بازدید 18351

سردار فدوی: حاج قاسم از سوریه به عراق رفته بود

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: مقامات رسمی دولت عراق همواره از حاج قاسم دعوت می‌کردند تا راجع به موضوعات مختلف جلسه برگزار کنند؛ به همین دلیل ایشان رفت و آمد‌های مداومی داشتند و در این سفر نیز به دعوت مقامات دولت عراق به بغداد سفر کردند.
کد خبر: ۹۴۸۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱ 03 January 2020
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه حاشیه و متن شبکه سوم سیما، اظهار داشت: در صحنه‌های بسیار زیادی حاج قاسم را دیدم که احتمال شهادت در آن‌ها بسیار زیاد بود، اما وقتی خداوند مقدر کند یک نفر بماند تا کار‌های بزرگی انجام دهد، اینگونه می‌شود که حاج قاسم ماند و کار‌های بزرگی کرد و در اوج به شهادت رسید.

وی افزود: عملیاتی که آمریکایی‌ها انجام دادند اینگونه نیست که از توانمندی نظامی و تکنولوژی خاصی برخوردار باشد و عملیات آن‌ها از نظر نظامی ارزش چندانی ندارد، ما هم می‌توانیم پهپادمان را بفرستیم و هر هدف متحرکی را با موشک‌های لیزری مورد هدف قرار دهیم.

سردار فدوی در خصوص جزئیات سفر سردار سلیمانی به عراق نیز، گفت: مقامات رسمی دولت عراق همواره از حاج قاسم دعوت می‌کردند تا راجع به موضوعات مختلف جلسه برگزار کنند؛ به همین دلیل ایشان رفت و آمد‌های مداومی داشتند و در این سفر نیز به دعوت مقامات دولت عراق به بغداد سفر کردند. مخصوصا این دفعه که حاج قاسم از سوریه به عراق و با هواپیمای مسافری سفر می‌کردند که حتی در سایت‌های هوانوردی هم قابل رهگیری است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کردند: فرآیندی هم که شیاطین به تصمیم این کار رسیدند، منشاء نیست، منشاء اول چیزی است که خداوند برای حاج قاسم مقدر کرده بود.

وی تاکید کرد: پیروزی نهایی جبهه مقاومت برای جنایتکاران بسیار تلخ‌تر خواهد بود.

سردار فدوی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با سرمستی می‌گفتند ما همه عراق را اشغال کردیم، گفت: هرچند در روز‌های اول آن‌ها را با شکست‌های مختلفی مواجه کردیم، اما وقتی عراق را گرفتند آیا فکر می‌کردند با تلخ کامی‌هایی در عراق مواجه شوند؟ و در همه این‌ها شهید قاسم سلیمانی نفر اول بود که این جبهه را هدایت کرد و این تلخ کامی‌ها را با آمریکایی‌ها چشاند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلام با بیان اینکه توانمندی جبهه مقاومت در کل این جغرافیا توانمندی‌های بسیار بی نظیری است، تاکید کرد: آمریکایی‌ها با همه متحدان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای خود در همه موارد در منطقه غرب اسیا با شکست مواجه شدند اینقدر این شکست بزرگ بود که به فکر جدی افتادند که باز متوسل به تروریست‌های رسمی مثل داعش و القاعده شوند.

وی ادامه داد: محور سفر اخیر سردار سلیمانی به عراق این بود که آمریکایی‌ها می‌خواستند به سرعت داعش، القاعده و جنایتکارانی که در همه دنیا جنایت کردند را فعال کنند. داعشی‌ها در سال‌های گذشته سوریه را گرفتند و می‌خواستند عراق را بگیرند، حاج قاسم در منطقه حضور یافت و بلایی سر تروریست‌ها و همه همپیمانان و صاحبان آن‌ها بلا آورد و حتی بعضی از مقامات آمریکایی‌ها گفتند دنیا باید از حاج قاسم تشکر کند که آن برچیدن این شر بزرگ را فرماندهی کرد تا رفع شد.

سردار فدوی با بیان اینکه اینبار نیز این بیم از سمت دوستداران انقلاب اسلامی وجود داشت این جبهه تروریستی را آمریکایی‌ها باز فعال کند، خاطرنشان کرد: می‌بایست حاج قاسم باز باید تدابیر خود را انجام می‌داد و برای همین در عراق بود. این شکست سختی برای آمریکا بود و عدول از حرف‌های خود آن‌ها بود چراکه ترامپ خطاب به کلینتون فریاد می‌زد شما داعش را درست کردید. آن‌ها وقتی داعش از دست آن‌ها خارج شد مستاصل بودند و آن‌ها با همه توانمندی خود نتوانستند کاری کنند این جبهه حق جمهوری اسلامی بود که حضور یافت و بر ان‌ها پیروز شدند.

جانشین فرمانده کل سپاه در خصوص کم و کیف انتقام خون سردار قاسم سلیمانی، گفت: آمریکایی‌ها باید منتظر آن انتقام سخت باشند، این انتقام سخت موکول به ایران نیست. درست است که حاج قاسم عضو سپاه پاسداران بود، اما جبهه بزرگ مقاومت با جغرافیای وسیع آماده هستند این انتقام سخت را عملی کنند و حتما انجام خواهد شد حتما در بهترین زمان و در بهترین نحو ممکن انجام خواهند شد. هرچند از همین امروز صبح به روش دیپلماسی و ... متوسل شدند و حتی گفتند اگر می‌خواهید انتقام بگیرد متناسب با کاری که ما کردیم انتقام بگیرید در حالی که آن‌ها نمی‌توانند چیزی را تعیین کنند.
سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم
آخرین اخبار