بازدید 5310
کد خبر: ۹۴۵۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰ 19 December 2019

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برخی فکر می کنند اگر ما با دشمن تعامل کنیم و در مقابل او کرنش کنیم راحت تر به نتیجه می رسیم، گفت: ساده ترین مسیر مقاومت است زیرا مسیر مقاومت مسیر نزول قدرت های الهی است.

به گزارش تابناک به نقل از فارس سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه علاقه‌مند بودیم چنین مجموعه‌هایی وجود داشته باشد تا برای شکوفایی استعداد‌های جوانان پیشگام باشد، گفت: امروز قدرت و وسعت کشور‌ها با شاخص‌های ظاهری و مادی که درتعاریف سنتی ارزشیابی می‌شود اندازه گیری نمی‌شود. شاید امروز وسعت جغرافیایی و گستردگی جمعیت معیار مناسبی برای نشان دادن قدرت یک کشور نباشد.

** دشمن از فرمول مواجه کردن ما با مسائل متعدد استفاده می‌کند

وی افزود: مساحت‌های ذهنی و قلمرو وسعت ذهن‌ها تعیین کننده قلمرو تاثیر و بزرگی یک کشور است. اگر بخواهیم قدرت ملی را تعریف کنیم برترین عنصر قدرت ملی ذهن‌ها و قدرت حل مسائل است. دشمنان ما هم برای اینکه آرزوهایشان را محقق کنند از فرمول مواجه کردن ما با مسائل متعدد استفاده می‌کنند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه نبرد امروز بر سرتوانایی حل مشکل و ناکارآمد سازی یک مدل است، تصریح کرد: اگر مدل‌ها کار آمد بشوند قدرت تکثیر و امتداد دهی پیدا می‌کنند. وقتی نظام ما به یک مدل موفق تبدیل می‌شود میدان تاثیر پیدا می‌کند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

** تحریم برای ناتوان کردن ما در حل مشکلات‌مان است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما نباید در مسیر مشکلات بمانیم و باید قادر به حل مشکلات خودمان باشیم، تاکید کرد: تحریم برای ناتوان کردن ما در حل مشکلاتمان است و اگر نتوانیم مشکلات را حل کنیم باید به دشمنمتمایل شویم.

وی اظهار داشت: در دنیای امروز یا باید قدرتمند و خود اتکا بود و یا باید وابسته و ذلیل بود و راه سومی وجود ندارد. برای بدست آوردن استقلال کامل هیچ چیز جز قوی شدن راهگشا نیست و قدرت امروز در علم و فناوری نهفته است.

** تعامل با دشمن سخت‌ترین و مقاومت ساده‌ترین مسیر است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما مسیر استقلال و ایستادگی را انتخاب کردیم، گفت: برخی فکر می‌کنند اگر ما با دشمن تعامل کنیم و در مقابل او کرنش کنیم راحت‌تر به نتیجه می‌رسیم در حالی که این سخت‌ترین راهی است که یک ملت می‌تواند انتخاب کند. اما ساده‌ترین مسیر مقاومت است، زیرا مسیر مقاومت مسیر نزول قدرت‌های الهی است. ضمن اینکه در مسیر تعامل با دشمن ما بخشی از قدرتمان را از دست می‌دهیم و به دیگران متکی می‌شویم. اگر یک جامعه گرفتار در اراده دیگران باشد ذلیل و وابسته است و تحرکات فیزیکی آن در اختیار دیگران است و ما نمی‌خواهیم چنین جامعه‌ای داشته باشیم.

سردار سلامی افزود: هرجا ما از لحاظ روحی و روانی از دشمن جدا شدیم و تصمیم گرفتیم مستقل عمل کنیم موفق شدیم. کسانیکه اعتماد به نفس توکل بر خداوند را روبروی خودشان می‌گذارند می‌توانند مسایل را حل کنند و اگر ما در علم فناوری به پیشرفت برسیم مسائلمان خیلی راحت حل می‌شود.

** اقتدار علمی، اقتدار دفاعی می‌آورد

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هویت هر کشوری بازدارندگی‌ترین قدرت آن کشور است، عنوان کرد: اقتدار علمی اقتدار دفاعی می‌آورد و یک کشور پیشرفته به دلیل پیشرفته بودن امن و محترم است. ما اگر تنها به سعادت فردی خودمان فکر کنیم با ثروت این ملت علم آموزی می‌کنیم و بعد می‌رویم با دشمن کار می‌کنیم که او بر ما مسلط شود. اگر به کشور مان می‌اندیشیم یک مسلمان واقعی هستیم و اگر به اسلام می‌اندیشیم یک وطن دوست هستیم لذا امروز اسلام و ایران یک هویت واحد هستند.

وی ادامه داد: این کشور در حال ساخته شدن است و دشمنان ما هم مسیر زوال را طی می‌کنند دلیل آن هم این است که عقل و منطق استفاده از قدرت را ندارند. در کشور ما عقل و تدبیری که قدرت را در حداکثر آن بکار بگیرد وجود دارد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: دشمن هنوز فکر می‌کند قدرت و ثروت تنها دارایی‌های ملی یک کشور است در حالی که کشور‌هایی که دارنده این قدرت‌ها بوده اند از هم پاشیده اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه پنجمین سالگرد پلاسکو