بازدید 26828
پیمانه اقتصادی؛

دلار بالای مرز ۱۳ هزار تومانی باقی ماند/ حباب ۱۰۰ هزار تومانی سکه/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸/ رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش ۵۰۹۶ واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته، تعلیق کگهر دو روز پس از اعلام افزایش سرمایه، کاهش قیمت گوجه‌فرنگی به دی ماه موکول شد، صعود قدرتمند شاخص‌های بورسی در اروپا و آمریکا، «تسه»‌ها در مسیر نزولی، مبادلات پولی ایران و عمان تسهیل می‌شود و جریمه ۴ میلیون دلاری بوئینگ در آمریکا را در بر دارد.
کد خبر: ۹۴۲۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸ 08 December 2019

تابناک اقتصادیتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خ. بر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون جهش ۵۰۹۶ واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته، تعلیق کگهر دو روز پس از اعلام افزایش سرمایه، کاهش قیمت گوجه‌فرنگی به دی ماه موکول شد، صعود قدرتمند شاخص‌های بورسی در اروپا و آمریکا، «تسه»‌ها در مسیر نزولی، مبادلات پولی ایران و عمان تسهیل می‌شود و جریمه ۴ میلیون دلاری بوئینگ در آمریکا را در بر دارد.

دلار بالای مرز ۱۳ هزار تومانی ماند

دیروز، حدود ساعت ۴ بعدازظهر هر دلار در بازار آزاد با قیمت ۱۳ هزار و ۲۲۰ تومان به فروش می‌رفت. این قیمت ۱۰۰ تومان بالاتر از پنجشنبه بود و موجب شد که قیمت بالای نقطه مقاومتی ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومانی به کار خود پایان دهد. این در حالی است که در صرافی‌های مجاز و بانکی سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۲۵۵۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۲۹۰۰ تومان به متقاضی دریافت ارز فروخته شد که نسبت به روز پنجشنبه، ۲۰۰ تومان گران‌تر شد. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۱۳۸۰۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۴۱۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که نسبت به پایان هفته گذشته، ۲۰۰ تومان گران‌تر شده است.

جهش 5096 واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز شنبه، با افزایش ۵۰۹۶ واحدی معادل ۱.۵۸ درصد به رقم ۳۲۷ هزار و ۶۲۴ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد ۶۹ واحدی به رقم ۴ هزار و ۲۲۸ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۳۶۵ واحدی معادل ۱.۵۸ درصد به رقم ۸۷ هزار و ۷۵۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۷۵۰ واحدی معادل ۱.۷۶ درصد، عدد ۱۰۱ هزار و ۶۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۱۶۹ واحدی معادل ۱.۷۶ درصد به رقم ۶۷ هزار و ۵۳۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۶۴۸۶ واحد افزایش معادل ۱.۷۰ درصد را رقم زد و به سطح ۳۸۶ هزار و ۹۱۸ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۴۸۴ واحد افزایش معادل ۱.۹۴ درصد به رقم ۲۳۵ هزار و ۹۸۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۸۵۳ واحد افزایش معادل ۱.۰۲ درصد همراه بود و عدد ۶۷۶ هزار و ۲۴۹ واحد را به نمایش گذاشت.

دلار بالای مرز ۱۳ هزار تومانی باقی ماند/ حباب ۱۰۰ هزار تومانی سکه/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸/ رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟

تعلیق کگهر دو روز پس از اعلام افزایش سرمایه

نبض بورسگزارش داد: نماد معاملاتی شرکت سنگ معدنی گهر زمین(کگهر) با توجه به اتمام مهلت سه ماهه ناشر به علت عدم رعایت دستورالعمل های مصوب سازمان تعلیق شد. شرکت سنگ معدنی گهر زمین که با سرمایه ۱۲۳۰ میلیارد تومانی در فرابورس حضور دارد، تاکنون اقدام به انتشار صورت‌های مالی ۹ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور سال ۹۸ برای سال مالی ۳۰ آذر ماه امسال ننموده و با توجه به عدم رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان، شرکت فرابورس طی نامه شماره ۵۸۸۹۹۱ مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ضرورت رعایت موارد فوق ظرف مهلت ۲ ماه را به شرکت تاکید کرده لیکن علی رغم پیگیری‌های انجام شده، شرکت گهر زمین موارد فوق را برطرف نکرده است. بر این اساس فرابورس دیروز ضمن تعلیق نماد، بازگشایی نماد معاملاتی ناشر را منوط به رعایت الزامات ماده ۷ بند ۴ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان دانسته است.

کاهش قیمت گوجه‌فرنگی به دی ماه موکول شد

در چند هفته اخیر قیمت گوجه‌فرنگی به شدت افزایش یافته و به حدود ۲۰ هزار تومان نیز رسید. در همین رابطه اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، دو هفته پیش (دوم آذر ماه) در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد به دلیل بارندگی‌های اخیر و از بین رفتن برخی محصولات، قیمت گوجه افزایش یافته است. وی در همان زمان اعلام کرد که "قیمت گوجه‌فرنگی بوته‌ای و گلخانه‌ای درجه یک در تهران به ترتیب حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ و ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح خرده‌فروشی است" و وعده داد که در ده تا پانزده روز آینده با رسیدن محصول جنوب، قیمت این محصول کاهش می‌یابد. همچنین در همان زمان علی محققی، مدیرکل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کرد، علت افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار، کاهش برداشت محصول به دلیل بارندگی‌های روزهای اخیر بوده و قیمت‌ها از هفته دوم آذرماه به حالت سابق باز می‌گردد. حال رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به اینکه شما پیش از این عنوان کرده بودید که از نیمه آذر ماه قیمت گوجه‌فرنگی کاهش می‌یابد اظهار کرد: بارندگی‌های اخیر باعث عقب افتادن کاشت گوجه‌فرنگی در جنوب شد و به همین دلیل پیش‌بینی ما هم محقق نشد و حدود یک ماه به تعویق افتاد. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود از اوایل دی ماه گوجه‌فرنگی جنوب رسیده و قیمت‌ها در بازار کاهش یابد.

حباب ۱۰۰ هزار تومانی سکه

کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با تابناک اقتصادی، با تاکید بر عدم تغییر نرخ جهانی طلا در سطح ۱۴۶۰ دلار به ازای هر اونس، افزود: روند بازار دیروز با صعود نسبی قیمت‌ها همراه بود و بنابراین تا ساعت ۱۷ نرخ‌های بازار طلا و سکه شرح زیر می‌باشد: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود که این رقم، با حباب ۱۰۰ هزار تومانی همراه شد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید. هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر سکه یک گرمی در بازار، با رشد قیمت، به رقم ۹۲۰ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم ۴۶۲ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، با رشد قیمت به رقم ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید.

صعود قدرتمند شاخص‌های بورسی در اروپا و آمریکا

آسوشیتدپرس: معاملات آخر هفته بازارهای سهام جهان تحت تاثیر اخبار مربوط به اشتغال زایی بسیار خوب آمریکا، مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و جنگ تجاری بین چین و آمریکا قرار گرفت: وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام نمود که اقتصاد این کشور در ماه گذشته ۲۶۶ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد که بسیار بیشتر از ۱۸۴ هزار فرصت شغلی پیش‌بینی شده قبلی بوده است. در حوزه جنگ تجاری نیز اقدام چین در تعویق افزایش تعرفه وارداتی روی برخی از محصولات وارداتی از آمریکا نظیر سویا و گوشت خوک، معامله‌گران را نسبت به پیشرفت جدید در جنگ تجاری امیدوار کرده است. گام مهم بعدی جنگ تجاری روز پانزدهم دسامبر خواهد بود تا مشخص شود آمریکا تعرفه وارداتی محصولات چینی را افزایش خواهد داد یا خیر. جان هاوورث، معامله گر بورس وال استریت گفت: آخر هفته با یک خبر خوب به پایان رسید اما این بدان معنا نیست که همه ریسک ها از سر راه برداشته شده اند و انتظار ندارم به زودی شاهد امضای فاز نخست توافق باشیم. 

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که شاخص داوجونز ایدانستریال اوریج با ۱.۲۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸هزار و ۱۵.۰۶ واحد بسته شد، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۹۱ درصد افزایش تا سطح ۳۱۴۵.۹۱ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با صعود ۱.۰۱ درصدی در سطح ۸۶۵۶.۵۳ واحدی بسته شد. از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۰.۲۳ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۳۵۴.۴۰  واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با افزایش ۱.۰۷ درصدی به ۲۶هزار و ۴۹۸.۳۷  واحد رسید. در چین شاخص " شانگ‌های  کامپوزیت " با افزایش ۰.۵۹ درصدی در سطح ۳۹۰۲.۹۲  واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۳۶ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۶۷۰۷.۰۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود.

«تسه»ها در مسیر نزولی

بازار اوراق وام مسکن معاملات روز گذشته را در فضایی منفی سپری کرد. هر ورقه وام مسکن دی ۹۶ در معاملات دیروز با افت ۱۳/ ۰ درصدی به قیمت ۳۸ هزار و ۲۲۳ تومان معامله شد. به این ترتیب، «تسه» دی‌ماه ۹۶ با احتساب عقب‌نشینی دیروز، کاهش ۵/ ۷ درصدی را از اوج اخیر خود در اواخر آبان به ثبت رساند. البته فشار عرضه در اوراق وام مسکن، منحصر به «تسه» دی‌ماه ۹۶ نبود، بلکه ۱۷ امتیاز از ۲۴ امتیاز وام طی روز گذشته با افت قیمت به ‌کار خود پایان دادند. میانگین قیمت اوراق «تسه» ضمن کاهش ۷/ ۰ درصدی نسبت به چهارشنبه به سطح ۴۰ هزار و ۱۰۰ تومانی رسید. عقب‌نشینی «تسه»‌ها در حالی صورت گرفت که طرح مسکن ملی در ورود به فاز سوم، پنج استان دیگر را در برگرفت و با استقبال از سوی متقاضیان همدانی و یزدی مواجه شد.

جریمه 4 میلیون دلاری بوئینگ در آمریکا

آژانس هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد، به دلیل غفلت بوئینگ در تایید کیفیت برخی قطعات هواپیما که در ۱۳۳ فروند هواپیمای ساخت این شرکت نصب شده است، قصد دارد بوئینگ را به پرداخت سه میلیون و نهصد هزار دلار جریمه محکوم کند. بر اساس اعلام این سازمان در حالی که چندین قطعه هواپیما نتوانسته‌اند تست فشار و مقاومت را پاس کنند، اما بوئینگ این قطعات را روی هواپیمای سری ۷۳۷ خود نصب کرده است. این آژانس همچنین مدعی است شرکت سازنده این قطعات در سپتامبر ۲۰۱۸ اعلام کرده که قطعات مذکور نتوانسته‌اند تست‌های کنترل کیفیت را پاس کنند. به رغم این اعلام قبلی بوئینگ متهم است که از آگوست سال ۲۰۱۸ تا اکتبر سال ۲۰۱۸ معادل ۴۸ عدد از قطعات مذکور را در هواپیما‌های مذکور خود نصب کرده است. بین اکتبر سال ۲۰۱۸ و می ۲۰۱۸ نیز ۸۵ عدد دیگر از قطعات بی‌کیفیت بر هواپیمای ۷۳۷ نصب شده است.

پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸

فرشید پورحاجت، دبیر کانون انبوه‌سازان گفت: کاهش نسبی قیمت مسکن شهر تهران در دو سه ماه اخیر به ثبات اقتصادی مربوط می‌شود که ریسک سرمایه‌گذاری در دو بخش خرید و ساخت را کاهش داد. از سوی دیگر ثبات  بازارهای موازی مسکن، تقاضا را به سمت بازار ملک هدایت کرد. بعد از یک دوره پرالتهاب در سال ۱۳۹۷ که فعالیت‌های  سوداگرانه در بازار ملک را تشدید کرده بود بازار در ماه‌های اخیر به آرامش نسبی رسیده و به همین دلیل، رغبت فعالان عرصه ساخت و ساز برای حضور در بازار  بیشتر شده است. برخی از متقاضیان مصرفی نیز در این شرایط اقدام به خرید کردند که به افزایش نسبی معاملات انجامید. وی درباره تاثیر نرخ سوخت بر  قیمت مسکن اظهار کرد: مهم‌ترین عامل رکودی حال حاضر بازار مسکن، کاهش قدرت خرید متقاضیان است. وقتی قیمت یک کالای استراتژیک مثل بنزین افزایش می‌یابد، ممکن است التهاباتی را در کوتاه مدت در برخی کالاها ایجاد کند. اما در بخش مسکن، علی‌رغم وجود تقاضای بالقوه‌ای که دیده می‌شود هر نوع افزایش قیمت، عمق  رکود را بیشتر می‌کند. لذا رشد قیمت‌ها در بازار مسکن بعید به نظر  می‌رسد. /ایسنا

مبادلات پولی ایران و عمان تسهیل می‌شود

عبدالناصر همتی در دیدار با وزیر صنعت و تجارت عمان اشاره به روابط دیرینه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بین ایران و عمان اظهارداشت: خوشبختانه در حال حاضر موانع روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور برداشته شده و تشویق تجّار دو کشور به گسترش فعالیت‌ها در دستور کار قرار دارد. همتی با اشاره به سفر اخیر خود به عمان و مذاکرات انجام شده با وزیر امورخارجه و رئیس کل بانک مرکزی آن کشور گفت: تسهیل نقل و انتقال پول بین فعالان اقتصادی کشور کلید گسترش روابط تجاری و اقتصادی است. رئیس کل بانک مرکزی با برشمردن ظرفیت‌ها و ویژگی‌های دو کشور، راههای تقویت مبادلات تجاری بین دو کشور را تشریح کرد.

همتی همچنین گفت: در راستای تقویت مبادلات تجاری و گردشگری دو کشور، توسعه خطوط حمل و نقل هوایی و دریایی بین دو کشور به طور جدی پیگیری می‌شود. وزیر صنعت و تجارت عمان نیز در این نشست با ابراز تمایل نسبت به توسعه مراودات تجاری بین دو کشور گفت: دولت عمان در راه تسهیل مبادلات اقتصادی فعالان اقتصادی دو کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و گام‌های برداشته شده در این خصوص نشانگر این عزم است.

رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟

با وجود اینکه بانک مرکزی آخرین فرصت برای اجرای اجباری طرح رمز دوم پویا را ابتدای دی‌ماه اعلام کرده، برخی بانک‌ها زمان‌های دیگری از جمله پانزده دی‌ماه را برای راه‌اندازی این سرویس به مشتریان خود اعلام می‌کنند. طرح رمز دوم پویا از حدود یک سال پیش مطرح شد و قرار بود از ابتدای خردادماه امسال اجرایی شود، اما برخی مشکلات پیش‌آمده و ضرورت اجرای این طرح بر هر دو بستر اپلیکیشن و پیامک، سبب شد تا اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا به تعویق افتاد. بر این اساس بانک مرکزی و بانک‌ها با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم این طرح، تلاش کردند تا رمز دوم پویا را به صورت اجباری از ابتدای دی‌ماه سال جاری مورد استفاده قرار دهند. البته برخی بانک‌ها این طرح را پیش از زمان اعلام شده، توسط بانک مرکزی اجرایی کردند که بانک مرکزی نیز در این باره تأکید کرد، زمان اعلام شده آخرین فرصت اجرای این طرح است و هر بانکی که پیش از آن این طرح را اجرایی سازد، نه تنها بانک مرکزی با آن مشکلی ندارد، بلکه از آن استقبال هم می‌کند. روز گذشته نیز بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای، بار دیگر بر اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه سال جاری تاکید کرد. حال آنکه برخی بانک‌ها امروز با ارسال پیامک به مشتریان خود، اجباری شدن این طرح را از نیمه دی‌ماه اعلام کرده‌اند، در این زمینه پیگیری‌های ایسنا از بانک مرکزی، حاکی از آن است که این بانک‌ها از بانک مرکزی تذکر گرفته‌اند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۸
یا خدا
حباب ها برگشتند به زندگی مردم

خدایا ، خودت به مردم رحم کن. به مسئولین هیچ امیدی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
در عرض ۱۰ روز مسکن ۲۰ درصد حبابدار شد..
گران=حباب
ناشناس
| Portugal |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
زندگی در ایران یک حباب است.
علیرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
کارد به انتهای استخوان رسیده
اقای همتی دلار دیروز ۱۳۳۰۰ تومان راهم رد کرد
پس چه شد قول شما برای افزایش نیافتن قیمت ارز؟
پاسخ شمابه انهایی که توصیه شمارابرای عدم سرمایه گذاری در ارز راپذیرفتند ودلارهایشان رامفت ازدست دادند چیست؟؟؟!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
هرچه اقایان توصیه میکنند بایدبرعکس عمل کرد !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
همش حرف همش شعار
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
تازه هنوزانتخابات برگزارنشده اوضاع اینه کهمیبینید خدابخیرکنه بعدازانتخابات را !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
شد ۱۳۴۵۰
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
ساعت ۱۳:۳۰
دلار ۱۳۵۰۰
سکه ۴۷۰۰۰۰۰
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
افزایشش دست من که نیست
مورچه های باغ همسایه تنها بهانه ای است که هنوز دولت به سراغشان نرفته !!!!!!!!!
امروز حباب
دیروز سرما
هفته قبل آلودگی هوا
ماه قبل زلزله
چند ماه قبل تحریم
قبل تر سیل
یکسال قبل گرما
دوسال قبل آمریکا
سه سال قبل اروپا
چهارسال قبل ....
پنج سال قبل دولت محمود
شش سال قبل جمشید بسم الله
.....
...
...
.
اینها اگه حباب بودند، با یک نگاه مدبرانه و یا یک فریاد با صلابت، می ترکیدند
از بالن هم بالن تر هستند و دارند ما را با بالای لایه ازن می برن
... تو رو خدا دیگه تحمل گرانی بیشتر را نداریم.
قیمت مسکن آنچنان رؤیائی است که هیچ افزایش قیمتی نمی تواند بر آن تأثیر داشه باشد!
قیمت مسکن تنها می تواند سقوط آزاده کرده و واقعی شود!
پاسخ ها
ناشناس
| Portugal |
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
شاید هم بجای مسکن دید مردم باید واقعی شود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
وقتی هزینه ساخت محاسبه شود هم قیمتها واقعی میشه و هم دید مردم! اونوقع است که متوجه میشیم قیمت واقعی یک پنجاهم قیمتهای تخیلیه!
رمز دوم پویا باید اختیاری گردد و اجباری بودن آن مشکلات و محدویتهائی را برای دارندگان کارت، بانکها و کسب و کارها و خریدهای ملزم به رمز پویا ایجاد می کند! و خریدها مربوطه را بشدت کاهش می دهد!
1- از آنجا که هم اپلیکیشن و هم سایت یا سامانه خرید نمی تواند همزمان باهم فعال باشند باعث از دست رفتن فرصت خرید و یا زمان استفاده رمز پویای ارسالی میشود. تأخیر زمانی دریافت رمز نیز می تواند باعث از دست رفتن خرید گردد
2- تمام خریدهای غیر اینترنتی مانند خریدهای بستر USSD مختل میشوند که بیشترین ضرر را اپراتورهای همراه اعتباری می بینند!
3- آنتن ندادن گوشی می تواند مانع خرید گردد.
4- ناواردی افراد، خرابی، خاموش بودن و عدم شارژ گوشی از دیگر عوامل دخیل است
بهترین روش برای رمز پویا ایجاد گزینه درافت رمز پویا در سایت یا سامانه خود بانکهاست که ایمنی دارد و دریافت رمز پویا از طریق پیامک، ایمیل و تلفنی(گویا) بصورت انتخابی و یا همزمان از همه آنهاست.
با پیگیری که انجام دادم بانک ملی ایجاد رمز دوم پویا مستلزم نصب نرم افزار رمز یاب کرده و این اپلیکیشن روی موبایل های ios نصب نمیشود. لطفا راهکار بدید رمز دوم را میخواهید یکبار مصرف کنید در حالیکه اونهایی که ios دارند بعد از حذف رمز دوم باید چکار کنند؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
باید بری بانک درخواست استفاده از ستاره مربع برای رمز پویا بدی
یکی از بانک ها اعلام کرده که در مورد حساب هایی که شماره موبایلشان قبلا به بانک داده شده صاحب حساب نیازی به مراجعه به بانک جهت رمز یکبار مقرف ندارد و رمز بصورت پیامک ارسال خواهد شد و این اقدام شایسته تقدیر است.امیدوارم دیگر بانک ها هم لا در پیش گرفتن چنین رویه مشتری مدارانه ای از مشتری آزاری دست بردارند.
حباب وجود دارد ولي مهمتر اينكه حباب ساز ها هستند كه روزگار مردم را سياه كرده اند
همه کارشناسان مسکن وخبرگان دانشگاهی متف القول براین باورند که رکود بوجود امده درمسکن درسال ۹۸ با تمامی رکودهای قبلی فرق میکند وحداقل زمان این رکود سه الی چهارسال است واین رکود غیرتورمی است لذا این مالکان که قیمتهای موهوم برملک خود گذاشته اند وقتی باورکنند که این دفعه سوای دفعات قبل است یقینا به دنبال خریدار میافتند ونازخریدار رامیکشند مگرشوخی است یک اپارتمان صد متری واقع درفلان شهر وفلان منطقه دومیلیارد تومان یا بیشتر یا قیمت ملک کلنگی که دوسال قبل متری ۴ میلیون بوده هم اکنون ۱۳ میلیون تومان اگرچندماه ازاین قضیه بگذرد بازارملک پرمیشود از پول لازمها وبه تبع ان قیمتها پایین خواهد امد این خط واین نشان دوماه دیگر بازارملک رابنگرید
مطمعن باشیم که بالاخره درست میشه صدسال اولش سخت است
وقتی سکه به زیر 4 میلیون رسیده بود ، آقای کشتی آرای میفرمودن که حباب سکه به صفر نزدیک شد ، حالا با سکه 4 میلیون 600 هزار تومنی فقط 100 هزار تومن حباب داریم . یعنی 4،5 میلیون برای قیمت سکه به رسمیت شناخته شده .
واقعا نمیدونم مردم به چه زبانی بگن گرونی کمرشکن شده.بخدا کمر شکن شده.گور پدر دلار و سکه. همه چی گرون شده بجز درامد ما. فقط نمیفهمم چرا رییس بانک دلار گرون شده ایشون میگن نه. جنسها و همه چی گرون شده ایشون مبگن نه. چرا اطلاع نادرست میدین به مسولان. چرا میگین هیچی گرون نشده؟مگه بانک مرکزی مسول نیس واقیعت رو به مسولان بگه؟خب وقتی شما اطلاع نادرست میدین مسولان چیو ارزون کنن؟چیزی که گرون نشده از نظر شما؟خودتون خندتون نمیگیره؟
رمز دوم یک بار مصرف ایمن نیست زیرا روش تولید آن ایمن نیست
در این موارد مسئولین مثل همیشه وعده می دهند و کار خود را پیش می برند ولی بالاخره برادر تا کی
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار