ما روسیه حتی در مقابل ترکیه محافظ یار دیرینش در سوریه نمی شود چه برسد ما را در مقابل امریکا حمایت کند
ای اردوغان کوته فکر و سفیه!!! قدم در راه تاریکی گذاشتی. سقوطی بس تلخ و دردناک در انتظارت است.فرزندان مقاومت ریشه ات را خواهند کند.
انگولک نکنین این اردوغان نا متعادل رو. متوجه باشید دارید دستی دستی کشور رو دچار بحران میکنید
ایول داره
اسرائیلیها ا زجولان و ترکیه از ادلب چقد تفکراتشان به هم نزدیک لست یکی صهیونیزم ویکی لاییک همیشه ماه پست ابر نمیماند.
البته بهتره ترکیه از سو زه بیرون بره واردوگاهی برای تروریست ها در کنار مرز خودش با سوریه ایجاد کند.
همه ما باید بر علیه ترکیه بشویم. مماشات و گذشت در برابر ترکیه دیگه کافیست. دولت آقای روحانی وظیفه دارد از محور مقاومت و ارتش سوریه حمایت کند. امیدوارم آقای روحانی دست از محافظه کاری بر دارد و شجاعانه در برابر اردوغان ( جیره خوار آمریکا ) ایستادگی کند.
ترکیه بازنده اصلی در سوریه س و داره خودش و به هر آب و آتشی میزنه برا یار گیری ولی تنهاست.. میخواد از ایران عقب نیفته ولی تجربه نداره و قواعد بازی بزرگان و بلد نیس احساس میکنه کشور قدرتمندی ولی هیچی نیس . آمریکا ظرف یک هفته میتونه اقتصادش و نابود کنه
کرونا یک درس برای بشریت دارد ،که طبیعت از تعادل دارد خارج میشود بخاطر سو استفاده انسانها از صبیعت است.
حال مبارزه باتعییرات نا مناسب طبیعت برای کل بشریت یک وظیفه مهم شده است ،خواهشا، از این جنکهای برادر کشی باید دست برداشت و همگی برای تعادل طبیعت دست بهم داد.
این مشکل هم به مشکلات کشور اضافه شد....سالها جنگیدیم که حکومت سوریه را حفظ کنیم حالا هم دوباره ناامن شد و هم با ترکیه مشکل پیدا کردیم
از زمانی که شهید شد حاج قاسم نیروهای مقاومت تمام عزم خودشان را به کار گرفتند که در مناطق محدود دیگر سوریه که تروریست های مورد حمایت ترکیه را پاک سازی کنند و اخرش هم می کنند و روسیه هم دیگر نمی تواند به عنوان میانجی گر جلوی این کار را بگیرد و ترکیه هم بیشتر از این در باتلاق گرفتار می شود و عقب نشینی می کند
زنده باد اردوغان. مردی که اقتصاد ترکیه را احیا کرد
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم