بازدید 5998

جریمه ۴۰۰ هزار تومانی برای حرکات نمایشی رانندگان

کد خبر: ۹۲۱۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴ 03 September 2019
سرپرست پلیس راهور استان اصفهان گفت: بیشترین میزان جریمه ۴۰۰ هزار تومان برای حرکت‌های نمایشی رانندگان در حالت غیرعادی مانند مصرف مشروبات الکلی و قرص‌های روان‌گردان است.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، علی مولوی با اشاره به حرکات نمایشی رانندگان در حالت‌های ... عادی، اظهار داشت: بیشترین میزان جریمه ۴۰۰ هزار تومان برای حرکت‌های نمایشی رانندگان در حالت غیرعادی مانند مصرف مشروبات الکلی و قرص‌های روان‌گردان است.

سرپرست پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به کمترین میزان مبلغ جریمه پلیس، گفت: کمترین میزان مبلغ جریمه پلیس ۱۰ هزار تومان که مربوط به تذکرات پلیس است و بیشترین علل جریمه‌های مربوط به جریمه توقف و سرعت غیرمجاز است.

وی با اشاره هزینه ثبت‌نام گواهینامه و کلاس‌های راهنمایی و رانندگی، افزود: هزینه کلاس‌های راهنمایی رانندگی و گواهینامه ۶۸۰ هزار تومان است که در چهارماهه اول سال گذشته ۸۲ هزار و ۱۰۳ گواهینامه و امسال با رشد ۴۸ درصدی ۱۲۱ هزار و ۸۱۶ گواهینامه تائید و چاپ شد.

مولوی با اشاره به موتورسیکلت‌های بدون گواهینامه در سطح شهر، افزود: آموزشگاه راهنمایی و رانندگی برای آموزش موتورسیکلت به حد کفایت در استان وجود دارد و موتورسواران می‌توانند برای ثبت‌نام گواهینامه به این آموزشگاه‌ها مراجعه کنند.

سرپرست پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به توضیحاتی به رانندگان، افزود: رانندگان در هنگام رانندگی سعی کنند مقررات راهنمایی و رانندگی را جدی بگیرند و آمار‌ها نشان می‌دهد ۹۰ درصد تصادفات مربوط به خطا‌های انسانی است.

وی ادامه داد: باوجود اینکه برخی از وسیله‌های نقلیه استاندارد‌های بین‌المللی را ندارد، ولی خطای انسانی نقش بسیار مهمی در ایجاد تصادفات دارد و این قوانین و مقررات رانندگی را باید به‌صورت درسی در آموزش و پرورش نهادینه کرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی