بازدید 4004
دفاع از سفره و معیشت مردم باید در اولویت باشد و سیستم هوشمندی برای حمایت از اقشار مختلف مردم داشته باشیم. از سویی باید با مفسد و مفسده مقابله کرد
کد خبر: ۹۳۶۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴ 12 November 2019

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: سپر امنیتی کشور باید ضمن به رسمیت شناختن اعتراضات مردمی ناشی از فشار اقتصادی دشمن، صف دشمن را از خودی تفکیک کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار جلالی صبح امروز (سه شنبه) در کنفرانس پدافند غیرعامل در وزارت کشور با اشاره به اینکه امروز درگیر یک نزاع جدی با آمریکا هستیم، اظهار کرد: در سال ۹۸ فاصله خاکریز ایران و آمریکا کم شده و به هم نزدیک شدند. رویکرد آمریکا جنگ ترکیبی است یعنی همه مولفه‌های قدرت خود را علیه ما به کار گرفته است.

وی ادامه داد: این جنگ ترکیبی و هوشمند در عرصه‌های مختلف است. این جنگ براساس نقاط ضعف طرف مقابل تنظیم می‌شود. در مقابل سه رویکرد در سال ۹۷ در برابر ما بود یعنی مذاکره، وادادگی و مقاومت. رهبری فرمودند: رویکرد مقاوت فعال را دنبال کنیم و اشاره کردند نه جنگ می‌شود و نه مذاکره. استراتژی مقاومت فعال یعنی استفاده هم افزا از همه مولفه‌های قدرت خود علیه دشمن.

سردار جلالی همچنین تصریح کرد: ما در عرصه نظامی توانستیم پاسخ قاطعی به دشمن داده و پهپاد دشمن را ساقط کردیم. با این پاسخ، بازدارندگی جدید در منطقه ایجاد شد. آمریکا به این نتیجه رسید که قادر نیست هیچ پاسخ نظامی به ایران بدهد. عربستان و امارات و رژیم صهیونیستی هم متوجه شدند که آمریکا توان دفاع از خودش را ندارد. مدتی بعد آمریکا در پاسخ عربستان که خواهان حمله به ایران بود، گفت: به ما حمله نشده است که به ایران حمله کنیم. این یعنی موازنه امنیتی جدید در منطقه و حضور یک قدرت منطقه‌ای یعنی ایران.

ریس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه باید مقاومت دفاعی را مقاومت غیرنظامی ترکیب و استراتژی واحدی برای مقاومت ایجاد کنیم، گفت: همه مسئولان و مردم باید فهم دقیقی از استراتژی مقاومت فعال داشته باشند و با دقت بالا به آن عمل کنند. نیرو‌های مسلح، دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی و مردم به صورت هماهنگ این استراتژی را اجرا کنند، زیرا ما در چند لایه با دشمن درگیر هستیم. از سویی کسی حق ندارد این استراتژی ملی را برهم بزند. کسی که آگاهانه این کار را انجام دهد به کشور خیانت کرده است. در این راستا نباید منافع ملی را فدای منافع جناحی و حزبی کنیم. امنیت ملی یعنی امنیت کل کشور. در این استراتژی، عناصر باید هم افزا بوده نه اینکه ضد هم کار کنند.

سردار جلالی با بیان اینکه دفاع قاطع از منافع سرزمینی، مشارکت و مقاومت مردمی، اصلاح مداوم رفتار‌ها و تصمیمات اقتصادی، حل مشکلات اقتصادی، اصلاح و هوشمندکردن سیستم توزیع از عناصر استراتژی مقاومت فعال است، تصریح کرد: سپر امنیتی کشور باید ضمن به رسمیت شناختن اعتراضات مردمی ناشی از فشار اقتصادی دشمن، باید صف دشمن را از خودی تفکیک کرده و با مردم حداکثر لطافت و با دشمن حداکثر قاطعیت داشته باشد.

