بازدید 17171
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت CNG نداریم، داخلی سازی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری کالاها، قیمت نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌ها تعیین شد، بیش از ۳۷ تن موم زنبور عسل به کشور وارد شد، تحریم‌های آمریکا ضد ایران، هند را به خرید نفت روسیه سوق داد و غول نفتی روسیه زیر تیغ تحریم آمریکا را در بر دارد.
کد خبر: ۹۵۸۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳ 11 February 2020

وزیر اقتصاد: بورس پناهگاهی برای نقدینگی های سرگردان/ علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو/ ترس ژاپن از یوآن دیجیتال/ سهم ایران از بازار حلال جهانتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت CNG نداریم، داخلی سازی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری کالاها، قیمت نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌ها تعیین شد، بیش از ۳۷ تن موم زنبور عسل به کشور وارد شد، تحریم‌های آمریکا ضد ایران، هند را به خرید نفت روسیه سوق داد و غول نفتی روسیه زیر تیغ تحریم آمریکا را در بر دارد.

فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت CNG نداریم

بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه امضای تفاهم‌نامه تولید کک‌ اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در جمع خبرنگاران به تحویل تعدادی خودروی گازسوز شده در اصفهان به متقاضیان اشاره و تصریح کرد: تعداد این خودروها مهم نیست؛ مهم آغاز این کار است. بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو قرار است با هزینه دولت دوگانه سوز شود که انجام این کار فرآیند سختی را به دنبال داشت که همه آن انجام شده است و امیدوارم در ادامه به سرعت پیش رود. وی با بیان اینکه قرارداد ساخت ۷۰۰ هزار مخزن سی‌ان‌جی با مخزن سازان انجام شده است و هیچ نگرانی بابت کمبود مخازن وجود ندارد، افزود: این فعالیت مهمی است که اگر وانت بارها و خودروهای عمومی اقدام کنند بدون پرداخت هزینه‌ای خودروی خود را به خودروی گازسوز تبدیل خواهند و به جای اینکه بنزین ۳۰۰ هزار تومانی بخرند، از گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) ۶۵۰ تومانی استفاده می‌کنند. وزیر نفت تاکید کرد: فعلا هیچ قصدی برای افزایش قیمت سی‌ان‌جی نداریم.

داخلی سازی یک میلیارد و 200 میلیون دلاری کالاها

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در برخی حوزه ها، وابستگی به واردات داشتیم که این وابستگی خطرناک بود، گفت: به عنوان مثال الکترود گرافیتی گلوگاه ما شده بود که برای خودکفایی در این حوزه اقدامات و برنامه های اساسی داشتیم و در گلوگاه هایی که وابستگی داریم و واردات زیاد است، داریم خودکفایی را انجام می دهیم. برای داخلی سازی و خودکفایی ۱۰ میلیار دلار واردات برنامه داریم، وزارت نفت همکاری خوبی با ما داشته است. وی تصریح کرد: در حوزه ساخت داخل از رقم داخلی سازی یک میلیارد و دویست میلیون دلار عبور کردیم. به گفته وی، در تولید مودم به خودکفایی رسیده‌ایم و اکنون روی صادرات این محصول برنامه داریم.

وزیر اقتصاد: بورس پناهگاهی برای نقدینگی های سرگردان

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر اساس سیاست جلوگیری از رشد نقدینگی، در تنظیم بودجه کل کشور از بانک مرکزی استقراض نشده است. وی گفت: یکی از دلایل ثبات نرخ ارز در سال ۹۸، هدایت نقدینگی‌های سرگردان مردم به بازار بورس بوده است. دژپسند با بیان اینکه امسال بازار سرمایه رشد بیش از ۱۴۰ درصدی داشته است، افزود: بازار سرمایه، پناهگاهی برای نقدینگی های سرگردان، در تأمین مالی بخش تولید اقتصاد است. وزیر امور اقتصادی و دارایی توصیه کرد: مردم برای ورود به بازار بورس حتما از مشاوره گروه‌های صاحب تخصص در این زمینه استفاده کنند.

قیمت نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌ها تعیین شد

به نقل از دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه شانزدهم بهمن ۱۳۹۸ سهم شرکت ملی نفت ایران از محل نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۳۸،۴۶۷ ریال به ازای هر بشکه و برای کل سال معادل ۹۷،۳۳۵ میلیارد ریال تعیین کرد. رقم قابل واریز به خزانه داری کل کشور از محل نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی در سال ۱۳۹۷ نیز معادل ۵۷۳،۹۳۸ میلیارد ریال تعیین شد.

علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو

مدیر تحویل و لجستیک ایران‌خودرو در گفت‌وگویی اظهار کرد: به طور سنتی با نزدیک  شدن به شب عید هیجان در بازار بیشتر و سبب افزایش تقاضا می‌شود؛ اما از ابتدای بهمن امسال تاکنون بیش از ۴۰ هزار دستگاه خودرو به مشتریان تحویل داده شده است. به عبارتی به صورت میانگین و بدون احتساب روزهای تعطیل بالغ بر ۲۶۰۰ دستگاه روزانه از محصولات ایران‌خودرو به بازار عرضه و به مشتریان تحویل داده شده است. وی افزود: این بدین معناست که روند تحویل خودرو به بازار حداکثر صورت گرفته و به میزان کافی خودرو تحویل مشتریان شده، ولی به هرحال هیمشه سوداگرانی هستند که می‌خواهند با ملتهب کردن بازار، سود خود را افزایش دهند؛ اما باید دید به چه میزان خرید و فروش انجام می‌شود و اینکه کاهش عرضه به بازار سبب افزایش قیمت‌های اخیر شده است؟ خیر. ۱۰۰ درصد مدعی این موضوع هستیم که عرضه کمتر که نشده، بلکه بیشتر هم شده است. 

وی در پاسخ به اینکه با توجه به تناسب عرضه و تقاضا، علت اصلی افزایش قیمت‌ها در مدت اخیر چه بوده است، تصریح کرد: عوامل مختلفی می‌تواند تاثیرگذار باشد. فضای اخبار شایعه‌ای که در جامعه و فضای مجازی انتشار پیدا می‌کند، سبب التهابات بازار شده اما با رصد آمارهای خرید و فروش ثبت شده در روز می‌توان جمع‌بندی کرد که واقعا آیا افزایش قیمت واقعی است یا خیر؟ پیش‌بینی این است که با گذشت کمی زمان و با ادامه روند عرضه‌ها بدین شکل، التهابات خودبه خود فروکش کند. البته لازم به ذکر است از دیروز (دوشنبه) طبق مشاهدات ما از بازار مشخص شده که قیمت‌ها تا حدودی کاهش یافته است. /ایسنا

بیش از ۳۷ تن موم زنبور عسل به کشور وارد شد

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی سال ۹۷ نشان می‌دهد، در این مدت بیش از ۳۷ تن موم زنبور عسل از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم از موم زنبور عسل به کشور، ۳۱۱ هزار و ۵۲۳ دلار از کشور خارج کرد که بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۳۴ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۲۵۰ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است. لازم به ذکر است، این حجم از موم زنبور عسل از هفت کشور از جمله چین، ترکیه و هند وارد ایران شده است. /میزان
 
غول نفتی روسیه زیر تیغ تحریم آمریکا

بلومبرگ: برخی منابع اعلام کردند آمریکا در حال بررسی تحریم شرکت روسنفت روسیه به دلیل ادامه همکاری با ونزوئلاست، اما مسئولان آمریکایی نگران هستند، این اقدام بازارهای جهانی نفت را دچار بحران می‌کند. منابع یادشده اعلام کردند مسئولان وزارت خزانه‌داری آمریکا نگران هستند که تحریم شرکت روسنفت ممکن است قیمت نفت را بالا ببرد. پیش از این یک مسئول ارشد در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده بود، این کشور قصد دارد در سی روز آینده فشار ضددولت ونزوئلا را تشدید کند. سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به درخواست برای اظهارنظر درباره این خبر پاسخی نداد و سخنگوی کاخ سفید از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرد.

ترس ژاپن از یوآن دیجیتال

بانک مرکزی ژاپن آشفته از برنامه‌های چین برای ایجاد رمزارزملی که متعاقبا به کاهش قدرت اقتصادی توکیو منجر می‌شود، دست به دامن بانک‌های مرکزی اروپا شد. چین قصد دارد تا یوآن دیجیتال را وارد بازار کند و دولت این کشور نیز همین حالا بستر این فناوری را برای حزب کمونیست فراهم کرده و دستورالعملی رسمی نیز برای استفاده از این رمزارز تهیه کرده است. این موضوع موجب ناراحتی و پریشانی ژاپن شده به طوری که یکی از قانونگذاران این کشور گفته که به اعتقاد وی یوآن دیجیتال "نظام ذخایر ارزی و هژمونی پولی" را با چالش روبه رو می‌کند. این قانونگذار در ادامه خواستار همکاری هرچه نزدیک‌تر با آمریکا در این مورد شد. یکی از اعضای اجرایی اسبق بانک مرکزی ژاپن در مصاحبه‌ای جداگانه خاطرنشان کرده که اگر یوآن دیجیتال چین نسبت به یِن کاربرد بیشتر و گسترده‌تری پیدا کند، قدرت و نفوذ اقتصادی ژاپن در میان و دراز مدت کاهش خواهد یافت. بانک مرکزی ژاپن در حال حاضر تصمیمی برای صدور رمزارزملی ندارد، اما با توجه به اینکه این نهاد تنها عضو آسیایی "اتاق فکر" تازه تاسیس بانک‌های مرکزی است، پس از ارائه یافته‌های موقت و اولیه این گروه در ماه ژوئن،  احتمال اقدام توکیو برای ایجاد رمزارز دور از انتظار نیست.

برنامه‌ای برای صادرات به کشور‌های اروپایی نداریم
 
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: باید روی کالاهایی سرمایه گذاری کنیم که امکان صادرات آن وجود دارد و بازار آن در کشورهای همسایه هست. اکنون به تولیدکنندگان این خط را داده‌ایم که به سمت تولید محصولاتی بروند که صادرات آن وجود دارد. زادبوم ادامه داد: آن‌ها باید بر اساس نحوه کار، به سمت تولید بازار‌های صادراتی بروند که تا سال ۱۴۰۰ می‌توانیم صادرات را دو برابر کنیم. در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۶ درصد سهم بازار‌های همسایه را افزایش داده‌ایم که امروز ۶۰ درصد بازار‌های ما به کشور‌های همسایه صادر می شود، یعنی به سمت پتانسیل کشور‌های همسایه می‌رویم.

رئیس سازمان توسعه تجارت درباره بازار هدف برای صادرات، گفت: برای پانزده کشور همسایه به علاوه کشور‌های هند و چین و برخی کشور‌های آسیایی مثل اندونزی و ویتنام صادرات داریم؛ علاوه بر این، آفریقا نیز در برنامه‌های ماست. زادبوم تشریح کرد: برنامه‌ای برای صادرات محصولات به کشور‌های اروپایی نیست اگر صادر کنندگان خودشان بازاری پیدا کنند که بخواهند به آن کشور صادرات داشته باشند مانعی وجود ندارد، اما اکنون برنامه‌ای برای صادرات به کشور‌های اروپایی نداریم. /باشگاه خبرنگاران جوان

سهم ایران از بازار حلال جهان

مدیرکل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: گردش مالی غذای حلال در دنیا چهار هزار میلیارد دلار است که سهم ایران همچنان از این بازار کمتر از یک درصد بوده که باید افزایش پیدا کند.

تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران، هند را به خرید نفت روسیه سوق داد

راشاتودی: تحریم‌های ضد ایرانی واشنگتن باعث شده است تا غافلگیری ناخوشایندی برای آمریکا اتفاق بیفتد؛ هند به جای واردات نفت از ایران به واردات از روسیه رو آورده است. پالایشگاه دولتی هند، شرکت نفت هند (آی‌اوسی) قراردادی با شرکت روس‌نفت روسیه برای تأمین ۲ میلیون تن نفت خام تا پایان ۲۰۲۰ امضا کرده است. این اتفاق در دیدار مقامات دو کشور در حاشیه بزرگترین نمایشگاه دفاعی هند (دف‌اکسپو)، که در حال حاضر در لاکنا در حال برگزاری است، رخ داده است. وزیر نفت هند، دارمندرا پرادان، پس از دیدار با رئیس روس‌نفت، ایگور سچین، درباره این توافق به خبرنگاران گفت: این فقط آغاز راه است. این توافق می‌تواند مقدمه‌ای بر همکاری و شراکت تأمین امنیت انرژی هند و روسیه باشد. هند سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان است که بیش از ۸۰ درصد نفت مصرفی خود را وارد می‌کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷۸
ناشناس
|
-
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
هشدار هشدار هشدار

هیچ سهامی در بورس شامل تورم نمیشود

مثال واقعی و تجربه بنده :
در سال ۸۲ و در بهترین سالهای رشد اقتصادی ایران در کنار تعاملات اقتصادی ایران با جهان که بهترین خودروها و شرکتها در ایران سرمایه گذاری میکردند بنده ۲ میلیون تومان سهام خریدم برابر با ۲۲ سکه کامل بهار آزادی

الان ۲۲ سکه شده ۱۰۰ میلیون تومان ولی سهام من شده ۴۰۰ هزار تومان !!؟!!؟!؟!؟!؟!؟!

لازم میدانم این را هم اضافه کنم که سهام بنده در حالی ۴۰۰ هزار تومن شده که از نظر تعداد ۶ برابر شده ولی از نظر ارزش سقوط داشته و هیچوقت با تورم رشد نکرد

فریب تبلیغات را نخورید
اگر قصد سرمایه گذاری با مبالغ زیر ۱۰۰ میلیون دارید حتما به همان اندازه ملک ، آپارتمان ( در شهرستانهای صنعتی ) و یا طلا بخرید

بورس محل عرضه شرکتهای در حال ورشکسته یا بدون بازده در شرایط خاص اقتصادی و سیاسی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
رشد اقتصادی سال 82!!!!!!!!!!!! منظورت ورشکستگی 70 درصد صنایع کشور و واردات گسترده یه حزب سیاسی بود که منجر به سقوط ارزش پول از 400 تومان در برابر یک دلار به 1000 تومان شد........صنعت گری هستم که 11 سال قسط بانک داد و کارخانه اش هم از دست داد چون مواد اولیه 100 تومانی شد 1100 تومان!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
حرف بی خود نزن، سهام چی خریدی که ارزان شده؟ قطعا بساز بفروش یا دلال دلاری
ناشناس
| - |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
کسانی که طاقت شنیدن حرف حساب رو ندارند چرت ننویسند
سال 82 بورس شبیه همین روزها و دارای حباب بود
با تحسن نماینده های مجلس به رهبری کروبی ورق بورس برگشت و همه سهامداران ورشکست شدند
کارگزاران بورس که نقش دلالان را داشتند بیشترین سود را کردند
این هموطن که گفته 22 سکه درست گفته. منفی دهنده ها حتی سن و قدشان به سال 82 نمی خوره

بورس ایران سراسر عددسازیه
ضمنا سال 82 ایران با سیاست گفتگوهای تمدن ها تقریبا با تمام دنیا بجز اسراییل رابطه اقتصادی داشت

همه گفته های این هموطن مورد تایید است و این بنده خدا نه دلال است نه بساز بفروش

درس بگیرید و مغرور نباشید
بورس جای افراد عادی نیست و از هر بازاری بدتر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
تو دللل مسکنی یا ارزی
ناشناس
| - |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
ناشناس 12:54
دلار در زمان احمدی نژاد از 350 به 1000 تومان رسید . خزعبلات نگو

من سال 83 پژو خریدم 9600 و همان پزو را سال 84 دوستم خرید 8700. واقعا ثابت کردی دروغ گفتی

ایران بعد از انقلاب هیچوقت مثل دوران خاتمی نبوده .
ناشناس
| - |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
با پوزش از شما ، تحصن درست است
مجی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
منم سهام بانک سرمایه و چند جا خریدم همه بی ارزش شدن.
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
دقیقا سال ۸۲ خیلی ها در بورس ورشکست شدند
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
جواب ۱۳۳۵:
دولت احمدی نژاد دلار را ۸۲۰ تومان تحویل گرفت.
در دولت اقای خاتمی دلار ۸۰۰ شد.
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
اقایان کامنت نویس دوست ۹۲۸ تجربه خودش را گفته حالا هر کس دوست ندارد بحث دیگری است.
توهین به یکدیگر نکنید و از تجربه دیگران درس بگیرید.
ورشکسته بورسی
| - |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
ایشان کاملا درست گفتن.خود من 20 سال قبل پول یک اپارتمان را دادم سهام شرکتهی پارس الکتریک را 400 تومن وصدرا را 800 تومن خریدمتعدا سهام تو این 20 سال اصلا اضافه نشده ولی قیمت هر دو سهم الان حوالی 3400 -3500 تومن هست.اگر همه این سهام را بفروشم فقط یک متر از ملک مذکور رو میشه باهاش خرید.
حمیدخان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
اول املای تحصن را یاد بگیر تا بقول
خودت تحسن ننویسی
ناشناس
| - |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
حمید خان

بنده ضمن عذرخواهی از همه بخاطر املای اشتباه تحصن آنرا تصحیح کردم اما تو آنقدر مغروری که ندیدی و چند دقیقه بعدش نظرت رو نوشتی و کوبیدی به نظر بقیه و همه تجربه من در بورس را با یک اشتباه سهوی دود کردی
برو سرمایه گذاری کن در بورس که بورس به ساده لوحانی چون شما نیاز مبرم داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
تا وقتی بورس با کوچکترین تحول سیاسی سریعا ریزش می کنه جمع شدن سرمایه ها در بورس سخته
مثلا دو روز پیش با شایعه ی استعفای روحانی تعداد زیادی از نمادها ریزش کرد
این که نشد کار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
خاصیت بورس همینه. نمیشه که همیشه بره بالا. همه جای دنیا همینطوریه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
سود ۱۴۰ در صد در یکسال چی معنی میدهد ایا کارخانه ها نو کردن ایا شرکت ها در خارج و داخل کشور توسعه یافته اند یا بازی با اعداد
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
وقتی ازشون می پرسی چقدر سود کردیم میگن 200 درصد اما واریزی مبلغ حاصل از سود به حسابت 5 درصد هم نیست

همشون دروغ میگن
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
اینجانب به عنوان یک کارشناس خبره خودرو باید به ارزتان برسانم افزایش قیمتها کاملا حباب و کاذم است و قطعا دشمن با خریدهای زیاد مصبب اصلی بوده و بزودی تا چندماه آینده تر مسعله حل میشود و قیمت ها 63درصد کم میشود. الان ما در حال عبور ازپیچ تاریخی تهریم ها هستیم و بفضل پروردگار و با نیروی ایمان جوانان انقلابی با پیروزی بر دشمن فرضی به قله های رفیع میرسیم و پرچم پرافتخار را آنجا نصب میکنیم و دشمن را نابود میکنیم.
پاسخ ها
عمو قزوینی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
کاذم را از کجا کشف کردی؟ حتما منظورت کاذب بوده ، ببم عسلم
ناشناس
| - |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
حتما کلاس فارسی دوم دبستان را دوباره تکرار کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
اغای نعمت کارصناص قودرو نمره دیکتت ۱۶
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
دقیقا همینطور است. صحیح است صحیح است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
نعمت اینا که گفتی واقعا راست میگی؟؟؟
یعنی نخریم تا ارزون شه؟
چند درصد احتمال میدی درست شه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
آقا کاظم
کاذم غلطه کاذب درسته
مصبب غلطه مسبب درسته
مسعله غلطه مسئله درسته
تهریم غلطه تحریم درسته
این زبان فارسی تو این مملکت به کجا داره میره؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
این حرفها چیه!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
نعمت خان در این بازار اگر سودیست با درویش خرسند است
خدا منعمم گردان بدرویشی و خرسندی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
نعمت قرصاتو سروته خوردی؟
مجی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
جناپ کارشناث خبره این ارذ رو اض کجا پیدا گردی کح کاملن هباب و کاظم هثتش.؟
نهضت پیکار با بی سوادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
ارزتان برسانم یا عرضتان ..؟
نادر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
يعني دشمن از كحا امده كه اين تعداد ماشين بخره شايد منظور شما از دشمن همين مردم عادي هستند
نعمت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
بنده با ارز ادب و احترام به همه طرفداران پروپا قرسم باید بگویم برای تمام مساعلاتی که مطرح نموده ام شواهد و مدارکهای مستند و کافی دارم. نشون بدم؟ نشون بدم؟ بگم؟ بگم؟
خرکله
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
نعمت یه دونه ایییییییییییی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
افزایش قیمتی در کار نیست بلکه سقوط ارزش پول در میان است
اسد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
این 2600 خودرو که در روز تولید میشوند در سال میشود 949000 خودرو
حالا این تعداد کجا توزیع میشوند ما هم بریم بگیرم
تازه شرکت سایپا هم همین مقدار تولید میکنه
رضا
|
Germany
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
قیمت ارز نیما در ۳ ماه ۲۰ درصد افزایش یافته،شمش فولاد ۲۵ درصد گران شده و از سال بعد ۳۰ درصد افز ایش دستمزد به علاوه تبدیل ارر ترخیص و ارزش افزوده کالا ها از ۴۲۰۰ تومان به ۱۳۰۰۰ تومان را داریم که خود این ۱۵ درصد قیمت مواد اولیه بدون در نظر گرفتن نرخ ارز را گران می کند در این شرایط فقط یک ساده لوح یا عوام فریب انتظار گران نشدن قیمت خودرو را دارد
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
به بورس اعتماد نکنید هیچ توجیه اقتصادی این مقدار رشد ندارد و ناگهان فر و میریزد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
همه چی مسخره بازیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
فرشادمومنی اقتصاددان برجسته: اقتصاد ایران دراستانه پرتگاه است
شاخص کل بورس درادامه رکورد زنی های روزانه ۱۰-۲۰ هزارواحدی دراستانه فتح قله ۵۰۰ هزارواحدی است !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
قابل توجه سهامداران بورس :
ایران فقط یک هفته دیگرتا قرار گرفتن درلیست سیاه FATF فاصله دارد !!!!
دوران رویایی رکوردزنی های روزانه ۱۰-۲۰ هزارواحدی بسررسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
هیچ تاثیری نداره و موجب افزایش قیمت دلار و در نتیجه بازدهی بیشتر بورس میشه. البته در کوتاه مدت ریزش می کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
همتی : تصمیم FATF برای قراردادن ایران درلیست سیاه تاثیری بر بازار ارز ندارد !!!!!
اقای همتی بدنیست امروز یک سری به صرافی های میدان فردوسی بزنید !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
امروز تعطیله فردا سر بزنید
همتی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
باشه چشم
کدومشون برم؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
چرا همه چی رو مسخرخ میکنین و به شوخی میگیرین؟!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
خخخخخ
امروز تعطیله
عجب دلالی هستی تو آخه استراحت کن
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
صرافی پارس بروید خیابان فردوسی
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
همه اش سياه بازي هست همه ميدانند پشت پرده گراني خودرو را
پاسخ ها
قلی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
پشت پرده چوب پرده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
در بازار تحت کنترل، ریسک سرمایه گذاری بالاتر است در مقابل، رانت و فساد، عواید سرسام آور را فقط نصیب عده قلیلی می کند.
بازار پر از سودجویی است تنها نکته مثبت در یک بازار، شفافیت و آزاد بودن آن است. خیلی ساده: در بازاری که تحت کنترل شماست، خودتان سرمایه گذاری کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
دقیقا.... هیچی در ایران شفاف نیست بورس هم مال خودشونه
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی و رییس سازمان برنامه یعنی مثلث همتی نوبخت اقتصاد ایران را نابود کردند و امارهای خاص سخنرانی امروز اقای روحانی را هم احتمالا اینها داده اند به ایشان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
وقتی تحریم هستیم و مبادلات بانکی غیر ممکن است چطور میشود صادرات انجام داد؟ خریدار پولشو چطور بیاره ایران؟ آیا مدل و یا روش کاری مدنظر دارید؟شعار دادن و وعده دادن نتیجه نمیدهد . اقتصاد یعنی تعامل با دنیا و در پس آن تبادل کالا و خدمات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
حسن روحانی گفت درایران صف نیست
بله صف نیست چون فقط عده اندکی میتونن گوشت کیلویی۱۰۰هزارتومان بخرن
ازنظرایشون شرایط نرمال هستش که پرایدکه ماشین فقیرترین افراده۶۰میلیون تومان شده
خدایاشکرت ماکجای این کره خاکی هستیم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
این مدل جدید از سخنرانی ایشان دیروز هم در جمع سفرای خارجی هم بود و میگفتند صف نیست و ....اشتباه این نوع صحبت کردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
همه چیز خوبه
هیچ مشکلی هم نیست
یه رییس مجتمع معمولی تو پتروشیمی همه چیز براش فراهم میکنن اصلا نیاز نیست بازار بره برا خرید اونوقت فک کنین مسولین ارشد که دیگه اصلا از کف جامعه خبر ندارن
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
امروز تعطیله منتهی کانالهای دولتی موج راه انداختند پراید ارزون شده!!!!!!!!بس کنید و اقتصاد را اقایون فکر کرده اند با سایت و اینترنت میتوانند حفظ کنند.
چین بی عقل این همه کار می کند باید چند تا سایت اینترنتی مثل بانک مرکزی بزنند و درجا بنشینند و عددبافی کنند .
اقتصاد این نیست و اقایون فکر کرده اند پراید و یا سایر خودروها بر اثر اینترنت گران شده در صورتی که شما در اقتصاد نمی توانید
تقاضا را سرکوب کنید و نیاز خودرویی هست.جز خود دولت کسی خودرو را گران نکرده و گول انها را نخورید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
چرا اینقدر دروغ می گویید؟ یه جا خسته شید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
میدونید بورس مخفف چیه؟
ب: بازار
و: ورشکسته
ر: روبه
س : سقوط
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
تو دلال چی از بازار سرمایه ناخوشایندی دوست عزیز ...بعد از تحریمها شما دلالها مردم و بیجاره کردید
ناشناس
| Canada |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
این بار مدیران بورس از تجربه ی سال های قبل به خوبی استفاده کرده اند و آنرا در جهت مطلوب مدریت می کنند تا سرمایه ها بتوانند در بورس باقی بماند و وارد تولید شوند نه دلالی....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
من تو کار بورس و کار دلالی نیستم ولی از صحبتهای بقیه متوجه شدم که ظاهرا بورس با منافع دلالها سازگاری ندارد.البته این دوستان دلال اگر می توانستند وارد بورس می شدند ولی خوب تخصص می خواد که ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
شما الان میتونی با هزارتا تک تومنی سهام یک شرکتی را بخری اینکه بورس رشد میکنه اولا ارزانی سهم هاست دوما ورود پول از بانک و ارز و طلا به بورس هستش.جلو کارگزاری ها صف میبندن بیان بورس حتی برای بچه ها هم کد بورسی میدن.برید ببینید قیمت سهام تو آمریکا چنده و تو ایران چنده
ناشناس
|
Belgium
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
آقافکرش بکنید صادرات داروداریم به ۵۰ کشوردنیا
ازجمله سوییس امریکا کانادا نروژ سوید اطریش دانمارک فزانسه وآلمان
تویدچه کشور توپی زندگی میکنم من
پرایدصفری که خریدم دنده ۲ جا نمیرفت خودش بعدازدوهفته خوب شد فک کنین ازدنده یک میزدم دنده ۳ دوهفته
حالا چطور به ۵۰ کشوردارو صادرمیکنیم اما دنده پرایدو نمیتونیم درست کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
داروهاشون اسمارتیزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
دوستان سلام. من نظر ۲۸۰ نفر ازدکترین واقتصاددانان داخل وخارج را نقل قول میکنم وخودم هم این نظرات راقبول دارم، دراین برهه زمانی بهترین کار وبدون ریسک سپرده گذاری بانک ولو باسود ۲۰ درصد است چون درایران بهترین بازار وسوداورترین بازار بازارمسکن است به دلیل روانی بودن قیمت مسکن در این روزها چون بعدازعید به مدت ۴ سال مسکن در رکود عمیق خواهد رفت سه سال گرفتن سود ۲۰ درصد بانکی بدون هیچ ریسک واسترس معقولترین کاراست و۶ ماه یا یکسال مانده به رونق بازارمسکن بیرون کشیدن همان پول از بانک وخرید مسکن این را اندکی تفکرنمایید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
خودت برو سپرده گذاری کن
فرهاد
|
-
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
حالاکه حباب بورس در حال ترکیدن است، میخواهند مردم را بدبخت کنند. دستتان رو شد. دیگر مردم فریب شما را نمیخورن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
بورس یعنی قمار روی سهام شرکتهایی که نمی شناسی با صورتهای مالی غیر واقعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
منو روشن کنید چطورممکنه اقتصاد خوب نباشه اما بورس سودده باشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
در واقع بورس اصلا سوده نشده بلکه سهام دارند خودشان را با ریال هماهنگ میکنن.گران شدن قیمت 30-40درصدی خیلی چیزا در همین یکی دو هفته اخیر شاهد ماجراست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
سر گنده بدبختی اقتصادیمون زیر لحافه , چند وقت دیگه مردم نونو از دست هم میزنند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
آخه این چه بورسیه که باعث شده آهن از کیلویی حدود 2000 تومان به 8500 تومان جهش کند؟؟؟ مگه سنگ آهن - سوخت و نیروی کار ایرانی نیستند که جهش آهن از افزایش دلار هم بیشتر شده؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
پوتین و ترامپ با تحریم ایران و ونزوئلا مشتریان نفتی رو بین خودشون تقسیم کردن و ما هنوز داریم میگیم نگاه به شرق داریم نه بابا این پوتین بدبختتون کرده امریکا به روسیه شرف داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
در معاملات بورس مالیات کسر می کنند . آیا قانونی است ؟
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
برادر عزيزتر از جان جناب پوتين نهايت استفاده رو ميبرند.
به جاي دست به دامن روسيه شدن بهتر نبود و نيست در خصوص سياستهايمان نسبت به آمريكا تجديد نظر كنيم و با سياستمداري هم مطامع خودمان رو به دست بياريم و هم اجازه سواستفاه ديگران رو از خودمان ندهيم
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
تابناک عزیز حالا که قیمت خودرو سه روز هست که روند کاهشی داره درست نیستش یک تیتر میزنید علل افزایش و تهش فقط مینویسید کاهش ، لطفا به فکر مصرف کننده هم باشید ،
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز دادگاه روح الله زم انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب