بازدید 1793
مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند از بازسازی تمام فروشگاه‌های نسل اول شهروند بازسازی خبر داد و گفت: شهروند خودگردان بوده و کمکی از شهرداری نمی‌گیرد و حتی براساس مصوبات شورای شهر نیز به این نهاد کمک هم می‌کند.
کد خبر: ۹۳۶۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹ 11 November 2019
مسعود سریع القلم در گفتگو با تیترشهر در راستای عملکرد فروشگاه شهروند، اظهارکرد: نکته نخست این بوده که در دروه جدید مدیریت شهری، نگاه کلان در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری‌های مجریان اصلی (شورای شهر تهران) صورت گرفت به این شکل که نگاه ویژه به مدیران جوان داخل مجموعه شهرداری تهران انجام شد تا تحولی در مسیر مدیرتی دستگاه ها، سازمان‌ها و مراکز اجرایی تهران ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند با بیان اینکه به نظر بنده هر جا که به جوانان اعتماد و کار به آن‌ها سپرده شد، شاهد نتیجه خوبی بودیم، گفت: بنده نیز در شهروند همین اقدام را انجام داده و سعی کردم نگاه به درون داشته باشم و به دلیل اینکه در جذب نیرو معذوریت داشته و باید از نیرو‌های شهرداری و بدنه شهروند استفاده کنیم، بنده یک پست‌اندازی انجام دادم به این شکل که پست‌ها را به افراد جوان، ولی باتجربه سپردم.

شهروند به عنوان شرکت سودآور در شورای شهر معرفی شد

سریع القلم بیان کرد: خوشبختانه در این دوره شهروند به عنوان شرکت سودآور از سوی شورای شهر معرفی شد و آن‌ها ما را ملزم کرده تا برای ارتقا سیستم، شرکت بورس شویم؛ درواقع این موضوع برای شفافیت بیشتر است به این شکل که با این اقدام تمام ابعاد آن مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهروند متعلق به مردم تهران است، افزود: اتفاق بهتری که افتاد این بود که در تلاش هستیم تا زیرساخت بورسی شدن شهروند را فراهم کنیم که برای این اقدام با یک کارگزار دولتی مکاتبه داشته تا کار را جلو ببریم.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند بیان کرد: مدیران گذشته، وقت و انرژی گذاشتند و براساس سیاست‌های حاکم از سال ۷۳ تا ۹۶ فعالیت انجام دادند، ولی به برخی از کار‌ها نپرداختند، شرکت‌هایی مثل شهروند مانند قطار در حال حرکت بوده که باید به روز شود، بنابراین خوشبختانه ما این اقدام را انجام دادیم.

سریع القلم در ادامه با اشاره به اینکه تعداد فروشگاه‌های شهروند، ظرف ۲۵ سال به ۳۷ فروشگاه رسید، اظهارکرد: در یک سال و نیم چند فروشگاه جدید افتتاح و اکنون برخی از فروشگاه‌های شهروند نیز در حال ساخت و تجهیز است.

وی با بیان اینکه برخی از فروشگاه‌های شهروند برای نسل اول (سال ۷۰ تا ۸۰) بوده است، گفت: درواقع فروشگاه نسل اول نیاز به بازسازی جدی داشته و در بخش تجهیزات و ابنیه باید بازسازی می‌شد که به طور کلی می‌توان گفت که تقریبا تمام فروشگاه‌های نسل نخست ما بازسازی شده است.

افتتاح دیگر شعب شهروند تا ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند با اشاره به اینکه اقدامات جدی در زمینه نیروی انسانی صورت گرفت و تشکیلاتی که بیش از دو هزار نیرو داشته و معاون نداشت با ساماندهی و مشارکت شهرداری و انجمن‌های مرتبط، دارای معاونت منابع انسانی شد، افزود: ضمن اینکه در بخش توسعه در کلانشهر‌ها و شهرستان‌ها با همکاری شهردار، معاون شهرداری و شورای عالی استان‌ها و ... اتفاقات خوبی رخ داد به این معنا که در شهریور ماه شعبه البرز افتتاح شد و همچنین در شیراز و اصفهان و مشهد این امر صورت گرفت و در نهایت طبق برنامه تا ۱۴۰۰ باید دیگر شعب را افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه شهروند اولین فروشگاه زنجیره‌ای بعد از انقلاب است و ما قصد رقابت با دیگر فروشگاه‌ها را نداریم درواقع هر کسی کار خود را انجام می‌دهد، افزود: کشور در حال توسعه است و اینکه ما راه‌ها را ببندیم اشتباه است؛ ما خوشحالیم از اینکه به عنوان نهاد عمومی با بخش خصوصی در حال فعالیت در جهت خدمتگزاری به مردم هستیم.

فروشگاه شهروند خودگردان است

تمام فروشگاه‌های نسل اول شهروند بازسازی شدمدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند در ادامه با بیان اینکه شهروند خودگردان بوده و ما کمکی از شهرداری نمی‌گیریم و براساس مصوبات شورای شهر نیز حتی به این نهاد کمک هم می‌کنیم، افزود: نگاه ما خدمت به مردم بوده و اینجا هدف خدمت رسانی بوده تا بتوانیم خدمت بهتر ارائه و سرویس دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۱ درصد بحث خرده فروشی در صنعت زنجیره‌ای دخیل است، گفت: امیدواریم شهروند در افق ۱۴۰۰ بتواند به مجموعه به روز با استاندارد جهانی تبدیل شده و همچنین به عنوان برند بین المللی باشد.

سریع القلم در ادامه با اشاره به پیشرفت در زمینه کیفیت و شناسایی کالا‌های شهروند، اظهارکرد: بهترین موضوع و راهکار برای شناسایی کالا‌های شهروند، مردم هستند چراکه ما آنقدر سرمایه نداریم که این اقدام را انجام داده یا نمی‌خواهیم از بیت المال تبلیغات گسترده انجام دهیم.

سال گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان تخفیف داشتیم

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند در ادامه بیان کرد: منابع ما محدود است و بنده معتقدم که باید در ریل و مدار قانون حرکت کنیم. ما توانستیم با ارائه خدمات بهتر، مشتریان خود را حفظ کنیم به این شکل که در اسفند سال گذشته با تاییدیه که از شهرداری گرفتیم، سود خود را در همه کالا‌ها صفر کردیم.

وی ادامه داد: شهرداری محل رجوع همه مردم شهر است و ما سال گذشته در این راستا اعلام عمومی کردیم که سودمان را صفر شده تا مردم با اعتبار بیشتر خریداری کنند که البته بسیار استقبال شد و این امر تا ۱۷ فروردین ادامه داشت.

سریع القلم در ادامه با اشاره به اینکه امسال نیز طرح مشابه در این زمینه خواهیم داشت، گفت: امسال در اقدامی بی سابقه در شهروند ۱۵۰ میلیارد تومان تخفیف داشتیم و حتی در گردونه رقابت نیز قرار گرفتیم.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند در ادامه با بیان اینکه بنده معتقدم که تا یک سال و نیم دیگر شهروند می‌تواند به عنوان یک لیدر در حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در فرمت بزرگ قرار گیرد تا این فروشگاه در تمام شهر‌های وجود داشته و خدمات ارائه دهند، گفت: نزدیک به یک میلیون نفر عضو باشگاه مشتریان شهروند در تهران هستند که سعی کردیم آن‌ها را حفظ کرده و برای آن‌ها برنامه بهتری داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته شهروند به اقتصاد کشور کمک کرد، به این شکل در توزیع گوشت ۴۰ هزار تومان خدمات خوبی ارائه داد، اظهارکرد: هر ایده جدیدی برای ارائه خدمات ما وجود داشته باشد ما استقبال می‌کنیم.
ارائه خدمات دو فروشگاه شهروند به نابینایان

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند در ادامه با اشاره به اینکه برنامه ما این است که هم سوددهی داشته و هم خدمات بهتر به مردم ارائه کنیم، گفت: ما در بخش‌های مختلف از جمله نابینایان، زنان سرپرست خانوار و ... فعالیت می‌کنیم به این معنا که در حال حاضر حتی دو فروشگاه شهروند در جهت خدمات دهی به نابینایان اقدام می‌کند.

سریع القلم در ادامه با بیان اینکه در زمان بازگشایی مدارس اقدامات خوبی انجام دادیم، افزود: تاکید داریم که به سمت و سوی و فضای شواف نرویم. طرح‌هایی مانند" یکی برای دوستم" را ایجاد کردیم و حتی اقدامات خوبی با مجموعه سالمند داشتیم.

وی اظهارکرد: طرح‌های خوب و ویژه برای حمایت از تولیدات زنان سرپرست خانوار طراحی کردیم تا در این فروشگاه ارائه دهیم و خوشبختانه مردم نیز در این راستا به ما کمک بسیاری کردند.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند در ادامه با اشاره به اینکه فروشگاه شهروند از همان لحظات اولیه سیل در گلستان فعال بوده و اقدامات خوبی انجام داد، گفت: همکاران بنده از ۲ فروردین در این شهر کمک و خدمات ارائه می‌کردند درحقیقت ما مانند اتش نشانان هستیم.

سریع القلم در ادامه با بیان اینکه تقریبا یک هزار شرکت طرف قرارداد ما بوده و همچنین ۵۰ هزار قلم کالا از سوی ما ارائه می‌شود، افزود: موضوع دیگر این است که ما به سمت و سوی الکترونیکی شدن پیش می‌رویم و در این زمینه در مدار قانون قرار گرفته و به شکل سیستمی کالا ارائه می‌کنیم.

وی در خصوص روند بازرسی کالاها، بیان کرد: کالا‌های شهروند توسط ۱۲ نفر در شورای بازرسی، بررسی شده تا ببینند آیا می‌توان این کالا‌ها را ارائه داد؛ بعد از این مراحل قانونی، قرارداد تامین کنندگی با شرکت مورد نظ در یک سال منعقد می‌شود که این مکانیزم موفق در شهروند است که البته ناگفته نماند این موضوع در حال سیستمی شدن است و تا دو ماه آینده نهایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های شهروند در ادامه بیان کرد: نکته قابل توجه در این زمینه این بوده که به سمت و سویی می‌رویم تا از کالا‌های ایرانی و داخلی حمایت کنیم به این شکل که اکنون تنها ۶ درصد از کالا‌ها خارجی هستند و مابقی کالا‌های ایرانی و داخلی است.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ایام فاطمیه اکبر طبری دی بیاسی کوبی برایانت طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق
آخرین اخبار