بازدید 3677
۲
نماینده مردم شیراز در مجلس:

اراده ای برای مبارزه با مافیای خودروسازی وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: علیرغم اینکه وزارت صمت و خودروسازان وعده دادند که با اجرای فرمول ۵ درصد زیر قیمت بازار، بهای چهارچرخ‌ها کاهش پیدا می‌کند اما در روزهای اخیر گرانی خودرو در بازار مجدد کلید خورده است.
کد خبر: ۹۲۹۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ 12 October 2019

Related image

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش قیمت خودرو در بازار طی روزهای اخیر، گفت: سال گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان در کمیسیون اصل 90 مجلس با حضور نمایندگان سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، سازمان تعزیرات حکومتی وعده دادند در صورتی که به خودروسازان اجازه داده شود محصولات خود را 5 درصد زیرقیمت بازار به فروش رسانند، می‌توانند بازار خودرو را به تدریج ساماندهی کنند.

تعیین قیمت خودرو براساس حاشیه بازار؛ سیاست ناکارآمد وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام صحبت‌ها و وعده‌های وزیر صمت در کمیسیون اصل 90 ثبت و ضبط شده است، اظهار کرد: براساس وعده وزارت صمت، خودروسازان باید در مرحله نخست، خودروها را 5 درصد زیرقیمت بازار و در دومین مرحله 10 درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌کردند واین روند باید تا ساماندهی بازار ادامه دار بود، در صورتی که مسئولان امر این سیاست را به درستی و با جدیت اجرایی می‌کردند حال قیمت خودرو مجدد روی دور گرانی نمی‌افتاد.

اراده ای برای مبارزه با مافیای خودروسازی وجود ندارد

وی به مافیای صنعت خودروسازی اشاره کرد و افزود: اراده ای برای مبارزه با این مافیا که حقوق مصرف کننده را تضییع می کنند، وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت باید با مدیران خودروسازی که در انجام تعهدات و وعده‌های خود کوتاهی می‌کنند، برخورد کند، اضافه کرد: سخنگوی دولت در نشست خبری خود اعلام می‌کند مدیرعامل یکی از خودروسازی ها به دلیل تخلفات برکنار شده است، این امر نشاندهنده اوج سوءمدیریت و عدم نظارت بر زیرمجموعه های وزارت صمت است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از بلاتکلیفی و معطل ماندن طرح ساماندهی صنعت خودرو انتقاد کرد و ادامه داد: این طرح مدت زیادی میان کمیسیون صنایع و معادن مجلس و صحن علنی در رفت و آمد بود و حال نیز میان شورای نگهبان و مجلس سرگردان است.

پارسایی هر فردی که با طرح ساماندهی خودرو مخالف است را به مناظره زنده تلویزیونی دعوت کرد و گفت: باید برای مردم شفاف شود که این طرح به سود یا ضرر مصرف کننده است.

وی تصریح کرد: تبعیض میان قطعه سازان یکی از ایرادات جدی وارده به صنعت خودروسازی است اگرچه در حال حاضر برخی از متخلفان این حوزه در حال محاکمه هستند اما در رسیدگی به مفاسد خودروسازان نباید فقط به برخورد با گروه عظام اکتفا شود بلکه باید با گروه کروز و شرکت های تودرتویی که به هیات مدیره خودروسازان نفوذ کرده‌اند نیز برخورد جدی صورت گیرد.

ضرورت برخورد با مدیرانی که زمینه قاچاق قطعه را فراهم کردند

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه مدیرانی که فضا را برای قاچاق قطعات قطعه و ضربه به تولیدکننده فراهم کردند باید محاکمه شوند، ادامه داد: باید افرادی که شرایط را به گونه ای فراهم کردند که متخلفان بتوانند به نام قطعه داخلی، به راحتی محصولات را قاچاق کنند و سودهای کلان به دست آورند، نیز محاکمه کرد تنها با این اقدامات می‌توان از مبارزه با فساد به نتیجه دلخواه رسید.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
احسنت
کی و کدام اراده ؟!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه