بازدید 16505
در بی توجهی مسئولین بانک مرکزی و پدافند غیرعامل؛
هنوز آمار دقیقی پیرامون تعداد شعب و دستگاه‌های عابر بانک آسیب دیده ارائه نشده، اما گفته می‌شود در یک هفته اخیر، دست‌کم نهصد شعبه بانک در سراسر کشور دچار خسارات‌ جزئی و کلی شده اند. همچنین پیرامون تعداد خودپرداز‌های منهدم شده یا آسیب دیده نیز تخمین‌های اولیه، حکایت از تخریب کلی یا جزئی دست‌کم ۳ هزار خودپرداز بانکی دارد. برآورد مالی این خسارات، حدود هزار میلیارد تومان است.
کد خبر: ۹۳۹۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹ 24 November 2019
خسارت هزار میلیارد تومانی بانکها از اغتشاشات بنزینی؛ پیشنهادی برای بانکهای آسیب دیده + فیلم
 
تابناک اقتصادیهنوز آمار دقیقی پیرامون تعداد شعب و دستگاه‌های عابر بانک آسیب دیده ارائه نشده، اما گفته می‌شود در یک هفته اخیر، دست‌کم نهصد شعبه بانک در سراسر کشور دچار خسارات‌ جزئی و کلی شده اند. همچنین پیرامون تعداد خودپرداز‌های منهدم شده یا آسیب دیده نیز تخمین‌های اولیه، حکایت از تخریب کلی یا جزئی دست‌کم ۳ هزار خودپرداز بانکی دارد. برآورد مالی این خسارات، حدود هزار میلیارد تومان است.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ پس از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، عده‌ای از مطالبات برحق مردم سوءاستفاده کرده و شهر‌ها را به آشوب کشاندند و مطالبه مردم از دولت را به حاشیه راندند. آشوبگران که صف آن‌ها از مردم معترض به افزایش قیمت بنزین جدا بود، تا توانستند به اموال و دارایی‌های عمومی آسیب زدند. یکی از مکان‌هایی که بیشتر از هر جای دیگری مورد هجوم و تخریب قرار گرفت، بانک‌ها بودند. هنوز آمار دقیقی از تعداد شعب تخریب شده ارائه نشده است، اما به صورت برآوردی می‌توان به آمار خوبی رسید.

 
این اولین باری نیست که بانک‌ها در اغتشاشات و اعتراضات، مورد هجوم اغتشاشگران واقع و خسارات‌ سنگینی به آن‌ها وارد می‌شود. در گذشته نیز به خصوص در دهه هفتاد و در پی اعتراضات حاشیه نشین‌های مشهد به تخریب خانه هایشان، بسیاری از بانک‌ها و مراکز دولتی مورد هجوم معترضان قرار گرفت و خسارات‌ سنگینی را متحمل شدند. اعتراضاتی نیز در شهر‌های شیراز، زاهدان، زنجان، ارومیه، قزوین و اسلامشهر باز هم در دهه هفتاد به دلیل اجرای طرح تعدیل اقتصادی و متعاقب آن تورم ۵۰ درصدی شکل گرفت که این اعتراضات هم خساراتی را به اموال عمومی و به خصوص بانک‌ها وارد کرد. همچنین در زمان اعتراضات ۸۸ نیز عده‌ای آشوبگر خسارات‌ سنگینی به بانک‌ها وارد آوردند.

چرا بانک‌ها در آشوب‌های اخیر بیشتر تخریب شدند؟

بانک‌ها علاوه بر اینکه یکی از منابع ثروت جامعه محسوب می‌شوند، به عنوان امانت دار پول مردم نیز شناخته می‌شوند و یکی از شریان‌های حیاتی اقتصاد هستند. از این روی، آشوبگران سعی کردند تا با تخریب شعب بانک ها، هم به منابع بانک‌ها دست پیدا کنند و هم اینکه نارضایتی از عدم ارائه خدمات بانکی را در سطح جامعه افزایش دهند.

اما شاید این تنها دلیل تخریب شعب بانک‌ها نبود. برای رسیدن به یک دلیل دیگر باید یک قدم به عقب‌تر بازگردیم و به عملکرد بانک‌ها و میزان رضایت مردم از خدمات ارائه شده توسط آن‌ها نیز نگاهی بیندازیم.

شاید مهمترین خواسته مردم از بانک‌ها ارائه وام‌ها با نرخ‌های سود پایین و بوروکراسی‌های کمتر است، اما باید گفت: عملکرد بانک‌ها در این زمینه ضعیف بوده است. این ضعف در حالی است که صورت‌های مالی بانک‌ها هر ساله از افزایش خرید املاک و مستغلات آنها، پرداخت وام‌های قرض الحسنه به کارمندان خود، پرداخت حقوق و مزایا‌های بعضا نجومی به هیأت مدیره ها، پرداخت وام‌های با نرخ سود پایین و مدت بازپرداخت طولانی به اعضای هیأت مدیره و ... خبر می‌دهد و همین نارضایتی مردم را تشدید می‌کند.

شاید تنها آماری که می‌توان به آن استناد کرد و از آن به میزان نارضایتی مردم از خدمات مالی ارائه شده توسط بانک‌ها پی برد، آمار مربوط به گزارش پایش محیط کسب و کار است که فصلی توسط اتاق بازرگانی ایران ارائه می‌شود. یکی از مؤلفه‌های موجود برای پایش محیط کسب و کار، مولفه "دشواری تأمین مالی از بانک ها"ست که از زمان تهیه گزارش‌های پایش محیط کسب و کار، همواره به عنوان یکی از سه مانع بر سر راه کسب و کار‌ها مطرح بوده است. در آخرین گزارش پایش محیط کسب و کار که مربوط به تابستان سال ۱۳۹۸ می‌باشد، مؤلفه "دشواری تأمین مالی از بانک ها" به عنوان دومین مانع بر سر راه کسب و کار‌ها مطرح بوده و این در حالی است که این مؤلفه در بهار ۹۸ در رتبه سوم بدین لحاظ قرار داشته است.
 
دود اغتشاشات بنزینی در چشم بانک ها؛ پیشنهادی برای بانک های آسیب دیده


چند شعبه بانک و دستگاه عابر بانک در سراسر کشور وجود دارد؟

براساس آخرین آمار بانک مرکزی تعداد شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری فعال در سراسر کشور ۲۱ هزار و ۳۱۹ شعبه بوده است که مطابق با نمودار زیر بانک ملی با ۳۰۱۷ شعبه دارای بیشترین شعبه و بانک خاورمیانه با شانزده شعبه دارای کمترین شعب در سراسر کشور بوده اند.
 
دود اغتشاشات بنزینی در چشم بانک ها؛ پیشنهادی برای بانک های آسیب دیده

همچنین مطابق با آمار‌های اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی تا پایان خرداد ماه سال جاری، تعداد دستگاه‌های خودپرداز ۵۷ هزار و ۵۲ دستگاه در کل شبکه بانکی بوده است که بانک ملی ایران با تعداد ۷ هزار و ۹۴۵ دستگاه خودپرداز بیشترین میزان دستگاه عابر بانک را در میان بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری کشور، به خود اختصاص داده و از سوی دیگر، کمترین تعداد خودپرداز در سراسر کشور متعلق به بانک توسعه صادرات است.

چه تعداد از شعب بانک‌ها و دستگاه‌های عابر بانک آسیب دید؟

هنوز آمار دقیقی پیرامون تعداد شعب و دستگاه‌های عابر بانک آسیب دیده ارائه نشده و تنها می‌توان برآوردی را ارائه نمود. گفته می‌شود در یک هفته اخیر دست‌کم ۹۰۰ شعبه بانک در سراسر کشور دچار خسارات‌ جزئی و کلی شده اند.
 
خسارت هزار میلیارد تومانی بانک‌ها از اغتشاشات بنزینی؛ پیشنهادی برای بانک‌های آسیب دیده + فیلم
 
خبر‌ها حکایت از آن دارد که در استان اصفهان ۶۳ شعبه بانک دولتی و خصوصی آسیب دیده اند و در شهر خرم آباد ۴۰ بانک به آتش کشیده شده اند. میزان خسارت به شعبات بانک‌ها در استان البرز نیز به حدی بوده که جهانگیر شاهمرادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز اعلام کرده که شهروندان نگران سپرده‌های بانکی خود نباشند. کمترین آسیب به شعبات بانک‌ها نیز در استان خراسان رضوی بوده است و بنابراین، حسن مونسان دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی طی مصاحبه‌ای گفت: به هیچ یک از بانک‌های استان خراسان رضوی در روز‌های اخیر آسیبی وارد نشده است.

همچنین پیرامون تعداد خودپرداز‌های منهدم شده یا آسیب دیده نیز تخمین‌های اولیه حکایت از تخریب کلی یا جزئی دست‌کم ۳ هزار خودپرداز بانکی دارد.

با توجه به تخمین‌های ارائه شده می‌توان گفت: در حوادث اخیر ۴.۲ درصد از کل شعبات بانک‌ها در سراسر کشور و ۵.۲ درصد از کل خودپرداز‌های بانکی آسیب دیدند.

قرار است امروز سوم آذر ماه ۱۳۹۸ نشست مشترکی با حضور اعضای کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درباره میزان خسارات‌ ناشی از تخریب بانک‌ها برگزار شود که احتمالاً پس از پایان این جلسه آمار‌های دقیق تری ارائه خواهد شد.

میزان خسارت وارده به بانک‌ها چه میزان بود؟

با توجه به اینکه آمار دقیقی از میزان تخریب‌ها ارائه نشده است، نمی‌توان میزان خسارت وارده به بانک‌ها را دقیق اعلام کرد، اما گفته می‌شود برآورد‌ها حکایت از آن دارد که حدود هزار میلیارد تومان خسارت به شعبات بانک‌های سراسر کشور وارد شده است.

خسارت هزار میلیارد تومانی بانکها از اغتشاشات بنزینی؛ پیشنهادی برای بانکهای آسیب دیده + فیلم

رویکرد بانک مرکزی در حوادث اخیر برای بانک‌ها چه بود؟

در پی تخریب شمار بسیاری از شعب و عابر بانک ها توسط اغتشاشگران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه سال جاری طی بخشنامه‌ای از کلیه بانک‌ها خواست برای تداوم خدمت رسانی به مردم شریف، هرچه سریعتر نسبت به راه اندازی شعب و عابر بانک‌ها در نقاط مختلف کشور اقدام کنند.

پیشنهاد برای بانک‌های آسیب دیده چیست؟

گفته می‌شود در اغتشاشات اخیر، شعبات برخی بانک‌ها در برخی شهر‌ها صددرصد تخریب شده اند. در شهر‌های بزرگ به دلیل تعداد زیاد شعبات بانک‌ها شاید تخریب یک یا چند شعبه چندان در ارائه خدمات بانکی تأثیرگذار نباشد، اما در یک شهر کوچک تخریب یک بانک می‌تواند اختلالات جدی در ارائه خدمات بانکی ایجاد و موجبات نارضایتی مردم را فراهم کند. همچنین متاسفانه در برخی شهر‌های کوچک معمولاً شعبات بانک‌ها با فاصله اندکی از یکدیگر ساخته شده اند و این می‌تواند در صورت بروز اغتشاشات و یا حوادثی اینچنینی، تهدید جدی برای کل شبکه بانکی یک شهر کوچک باشد؛ بنابراین از دیدگاه پدافند غیرعامل پیشنهاد این است که هم اکنون فرصت مناسبی است تا حتی المقدور در شهر‌هایی که شعبات صددرصد تخریب شده اند، فاصله بین شعبات بانک‌ها افزایش یابد تا احتمال تخریب صددرصدی بانک‌ها در حوادثی این چنینی کاهش یابد.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
پدافند غیر عامل بیاید و یک سپر چند متری بر روی خود پردازها ایجاد کند که هر کسی خواست نزدیک شود برای تخریب پرت شود ان طرف!!!!!
این چه خبری است که میزنی انگار داری عقده خالی می کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
ملتی که از بنزین برای اتش زدن بانک و ایتسگاه اتوبوس و مغازه مردم استفاده میکنند، حقشون هست که بنزین 20 هزار تومنی داشته باشند.

حیف که قدرت دست من نیست. وگرنه یک نفر از اغتشاشگران را زنده نمیگذاشتم و همه را بدون محاکمه از دم تیغ میگذروندم. رأفت اسلامی در اینجا معنی نداره

از دستگاه های متولی هم خواهشمندم کماکان اینترنت موبایل را قطع نگه دارند. حالم به هم خورد از بس دیدم یک مشت دختر جلف، لب و لوچه شون را جلوی دوربین میدن بیرون و از خودشون و میز غذاشون عکس میندازن

چه وضعیه. همه اش فحشا، همه اش خیانت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
شما به نظرم بیشتر نیاز به یک روانشناس داری عزیزم
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
خوبه که تو کاره ای نیستی،ببین با کیا شدیم هشتاد میلیون
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
لیدر های این وحشی بازی هفته قبل باید همه اعدام بشن

هزینه این وحشی بازی رو ما باید بدیم
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
این همه فحشا وخیانت از فقر میاد من کارم رزرو بلیط هواپیما و تور هست میدونی چندتا از همکاران من بیکار شدن؟ شما لطفا اول فن بیانت درست کن بجای از تیغ گذروندن مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
آمار دقیق از تعداد آشوبگران و کشته شده ها هست از تعداد بانک های آتش زده نیست؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
چقدر خودفروخته و مزدور و اغتشاشگر در ایران وجود دارد
احسان اسکندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
با عرض سلام و خسته نباشید
اکثر شعب بانکها در ایران از نظر ساختمانی و امنیتی دچار آسیب پذیری هستند و باید فکری به حال آنها کرد. این بانکها حتی از یک سوپری هم آسیب پذیر ترند. به این منظور باید درب بانکها بگونه ای محکم و بدون منفذ و نسوز باشد که امکان نفوذ در آن به سادگی امکان پذیر نباشد. سیستم اطفا حریق خود کار از جمله دیگر موارد است که میتواند از آسیب بیشتر به بانکها جلوگیری کند. در حال حاضر بانکها بگونه ای ساخته شده اند که تنها با شکستن شیشه و ریختن بنزین به داخل آتش میگیرند و از بین میروند. با تشکر
ناشناس
|
-
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
دولت مقصر همه بدبختی هاست

دولت مقصر همه بدبختی هاست

دولت مقصر همه بدبختی هاست

دولت مقصر همه بدبختی هاست

دولت مقصر همه بدبختی هاست
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
خودمون مقصریم

فقط یاد گرفتیم که تقصیر رو بندازیم گردن دیگران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
متاسفم برای همشون و برای کسانی که با نشدید گرانی باعث شروع این داستان شدن در شهر اندیشه یک بانک سالم وجود نداره و دقیقا همین طوریه که این گزارش نوشته ولی وقتی می آیی تهران به خاطر وسعت اون چند تا شعبه تخزیب شده به چشم نمی آد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
عطف به تیتر تابناک، باید گفت که متاسفانه برای چندین بار نیز مسئولان شیوه غلط برای برخورد با معترضان انتخاب کردند که نهایتا به این خسارات هنگفت منجر شد.
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
بانک هایی که با ربا و سود گرفتن از مردم بدبخت پول پارو میکنند هر چی سرشون بیاد حقشونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
نظام بانکی یک دزد خانه بزرگ و مرکز بخور بخور و اختلاس و پولشویی است . جایی است که بارها سرمایه مردم به یک سوم کاهش پیدا کرده و پولهای مردم را خوردند و پس ندادند و جایی است که هی وام میگیرند و میخورند و مردم باید قیمت ان را بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
فاصله زیاد شعب بانک در مناطق پرت اتفاقا خود موضوعی با ریسک بالاست.بانک ها معمولا مناطق پر ریسک را انتخاب نمی کنند و در مناطق پررسیک هم با اتکاء یکدیگر حضور می یابند که کار درستی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
این تصمیم های یهویی حیف اموال مدم بیچاره و اموال عمومی است.
باید تمامی مسئولین و وزراِ هیأت دولت 20 درصد حد اقل از اموالشان برای دادن به مالباختگان مردمی مصادره گردد.
ناشناس
| Germany |
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
متاسفانه اختیار بانکها بدست خودشان نیست سیاسیون بانکها را بحال خودشان نمیگذارند ویک رقابت وحشتناک و غیر منطقی فقط وفقط برای منفعت روسای ادارات راه افتاده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
«شعب» خودش جمعه. «شعبات» غلطه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
دلیلی برای وجود این همه فیزکی بانک وجود ندارد خدمات بانکها باید بیشتر در بستر اینترانت باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
اینترنت میلی البته. اینترنت جهانی که همچنان قطعه.
ناشناس
| Germany |
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
پنجاه درصد مردم روستایی هستند وحتی از کار با خود پرداز عاجزند آنوقت اینترنتی کار کنند ؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
در بستر اینترنتی که خودش رو قطع میکنند؟ در روز اولیه قطع اینترنت هیچ پوزی کار نمیکرد ، من خودم چند ده میلیون خسارت دیدم تو همون چند ساعت که پوزهام قطع بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
بانک یکی از علتهای اصلی فساد در کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
شرکتهای نظیر دیجی کالا و ..... که کالاها ی فیزیکی به فروش می رسانند حضور کمرنگتری نسبت به بانکها دارند
یلدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
گهی پشت به زین و گهی زین به پشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
من وقتی اوباش را در شیراز می دیدم که در حال تخریب بانک و عابر بانک و تابلو رانندگی هستند بسیار عصبانی شدم. چون با وجودی که دوست دارم در میان ملتی فهیم زندگی کنم که بلدند چطور اعتراض کنند ولی می بینم که اینطور نیست. از طرف دیگر همانطور که اشوبگران همه چیز را با هم سوزاندند دولت هم با قطعی اینترنت همه تر و خشک را داخل یک کوره ریخت. در ضمن در شیراز تعداد نیروهای امنیتی به طرز عجیبی کم بود.
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
هر چی مردم و مملکت میکشه از این بانک هاست با درصد ربای بالا جریمه دیرکرد و ... خدا می‌دونه خونواده مارو بیچاره کردن حالا شدن آدم خوبه دلتون به حال بانک نسوزه این ها بیش از این حرفا روزانه مارو تیغ میزنن شک ندارم هزینه های این خسارت هارو هم از پول مردم تامین میکنن نگران نباش هرچند این کامنت هم میره همون جا که صدای اعتراض همیشه میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
چرا خسارت قطع اینترنت که ۴۳۰۰ میلیارد تومان هزینه مستقیم به مردم وارد کرد سخن نمگید
محمودیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
سلام و احترام
بانک هرچند هم پراکنده باشند، در یک شهر کوچک رسیدن به همه بانکها توسط خراب کار، موضوع سختی نیست.
لذا بهتر است کل بانکها و مراکز مهم کنار هم بوده و در چنین مواقعی به خوبی از آنها نگهداری و مراقبت شود.
محمد حسین
|
United Arab Emirates
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
خیلی از بدبختی مردم ، ریشه در همین بانکهای به اصطلاح اسلامی دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
تنها مکان دولتی در دسترس بانکه. و نارضایتی مردم از نظام بانکی هم بالاست.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
از قدیم گفتن باد اورده رو باد برد
وقتی همین سیستم ربوی بانکی سالانه هزاران بلکه دهها یا صدها هزار میلیارد ربا وارد زندگی مردم میکنن باید اندکی هم خسارت رو بدون اه و ناله تحمل کنن تا بدونن مردم چه دردی دارند از عملکرد انان میکشند
از طرف دیگر مگه نه اینکه در اسلام هر کسی باید خمس مازاد درامدش رو بین مردم دوباره باز توزیع کنه?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
مردم زدن خراب کردن دیگه یه پونصد دیگه بکش رو بنزین یه شبه در میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
بابک زنجانی میتونه بهشون قرض بده
نمیتونه؟

شبنم نعمت زاده هم وضعش خوبه. پولداره

دانیال زاده رو تا دوباره در نرفته باهاش صحبت کنین سهام دار بانک مرکزی بشه تا زودتر بانکها رو راه بندازه
Mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
این همه ربای غیر اسلامی در بانک های ایران رو خدا پاسخ داد و خسارت رو متوجه اموال خودشون کرد .
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
تحلیل ها ی شما اشتباه بود. کشوری که بانک محور هست هر چقدر بانک کار کند رضایت بالا ایجاد نخواهد شد.
تابناک عزیز اگر مردم و سپرده گذاران سود سپرده دو درصد را قبول دارند بانک می‌تواند نرخ سود را به ۴ درصد کاهش دهد.
و اگر مردم با مثل بانکهای اروپایی مایل باشند کارمزد خدمات بپردازند تسهیلات را نرخ مناسب اعطا می شود.
ضمنا جای بسیار تاسف هست معترضین ابتدا به بانک ها هجوم می بردند چون رسانه ها به خوبی فرهنگ سازی نکرده اند که اینها اموال شماست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
تانک جان سلام .پیشنهاد مردم یک قانونی بنویسند که بانکها و سایر موسسات دولتی در شمول مراکز نظامی قرار بگیره تا هر کی نزدیک شد از کمر به پایین به سمتش شلیک کنند
Hamid
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
هزار میلیارد تومن خسارت عدد بزرگی است یانکها یا می خواهند بخشی از هزینه های جاری شان را با این بهانه مخفی کنند و یا احتمالا شمردن بلند نیستند
Hamid
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
هزار میلیارد تومن خسارت عدد بزرگی است یانکها یا می خواهند بخشی از هزینه های جاری شان را با این بهانه مخفی کنند و یا احتمالا شمردن بلند نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
تابناک جان سلام.گفتی که یکی از دلایل آتش زدن بانک ها نارضایتی مردم از عملکرد اونها است. مگر فراموش کردی آنهایی که بانک را آتیش زدن مردم نبودن .بلکه اغتشاش گرا بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
وضعیت نا بسامان اقتصادی از جمله مشکل مسکن تا حد زیادی تقصیر همین بانکهای ربوی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
هزار میلیارد بانکها اسیب دیدند
چند هزار میلیارد بابت. قطع اینترنت
چند هزار میلیارد بابت خرابی های شهری
چند شهید و زخمی
فرصت به رسانه های بیگانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
علت تخریب بانکها دزدی از آنها بود فرافکنی نکنید
دزد شده ایم، آقاجان ,آن هم از نوع سرگردنه اش
فروشگاه چرا تخریب شدند آیا از آنها هم ناراضی بودند
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
از روی عنوان مطلب به راحتی میتوان حدس زد اگر واقعا آشوبگران بعد از یک هفته در مملکت واقعا ۱۰۰۰ میلیارد به بیت المال خسارت زده اند، که خدا ازشان نگذرد، واقعا کسانیکه اختلاسهای آنچنانی می کنند چه حجمی از خسارت را به مملکت تحمیل کرده اند!!!
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
به دشمنی بی پایه و پرهزینه با آمریکا پایان بدین، قرار نیست که تا ابد با دنیا سر جنگ داشته باشیم!
سیاوش باهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
چون تعداد شعب بانکی ایران خیلی بیشتر از حد استاندارد جهانی است پیشنهاد میشود که این شعب سوخته و اسیب دیده باز سازی نشوند و منابع بانکی صرف اتها نشود و تمام شعب اسیب دیده با همین شرایطی که دارند به مردم فروخته شوندتا از تعداد شعب بانکها مقداری کاسته شود وتیز بانکها می توانند بایکدیگر همکاری کرده و شعب اضافی خود را به دیگر بانکها که در یک منطقه خاص نیاز دارند واگذار کنند .درشهرهای کوچک اسیبی به شعب بانکی وارد نشده است چون افراد در شهرهای کوچک براحتی قابل شناسایی هستند.تخریبها در شهرهای بزرگ بوده است.
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
اگر پشت پرده ده سال گذشته شرایط بانکها " بخصوص بانکهای دولتی " را برای مردم بصورت شفاف بیان کنیم مردم نه تنها ببانکها بد نمیگویند که حتی از تخریب آن خودداری کرده و صدقات خود را بجای صندوق کمیته امداد به بانکها واریز میکردند اما چه باید کرد که ..............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
البته سوختن بانک‌ها فقط سوختن ساختمان و‌خود پرداز نیست اسناد کلی‌از وام ها و وصیقه هادنیز از بین میبرد و وصولشان را نیز بسی سخت تر می‌کند ایندزیان ها در زمان خودشان را نشان می‌دهند
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
شاید این همان اتش ربای بانکی باشد که گریبانگیرشان شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
باورکنید بانک شهر درتمانی سال وماه سودبالای ۲۰ درصد به سپرده گذاران خود خصوصا سپرده گذاران گنجینه زرین داده ومیدهد درماه مهر کمترین سود این بانک به سپرده گذاران ۲۰ درصد ونیم بود بیکن در اول اذرماه یعنی دو روزپیش سود ۲۰ درصد به سپرده گذاران صندوق گنجینه زرین داد وکسانیکه سپرده میلیاردی داشتند مبالغ زیادی کمتر از ماههای قبل دریافت کردند وجالب این است که این بانک به اصطلاح هیات مدیره منفعت طلب خود خیلی زرنگ تشریف داشته وبه ضرس قاطع عرض میکنم خسارت ناشی از اغتشاشات وشرارتهای اخیر رابا همین سود نیم درصدی که به سپرده گذاران خود داد جبران نمود ومزید استحضار سرمایه این بانک یا سرمایه صندوق کنجینه زرین بالغ بر ۳۰۰۰۰۰ میلیاردتومان است وعنایت بفرمایید به سرمایه سپرده گذاران صندوق گنجینه زرین که چه رقمی میشود واقعا هیچ مسعولی در این مملکت در این خصوص نباید رسیدکی کند؟ ازجیب مردم باوربفرمایید خسارات وارده بر شعب خود را چند برابر جبران کرد بنده خودم سپرده گذار ان بانک هستم وواقعا حالم از این کار زشت بانک مذکور خراب شد امیداست با این اطلاع رسانی صادقانه مسعولین مربوطه رسیدگی کنند
پاسخگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
باسلام حضور تابناک
احتراما مطلبی که نگاشتید دارای مزیت ها و کاستی هاست.
اگر نگاهی به ابعاد اقتصادی کشور بیاندازید سیاست های دولت از اوایل اقلاب بانک محور بوده لذا انتظارات از بانک ها کمی فراتر از قدرت آنها است.
برنامه های نادرست دولت و تکالیف غیر استاندارد فرهنگ مالی مردم را تضعیف کرده و دیدگاه افکار عمومی را بیش از حد بر روی بانکها معطوف داشته است.
اگر بالعکس از بانکها نطرخواهی بفرمایید آنوقت به اتلاف منابع از سو مدیریت فعالان اقتصادی کشور نیز پی میبرید که طبق فرافکنی ها به گردن بانکها انداخته می شود.
اگر از بانکهای اروپایی رضایت هست دلیل عمده آن به تکیه بانکها بر کارمزد خدمات بانکی و نرخ تورم کشورها بر می گردد .
استحضار دارید
1- خدمات بانکها در کشور با کارمزد بسیار ناچیز ارایه می شود .
2- نرخ سپرده ها اگر 2 درصد باشد می توان تسهیلات را با 4 درصد اعطا کرد.
3- اگر می خواهید تاثیر نرخ را ببینید به دوران جناب احمدی نژاد برگردید که تسهیلات بسیار پایین تر از نرخ تورم با 12 درصد به فعالان اقتصادی اعطا شد اما تقریبا هیچ تاثیری در اقتصادمقاومتی نداشت.
4- دولت بدهکارترین شخص به بانکها ست که باعثث کاهش قدرت وام دهی بانکها گردیده است.
متشکرم از شما بابت اطلاع رسانیتان
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
بانکها از منفورترین و غیر مردمی ترین نهادهای این کشور هستند . ربای بانکی مستتر در طرحهای تسهیلات را نمی تونا انکار کرد . حتی مراجع قم هم بارها گله کرده بودند . پس تحلیلهای آبکی را کنار بگذارید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
دقیقا اصلی ترین عامل بدبختی مردم همین مراکز نزولخواری هستند بابا به چه زبونی باید گفت ربا جنگ با خداست همه تولید مملکت رو این مراکز نزولخواری به تعطیلی کشاندند
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
لطفاً در مورد واریزی 60 میلیون نفر به صورت مستند پیگیری نمایید قرائن و شواهد نشان می دهد آمار اغلام شده با واقعیت فاصله فاحش دارد. من کارمند دولت با حکم حقوقی 3،400،000 تومان و با احتساب کسورات قانونی دریافتی خالص بنده 1،800،000 تومان در ماه می باشد.مستاجر هستم و فاقد منزل مسکونی و دارای خودرو شخصی پراید،یارانه می گیرم و لی پول بنزین به حسابم واریز نشده است.برای پدر بنده نیز با حقوق 1،800،000 تومان و با وضعیت مستاجری پرداخت نگردیده است. همچنین آبدارچی اداره ما با حقوق 2 میلیون تومان، به حسابش واریز نشده و لی کارمند مسئولی که فیش حقوقی آن بالای پنج میلیون تومان می باشد دریافت کرده است تقریباً 80 درصد کسانی که در ساختمان اداری ما مشغول به کار هستند یارانه بنزین به حسابشان واریز نشده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
من هم هرچی پرسیدم کسی از دور اطرافم نگرفته بود.مثل این هم یه شاهکار دیگه از دولت هستش...
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
به دهه شصتی ها پرداخت نکردن فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
آتش زدن بانکها کاملا سازماندهی شده بود بگردین دنبال کسانی که این کار رو هماهنگ کرده بود ند.
ناشناس
|
Sri Lanka
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
یعنی این بانکها مامورین حفاظتی نداشتند ؟؟؟!
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
اطفا حریق نداشتن اینو بگو
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
واقعا کارشناس خبره ای هستی ولی حیف نمیدونی که قیمت پول تمام شده برای بانکها از درصد وامها بیشتره چون سود سپرده ها خیلی زیاده و کلی هم وام معوق که سوخت میشه و زیان اینها از جیب مردمه .... لطفا ناحق نگین اگر هم نمیدونین اول تحقیق کنین
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول