بازدید 14529
گران‌ترین منطقه پایتخت در آذر ماه امسال، منطقه ۱ با متری ۳۰ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است و ارزان‌ترین منطقه پایتخت نیز به منطقه ۱۸ با متری ۶ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۴۰۰ تومان اختصاص داشته است که طی سه ماه پاییز امسال، این منطقه توانسته است این رکورد را برای خود حفظ کند.
کد خبر: ۹۴۷۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲ 28 December 2019

اوج گیری دوباره قیمت مسکن در آذرماه 98؛ معاملات 137.5 درصد رشد کرد!

تابناک اقتصادیبا آغاز سال 1397 و سپس با شروع تحریم ها علیه کشورمان، قیمت ارز روند صعودی خود را با شیب تندتری ادامه داد و این جهش ارزی موجب شد تا قیمت کالاهای مختلف از جمله مسکن رشد چشمگیرتری را داشته باشد.

به گزارش تابناک اقتصادی، در ابتدا با رشد قیمت مسکن، معاملات بازار بیشتر به سمت مسکن های کم متراژ و سپس به سمت مسکن هایی با طول عمر بنای بیشتر رفت اما پس از مدتی قیمت به اندازه ای افزایش یافت که مردم دیگر حتی توانایی خرید مسکن های کم متراژ و با طول عمر بنای بیشتر را نیز نداشتند و همین عامل باعث شد تا معاملات مسکن در ماه های اخیر اُفت چشمگیرتری را تجربه نماید. همچنین از شهریورماه با آغاز ثبت نام طرح مسکن ملی اندکی از التهابات بازار مسکن کاسته شد و قیمت مسکن روند نزولی را طی نمود و کارشناسان بازار مسکن، همین موضوع را سرآغاز دوره رکود دو تا سه ساله بازار مسکن دانستند. در آذر ماه اما در بازار مسکن اتفاقات دیگری رقم خورد.

به تازگی دفتر اقتصاد مسکن گزارش بازار معاملات مسکن در شهر تهران در آذر ماه 1398 را منتشر کرده است. این گزارش نشان می دهد که متوسط قیمت هرمترمربع مسکن در شهر تهران به 13 میلیون و 474 هزار تومان افزایش یافته است.

نمودار زیر نشان می دهد که این قیمت بعد از قیمت مسکن در تیرماه 98 بالاترین قیمت مسکن در سال جاری بوده است. مقایسه قیمت هر مترمربع مسکن در آذر ماه سال جاری با ماه گذشته و مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد که قیمت به ترتیب با رشد 6.8 درصدی و 39.9 درصدی رو به رو شده است.

اوج گیری دوباره قیمت مسکن در آذرماه 98؛ معاملات 137.5 درصد رشد کرد!

جهش چشمگیر قیمت مسکن در آذرماه 1398 اما موجب این نشده است که میزان معاملات با اُفت مواجه شود، بلکه در آخرین ماه پاییز تعداد معاملات نیز رشد چشمگیری را تجربه نموده است.

نمودار زیر نشان می دهد که تعداد معاملات در آذر ماه سال جاری با رشد 137.5 درصدی نسبت به ماه قبل به 9 هزار و 664 فقره افزایش یافته است.

این میزان معامله مسکن در آذرماه باعث شد تا آخرین ماه پاییز به لحاظ تعداد معاملات مسکن نیز در رتبه دوم پس از اردیبهشت ماه سال جاری قرار بگیرد.

همچنین تعداد معاملات مسکن در آذر ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 39.1 درصدی را تجربه نموده است.

اوج گیری دوباره قیمت مسکن در آذرماه 98؛ معاملات 137.5 درصد رشد کرد!

گران ‌ترین منطقه پایتخت در آذر ماه امسال، منطقه ۱ با متری ۳۰ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است و ارزان ‌ترین منطقه پایتخت نیز به منطقه ۱۸ با متری ۶ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۴۰۰ تومان اختصاص داشته است که طی سه ماه پاییز امسال، این منطقه توانسته است این رکورد را برای خود حفظ کند.

بیشترین میزان معاملات نیز مربوط به منطقه ۵ تهران با هزار و ۴۹۶ فقره معامله مسکن بوده است و کمترین میزان معاملات مسکن هم به منطقه ۱۹ با ۷۶ فقره معامله اختصاص داشته است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
دلال بازیه و بار روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین تاثیرش را رو بازار گذاشته و پیش بینی می شود تا اخر دی ماه این بار روانی تخلیه و قیمت ها مجددا کاهشی شود. در واقع بنزین و افزایش قیمت آن موجب جمع آوری نقدینگی و درآمد ارزی بالای دولت ناشی از صادرات بنزین می شود و بجای رشد قیمت مسکن روند قیمت نزولی می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
چرا آمارسازی برای التهاب در بازار مسکن میکنید ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
خوب حتما ازشون خواستن اصلا چرا اقاي ريسي به بازار مسكن ورود نميكنه تا پدر دلالا رو در بياره و بازار مسكن راه بيافته و قيمت مسكن هم واقعي بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
اخر چطور با تعداد محدود معامله می توان نتیجه گرفت که قیمت مسکن بالا رفته؟
یعنی یک کارشناس آمار عزیزان ندارن که بهشان میانگین گیری موزون درست بیاموزد
حتما ماه بعد هم با ده معامله قیمت مسکن ده درصد رشد خواهد کرد!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
خدا به داد مردم و جوانان بیچاره برسه که میخوان تشکیل خانواده بدهند
ناشناس
|
-
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
به فرموده آقایان گرانی بنزین "نباید " باعث گرانی چیزی شود و همانطور که می بینیم با حلوا حلوا گفتن دهانمان شیرین نشده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
با این اخبار کذب وهیجانی نمی تونید رونق به بازار مسکن بدید چرا که مردم با این قیمتهای نجومی قدرت خرید ندارند.
rs
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
باورتون میشه که املاکی ها ، کمترین مالیات رو هم در این شرایط میدن!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
خوب بگیرد .مال بد بیخ ریش صاحباشان ..مبارکشان باشد 10 سالدیگر هم خانههای خالی را نگه دارند ................لجبازی هم حدی دارد .....هرکدام برج ههای 20 طبقه و 50 طبقه ساختند فکر کردند که با فروش چند تا از خانه های انها جیب مرد را خالی مکنند ..وکل مخارج برج رادر می اورند .کور خواندند.مردم متری یک میلیون را به 20 میلیون نمی خرند .در ضمن .نمی ارزد بخرند .........ندارند بخرند ........بانکها هم اگر یک جو غیرت داشتند ..........سرمایههای مرد م را به دست این سود جویان نمی دادند .اکنون باز خواست با ز پرداخت وام های داده شده به انها بودند پول ملت را به ملت بر میگردانند .افسو که وجدان در بین این اقسام ادمهها نیست .شرف گم شده .انسانیت تبدیل به حیوانی درند شده که فقط مردم را می درد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
... با فانون کار یک و نیم میلیونی مسکن متری دو میلیون هم گرونه و مشتری نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
مردم پول ندارند بااین قیمتها این خبرها کذب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
با کدام پول کارمند می تونه خونه بخره تمام دلال بازیه واین بانکها با پول مردم این چنان اپارتمانهایی میسازند و قیمت ان را طبق دلخواهشان بالا می برند و اگرهم کسی نخرید ماهای بعد گرانتر میکنند این بانکهاعین زالو خون مردم را می مکند ودولت هم حمایتشان می کند.اون از وام دادنشون که چند برابران را می گیرند .کدام حقوق بگیر است که ماهی سه تا چهار ملیون میتواند قسط بانک را بدهد الا دزد باشد ودستش توی یک کاسه چرب باشد.این دولت چه حمایتی ار مردم کرده کدام جنس را ارزون کرده مردم به خاطر گرونی بنزین اعتراض کردند ومسئولین گفتند که جنسها گران نمی شود.کدام حرفهاتون راست بوده کدام کردا رهایتون درست بوده داریم از گران شدن ارزاق روزانه با این پول بی مقدار خرد می شیم چقدردیگر این پول ناچیز بی ارزش می شود .دوتومن به حقوقها اضاف می کنید وبیست تومن به جنسها اضاف می کنید کو گوش شنوا ...مردم را رها کرده اید از ماها حمایت نمی کنید ...خبر از بدبختی مردم ندارید.این همه ثروتمندان که منزلشان در بالای شهر هست وبا چه پولی بدست اورده الا با دزدی و رانت و...ایران کشور عزیزم را دوست دارم نمی خواهم کزندی به ان برسد ...خدا وکیلی بیایید تا دیر نشده به اوضاع اقتصادی کشور برسید گفتگو کنید زرنگ باشید تاکلاه سرتان نرود ... مردم طالب ارامش وبا یک اقثصاد درست هستند به مردم برسید ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
یقین بدانید که برای اولین مرتبه در این چهل سال از دی ماه به مدت ۴ سال مسکن انچنان رکودی را تجربه کند که تا به حال کسی ندیده وبراساس اظهارات اکثر اقتصاد دانان واساتید دانشگاه این رکود باعث افت بسیار شدید قیمت مسکن خواهد شد شک نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
چشم آقای همتی و اقتصاددانان دولتی پشت صحنه روشن!
کی بود میگفت افزایش قیمت بنزین بر نرخ تورم اثرش بسیار اندکه! رشد حجم سالانه اسکناس به میزان 25% هم کنترل شده است.؟
کی بود میگفت مالیات مسکن خالی نگه داشته شده را میگیریم تا سوداگری در بازار مسکن از بین برود؟؟!...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید مصطفی الکاظمی کاظم خاوازی علی صیاد شیرازی