سردار جلالی با بیان اینکه مفدسین اقتصادی ستون پنجم دشمن هستند، تاکید کرد: دفاع از سفره و معیشت مردم باید در اولویت باشد و سیستم هوشمندی برای حمایت از اقشار مختلف مردم داشته باشیم. از سویی باید با مفسد و مفسده مقابله کرد. خوشبختانه شمشیر عدالت توسط قوه قضائیه بلند شده است. ممکن است برخی هم از مقابله با فساد بدشان بیاید، ولی باید با فاسدین اقتصادی مقابله قاطع، شفاف، به موقع و به دور از سیاسی کاری کرد. با هر مفسدی در هر مقامی برخورد کرد و در این زمینه نباید دوقطبی ایجاد کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: امکان سازماندهی مردم در شبکه‌های اجتماعی که از خارج از کشور هدایت می‌شود، وجود دارد و این شبکه‌ها می‌توانند مردم را علیه نظام تحریک کنند. البته این تهدید فقط علیه ایران نیست بلکه برای همه کشور‌ها وجود دارد، ولی ما نباید اجازه دهیم دشمن در فضای مجازی علیه کشور فعالیت کند.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: حفاظت از زیر ساخت‌ها یکی از مسائل اساسی پدافند غیرعامل است و ما به یک اکوسیستم جدید برای حفاظت از زیرساخت‌ها نیاز داریم، زیرا زیر ساخت‌ها دیگر مثل گذشته نیست و ترکیبی شده است. به آیین نامه و مقررات بومی و تنظیم کار بین دستگاه‌ها برای حفاظت از زیرساخت‌ها نیاز داریم. آیین نامه مقابله با زلزله ژاپن به کار ما نمی‌آید. اتاق کنترل پالایشگاه ستاره خلیج فارس نباید براساس الگوی سایر کشور‌ها باشد، زیرا تهدیدات ما متفاوت است و آمریکا ما را رسما تهدید می‌کند.

وی همچنین بیان کرد: نحوه ساخت شهر موشکی را کسی به ما نشان نداد، بلکه خودمان آن را ایجاد کردیم. ما در حوزه ساخت‌های زیرزمینی به بلوغ رسیده ایم و موشک را در زیر زمین نگهداری کرده و آن را به سطح زمین آورده و آن را تا دو هزار کیلومتر می‌توانیم شلیک کنیم. در سایر حوزه‌ها هم به این الگو نیازمندیم. به نظام فنی مهندسی برای حفاظت از زیرساخت‌ها نیز نیازمندیم.

سردار جلالی در ادامه تصریح کرد: ما باید مهندسی تهدیدشناسی داشته باشیم یعنی منبع تهدید را بشناسیم، تهدید را برآورد کنیم، اثر تهدیدات را اندازه بگیریم، تهدیدات را کمی سازی کنیم و بر اساس یک سیستم تهدید را رصد، پایش و مدیریت کنیم. این روند در دانشگاه‌های کشور انجام نمی‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
دم انتخاباته و ....!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
گل گفتی ، دم انتخابات همشون منطقی و معتدل می شن
ناشناس
|
Turkey
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
اعتراض بی نتیجه که ارزشی ندارند
یاشار
|
France
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
گاز و کلاج و ترمز اعتراضات مردمی توی شبکه های اجتماعی هست که راننده اون خارج از کشوره!

15 نفر کودک بیگناه مبتلا به EB به دلیل عدم ارسال پانسمان از سوئد به بهانه تحریم و عفونت ناشی از نبود پانسمان میپلکس زجرکش شدن هییییییییچ کس( بی بی سی ، سی ان ان ، من و تو و ایران اینترنشنال... ) هم صداش در نیومد!!! حالا فرض کن پلیس به یه سگ گردان توی پارک تذکر بده میبینی که توی همه کانال ها و شبکه ها و پیج ها بازتاب جهانی پیدا میکنه. ماهیت و حقیقته شبکه های اجتماعی اینه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
دم انتخابات عجب وعده وعید‌هایی می‌دهند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
مردم ما کشورشان را دوست دارند و قصد و نیت دشمنان خارجی را خوب می دانند و شرایط را درک می کنند حتی همان مردمی که به جرم مخالفت و انتقاد از ما آنها را به زندان انداخیم در این مدت ساکت بودند تا مبادا دشمنان سواستفاده ای بکنند.
سوال اصلی اینجاست:
ما برای این اتحاد و بصیرت و فداکاری چه کرده ایم؟
دانشگاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
جناب سردار در دانشگاهها هیچکس حاضر نیست مفت کمک کند . شما اگر توانستید تیمی را برای برنامه ریزی اماده کنید که به خاطر وطن الگو برای شما طراحی کند سخت در اشتباه هستید. الان تحصیلکره های ما و اعضای هیات علمی دنبال پروژه های پولدار برای کسب درآمد هستند. پیشنهاد میکنم افرادی که بخاطر وطنشان حاضر به مشارکت هستند را فراخوان بدهید و موضوعات را اعلام و با تشکیل کارگروهها های فکری مسایل را ارزیابی و به نتیجه برسانید. موفق باشید
پاسخ ها
mm
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
اگر تشکیلات جلالی مفتی برای مملکت کار میکنند؟ نزدیک به دو دهه این سازمان راه افتاده و فقط حرف تحویل مردم میدهد. آیا شده یک الگو پدافند غیرعامل پیاده شده باشد. سال قبل همین کنارِ گوشمان تروریستها ریختند به مجلس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
اگر به نفع جناح ما باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
خیلی دیر گفتی.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 روز پاسدار جهش تولید طرح فاصله گذاری اجتماعی