بازدید 2318

ساروی پنجمین فرنگی کار حذف شده ایران؛ ۳سهمیه المپیک پَر!

با این حساب کشتی فرنگی ایران در کسب سه سهمیه المپیک در اوزان، ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم ناکام ماند و باید در مسابقات گزینشی المپیک بدنبال این سه سهمیه باشد. حامد تاب (۶۷ کیلو) و رامین طاهری (۸۷ کیلو) ۲ نماینده دیگر ایران در ۳ وزن دوم بودند که با شکست مقابل رقبا حذف شدند.
کد خبر: ۹۲۴۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴ 16 September 2019

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با شکست مقابل حریف عنوان‌دار خود از ترکیه از راهیابی به دیدار رده‌بندی بازماند و نتوانست سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز بدست آورد.

به گزارش تابناک ورزشی، در ادامه رقابت‌های ۳ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان پایتخت قزاقستان، محمد هادی ساروی نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران که روز گذشته با شکست ۴-۳ برابر آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان راهی گروه بازنده‌ها شده بود، برابر جنک ایلدم دارنده مدال‌های برنز جهان و المپیک از ترکیه به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۵ شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. ساروی اگر به مسابقه رده بندی می‌رسید، سهمیه المپیک را بدست می‌آورد.

با این حساب کشتی فرنگی ایران در کسب سه سهمیه المپیک در اوزان، ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم ناکام ماند و باید در مسابقات گزینشی المپیک بدنبال این سه سهمیه باشد. حامد تاب (۶۷ کیلوگرم) و رامین طاهری (۸۷ کیلوگرم) ۲ نماینده دیگر ایران در ۳ وزن دوم بودند که با شکست مقابل رقبایشان حذف شدند.

ساروی در جریان رقابت‌های مقدماتی وزن ۹۷ کیلوگرم که روز گذشته (یکشنبه) برگزار شد، در دور نخست مقابل پیتر اوهلر دارنده مدال نقره جوانان جهان ۲۰۱۲ از آلمان با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید، سپس در دومین مبارزه برابر کریل میلوف دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۸ از بلغارستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی رسید. وی در سومین مبارزه نیز روسیلو از کوبا رادر یک مبارزه حساس ۵ بر ۴ شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید، اما در این مرحله مقابل آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان در یک مبارزه نزدیک ۴ بر ۳ شکست خورد و راهی گروه بازنده‌ها شد.

کشتی فرنگی ایران تاکنون توسط سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم به یک مدال برنز رسیده است. همچنین سه نماینده ایران در سه وزن پایانی به یک چهارم نهایی رسیده اند و با یک پیروزی دیگر سهمیه المپیک بدست می‌آورند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی