امروز شاخص در ساعت ابتدایی با رشد خوبی همراه شد ولی در ادامه و با بروز اختلالاتی در هسته معاملات که یکی از ریسک های غیر رسمی فعالیت این روزها  پذیرفته شده، مقداری از رشد را پس گرفت ولی در نهایت همه شاخص های اصلی بورس تهران در نخستین روز هفته بودند.
کد خبر: ۹۳۵۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶ 09 November 2019

رشد دسته جمعی نماگرهای بورس تهران

امروز شاخص در ساعت ابتدایی با رشد خوبی همراه شد ولی در ادامه و با بروز اختلالاتی در هسته معاملات که یکی از ریسک های غیر رسمی فعالیت این روزها  پذیرفته شده، مقداری از رشد را پس گرفت ولی در نهایت همه شاخص های اصلی بورس تهران در نخستین روز هفته بودند.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از نبض بورس، شاخص کل بورس تهران امروز با رشد 525 واحدی برابر با 0.17 درصد در ارتفاع 305 هزار و 858 واحدی قرار گرفت، شاخص قیمت وزنی ارزشی با 140 واحد معادل 0.17 درصد رقم 81 هزار و 942 واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص کل هم وزن با افزایش 562 واحدی معادل 0.66 درصد به ارتفاع 86 هزار و 251 واحدی صعود کرد، شاخص قیمت هم وزن با رشد 376 واحدی معادل 0.66 درصد رقم 57 هزار و 672 واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص ازاد شناور با تقویت 1254 واحدی معادل 0.35 درصد به کانال 355 هزار و 617 واحدی صعود کرد، شاخص بازار اول با رشد 554 واحدی معادل 0.25 درصد رقم 22 هزار و 16 واحدی را نشان داد و شاخص بازار دوم با افزایش 291 واحدی به کانال 623 هزار و 260 واحدی صعود کرد.

ترین ها

ايران‌ خودرو (خودرو) با 145 واحد، بانك پاسارگاد (وپاسار) با 135 واحد، سايپا (خساپا) با 108 واحد، بانك ملت (وبملت) با 95 واحد و كشتيراني جمهوري اسلامي ايران (حكشتي)با 76 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند و در مقابل

صنايع پتروشيمي خليج فارس (فارس) با 107 واحد، پالايش نفت بندرعباس (شبندر)با 96 واحد،  بانك‌پارسيان‌ (وپارس) با 70 واحد و پالايش نفت اصفهان (شپنا)با 60 واحد و گروه صنعتي پاكشو (پاكشو) با 52 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

نگاهی به ارزش معاملات

ارزش معاملات امروز بورس تهران بیش از 1207.4 میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن بیش از 2 میلیارد و 664 میلیون برگه سهم طی 349 هزار و 82 نوبت معاملاتی بود.

امروز دو گروه خودرویی و بانکی که هر دو متاثر از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها هستند بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. بر این اساس، گروه خودرو بیشترین ارزش معاملات بورس تهران را با ثبت رقم 210.4 میلیارد تومان به خود اختصاص داد که از جابجایی بیش از 679 میلیون برگه سهم طی 51 هزار و 773 نوبت معاملاتی رقم خورد.

نمادهای بانکی دیگر گروهی بودند که بیشترین نقدینگی در آنها ثبت شد و بر این اساس 117.6 میلیارد تومان ارزش معاملات این گروه بود

شاخص سایر معادن با افزایش 2961 واحدی معادل 4.89 درصد در راس شاخص صنایع قرار داشت و پس از آن شاخص خودرو با افزایش 1380 واحدی معادل 3.16 درصد دیگر شاخص برتر تالار حافظ بود.

7 نماد با بیشترین عرضه و تقاضا

امروز نماد معاملاتی شرکت های ايران‌ارقام‌ (مرقام)، سرمايه‌گذاري‌نيرو (ونيرو)، توليدي فولاد سپيد فراب كوير (كوير)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت كمند (كمند)، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداري توسعه1 (سپاس)، شيشه‌ و گاز (كگاز) و سيمان‌اصفهان‌ (سصفها) با بیشترین تقاضا و حجیم ترین صفوف خرید مواجه شدند و در مقابل مس‌ شهيدباهنر (فباهنر)، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداري توسعه1 (سپاس)، سالمين‌ (غسالم)، پارس‌سويچ‌ (بسويچ) ، صكوك اجاره خليج فارس (صفارس412) و بيمه البرز (البرز) با بیشترین صفوف عرضه و فروش مواجه شدند.

رفت و آمدها

درمعاملات امروز نماد معاملاتي شركت كارت اعتباري ايران كيش(ركيش)جهت برگزاري مجمع عمومي عادي به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضاي هيئت مديره متوقف شد و در مقابل نماد معاملاتي شركت حفاري شمال(حفاري)با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه الف بدون محدوديت نوسان قيمت، گروه دارويي البرز(والبر)با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه ب با محدوديت نوسان قيمت بازگشایی شدند.

همچنین نماد معاملاتي شركت سيمان‌اصفهان‌ (سصفها1)، توليدي فولاد سپيد فراب كوير (كوير1)، داروسازي‌ روزدارو (دروز1) با توجه به تغييرات بيش از 20 درصدي قيمت سهام با وقفه همراه شدند و در مقابل نماد معاملاتي حق تقدم استفاده نشده شركت هاي سيمان فارس نو(سفانوح)، پارس سويچ(بسويچح)، فنرسازي زر(خزرح)، تامين سرمايه اميد(اميدح)با توجه به عدم كشف قيمت در روز معاملاتي قبل بدون محدوديت نوسان قيمت حراج شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 محمدرضا داورزنی هفته بسیج عبدالرضا داوری پیمان سنتو قرارداد مارک ویلموتس پالرمو درآمد سهمیه بندی بنزین