بازدید 12171
۵
غلامرضا سلیمانی در نشست خبری؛

پرداخت خسارات به بانک های آسیب دیده/ ساختمان و دستگاه‌های خودپرداز پوشش بیمه ای آشوب‌های خیابانی را دارند/ کدام خودروها، در حوادث اخیر، پوشش بیمه‌ای دارند؟/ تاثیر گرانی بنزین بر صنعت بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر پوشش خسارات حوادث اخیر به بانک‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر منتظر گزارش ارزیابی میزان خسارات وارده به ساختمان های بانکی هستیم.
کد خبر: ۹۳۸۲۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷ 19 November 2019

پرداخت خسارات به بانک های آسیب دیده/ ساختمان و دستگاه‌های خودپرداز پوشش بیمه ای آشوب‌های خیابانی را دارند/ کدام خودروها، در حوادث اخیر، پوشش بیمه‌ای دارند؟

«تابناک اقتصادی»، محمدرضا مقامی فرد؛ رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر پوشش خسارات حوادث اخیر به بانک‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر منتظر گزارش ارزیابی میزان خسارات وارده به ساختمان های بانکی هستیم.

به گزارش خبرنگار تابناک اقتصادی؛ رئیس کل بیمه مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوالی در خصوص پوشش بیمه‌ای حوادث اخیر و برآورد میزان خسارات وارده به ساختمان های دولتی به ویژه بانک ها، با تاکید بر اینکه صنعت بیمه در حال بررسی گزارش های رسیده به شرکتهای بیمه ای است، اظهار داشت: متأسفانه در آشوب‌های اخیر شاهد خسارت به ساختمان های دولتی به ویژه بانک ها خسارت هایی از قبیل آتش سوزی و خسارات به دستگاه های خودپرداز و از بین رفتن اسکناس داخل این دستگاه ها بودیم، هرچند به جهت پوشش بیمه‌ای خسارات وارده به این بانک ها، خوشبختانه همه‌ی این بانک‌ها پوشش بیمه‌ای حتی در شرایط آشوب را داشته‌اند، و در حال حاضر، دستور ویژه به جهت بررسی دقیق میزان خسارات و پرداخت به موقع هزینه‌ها را اعلام کرده ام.

وی با رد این فرضیه که برخی معتقدند که چون بسیاری از بانک دارای شرکت بیمه ای هستند این خسارت ها قرار هست پرداخت شود، افزود: تمام بانک‌های خسارت دیده در حوادث اخیر، پوشش کامل بیمه ای دارند و موضوع پرداخت خسارات، هیچ ارتباطی به شرکت های بیمه‌ای متعلق به بانک ها ندارد، به عنوان نمونه شرکت بیمه ایران در حوادث و اغتشاشات اخیر، ۷۲ ساختمان بانک را پوشش بیمه‌ای داشته و به زودی خسارات وارده، پرداخت خواهد شد و جای نگرانی وجود ندارد.


سلیمانی در ادامه در خصوص پرداخت خسارت وارد شده به خودروهای مردم، اظهار داشت: اگر خودروهای مورد نظر پوشش بیمه‌ بدنه با تعهد پوشش خسارت در آشوب ها را داشته باشد، حتما شرکتهای بیمه به موقع میزان خسارات را برآورد کرده و پرداخت خواهند کرد مگر انکه در بیمه نامه خودروهای مورد نظر، تعهد پوشش بیمه در حوادثی همچون آشوب توسط بیمه گذار انتخاب نشده باشد.

 
 
 

سلیمانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت بنزین تأثیری بر صنعت بیمه داشته است، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت حامل های انرژی ممکن است در برخی بخش های کشور اثراتی داشته باشد، ولی با توجه به بررسی هایی که در صنعت بیمه انجام شده، اثر و سهم بالایی برای این بخش متصور نیست.

وی افزود: بخش عمده ای از تأثیر افزایش قیمت حامل های انرژی به حمل و نقل باری برمی گردد که از گازوئیل استفاده کرده و کمتر تحت تأثیر بنزین قرار دارند.

 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
چقدم خودشونو تحویل گرفتن: نشست صمیمانه!
چقدر جالب یادمون باشه از این به بعد خواستیم ماشینمون رو بیمه کنیم
پول این خسارت ها رو هم از جیب مردم میگیرن... میکشن رو پول آب و برق و گاز و....
در بند اول ذیل ماده ششم آیین نامه شماره 53 مصوب شورایعالی بیمه که همان شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل است اعلام گردیده است خسارت های ناشی از جنگ ، شورش ، اعتصاب یا تهاجم ، غیر قابل جبران است و این خسارت ها را نمی توان تحت عنوان پوشش تکمیلی توسط صنعت بیمه به متقاضیان عرضه نمود .
هر پروژه ای چندین بار براش اعتبار میگیرن و چندین بار کلنگشو میزنن وعکس و فیلمهاشونو با کلنگ دسته روبان زده میگیرن، چندین بار افتتاحش میکننن و .... در حالیکه یک یک بار حاضر نیستند کاری اصولی کنند که این اتفاق اصلا نیفته. ...
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس