بازدید 24016
آغاز ضعیف نمایندگان کشورمان در رقابت‌های گزینشی المپیک بدون فینالیست ـ نورسلطان قزاقستان؛
شاگردان بنا، مسابقات قهرمانی جهان و گزینشی المپیک را به سه باخت ناامیدکننده صبح شنبه آغاز کردند و در ادامه با دو حذف شده تماشاگران حاضر در سالن نورسلطان قزاقستان را در جریان افت خود قرار دادند. کاویانی نژاد در ۷۲کیلو و ناصرپور در ۵۵کیلو بدون کسب حتی یک امتیاز تیمی حذف شدند و دلخانی در ۶۳کیلو در گروه بازنده‌ها در پی برنز است. تنها سعید عبدولی در ۸۲کیلو تا پای فینال رفت که باخت و به کشتی رده بندی رسید.
کد خبر: ۹۲۳۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷ 14 September 2019

تیم کشتی فرنگی ایران، رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان گزینشی المپیک را با نتایج ضعیف آغاز کرد تا کار برای شاگردان محمد بنا سخت و دشوار شود؛ هرچند صعود عبدولی به نیمه نهایی شانس یک مدال را زنده کرده است.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ کشتی‌ها از صبح امروز در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شده و امین کاویانی نژاد در ۷۲ کیلوگرم، پویا ناصرپور در ۵۵ کیلوگرم، میثم دلخانی در ۶۳ کیلوگرم و سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم، چهار نماینده ایران در روز نخست رقابت‌های قهرمانی جهان هستند.

رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان- قزاقستان

از این میان، تنها سعید عبدولی موفق شده خود را به هر زحمتی که بود به کشتی ماقبل فینال برساند. کشتی دشوار سعید با حریف روس، باردیگر به مسائل داوری کشید، ولی این بار نماینده ایران حقش را روی تشک گرفت. در گروه عبدولی یک کشتی گیر روسی الاصل اسراییلی حضور داشت که خوشبختانه با باخت در دور نخست مقابل حریفی از اوکراین، اوت و خطر از عبدولی و تیم ایران دور شد.

کاویانی نژاد اولین نماینده ۷۲ کیلویی ایران پس از باخت ناامیدکننده در دور نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از این رقابت‌ها حذف شد و هیچ شانسی برای ادامه کار در گروه بازنده‌ها ندارد.

شوک حذف برق آسیای کاویانی نژاد؛ ضعبف و دور از انتظار

در آغاز رقابت‌های روز نخست در پایتخت قزاقستان، امین کاویانی نژاد دارنده مدال طلای جوانان جهان و همچنین نشان برنز زیر ۲۳ سال جهان در همان دور اول برابر لوری لومادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۲۴ ثانیه با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست ۱۱ بر ۵ این کشتی‌گیر گرج در دور بعد مقابل سنان سلیمان‌اف از آذربایجان، کاویانی‌نژاد در نخستین حضور خود در این رقابت‌ها، وداع زودهنگامی با این رقابت‌ها داشت. این باخت با توجه به تمرینات محمد بنا و امبد این مربی به درخشش کاویانی بسیار عجیب بود.

سعید عبدولی

ناصرپور با شکست ۱۰ بر صفر؛ حذف شد

کشتی فرنگی ایران دومین باخت سنگین را هم صبح امروز تجربه کرد و در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۲۰ نفر حضور دارند، پویا ناصرپور در دور نخست با نتیجه هشت بر صفر از سد شریف کلیچ از ترکیه گذشت، اما در دور بعدی با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان شد تا برای ادامه کار منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس کسب مدال برنز را پیدا کند. چنین شکست های سنگینی، نحوه آماده سازی تیم ملی فرنگی را با ابهام مواجه می کند. با توجه به شکست این کشتی‌گیر ازبک مقابل حریفی از ژاپن، ناصرپور هم حذف شد و هیچ امتیازی برای ایران نیاورد.

دلخانی باخت و دل به شانس مجدد بست

در وزن ۶۳ کیلوگرم که هجده شرکت کننده حضور دارند، میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه رفت. او در همان ثانیه های ابتدایی در یک کش و قوس غافلگیر شد و به پل رفت. این حرکت چهار امتیاز را برای حریف روس در پی داشت. در ادامه کشتی گیر روسی سعی در کنترل کشتی داشت و دلخانی هم هر چه تلاش کرد، به در بسته خورد. البته یک امتیاز با اخطار به حریف و یک امتیاز هم به خاطر بیرون رفتن پای ماریانیان به دلخانی رسید، اما این امتیازات کافی نبود. در نهایت کشتی ۴ بر ۲ به سود حریف روسیه به پایان رسید. دلخانی هم مثل دو فرنگی کار دیگر ایرانی منتظر صعود حریفش به فینال ماند تا فردا در گروه بازنده ها روی تشک برود.

در ادامه رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در قزاقستان، استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه که پیش از این میثم دلخانی نماینده ایران در وزن ۶۳ کیلوگرم را ۴ بر ۲ شکست داده بود، در دیدار نیمه نهایی برابر سالویک گالستیان از ارمنستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه 3-2 پیروز شد. با راهیابی این حریف به فینال دلخانی شانس تازه ای برای برنز پیدا کرد. دلخانی در این گروه ابتدا باید با جین هوونگ جونگ از کره جنوبی کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی به مصاف اسلاویک گالستیان از ارمنستان خواهد رفت. رقابت های شانس مجدد و رده بندی چهار وزن نخست فردا برگزار می شود.

سعید عبدولی، باز هم به فینال نرسید

در وزن ۸۲ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند، سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر (امتیاز عالی) مقابل پیتر نوواک از چک به برتری دست یافت و گام به مرحله بعدی گذاشت. این فرنگی کار باتجربه و مدعی ایران در این مرحله به مصاف آکییف حریف نامدار از روسیه می رود که می تواند فینالی زودرس باشد. عبدولی برای کسب مدال باید این حریف را از پیش روی بردارد و نشان دهد، همه پوئن هایی که برای او در فدراسیون کشتی و تیم ملی لحاظ شده، بیهوده نبوده است.

در دور سوم مسابقات وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی مقابل آکیف از روسیه دارنده مدال برنز اروپا قرار گرفت. باتجربه‌ترین فرنگی کار ایرانی که در دور نخست هم مبارزه خود را با نمایشی مقتدرانه پیروز شده بود، از همان ابتدا هجومی کار خود را آغاز کرد. البته داوران با دادن یک اخطار به عبدولی و یک امتیاز به آکیف باعث شدند، حریف روسی پیش بیفتد. عبدولی به حریف امتیازی در خاک نداد و در ادامه توانست با بیرون کردن او از تشک یک امتیاز بگیرد. در وقت دوم داوران به خاطر ضربه‌ای که حریف روسی با سر به عبدولی زد، به او اخطار و به فرنگی کار ایرانی ۲ امتیاز دادند، اما بعد از درخواست بازبینی مربی روس، این ۲ امتیاز هم از عبدولی گرفته شد! سعید باز هم حمله کرد و حریف از تشک بیرون رفت تا فرنگی کار ایرانی به دومین امتیاز برسد. عبدولی با کنترل کشتی توانست دو بر یک پیروز شود و به نیمه نهایی برسد. 

نماینده وزن ۸۲ کیلوی ایران که دارنده طلای جهان و برنز المپیک است، در دیدار نیمه نهایی روی یک بی دقتی برابر رفیق حسین‌اف دارنده طلای اروپا ۲۰۱۱ و برنز اروپا ۲۰۱۸ از آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد تا دستش از طلا کوتاه بماند.  عبدولی در حالی که تا ۲۸ ثانیه پایانی ۵-۴ پیش بود، بر اثر کمر گیری حریف به پل رفت و ۴ امتیاز از دست داد تا فینال قهرمانی جهان را از دست بدهد.

قرعه پیچیده برای سه نماینده پرامید ایران

قرعه کشی سه وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان بعد از ظهر امروز (شنبه) در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد. نتایج قرعه کشی نمایندگان ایران به شرح زیر است؛

در وزن ۶۷ کیلوگرم حامد تاب در دور اول با اسماعیل بوررو مولینا، قهرمان المپیک و جهان از کوبا کشتی می‌گیرد. وی در صورت پیروزی، با برنده دیدار اوزای از فرانسه و میهات از رومانی مبارزه خواهد کرد. فرانک استابلر از آلمان، آتاکان یوکسل از ترکیه، رسول چونایف از آذربایجان و ریو هانسو از کره جنوبی در گروه تاب هستند. در این وزن ۴۱ تن حضور دارند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۳۹ کشتی گیر شرکت کرده اند، رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف زاخاری برگ از سوئد می‌رود و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار ختسوریانی از گرجستان و عباس اف از آذربایجان خواهد رفت. دنیس کودلا دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از آلمان و ژان بلینیوک دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از اوکراین از کشتی گیران مطرح حاضر در گروه طاهری هستند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با پیتر اوهلر از آلمان مبارزه می‌کند که در صورت برتری در این مسابقه در دور بعد به مصاف کریل میلوف دارنده مدال نقره جهان از بلغارستان خواهد رفت. گابریل روسیلو کایند از کوبا، بالاژ کیس دارنده مدال های طلا و برنز جهان از مجارستان، آرتور آلکسانیان، قهرمان المپیک و جهان از ارمنستان در گروه ساروی هستند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
چطور ممکن است کشتی ایران تا این حد ضعیف شده باشد؟.الان والیبال ورزش اول مملکت است کشتی دیگر ورزش سوم هم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
ویروس فوتبال به کشتی سرایت کرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
خطر حریف اسرائیلی؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
خطر حریف اسراییلی. هه هه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
سلام.عجب واهمه مسخره ای که در هیچ کشور دنیا وجود ندارد! حریف اسراییلی بخیر گذشت!!!!!خود اعراب با اسراییل مواجه میشوند و حتی فلسطینی های تبعه اسراییل در آ ن تیم بازی میکنند.حال ما کاسه داغتر از آش شدیم.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
واقعیت این است که تمرینات محمد بنا روی مسائل فیزیکی و قدرتی است و عموما با هل دادن و بیرون رفتن حریف از تشک و ... امتیاز خواهند گرفت.
محمد بنا بهتر است مدیر تیم باشد نه سرمربی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
ترس از رویارویایی با اسراییل خوشبختانه محقق شده است
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
خطر حریف اسراییلی؟ واقعا خجالت داره . باور نکردنی هست که هنوز این چیزها مطرح هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
جوری شدیم وقتی در مسابقات اسم اسراییل میاد تنمون میلرزه میگیم نکنه حذف بشیم !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
انصافا خجالت‌آور نیست که کشتی‌گیرهای قدر ما از ضعیف‌ترین حریفای اسرائیلی‌شونم بترسن؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
آبروی ایران را بردید با این عملکرد افتضاحتان. خجالت نمی‌کشید؟
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
ورزشکاران ایران هم مانند اکثر مردم با مشکلات عدیده معیشتی روبرو هستند که باعث عدم
تمرکز آنان در مسابقات یا بی انگیزه بودنشان به دلیل نا امیدی از شرایط آینده می باشد
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
عبدولی گند زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
این هم از مربی ایرانی
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
خطر حریف اسراییلی؟ کدوم خطر؟ خطر خود ساخته؟ آخه این چه بساطیه؟ محض رضای خدا این ممنوعیت رو بردارید که بچه ها بتونن مسابقه بدن و نشونشون بدن یه من ماست چقدر کره داره. چه ایرادی داره که پرچممون بالاتر از اونا باشه؟
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
ترس از جدال با اسراییلی ها!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
آبروی‌ریزی مطلق بود عملکرد این تیم. مگر نمی‌گفت به جای مربی خارجی حتماً از مربی‌ داخلی استفاده شود. چی شد پس عملکرد مربی داخلی.
علی
|
Canada
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
یه جوری گفتین خطر حریف اسراییلی انگاری مین ضد نفره
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
محمد بنا ، توی المپیک ریو که گند زد .... واسه مربیگری نباید شانس دوباره بهش میدادن............ دیگه نمیتونه مربیگری بکنه ........ به نظرم بعد بازی ها باید عوض بشه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مجلس یازدهم سامانه سعدی منطقه حفاظت شده خاییز فوت آسیه پناهی جورج فلوید