بازدید 1246
دبیرکل اتحادیه عرب از توافق دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله درباره تبادل اسرا استقبال کرد. همزمان یک منبع اعلام کرد مرحله اول اجرای این توافقنامه شامل تبادل ۱۴۲۰ اسیر خواهد بود.
کد خبر: ۹۵۹۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶ 18 February 2020

دبیرکل اتحادیه عرب از توافق دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله درباره تبادل اسرا استقبال کرد. همزمان یک منبع اعلام کرد مرحله اول اجرای این توافقنامه شامل تبادل ۱۴۲۰ اسیر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در دفتر دبیرخانه این اتحادیه در قاهره میزبان مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن بود.

ابوالغیط در این دیدار به گریفیث بابت تلاش‌های موفقش در این مسیر که چند ماه ادامه داشتند و در سه دور مذاکرات انجام شدند، تبریک گفت و از حصول توافقی برای تبادل تعداد زیادی از اسرا میان دولت مستعفی یمن و نیروهای وابسته به جنبش انصارالله استقبال کرد.

یک منبع مسؤول در دبیرخانه اتحادیه عرب اظهار کرد: ابوالغیط ابراز امیدواری کرد این پیشرفت گامی در مسیر کاهش تنش‌های نظامی بوده و نقش موثری در افزایش فرصت‌های سازش مسالمت‌آمیز درگیری‌های یمن ایفا کند.

دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد، این سازش در نهایت به نفع مردم یمن خواهد بود که در طول سال‌های گذشته ویرانی‌های جنگ و تلفات انسانی سنگین آن را تحمل کردند.

وی همچنین بر اهمیت این نکته که سازش باید امنیت همسایگان یمن را نیز تامین کند و ضامن استقلال و حاکمیت این کشور نیز باشد، تاکید کرد.

یک مسؤول دولت مستعفی یمن نیز فاش کرد، مرحله اول این توافقنامه شامل آزادی ۱۴۲۰ اسیر و زندانی خواهد بود.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در امان به توافقنامه‌ای دست یافتند که گشایش جزئی در پرونده تبادل اسرا و بازداشتی‌ها ایجاد کرد.

گام تبادل اسرا پس از نشست‌های فرستاده سازمان ملل و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ درباره نتایج سومین نشست کمیته تبادل اسرا و بازداشتی‌ها برداشته شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا