بازدید 1404
رئیس هیئت عالی جذب شورای انقلاب فرهنگی از رفع مشکل بودجه و ردیف ویژه بورسیه ها خبر داد و گفت:از فراخوان ۹۶ تا سال جاری حدود ۵۸ بورسیه بلاتکلیف مانده اند که تا بهمن ماه تعیین تکلیف می شوند.
کد خبر: ۹۳۸۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱ 19 November 2019

رئیس هیئت عالی جذب شورای انقلاب فرهنگی از رفع مشکل بودجه و ردیف ویژه بورسیه ها خبر داد و گفت:از فراخوان ۹۶ تا سال جاری حدود ۵۸ بورسیه بلاتکلیف مانده اند که تا بهمن ماه تعیین تکلیف می شوند.

به گزارش تایناک، محمد علی کی نژاد درباره آخرین وضعیت جذب و جایابی بورسیه های بلاتکلیف گفت: در فراخوان بورسیه بلاتکلیف در سال جاری، ۳۵ نفر واجد شرایط بودند که پرونده آنها به وزارت علوم ارسال شد در صورتی که وزارت علوم بورس آنها را تایید کند، اقدام اجرایی در رابطه با آنها آغاز می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این ۳۵ نفر، ۶ نفر نیز بعد از مهلت فراخوان مراجعه کردند که پرونده آنها نیز برای تایید بورس به وزارت علوم ارسال شده. در صورت تایید، تعداد بورس های واجد شرایط در سال جاری ۴۱ نفر می شود.

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بورسیه های بلاتکلیف امسال ۴۱ نفر هستند که باید تایید وزارت علوم از نظر بورس را داشته باشند تا در مرحله بعد، کمیته جایابی فرایند جایابی آنها را آغاز کند.

وی ادامه داد: پرونده بورسیه ها بررسی می شود که آیا مشکل عدم پذیرش آنها مربوط به سن، کاهش دانشجوی دانشگاه، معدل و اعتبار همترازی بوده و یا اینکه موارد دیگر بوده است، موارد و مشکل مربوط به بودجه و ردیف بورسیه های حل شده است.

وی درباره تعداد جمع کل بورسیه های بلاتکلیف گفت: در فراخوان سال ۹۶ آنچه بورسیه بلاتکلیف مانده حدود ۱۱ نفر است در فراخوان سال ۹۷ حدود ۶ نفر و در فراخوان سال جاری نیز ۴۱ نفر بلاتکلیف هستند که دانشگاه ها این افراد را به دلایل مختلف نپذیرفته اند.

کی نژاد تاکید کرد: تعدادی از این بورسیه های در دانشگاه آزاد جذب شده اند و تا بهمن ماه تمام آنها تعیین تکلیف می شوند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم قطعنامه 2231 گاز مرکاپتان روز دانشجو افسریه تهران فسخ قرارداد مارک ویلموتس حادثه تالار عروسی سقز سقز